FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 20Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
31-10-21 09:53  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Józef   

! ! ! ! ! .... Nic więcej nie można napisać ! Zapiera dech... Standart...

--

 
31-10-21 10:07  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tak, jak przypuszczałem, motylki zerwały beret razem z włosami:-)
Podziwiam nieustająco za precyzje i czystość. Ja to zawsze zapaćkam, zepsuję i wstawiam zdjęcia w mniejszym przybliżeniu, żeby się nie błaźnić:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-11-21 09:32  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Ten motylek to jakaś masakra! Już zwinięcie i sklejenie tulejki o zewnętrznej średnicy 1 mm jest samo w sobie wielkim wyczynem. A wycięcie dwóch dokładnie takich samych "skrzydełek" w tym rozmiarze wymagało chyba przywołania jakichś mocy nieczystych.

Podziwiam i pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
01-11-21 12:18  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Panowie znowu Was troszkę ponosi;) Ja jedynie staram się by moja praca odstawała jak najmniej od Waszych dokonań. Czerpię inspirację z Waszych modeli i uczę się z Waszych relacji i poradników zatem to co tu widzicie to jest Wasza zasługa. To wszystko już tu było, już to pokazywaliście :))
Niemniej jednak jest mi bardzo miło czytać takie opinie i wielce mnie one podbudowują:) Dziękuję:)

Wracając do tematu chciałbym pokazać Wam jak skleiłem osłony wizjera kierowcy oraz jarzmo karabinu maszynowego. Miałem problemy z dopasowaniem osłon gdyż czołowa płyta pancerna jest wklejona pod nieco mniejszym kątem niż być powinna. Jest to wynikiem poprzednich problemów z dopasowaniem owej płyty. Było zatem trochę podcinania i mierzenia ale udało się. Pozbyłem się też bialych klapek widocznych na pierwszym zdjęciu. Nie zdały egzaminu i kleiłem na styk. Jarzmo karabinu nieco wyobliłem przy pomocy BCG i kulek. Niestety element ten nie jest zaprojektowany za dobrze i po sklejeniu nie wygląda najlepiej. O ile centralnie od przodu nie jest tragicznie to już pod kątem widać że coś tu nie gra. Kamuflaż też trochę nie pasuje ale już nie popisywałem się z jego przerabianiem. Są pewne granice;) W nowym opracowaniu Pana Mariusza element ten jest już całkowicie przeprojektowany i ma więcej listków. Oklejka otaczająca jarzmo okazała się też nieco za krótka więc dosztukowałem kawałek od spodu. Lufę karabinu dorobię później jak już będzie mniej obracania modelem. Doszły też wizjery boczne którymi zasłoniłem jedne z ostatnich białych pól na kadłubie. Powoli zbliżam sie do etapu na który wszyscy czekają najbardziej, i ja z resztą też:)


--
Pozdrawiam
Piotrek

 
01-11-21 13:28  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Józef   

Ja pierdziele !!!...

--

 
01-11-21 13:28  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Józef   

Ja pierdziele !!!...

--

 
02-11-21 06:49  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
guns   

Chryste Panie na gumowym bananie!
dokładność, czystość i precyzja niczym clean room!

--
guns

 
03-11-21 08:10  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cudeńko Waść tworzysz, cudeńko ! Taki standard to jest STANDARD.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-11-21 09:35  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Z Twoimi umięjętnościami poprawa plam kamuflażu nie byłaby chyba tak duzym problemem, ale szanuję decyzję:-) Czasem faktycznie lepsze jest wrogiem dobrego. Szkoda, że osłona jarzma karabinu maszynowego ma tak słabo rozwiniętą siatkę, ale wyszło to wszystko jak zwykle nadzwyczaj estetycznie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-11-21 20:16  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

W dzisiejszym odcinku będzie o błotnikach. Zacząłem skromnie od ślizgaczy które chroniły kadłub przed uszkodzeniami od gąsienic. Same błotniki natomiast porozcinałem na mniejsze części gdyż w całości okazały się za długie o ok 1,5mm i miejsca ich zagięć nie zgrywały mi się z kształtem kadłuba. Odciąłem też odchylane klapy błotników na obu ich końcach i te elementy zrobię jako doklejane osobno. Pokusiłem się również o lekkie zwaloryzowanie tychże i dorobiłem brakujące profile i zaczepy na sprężyny.



Po przyklejeniu błotników do kadłuba uzupełniłem braki w profilach na wszystkich zagięciach. Niekiedy ciężko było dobrać odcień z zapasu koloru ale i tak jest lepiej niż jakbym miał zostawić tak jak wycinanka proponuje.



Od spodu zamontowałem ślizgacze. Kąty znowu mi się nie zgadzały i musiałem trochę je podocinać.



To tylko błotniki i niby prościzna ale był to trudny i dość pracochłonny dla mnie etap. Trochę mnie wymęczyły. Dwa razy też oderwałem je na rogach podczas manewrowania modelem, no ale są:)




--
Pozdrawiam
Piotrek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 20Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024