FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12 
24-03-24 19:54  Odp: [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Dziękuję bardzo za obecność i słowa uznania.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
25-03-24 14:10  Odp: [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9



--


Post zmieniony (25-03-24 14:25)

 
25-03-24 14:25  Odp: [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wykonanie wspaniałe !
Rewelacyjne szczegóły konstrukcyjne i wyposażenia a jak wyposażenia to się zapytam -
Wiesiu, czy flagi kodu to zamysł projektanta czy Twoja inwencja ?
W tym układzie S-Q-1 to one są nielogiczne : moje maszyny pracują wstecz - wszyscy zdrowi na pokładzie (nie potrzebna kwarantanna) - jeden (liczba) (siera-kebek-una)
Nie sądzę by był to jakiś specjalny kod (układ flag) używany w Kriegsmarine, ale może się mylę :-)
Serdecznie pozdrawiam,
Ryszard

 
25-03-24 16:47  Odp: [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ryszard, a czy Niemcy używali tego samego zestawu flag, co obecny kod międzynarodowy?
Przy okazji mojego Emmonsa dowiedziałem się, że byly różne zestawy flag w różnych flotach, a nawet różne dla floty handlowej i wojennej. Ja jestem szczur lądowy, więc wiem tyle, co wyczytam. Nie bij😉

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-03-24 17:53  Odp: [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Poprawiony kod sygnałowy (międzynarodowy) uznany został oficjalnie w 1932 r. na konferencji w Madrycie. Nie wiem, ale zakładam, że Niemcy ( w tym czasie Republika Weimarska) go uznały i był w użyciu (i jest) przez marynarkę handlową niemiecką niezależnie od zmian politycznych.
Jak było w Kriegsmarine ? Nie wiem dlatego się zapytałem - jeśli jest to ustawienie wg projektanta to może podał on oznaczenie ?
Flagi kodu nie były "różne" dla różnych flot - mogły mieć tylko (układ) inne znaczenie od międzynarodowego, ogólnego czyli mogły być "różne zestawy" tak jak napisałeś ale z tych samych flag a nie innych o innej kolorystyce i symbolach.

 
25-03-24 18:30  Odp: [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

OK, rozumiem. Znalazłem zestaw flag dla Kriegsmarine https://www.kbismarck.com/flags.html
Chyba się różni od międzynarodowego. Znaczeń nie znalazłem.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-03-24 20:49  Odp: [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Fantastyczna robota!
Miód dla oczu. Co kolejne?

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
25-03-24 22:05  Odp: [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Dziękuję bardzo za obecność i słowa uznania.
Cieszę się, że się podoba.

Koledzy Ryszard i Waldek K. – w opracowaniu nie ma mowy o wywieszeniu jakiegokolwiek sygnału, to całkowicie moja inwencja zainspirowana kilka lat temu przez tuzów modelarstwa; poszukując jakiegoś realnego kodu znalazłem na Wikipedii pod nazwą Międzynarodowy Kod Sygnałowy ustalony w 1969 r. właśnie sygnał SQ1 (sierra-kebek-unaone) oznaczający – zatrzymajcie maszyny albo otworzę ogień; oczywiście może nie mieć nic wspólnego z sygnałami stosowanymi w DKM podczas II WŚ jednak zależało mi na wywieszeniu jakiegokolwiek rzeczywistego sygnału; kody sygnałowe mogą mieć różne znaczenia, zależnie przez kogo i w jakich okolicznościach są stosowane; zastanawiałem się nawet nad wywieszeniem kilku flag składających się na jakiś wyraz np. mój nick – winek (łyski-indija-nowember-eko-kilo) lecz krótszy i zaczerpnięty z obowiązującego MKS okazał się chyba lepszy; to tylko zabawa, a cokolwiek powiecie w tym temacie będziecie mieli rację; zastanawiałem się jeszcze nad wywieszeniem flagi kontradmirała Bey’a ale skoro model jest datowany na początek 1943 r. to na okręcie go jeszcze nie było, zaokrętował dopiero przed ostatnim wyjściem (według książki W.Włódarczyka Cicha noc); tak więc skończyłem tylko na tych trzech; ale bardzo dziękuję Wam za możliwość przedyskutowania tematu i wytłumaczenia się.

Kruszyna – już zaczynam następne, tym razem samolocik, relacji nie planuję; w następnej kolejności dwa okręciki.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
25-03-24 22:37  Odp: [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Winek, w ogóle się nie przejmuj moją pisaniną. Zrobiłeś genialny model i to jest tutaj najważniejsze. Tak trzymać 🙂👍
Namawialbym Cię jednak do zrobienia relacji z kolejnego modelu, bo zawsze warto, a jeśli nie to liczę przynajmniej na galerię końcową 😉

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024