FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-01-17 16:20  [R/G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jako że Sherman i podstawka potrzebują teraz czasu na schniecie poszczególnych warstw farb itp rzeczy, zabrałem się wczoraj za trzeci, obowiązkowy (po T-34 i Shermanie) dla mnie czołg, czyli Tygrysa. Wycinanka z wydawnictwa Answer wraz z laserowo wycinanym szkieletem. Szkoda, że w zestawie laserowo wycinanym nie ma kół i tych cieniutkich pierścieni na nie, bo ich ilość mnie przeraża :( Ale jak się zje i popije to się ponoć wszystko zrobi :) Model będzie tradycyjnie dla mnie malowany.



Gąsienice będą żywiczne z Panzer Hobby Art wraz z drewnianą lufą i kilkoma innymi duperelami.
Do zrobienia tematu podstawki zakupiłem też drugi model. Jako, że Tygrys będzie z frontu wschodniego, wybrałem do niego jako ,,dekorację" Gaza AA z wydawnictwa Angraf.



Czytając inne relacje z budowy tego Tygrysa okazało się, że problemem jest zapadająca się górna płyta kadłuba i dlatego korzystając z doświadczenia innych dałem dodatkowe wzmocnienia pod nią.



Obecnie kadłub jest już obklejony.



Muszę się konkretnie brać za budowę bo przyszły dowódca pilnuje postępów prac i czeka kiedy będzie mógł wyruszyć na front ;)



--

Post zmieniony (16-08-21 14:13)

 
23-01-17 18:09  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to masz pierwszego kibica. Temat świetny i do tego malowanie. Czad.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
23-01-17 18:45  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Ja również zasiadam na widowni, gdyż też sklejam tego kociaka. Relację prowadzę na papermodels, niestety nie mam za dużo czasu na lepienie, więc pewnie mnie wyprzedzisz. Powodzenia w budowie.

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
23-01-17 19:11  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. TheSnake - mam dodaną Twoją relację do obserwowanych i jak na razie przynajmniej, to ja patrzę jak Ty sklejasz ten model. Pisząc w pierwszym poście o wzmocnieniach kadłuba miałem na myśli właśnie Twoją relację :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-01-17 19:29  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Siadam i ja.
Bardzo dobrze,że podkleiłeś pudło. Będzie się działo.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
23-01-17 19:37  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. mrówko będę miał dobry wzór do naśladowania i nauki z Twojego Tygrysa.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-01-17 19:47  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Borowy - cieszy mnie to niezmiernie, że moje wypociny mogą być komuś pomocne ;) swoją relacją na konradusie trochę mnie ubiegłeś, gdyż przy następnej aktualizacji (która już niebawem) planowałem poprowadzić swoją również tutaj,

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
23-01-17 19:52  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To dawaj, we dwóch będzie raźniej :) i pomocniej. I nie wypociny ! No :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-02-17 20:30  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Taka malutka :) aktualizacja. Kadłub pospawany i trochę powalczyłem z przodem. Ździebko tam pozmieniałem wzorując się na zdjęciach oryginałów.



1 - Pogrubiłem poziomą płytę i wysunąłem poza kadłub podwozia tak żeby opierały się na nich przednie błotniki.
2 i 3 - Odkleiłem od szkieletu odcięte przedtem paski oklejki kadłuba, a na całą płytę nakleiłem jeszcze jedną warstwę brystolu, żeby była różnica w wysokości pomiędzy poziomą, a pionowymi płytami.



4 - Dodałem śruby.



5 - Zrobiłem imitacje śrub na wkrętak.
6 - Zmieniłem kształt wycięcia w zamknięciu wizjera.
7 - Dorobiłem boczne ,,listwy" zamkniecia.



8 - Przedłużyłem boczne ściany w stosunku to tylnej.

I to by było na tyle :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-03-17 21:00  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dużo czasu upłynęło od czasu poprzedniej aktualizacji, ale niestety chroniczny brak czasu przystopował trochę budowę modelu. Dzisiaj wyposażanie przodu kadłuba. Pozmieniałem wszystkie zawiasy i wykonałem od podstaw zabezpieczenia zamykania bocznych części błotników. Wykonałem też boczne błotniki na kadłubie.



Musiałem się spieszyć ze stanowiskiem strzelca, bo już się niecierpliwił :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-03-17 23:42  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hej :-)
Fajnie, że wrzuciłeś kolejna aktualizację. Czekałem na to ;-)
Spawy super, zawiasy jak i same błotniki wyglądają OK, jednakże Macieju mam małą sugestię, abyś poprawił trzy rzeczy, które rzucają się w oczy:
1- wypusty przy błotnikach, powinny mieć grubszą ściankę oraz otwór przelotowy;
2- osłona jarzma MG, a mianowicie sam otwór - zmniejsz go troszkę, bo wygląda jakby dostał kumulacyjnym ;-) ;
3- górna osłona wizjera kierowcy, to sfazowanie wygląda na niesymetryczne;

To w zasadzie takkie małe *******ki i bździny, ale na pewno poprawią efekt końcowy ;-)
Jeśli potrzebujesz szczegółowych zdjęć, rys. technicznych itp. pisz lub dzwoń - numer znasz ;-)

Przepraszam za te uwagi, ale mimo to, model zapowiada się obiecująco :-) Powodzenia!

Pozdrawiam
Tommy

 
23-03-17 15:46  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tommy T.B. - nie ma za co przepraszać. Takie uwagi są dla mnie laika , bardzo cenne. Wizjer i jarzmo zaraz po obiadku poprawię. Wypusty miały grubszą ściankę, ale jak przewiercałem na wylot przez błotnik to wiertło je trochę ,,pocieniło". Może uda mi się coś z tym zrobić. Już nie takie demolki po sugestiach specjalistów robiłem.

--

Post zmieniony (24-03-17 22:16)

 
23-03-17 16:37  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Fajnie, że działasz dalej, super to wszystko wygląda. Ja ostatnio nie mam czasu na klejenie, więc mój kociak leży sobie w pudełku i czeka na lepsze czasy...

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
23-03-17 17:22  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Macieju, cieszę się :-)

Czekam na kolejne aktualizacje. Jak coś to pisz ;-)

Powodzenia!

 
24-03-17 03:11  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Dla mnie nawet teraz wygląda super :)

 
25-03-17 22:00  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Jest dobrze.
Podpowiedzi specjalisty, zawsze w cenie :-).

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
07-04-17 11:23  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model sklejam aktualnie na wyjeździe i co rusz okazuje się że czegoś zapomniałem :( A to drucików, a to wierteł, a najgorsze, że aparatu i zdjęcia muszę robić telefonem, dlatego nie są zbyt dobre. Ale dość marudzenia. Na początek poprawione błędy, które wskazał Tommy T.B.



Popracowałem nad tyłem kadłuba. Wszystkie klapy trochę uplastyczniłem i dołożyłem górę tylnej płyty pancerza, żeby wystawała nad boki kadłuba.



Zamontowane na kadłubie.



Zamontowane siatki i dołożone ,,zaczepy" przy przednich płytach, których nie było w wycinance.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-04-17 14:38  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Twój model zapowiada się świetnie, ale tym razem zmęczony moją własną pancerką, którą zacząłem w kilku postaciach wolę pooglądać Twoją fantastyczną załogę ;-)

--

Post zmieniony (08-04-17 14:39)

 
08-04-17 20:20  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jest dobrze, a nawet rzekłbym bardzo dobrze :-)

Podziwiam za zacięcie w boju, że pomimo wyjazdu, model podróżuje razem z Tobą. Widać, ze nie maenujesz czasu :-)

 
15-04-17 12:15  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj to co udało mi się wykonać na wyjeżdzie przed powrotem do domu. Nareszcie :)
,,Kominy" do których dodałem dekle zabezpieczające. Zamontuję je dopiero po pomalowaniu wszystkiego.



Filtry.



Tak wyglądają już zamontowane. Widać jeszcze wykonany sprzęg.



Gaśnica. Nowy model przerobiony ze starego :)



Zrobiłem też mały ,,przeskok" i rozpocząłem budowę włazu dowódcy. Trochę brakuje w wycinance chociaż jednej wręgi , żeby utrzymać podstawę włazu w postaci koła. W związku z tym, że dałem się przekonać do figurki dowódcy, musiałem przerobić właz na otwierany. Trochę go też uszczegółowiłem i dodałem dwa pierścienie/wręgi.



I na koniec postu życzę wszystkim zdrowych i spokojnych świąt.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-04-17 14:07  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Ładnie. Coraz lepiej to wszystko wygląda. U mnie kompletny zastój ostatnio. Patrząc na twój model, coraz bardziej dojrzewam by wyciągnąć swojego z pudełka ...

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
27-04-17 10:34  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj skrzynka z tylnej części kadłuba, której nie było w wycinance. Podejrzewam, że coś się stało podczas rozmieszczania części na arkuszach, bo zamiast tej skrzynki są zdublowane główne części filtrów. No ale, że bryła prosta to nie było problemu z dorobieniem.



Skończony właz dowódcy.



I przymiarka dowódcy :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-04-17 11:35  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Borowy, oglądając Twoje relacje, zastanawiam się czy kiedyś również nie zabrać się za pancerkę.
Rewelacyjnie sklejasz tego Tigera. No, jego załoga też jest rewelacyjna. He, he...

--

 
27-04-17 13:13  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Studzienka kanalizacyjna pierwsza klasa.

--
serwusik

 
27-04-17 13:54  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Kocisko zaczyna nabierać odpowiednich kształtów :-)
Działaj dalej!

 
09-01-18 15:01  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po długiej przerwie dostałem bodziec od córki



i musiałem się wziąć do roboty :) A poważnie to przez te ,,parę" miesięcy z różnych powodów, a głównie lenistwa :) niewiele zrobiłem przy Tygrysie. Udało mi się skończyć wieżę. Przerobiłem lekko boczne włazy i zamki na skrzyni oraz zamocowania wyrzutni granatów które były bardzo uproszczone. Lufa drewniana, bukowa :)



A wieżę musiałem skończyć bo ładowniczy-cza :) już się niecierpliwiła :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-01-18 16:15  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bodzce są to i robota się posuwa,Borowy kto to widział lufę z drewna ,tylko chyba w Maczkowym wozie dowodzenia,miodzi wieża ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-01-18 20:23  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Eeee tam, model jak każdy inny, ale ta załoga Twojego Tygrysa jest fascynująca :-)! Oczywiście żartuję; wykonywany model też jest super.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
10-01-18 10:20  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Fiu,fiu....ależ Pan tu cacko "strugasz" (to tak odnośnie lufy (: ) i nie tylko!!!
To jeszcze fotki troszkę Kolego "podstrugaj" i będzie wisienka na torcie :)
Pozdrawiam , podglądam i mlaskam- Lepic


--

Post zmieniony (10-01-18 10:21)

 
10-01-18 10:40  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Lepiec uwierz mi :) próbowałem z tymi fotkami, ale za cieńki jestem . Podpowiedz jak to zrobiłeś, że bez reklam się wyświetlają, a obiecuję poprawę :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-01-18 13:58  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dla mnie to też czarna magia była,aż pewnego ,słonecznego dnia Kolega Ostoja podesła mi takiego linka...
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=15&i=7187&t=4622&filtr=0&page=1#reply_7187
krok po kroku...

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
10-01-18 14:05  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tylko fotosik się zmienił od tego czasu i moje wskazówki są już nieaktualne.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-01-18 14:14  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

"Nieaktualne" ???? A działają.... hm...

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
10-01-18 15:24  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,nauczyłem się i ja ,działa wg instrukcji Ostoi,u mnie komputer nie wpuszcza linkera,którym się do tej pory posługiwałem,Tyle ,że ściągam kody miniaturki,pozdrawiam Marek



Tak wygląda kod ,trzeba to podosuwać ,kody pobrałem z miniaturki

[URL=https://images85.fotosik.pl/463/87590ed2ee55aa8f.jpg]

[ IMG]https://images85.fotosik.pl/463/87590ed2ee55aa8fm.jpg[/IMG][/URL]

Post zmieniony (10-01-18 15:45)

 
10-01-18 16:16  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie przeczę że sposób przeróbki linku fotosikowego nie działa - DZIAŁA! - ale cała grafika i otoczka fotosika się zmieniła, jednak jest to do opanowania. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-04-20 16:24  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po długiej, albo i bardzo długiej przerwie spowodowanej wieloma czynnikami z remontem domu, zmianami w pracy i nygustwem włącznie ;) powoli, ociężale ruszają prace na Tygrysem. Wieża i kadłub w zasadzie oprócz mocowania liny do naciągania gąsienic skończone. Wszystko pomalowane podkładem. I widać teraz co jeszcze trzeba podszlifować.







Na zdjęciu konkretnego czołgu, który chcę zrobić zobaczyłem, że nie ma wyrzutni granatów i musiałem je usunąć.




Kombinuję jak qń pod górkę ;) z wężami od filtrów powietrza. Chciałem uzyskać efekt 10 kątnej rury, ale to co mi wychodziło wyglądało fatalnie. Na dzień dzisiejszy mam dwie opcje do wykonania, z nawiniętym drutem (jego średnica może się ewentualnie zmienić) lub z lnianym materiałem. Ewentualnych sugestii chętnie posłucham.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-04-20 20:52  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam.
W temacie przewodów do filtrów zerknij w link poniżej :
https://technokam.pl/galeria/koszulki-izolacyjne-i-elektroizolacyjne/
Tylko kwestia dobrania średnicy

Pozdrawiam.Jarek

--

Post zmieniony (19-04-20 20:53)

 
19-04-20 22:33  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ja w swoim modelu Tygrysa wykorzystałem linke (sznurek) z jakiegoś chyba starego plecaka nasączałem superglu ,aby dało się odciąć bez rozwarstwień w miejscu cięcia a środek pomiedzy cieciami zostawał elastyczny noi farba I tak to wygląda u mnie pozdrawiam ,acha piękny model powstaje u ciebie.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
20-04-20 08:37  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Koszulki elektroizolacyjne lubią po jakimś czasie rozłazić się (strzępić ) i kleić. Stosowałem i tak miałem.

Pozdrawiam.

--

 
18-11-20 12:43  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolor bazowy z cieniowaniem już !!! ;) położony.



Na początku budowy Tygrysa dałem się namówić jednemu z forumowiczów ;) na figurkę. No i trochę nerwów mnie to jej malowanie kosztowało. To jest drugie podejście i ostatnie :) Lepiej już nie potrafię niestety. Mapa oczywiście okolic Kurska :) Węże do filtrów powietrza wykonałem z koszulek termoizolacyjnych jak mi doradził filcu21 . Dzięki !



--

Post zmieniony (18-11-20 12:54)

 
18-11-20 17:23  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Mała sugestia- przemaluj otoki patek i naramienników na kolor różowy, bo to był kolor wojsk pancernych. Teraz masz biały, a więc figurka to żołnierz piechoty.

https://www.germanmilitaria.com/Heer/photos/H028681.html

 
18-11-20 19:02  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Bonthyc 

 

Ten Hans wygląda trochę jakby wertował gazetę siedząc na kiblu. :D A tak na poważnie to fajnie wychodzi ten tygrysek, myślałeś już nad numerem bocznym? Pytam bo malowanie + filtry powietrza przypomina mi bardzo tygrysa 131 z Bovington tylko, że jego angole zdobyli w Tunezji a tam mapa Kurska byłaby mało przydatna. ;)

Post zmieniony (18-11-20 19:03)

 
18-11-20 20:01  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
PiterATS - Tak cieniutkich różowych obszyć nie jestem w stanie wykonać. Próbowałem przy pierwszym podejściu ale efekt był zbyt toporny i przyjąłem wersję, że wypłowiały ;)
Bonthyc - to będzie 300 w ,,doświadczalnym" malowaniu zdobyta pod Kurskiem w stanie prawie nienaruszonym przez Rosjan.



A Hans jest osr...y bo już wie jak się bitwa skończy ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-11-20 11:57  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Początek kamuflażu. Teraz jak farba dobrze wyschnie będzie jej przytarcie twardym pędzlem, żeby farba nie była zbyt ,,dobrze" położona.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-12-20 21:25  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W związku z tym, że otoków patek i naramienników nie byłem w stanie namalować w kolorze różowym jak to wytknął ;) mi PiterATS zrobiłem sobie ich grafikę i po pomniejszeniu wydrukowałem i nakleiłem.



Zdjęcia robiłem przy jakiejś dziwnej lampie i kolory wyszły strasznie wyostrzone, szczególnie gęba i dłonie. W realu nie ma takich kontrastów.
Wieża oprócz km skończona.



Po wklejeniu zdjęć wieży, aż sprawdziłem ekierką czy ogniwa są przyklejone prostopadle i okazało się, że są! Zdjęcia jakoś głupio zrobiłem, że wyszedł efekt jakby były krzywo przyklejone. Kalkomanie numeru robione na zamówienie przez Mr. Decal na FB.

W związku ze skończeniem wieży ładowniczy może już się szykować do służby ;)



A i lufa gotowa to kot z ,,Pięciu pancernych i kot" czyli niemieckiej wersji naszych ,,Czterech pancernych i psa" ma gdzie siedzieć :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-01-21 17:12  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jedne z ostatnich zdjęć budowy Tygrysa. Zostało jeszcze kilka dupereli i potem już tylko ,,brudzing" ;)



Jak się Japończycy dowiedzieli, że Tygrys już prawie skończony to przysłali załogę do zamówionego egzemplarza ;)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-01-21 17:08  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W przerwach na schnięcie ,,brudzingu" na Tygrysie zacząłem sklejać Gaza AA w wersji ,,wrak" ;-) z wydawnictwa Angraf Model jako dodatek do dioramy z Tygrysem.
Elementy po pierwszym malowaniu podkładem.

UWAGA ! Wszelkie ,,babole", uszkodzenia i skrzywienia części są świadomym działaniem sklejającego ;-) :-)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-01-21 18:36  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciąg dalszy ,,złomu" ;) Na razie ,,podkładowe" kolory. Teraz przyjdzie jeszcze w miejscach nie strawionych przez ogień kolor lakieru czyli zielony, a potem pigmenty.



Z przednim zawieszeniem.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-01-21 19:17  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale ten Tygrys mu przycedził ....chyba dostał zapalającym .Super będzie ta diorama.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
24-01-21 19:50  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, od dłuższego czasu nie widziałem Twoich poczynań ,myślałem ,ze masz jakąś przerwę ,a tu się dzieję ,piękna diorama sie szykuję, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024