FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
24-05-21 22:55  Odp: [R] "Kniaź Suworow" 1:200 Przerobiony Dom Bumagi
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć, 

w sumie dużo się nie zmieniło, ale wstawie coś żeby nie było że budowa stoi.

Po pierwsze model dostał podstawkę. Dębowe klepki parkietowe, dębowy fornir na boki i jakieś listwy, też dębowe. 



Grzebię teraz przy pierwszym poziomie nadbudówek.
W rysunkach z podanego wcześniej forum układ nadbudówek jest taki:

W modelu Borodino wygląda to trochę inaczej. U góry jest ciągła nadbudówka od pierwszego do drugiego komina, w modelu za pierwszym kominem kończy się szybciej niż powyżej przy Kniaziu, a pod drugim kominem jest dłuższa niż na powyższych rysunkach.
Przedłużyłem tą pod pierwszym kominem, skróciłem tą pod drugim. Pokład odpowiednio przerobiłem.



Jak widać dorobiłem nadburcia przy dziobowych działach 152mm. 

Z tyłu też je dorobiłem.



Po pierwsze wydać, że zapas koloru od Radka minimalnie się różni od druku w Borodino, ale na żywo to mniej się rzuca w oczy. Co ciekawe, w modelu z którego mam części od Radka, jest druk dwustronny. Ja używam druku z tyłu arkusza - druk jest troszkę ciemniejszy od druku Borodino. Kolor części, od "prawej" strony różni się jeszcze bardziej, ale w drugą stronę, są mocno jaśniejsze. Tak wygląda lepiej. Po drugie nadburcia które dorobiłem na rufie powinny mieć magazyny (też na hamaki?) podobne do burtowych. Rufowa nadbudówka jest jednak zbyt blisko końca pokładu żeby tam się z tym zmieścić. Może dorobię do tych bocznych elementów, przy przerwie na schody. 

Z bliska widać, że kilku letnia przerwa w klejeniu zrobiła swoje.. ale kij z tym, ważne że do przodu :)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] "Kniaź Suworow" 1:200 Przerobiony Dom Bumagi  nowe
Łosiu 2864 17-01-21 22:11
 Odp: [R] "Kniaź Suworow" 1:200 Przerobiony Dom Bumagi  nowe
Mariaszek 84 18-01-21 18:32
 Odp: [R] "Kniaź Suworow" 1:200 Przerobiony Dom Bumagi  nowe
Batonus 102 18-01-21 18:43
 Odp: [R] "Kniaź Suworow" 1:200 Przerobiony Dom Bumagi  nowe
Art 117 19-01-21 00:17
 Odp: [R] "Kniaź Suworow" 1:200 Przerobiony Dom Bumagi  nowe
Łosiu 153 19-01-21 17:53
 Odp: [R] "Kniaź Suworow" 1:200 Przerobiony Dom Bumagi  nowe
Łosiu 155 06-03-21 22:54
 Odp: [R] "Kniaź Suworow" 1:200 Przerobiony Dom Bumagi  nowe
Łosiu 251 24-05-21 22:55

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024