FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-04-20 13:00  [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cześć,
ostatnio mam więcej wolnego czasu, więc postanowiłem założyć relację z budowy HMS Hooda. Model z przerwami zacząłem budować w zeszłym roku po zakończeniu King Georga V. Korzystając z ładnej pogody jeszcze na jesieni pokryłem arkusze kaponem bezpośrednio z puszki pędzlem. Nie impregnowałem jedynie arkuszy wydrukowanych na cienkim papierze - szczerze, to bałem się, że się zwichrują. Dotychczas wykonałem szkielet z wycinanki (następnym razem na pewno zainwestuję w szkielet wycinany laserowo) oraz większość podposzycia. Podposzycie wykonane z tektury 0,8 mm wklejane między wręgi od razu na czysto bez szlifowania i szpachlowania (może następnym razem użyję szpachli). Od razu zamontowałem również dwa zestawy nakrętek pod przyszłe śruby mocujące model do podstawki.
Przepraszam za burdel i brak tła, ale jak zwykle zdjęcia robiłem na gorąco nie wiedząc jaki będzie efekt końcowy i czy w ogóle będzie co pokazywać.


Post zmieniony (16-04-20 14:48)

 
16-04-20 13:06  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Hej,

szkoda, że tylko jedno zdjęcie zostało udostępnione.
Co do kaponowania.
Dotychczas wręgi podklejałem kartonem klejem w sprayu TESA, po kaponowaniu całe arkusze lub poszczególne elementy potrafiły się odkleić.
Przy mojej ostatniej budowie zrobiłem na odwrót:
najpierw wałkiem z kaponem przejechałem wiotki arkusz z wręgami, tekture w nim wręcz utopiłem i podkleiłem.
Nic się nie zwichrowało, nie pofalowało - na pewno będę ten drugi wariant praktykował dalej.

Owocnej budowy i poprosimy więcej zdjęć zwłaszcza do wglądu bezpośrednio tutaj w relacji.

--
--

w budowie:
oblatane: Grumman F4F-3 Wildcat
zwodowane: ORP Orkan, S-2 Wilczur
wyjechane:

 
16-04-20 13:22  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

https://drive.google.com/file/d/1xD2T23g7GDD5i5fXuZu_9ausHU3WT5v_/view?usp=sharing
Popraw linki dając przed i po nawias trójkątny

 
16-04-20 13:36  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Grigorij     

https://drive.google.com/file/d/1xD2T23g7GDD5i5fXuZu_9ausHU3WT5v_/view?usp=sharing
https://drive.google.com/open?id=1sgqblw39l4fEpWw52blAKPxG6V7iYcsD
https://drive.google.com/open?id=1GymHpLzhn83AQka-a9_Qn7-Pw9h_U-Ke
https://drive.google.com/open?id=16HrwHs_Ua23F6PZ7OobeWZ4q-J23bZxK
https://drive.google.com/open?id=10RYg0d1EvqOhZEI6AaxKCpEuAYQjPzwY
https://drive.google.com/open?id=1gfZffB3NSjPaAyfIBFXeOwaexBWkEFd_
https://drive.google.com/open?id=1BFKEmxwM_6I93Is620XMluiMNzzD6ekO
https://drive.google.com/open?id=1WT9WUhliyB5mPfkLCsEGdfgSCrh0J_q9
https://drive.google.com/open?id=1oiGM1R8n6DiYFCSFB63lWtI86v4xoqG8

"<link zdjęcia>" - chodzi o taki nawias jak ten w cudzysłowiu, oczywiście sam nawias bez cudzysłowia
--

Post zmieniony (16-04-20 13:40)

 
16-04-20 14:19  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

OKi doki, jedziemy.

po pierwsze polecam zmniejszyć rozmiar zdjęć, w paint w notatniku, gdziekolwiek.
Ewentuanie zrobić nowe mniejsze. takie aby nie potrzebowały 4 monitorów do wyświetlenia: ]
Obecne zdjęcia nienadają się do tego. No chyba, że sobie i tak zrobisz nowe preview

następnie korzystamy z następującej formułki.

[ img]http://drive.google.com/uc?export=view&id=KOD-ZDJĘCIA[ /img]

1. usówamy spacje z [ (<--tą tu)img] i [(tu-->) /img]
2. zamiast KOD-ZDJĘCIA wklejamy wszystko co po równa się
drive.google.com/open?id=1BFKEmxwM_6I93Is620XMluiMNzzD6ekO

czyli To 1BFKEmxwM_6I93Is620XMluiMNzzD6ekO

pozdr

 
16-04-20 17:33  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tomek,
Super czysto kleisz poszycie. Napisz dwa zdania jakiego kleju używasz i farby do retuszu oraz czy klejem smarujesz dwie strony?

Pozdrawiam
Adam

 
16-04-20 17:56  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Hej,
kleję butaprenem S od Seleny. To dobry klej, ale mocny i od razu chwyta, więc o ewentualnych poprawkach nie ma mowy. Po dokładnym spasowaniu oklejki smaruję ją klejem, a następnie całość podposzycia w miejscu styku. Do retuszu szarych elementów używam pactry, do czerwonych i czarnych odpowiednio dobranej plakatówki od astry. Niestety Hood słynie z różnych kolorów poszycia w części dennej (nawet kilka), więc o jednym kolorze retuszu nie może być mowy i tzreba kombinować. Ale z tym będę dopiero walczył.

 
16-04-20 18:05  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki Tomek. Powodzenia w dalszej budowie.

 
16-04-20 22:00  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
som11 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 5

Do rozklejania części łączonych Butaprenem można użyć rozcieńczalnika RF-04 "MORS" (do wyrobów ftalowych-karbamidowych ogólnego stosowania). Przed użyciem trzeba sprawdzić na niepotrzebnym zadrukowanym kawałku papieru, czy nic się nie będzie działo z farbą drukarską. Można też używać rozpuszczalnika Nitro, ale jest mocniejszy od "MORSA" i potrafi odbarwiać farbę drukarską.

--

 
20-04-20 10:07  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Czasu wolnego nie brakuje, więc skończyłem oklejać lewą stronę kadłuba poszyciem. Tak jak wcześniej wspomniałem w tym konkretnym wydaniu widoczne są aż cztery różne kolory poszycia dennego zarówno po jednej jak i drugiej stronie kadłuba (było to już omawiane w innych relacjach). Już przed rozpoczęciem klejenia zastanawiałem się jak mogę te różnice zniwelować lub nawet usunąć. Najpierw próbowałem dobrać odpowiednią kolorystycznie barwionkę, ale żaden z zakupionych kolorów nie spodobał mi się. Dlatego zdecydowałem się pracować z oryginalnym poszyciem. Okazało się, że po użyciu kaponu arkusze z poszyciem ściemniały i dzięki temu uzyskały bardziej jednolity odcień. Dodatkowo korzystałem z dwóch kompletów poszycia i dzięki temu na bieżąco zastępowałem najciemniejsze kolorystycznie fragmenty bardziej pasującymi (widoczne jako małe, dosztukowane kawałki w środkowej części kadłuba). Dzięki tym zabiegom w zasadzie widoczne są jedynie dwie różnice w odcieniach poszycia dennego.



Myślę, że jeszcze spróbuję się pobawić suchymi pastelami, żeby zmniejszyć pozostałe różnice w odcieniach poszycia. Stąd moje pytanie, czym zabezpieczacie suche pastele na kaponowanej powierzchni, jeśli w ogóle?
A może spróbować zakryć różnice kolorystyczne washem?

 
20-04-20 10:38  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Na pastele tylko lakier w sprayu, ewentualnie jakieś aero. Pod żadnym pozorem nie maziaj tego pędzlem: ]. Ja pomaziałem pędzlem i zdecydowanie NIE polecam: ]
Wash to w zasadzie mocno rozwodniona zawiesina z pigmentem. Pewnie można by jakoś przetrzeć kadłub jakąś mocno rozwodnioną akwarelą lub inną farbą. Musisz tylko uważać, aby przypadkiem nie zwichrowało Ci to poszycia.

 
20-04-20 10:53  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Karas, śledzę z uwagą Twoją Malayę, która zresztą wychodzi fenomenalnie i jest dla mnie źródłem wielu inspiracji:) Pamiętam u Ciebie jak pastele zareagowały na lakier nakładany pędzlem i najchętniej w ogóle nie używałbym lakieru. Tylko w tym przypadku musiałbym unikać dotykania kadłuba, a to raczej niemożliwe. Aero nie mam, więc zastaję tylko jakiś lakier w sprayu.
Washa na pewno będę próbował wykorzystać, ale raczej do drobnych zacieków i takich tam.

 
20-04-20 11:07  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wash niczego nie niweluje, wash podkreśla.
Suche pastele na okręt?Po co? One raczej mają imitować kurz, syf, błoto. Na okrętach więc jakoś mi się nie widzą:-)

Ja bym jednak na twoim miejscu nie kombinował, bo efekt może być nieprzewidywalny, a szkoda by było fajnego kadłuba.

Na przyszłość kupić karton barwiony i odrysowując oklejki dna, wykonać go w jednolitym kolorze:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-04-20 11:21  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Ja uważam, że suche pastele są super do kadłuba i w ogóle do podkreślenia walorów okrętów. Tylko trzeba uważać, żeby nie przegiąć i robić to delikatnie pędzelkiem.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
20-04-20 11:43  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Dla mnie ta robota jest tak czysta i precyzyjna, że nie odważyłbym się niczego poprawiać. Taki urok tego modelu i wszyscy modelarze o tym wiedzą:-)

 
20-04-20 11:58  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ładnie i czysto idzie. Zgadzam się z poprzednikami, nie eksperymentuj na tym kadłubie bo szkoda zepsuć.

 
20-04-20 12:02  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Też uważam, że mogą się nadać, tzn ujednolicić kolor przy jednoczesnym zachowaniu unikalnego wzoru zastosowanego w wycinance. To nie są jednolicie czerwone oklejki. Tam wbrew pozorom, sporo się dzieje i szkoda byłoby stracić te detale na rzecz barwionki. Zastosowanie pastel może lekko zblendować kolor. Ale tak jak pisał TLB, trzeba uważać i z wyczuciem. Ja sam, ścieram kredkę bezpośrednio nad modelem, pokrywając go pyłem, a następnie rozcieram pędzlem. Ryzyko i ewentualny zysk należą do Ciebie Tomek. hehe.
Bardzo mnie cieszy, jeśli moja relacja na coś się przydała.
Powodzenia i sukcesu życzę : ]

 
04-05-20 22:02  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Powoli kończę kadłub i mam kilka ogólnych spostrzeżeń. Jest to pierwszy model, w którym zdecydowałem się na użycie kaponu. Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Papier jest wytrzymalszy, nie strzępi się, jest gładki w dotyku. Do minusów na pewno należy to, że farby łatwiej się ścierają szczególnie plakatowe. Mam również wrażenie, że kleje zwłaszcza butapren znacznie słabiej trzymają się takiej powierzchni. Kolejną kwestią jest wyraźny lekki połysk modelu. Stąd moje pytanie do okrętowców stosujących kapon, czy używacie później jakichś lakierów do zmatowienia powierzchni?

 
04-05-20 23:24  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jakimś tam okrętowcem nie jestem, ale to czego się nauczyłem do tej pory to się podzielę. W dwóch sensownych moich przypadkach, które obecnie są dostępne na forum kapon był w użyciu, połyskiem po impregnacji się nie przejmowałem. W obu przypadkach modele były w końcowych etapach budowy (przed rozpoczęciem takielunku i zawieszeniem żagli) lakierowane, dwie warstwy połysku i na to dopiero warstwa matu. Warstwy połysku stosowałem po to, aby uniknąć wytrącania się talku z matowego lakieru. W przypadku Kogi były to bezbarwne emalie dupli color, w przypadku Allege bezbarwny lakier akrylowy AK Interactive. W oby przypadkach puszki sprayu. O ile w przypadku Kogi efektem jest głęboki mat o tyle w przypadku Allege jest bardziej satynowo. Zanim zaczniesz lakierować model wykonaj testy lakieru na jakichś próbkach kolorowego kartonu pokrytego kaponem. Czasem się zdarza, że lakier reaguje z kaponem. Ja na przykład na początku chciałem Allege również pociągnąć tą samą emalią co Kogę, ale testy tuż przed pokazały że jakaś reakcja lakieru (połysku) z kaponem powodował powstanie jasnych plam (dlatego kolorowy karton do testów, na białym bym nie zauważył). Może jakaś felerna partia, może za długo leżał na półce. Prosty test a uchronił od zniszczenia prawie gotowego modelu.
Butaprenu w zasadzie używam głownie do podklejania elementów na tekturę więc tu nie zauważyłem żeby słabiej trzymał. Natomiast Pattex Express, którego głownie używam, trzyma słabiej, szczególnie drobnicę dlatego miejsca klejenia staram się lekko zmatowić przed nałożeniem kleju.
Do retuszu używam obecnie akryli vallejo, trochę lepiej się trzymają niż wymienione przez ciebie plakatówki (choć też można je zetrzeć w ferworze walki z materią) i nie mają tendencji do zmiany koloru gdy pokryjesz je lakierem.

--

 
05-05-20 12:45  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ja kaponuje i nawet ciesze się z tego lekkiego połysku, tzn nie jest to poświata jak od maski samochodowej, a jedynie bardzo subtelny i delikatny refleks światła jak od pomalowanej stali, hehe tak to sobie tłumacze: ], Później już niczym nie zabezpieczam modelu, mam złe doświadczenia. Może gdybym miał aerograf i trochę ogaru, to bym się pobawił w jakiej fantazyjne lakierowania, ale nie mam. Więc się nie przejmuje. Modele trzymam szczelnie zamknięte pod szkłem więc nie martwię się o kurz, nie zaobserwowałem też, aby coś zaczęło odpadać po czasie, czy się rozklejać: ]
Jak ty, też retuszuje farbkami wodnymi, więc słabsze wnikanie farby w karton też uważam za plus, bo w razie czego łatwiej jest odratować gdyby coś się maźneło po powierzchni kolorowej. Trochę czystej wody, chusteczka i po problemie.
Nie kleje budziem, więc tu się nie wypowiem, CA trzyma dobrze: ]
Gdybyś jednak chciał wchodzić w jakieś dodatkowe lakiery, to uważaj na lakiery matowe, tak jak napisał Kondzik, bez dodatkowego zabezpieczenia, wytrąci Ci się talk na powierzchni i będzie to słabo wyglądać. hehe był nawet moment, że chciałem z tego korzystać w części podwodnej, ale wyszło słąbo i mało kontroli jest nad procesem.

powodzenia bo dziergasz to bardzo starannie.

 
12-05-20 19:41  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kadłub w zasadzie gotowy. Postały jeszcze bulaje i śruby do przyklejenia. Na zdjęciach widoczne jest wcześniej wspomniane przeze mnie sztukowanie dna w celu ujednolicenia odcieni poszycia. Ten model jest naprawdę duży, co widać na zdjęciu z KGV. Nie wszystko przy oklejaniu kadłuba wychodziło idealnie, sporo elementów musiałem przycinać i wielokrotnie przymierzać. Na przyszłość na pewno skorzystam ze szkieletu wycinanego laserowo aby uniknąć podobnych problemów.




Co do waszych uwag odnośnie lakierowania, to na ten moment z niego zrezygnowałem. Te i inne techniki testować będę w międzyczasie przy jakimś innym, mniejszym projekcie.

Post zmieniony (12-05-20 19:42)

 
12-05-20 20:26  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Faktycznie, kawał klamota. Kadłub gładziutki. Brawo.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
12-05-20 21:05  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękna linia, pięknego kadłuba, pięknego okrętu. Już widać, że będzie dobrze. Kibicuję od początku!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
12-05-20 21:44  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Potwierdzam przedmówcę. Skoro KGV tak pięknie się prezentuje Hood będzie tylko lepszy.
Szkoda tylko, że takie łaciate dno ma to wydanie :-(

--
pzdr
Kemot

 
16-05-20 06:03  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Jezierro 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witaj

Naprawdę świetna robota nie mogę się napatrzeć na twoją pracę

 
17-05-20 22:30  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Super robota! Szkoda, że poszycie to taki dalmatyńczyk.
Trzymam kciuki i podglądam dalej :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
19-06-20 13:08  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Hej,
kolejna porcja zdjęć tym razem z części podpokładu. Ten fragment modelu potraktowałem jako miejsce ćwiczenia różnych technik i detalizacji, bo i tak nie będzie widoczny po przyklejeniu pokładu. Tak więc uplastyczniłem niektóre drzwi oraz wywietrzniki. W następnej odsłonie pewnie pojawi się już pokład i będę mógł robić widoczne elementy.


Post zmieniony (19-06-20 13:20)

 
19-06-20 20:18  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
marcco.life   

zrobiłem dokładnie takie samo mocowanie nakrętki gwintowanej w swoim Yahagi. dokładnie kropka w kropkę :-) Nie widziałem nigdy wcześniej jak to inni robią i myślałem ze to sam wymyśliłem ;-) a jednak nie.
Fajna łajba nie ma co.... Jest co robić ale temat i wycinanka to absolutny TOP. życzę wytrwałości i powodzenia

--

Post zmieniony (19-06-20 20:35)

 
23-06-20 09:53  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wygląda to bardzo zacnie, jakby się dało, proszę na przyszłość o wjazd obiektywu na detal: ]

Post zmieniony (24-06-20 09:28)

 
23-06-20 21:55  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Karaś, obiecuję poprawę przy zdjęciach! Przy kolejnej odsłonie zrobię więcej zbliżeń na detale. Swoją drogą przy wykonaniu drzwi zainspirowały mnie Twoje "cudeńka" na HMS Malaya;)

 
24-06-20 09:29  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ciesze się, że na coś się to przydało, a proszę o najazd na detal, bo coś czuje, że jest na co popatrzeć.
Wielkie dzięki : ]

 
06-09-20 21:34  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu, ale coś udało mi się skleić przy modelu. Generalnie jak na model od Halińskiego Hood ma wiele uproszczeń, dlatego zdecydowałem się uplastycznić o kilka elementów tylną część kadłuba. Trochę zabawy z tym było, ale efekt jest dość zadowalający;)


Post zmieniony (06-09-20 21:50)

 
07-09-20 00:42  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Pięknie.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
07-09-20 07:47  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jedna uwaga merytoryczna odnośnie drzwi. Bryci mieli klamki w futrynach, tzn bardziej to były klipsy uszczelniające. Jednakże, w momencie otwarcia tych drzwi, klipsy powinny pozostać na ścianie, a jedynie same drzwi się otworzyć. Przydałoby się, albo zamknąć te drzwi i otworzyć sobie inne. Albo odciąć i wykonać nowe.
Poza tym drobnym szczegółem, bardzo fajnie. Czysto równo i starannie.

Tak to wygląda na KGV

 
07-09-20 19:11  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki Karaś za wskazówkę. Drzwi można w każdej chwili przymknąć, więc nie będzie z tym problemu. Długo szukałem zdjęć drzwi na Hoodzie, ale wszystkie w oddali lub rozmazane - wbrew pozorom nie jest łatwo o dobry materiał foto mimo, że okręt należał do ścisłej czołówki, jeśli idzie o popularność.

 
07-09-20 19:42  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Hej Tomek

Tą stronę zapewne widziałeś?:

https://ontheslipway.com/

--
wydawca przez małe "w"

 
07-09-20 20:04  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Widziałem, facet robi świetną robotę, a zdjęcia stale oglądam w poszukiwaniu inspiracji na kolejne elementy od siebie.

 
19-09-20 19:52  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tym razem przybył fragment pasa demagnetycznego. Oczywiście ambitnie postanowiłem uplastycznić całość naklejaniem poprzecznych paseczków, więc pewnie do końca roku będę miał co robić ;)


Post zmieniony (19-09-20 20:00)

 
03-01-21 20:28  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zgodnie z planem tuż przed końcem roku udało mi się skończyć oklejać kadłub pasem demagnetycznym. W niektórych miejscach pas jest podwójny, tak wiec wrzucam dwie fotki z miejsc, gdzie właśnie pas jest podwójny. Teraz zabieram się za główną strukturę. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)



Post zmieniony (03-01-21 21:01)

 
04-01-21 07:57  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Czysto i starannie, koronkowa robota z tym pasem.

 
17-03-21 18:45  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cześć,
wrzucam zdjęcia z postępów nad główną strukturą.


--

Post zmieniony (17-03-21 18:51)

 
17-03-21 23:00  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Ślicznie Ci ten okręt wychodzi, aż się przyjemnie na to patrzy :)
Zdjęcia też bardzo ładne. Szkoda tylko, że tak rzadko pokazujesz te postępy z budowy xD

Pozdrawiam

--

 
18-03-21 07:48  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zgadzam się z przedmócą, idzie świetnie i aż szkoda, że tak rzadko aktualizujesz.
Mam tylko jedną drobną uwagę, jeśli już idziesz tak w detal drzwi, to mi osobiście brakuje zawiasów.
Ja co prawda je sam upraszczam do wałeczka, ale coś warto dorobić, no i samo ułożenie klamek: ], klin nie pozwalał zacisnąć ich do końca.
hehehe, ale to takie marudzenie, sztuka dla sztuki. Nie ma co się przejmować.
pozdr

 
18-03-21 19:40  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cordel, dzięki za miłe słowa - każda zachęta do dalszego klejenia jest naprawdę ważna.
Karaś, dzięki wielkie za zdjęcie! Długo szukałem dobrego zdjęcia drzwi i ułożenia klamek. Tak więc teraz nie pozostaje mi nic innego, jak poprawić się i zacząć robić drzwi z właściwym położeniem klamek - niestety kilka sztuk zrobiłem jeszcze dawnym sposobem, ale trudno :)

 
20-03-21 21:23  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tym razem malutka aktualizacja. Następna mam nadzieję. że będzie większa ;)
Układ klamek na drzwiach poprawiony zgodnie ze schematem. Zabrakło jeszcze zawiasów, ale jeszcze nie mam pomysłu na wykonanie.
Klamki wyszły trochę niesymetrycznie, ale i tak wszystkie drzwi będą schowane. W każdym razie poćwiczyłem sobie i mam nadzieję kolejne wykonać lepiej.

 
22-03-21 07:18  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

jest gitarka, ja chyba wklejałem króciutkie kawałeczki żyłki o,6mm, mimo że kształtem nie do końca odpowiada, to i tak lepsze takie niż wcale.

 
12-05-21 21:49  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cześć,
od ostatniej aktualizacji powstały barierki, schody oraz przede wszystkim dwa kolejne poziomy głównej struktury. Trochę się pobawiłem z przewodami, rurkami i kablami, na ścianach nadbudówek. Niestety na zdjęciach archiwalnych nie wszystko jest w 100% widoczne, tak więc poprowadzenie niektórych zakończeń przewodów jest jedynie przybliżone, dotyczy to zwłaszcza prawej strony okrętu, gdzie dokumentacja fotograficzna jest zwyczajnie słabsza.


Post zmieniony (12-05-21 21:52)

 
19-08-21 18:45  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Powolutku rośnie główna struktura. W następnej odsłonie dojdzie więcej przewodów, barierek i detali.

 
19-08-21 20:00  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podglądam i ... sorry ale wtrącę "trzy grosze".
Nie ma czegoś takiego w konstrukcji okrętów i statków jak "struktura".
To po prostu "nadbudówka".
Zapewne owa "struktura: wzięła się z języka angielskiego "superstructure", które znaczy "nadbudówka".
Powodzenia w budowie,
Pozdrawiam

 
03-10-21 20:34  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ryszard, oczywiście masz rację chodzi o nadbudówkę, czyli po ang. superstructure - taki mój neologizm :)
Trochę czasu minęło, ale pobawiłem się w odtworzenie wszelkiego rodzaju przewodów i rur biegnących na kolejnym poziomie nadbudówki. Korzystałem głównie ze zdjęć sprzed przebudowy nadbudówki, gdyż są w wysokiej rozdzielczości i na ich podstawie dokładnie można odtworzyć przebieg każdego przewodu. Niestety późniejsze zdjęcia są niewyraźne, więc jedynie potwierdzają występowanie dużej ilości rur.
Znacznie więcej czasu niż na klejeniu spędziłem na poszukiwaniu odpowiedniego materiału źródłowego i wpatrywaniu się w przebieg poszczególnych przewodów, ale za to miałem wielką frajdę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024