FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
07-02-04 12:44  Re: (relacja) Budowa BWP-2
Ka21k 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

['rys poprawek.GIF']

Właśnie zakończyłem prace nad budową wieży. Niestety nie mam dostępu do żadnego "pstrykacza" fotek, więc musze się wspierać rysunkami pomocniczymi :-)
Mam nadzieję, że to wystarczy.
Przy budowie noktowizorów natknąłem się na problem z dopasowaniem ich podstawy, którą jest taka ramka w kształcie litry „U”. Po włożeniu w nią noktowizora okazała się być za niska i noktowizor opierał się dolną częścią o podstawę, co uniemożliwiło jego zamocowanie. Pozostało dorobić nowe nieco wyższe ramki. Z budową działa nie było większych problemów, chociaż nie wszystko pasowało jak należy. Niektóre paski do oklejenia działa były za długie.
Przy budowie wyrzutni rakiet rysunek z instrukcji (Rys 1.) trochę mi namieszał, ale większych problemów nie było. Jedynie część 50c wygląda trochę inaczej niż na Rys 1. co widać poniżej na Rys 2.
W tym całym rozpędzie namieszałem trochę z wyrzutnikami granatów, które wyglądają teraz tak jak na rys 4 (powyżej oryginalny rys 3. z instrukcji). Część 49 przesunąłem do góry i przykleiłem do wieczka granatu a na podstawę musiałem dorobić krążki, które zakryły białe pole w miejscu ich przyklejenia. Widziałem kilka różnych typów takich granatów i te, które wykonałem były wśród nich, więc chyba jest to zgodne z rzeczywistością. Co o tym myślicie?

Jeszcze tylko kilka drobnych elementów i biorę się za budowę podwozia. Mam nadzieję, że nie natknę się na większe problemy i uda mi się na koniec pstryknąć kilka fotek widoku już całego modelu.

Pozdrawiam.

Karton mnie wyzywa :))) (że go nie mam czasu kleić)
Ka21k GG: 4571542

 
13-02-04 22:43  Re: (relacja) Budowa BWP-2
Ka21k 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Karton mnie wyzywa :))) (że go nie mam czasu kleić)
Ka21k GG: 4571542


Post zmieniony (08-12-04 22:00)

 
13-02-04 22:44  Re: (relacja) Budowa BWP-2
Ka21k 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
i jeszcze

Karton mnie wyzywa :))) (że go nie mam czasu kleić)
Ka21k GG: 4571542


Post zmieniony (08-12-04 21:56)

 
13-02-04 22:47  Re: (relacja) Budowa BWP-2
Ka21k 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Oto kolejna porcja fotek.
Teraz zabieram sie za podwozie. Niebawem powinienem jeszcze coś pokazać.

Karton mnie wyzywa :))) (że go nie mam czasu kleić)
Ka21k GG: 4571542


Post zmieniony (08-12-04 21:57)

 
13-02-04 23:27  Re: (relacja) Budowa BWP-2
Koniuszko 

 

No ładnie, ładnie. Jak do tej pory byłem fanem modeli wszystkiego co lata, ma skrzydła i silnik, albo jest szybowcem, ale jak widzę takie cuda to mam chęć zmajstrować jakiś pojazd... Nie wiem tylko, czy jestem gotów złożyć przy tym ofiarę z moich włosów:)
Jednym słowem - Ka21k! Dobra robota! Tak trzymaj!

od modeli wolę tylko modelki...

 
13-02-04 23:50  Re: (relacja) Budowa BWP-2
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

SZOK! Bardzo dobre opracowanie BWP2!

Pozdrawiam!
Michał

 
14-02-04 09:38  Re: (relacja) Budowa BWP-2
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Tak jak już wcześniej pisałem - super - i tak jak wwcześniej pisałeś widać jednak te różnice kolorów, a szkoda bo toszkę wygląda śmiesznawo

 
25-02-04 21:38  Re: (relacja) Budowa BWP-2
Ka21k 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Dorwałem cyfraka i udało mi się zrobić w locie kilka fotek.

Karton mnie wyzywa :))) (że go nie mam czasu kleić)
Ka21k GG: 4571542


Post zmieniony (08-12-04 21:58)

 
25-02-04 21:49  Re: (relacja) Budowa BWP-2
Ka21k 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
A to jest model "zombi" Stuarta którego zrobiłem przed BWP-2 kilka latek temu.
Praktycznie wszystko co mogło to już mu odpadło, więc grzecznie mieszka w pudełku i czeka na zbawienie. Powinien stać jako wzór tego jak nie powinno się robić modeli.

Karton mnie wyzywa :))) (że go nie mam czasu kleić)
Ka21k GG: 4571542

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024