FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
31-10-21 09:53  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Józef   

! ! ! ! ! .... Nic więcej nie można napisać ! Zapiera dech... Standart...

--

 
31-10-21 10:07  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tak, jak przypuszczałem, motylki zerwały beret razem z włosami:-)
Podziwiam nieustająco za precyzje i czystość. Ja to zawsze zapaćkam, zepsuję i wstawiam zdjęcia w mniejszym przybliżeniu, żeby się nie błaźnić:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-11-21 09:32  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Ten motylek to jakaś masakra! Już zwinięcie i sklejenie tulejki o zewnętrznej średnicy 1 mm jest samo w sobie wielkim wyczynem. A wycięcie dwóch dokładnie takich samych "skrzydełek" w tym rozmiarze wymagało chyba przywołania jakichś mocy nieczystych.

Podziwiam i pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
01-11-21 12:18  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Panowie znowu Was troszkę ponosi;) Ja jedynie staram się by moja praca odstawała jak najmniej od Waszych dokonań. Czerpię inspirację z Waszych modeli i uczę się z Waszych relacji i poradników zatem to co tu widzicie to jest Wasza zasługa. To wszystko już tu było, już to pokazywaliście :))
Niemniej jednak jest mi bardzo miło czytać takie opinie i wielce mnie one podbudowują:) Dziękuję:)

Wracając do tematu chciałbym pokazać Wam jak skleiłem osłony wizjera kierowcy oraz jarzmo karabinu maszynowego. Miałem problemy z dopasowaniem osłon gdyż czołowa płyta pancerna jest wklejona pod nieco mniejszym kątem niż być powinna. Jest to wynikiem poprzednich problemów z dopasowaniem owej płyty. Było zatem trochę podcinania i mierzenia ale udało się. Pozbyłem się też bialych klapek widocznych na pierwszym zdjęciu. Nie zdały egzaminu i kleiłem na styk. Jarzmo karabinu nieco wyobliłem przy pomocy BCG i kulek. Niestety element ten nie jest zaprojektowany za dobrze i po sklejeniu nie wygląda najlepiej. O ile centralnie od przodu nie jest tragicznie to już pod kątem widać że coś tu nie gra. Kamuflaż też trochę nie pasuje ale już nie popisywałem się z jego przerabianiem. Są pewne granice;) W nowym opracowaniu Pana Mariusza element ten jest już całkowicie przeprojektowany i ma więcej listków. Oklejka otaczająca jarzmo okazała się też nieco za krótka więc dosztukowałem kawałek od spodu. Lufę karabinu dorobię później jak już będzie mniej obracania modelem. Doszły też wizjery boczne którymi zasłoniłem jedne z ostatnich białych pól na kadłubie. Powoli zbliżam sie do etapu na który wszyscy czekają najbardziej, i ja z resztą też:)


--
Pozdrawiam
Piotrek

 
01-11-21 13:28  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Józef   

Ja pierdziele !!!...

--

 
01-11-21 13:28  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Józef   

Ja pierdziele !!!...

--

 
02-11-21 06:49  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
guns   

Chryste Panie na gumowym bananie!
dokładność, czystość i precyzja niczym clean room!

--
guns

 
03-11-21 08:10  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cudeńko Waść tworzysz, cudeńko ! Taki standard to jest STANDARD.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-11-21 09:35  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Z Twoimi umięjętnościami poprawa plam kamuflażu nie byłaby chyba tak duzym problemem, ale szanuję decyzję:-) Czasem faktycznie lepsze jest wrogiem dobrego. Szkoda, że osłona jarzma karabinu maszynowego ma tak słabo rozwiniętą siatkę, ale wyszło to wszystko jak zwykle nadzwyczaj estetycznie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-11-21 20:16  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

W dzisiejszym odcinku będzie o błotnikach. Zacząłem skromnie od ślizgaczy które chroniły kadłub przed uszkodzeniami od gąsienic. Same błotniki natomiast porozcinałem na mniejsze części gdyż w całości okazały się za długie o ok 1,5mm i miejsca ich zagięć nie zgrywały mi się z kształtem kadłuba. Odciąłem też odchylane klapy błotników na obu ich końcach i te elementy zrobię jako doklejane osobno. Pokusiłem się również o lekkie zwaloryzowanie tychże i dorobiłem brakujące profile i zaczepy na sprężyny.



Po przyklejeniu błotników do kadłuba uzupełniłem braki w profilach na wszystkich zagięciach. Niekiedy ciężko było dobrać odcień z zapasu koloru ale i tak jest lepiej niż jakbym miał zostawić tak jak wycinanka proponuje.



Od spodu zamontowałem ślizgacze. Kąty znowu mi się nie zgadzały i musiałem trochę je podocinać.



To tylko błotniki i niby prościzna ale był to trudny i dość pracochłonny dla mnie etap. Trochę mnie wymęczyły. Dwa razy też oderwałem je na rogach podczas manewrowania modelem, no ale są:)




--
Pozdrawiam
Piotrek

 
14-11-21 21:41  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Te mikro wstawki na bokach błotników są genialne:-)
Przebieram nogami w oczekiwaniu co nam pokażesz w następnym wejściu antenowym:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-11-21 15:55  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Twoją relację śledzi się tak samo jak dobry serial typu The Sopranos czy inne The Wire :)
Zazwyczaj lubię modele z waloryzowaną grafiką(sam takie też wybieram bo pozwala ukryć co nie co), jednak tutaj pokazujesz jak dużo można wycisnąć z prostej grafiki która nic nie ukrywa i widać jak dobrze radzisz sobie z obróbką, kształtowaniem, retuszem i poskładaniem wszystkiego do kupy, świetnie się to ogląda. :)
Podobnie jak StuG czekam na kolejny odcinek!

 
20-11-21 02:46  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Cześć wszystkim :-) W dzisiejszym odcinku będzie o montażu kół, wózków i pierwszej przymiarce gąsienic. Zanim się jednak do tego zabrałem wykonałem elementy służące do zbierania nadmiaru błota z kół napinających i napędowych. Troszkę je podrasowałem gdyż znalazłem w internecie dość obszerną galerię Elefanta z United States Army Ordnance Museum. Elefanty były budowane na podwoziu Tygrysa P więc uznałem, że elementy te powinny być takie same. Nie jestem jednak pewien czy te "drapaki" były na Tygrysach P czy zostały dodane dopiero przy Elefantach. W wycinance są, więc je wykonałem, bo czymś białe pola trzeba było zakryć ;-) W nowym opracowaniu ich nie ma.



Po drodze odkryłem też babola którego popełniłem wcześniej. Po przymiarce okazało się, że gąsienice nie pasują do kół nośnych. Zęby były za wysokie i koła odstawały od gąsienicy na jakiś 1mm, jeśli znajdowały się tuż nad zębem. Po szybkim sięgnięciu pamięcią wstecz odrazu znalazłem winowajcę. Chodziło o cz.84 a raczej jej brak. Część ta powinna być wklejona pomiędzy koła by stworzyć przestrzeń w której miały przechodzić zęby gasienic. Ja zamiast tych elementów użyłem jakichś kółek z odpadu, które co prawda grubość miały odpowiednią, ale średnicę już nie. Chcąc zaoszczędzić kilka minut nie zwróciłem na ten szczegół uwagi. No cóż... Wszystkie koła porozcinałem, usunąłem stare dystanse i wkleiłem nowe. Tak przygotowane i pasujące już koła zamontowałem na wózkach.



Koła napędowe, napinające oraz wózki zamocowałem na ośkach z rurki alumniowej o średnicy 6mm. Przy kołach oczywiście nie było problemu natomiast wózki musiałem odsunąć od wanny na ok 2,5mm żeby koła nośne były w linii z zębami gąsienic. Jako dystanse zastosowałem nawinięte na ośki paski z zapasu koloru. Jako przymiar posłużył mi kawałek tekturki. Jak mierzyłem i jak poradziłem sobie z utrzymaniem kół w linii widać na zdjęciach :-) Efekt końcowy był zadowalający. Miałem sporo czasu na wszelkie korekty położenia wózków gdyż wklejałem je na klej dwuskładnikowy.



Na następny dzień, gdy klej już zasechł na kamień, z trzęsącymi się z ekscytacji rekoma, zabrałem się za przymiarkę gąsienic. Skleiłem wszystkie ogniwa jakie były w wycinance czyli 222 szare i 16 czarnych na kadłub i wieżę. Na mierzoną stronę wyszło mi 114 ogniw. Znaczy to że na drugą stronę zabraknie mi 6 ogniw. Trochę mina mi zrzedła bo nie wiem jak teraz z tego wybrnąć. Banan jednak wracał za każdym razem jak spojrzałem na założone gąski :-)




Pierwsze zdjęcie to 114 ogniw. Leżą dość luźno i nie wiem czy nie za luźno. Drugie zdjęcie to jedno ogniwko mniej. Gąsienice składają się jednak z dwóch rodzajów ogniw i ich liczba na stronę musi być parzysta. Przy odjęciu jednego musiałbym jakoś ukryć to miejsce pod którymś kołem. Co myślicie? Jak będzie lepiej? Dajcie znać a ja zastanowię się skąd wyczarować brakujące ogniwka ;-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98

Post zmieniony (20-11-21 04:26)

 
20-11-21 07:45  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Józef   

Super robótka ! Mam pytanko dot. wycinania kół. Ja używam cyrkla Olfy, zanim zacznę wycinać lekko nakłuwam i kropeleczka cyjanopanu co by się otwór " nie rozjeżdżał".. Nie ma problemu jak koło duże, gorzej jak małe. Olfa to minimum 1 cm średnicy a bywają koła mniejsze. Jak sobie z tym kolego radzisz?... Dziękuję.
Pozdrawiam

--

 
20-11-21 10:28  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Pytanie co prawda nie do mnie ale Olfą można wycinać także mniejsze krążki. Trzeba ją tylko przerobić.
Ja zeszlifowałem ile się da powierzchnie cyrkla które się stykają ze sobą przy najmniejszym nastawie i mogę wycinać krążki o średnicy 5.4 mm.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-11-21 10:33  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Józef do wycinania otworów które są poza zasięgiem cyrkla Olfy używam taniego zestawu wycinaków do skóry na zmianę ze sztancami biopsyjnymi. Czasem rozmiar któregoś wycinaka podpasuje i wtedy nie ma problemu. Gorzej jeśli tak się nie stanie. Wtedy kółka wycinam ręcznie metodą "na dzięcioła" szerzej opisaną tutaj . Posiadam też cyrkiel z Chin , który teoretycznie pozwala na wycinanie otworów już od średnicy 1.5mm, ale jak narazie praca z nim idzie mi z bardzo marnym skutkiem. Dotychczas nie napotkałem jeszcze "zaporowej" ilości małych kółek do wycięcia ale kiedy to nastąpi to może poćwiczę z tym cyrklem nieco więcej.

--
Pozdrawiam
Piotrek

PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98

Post zmieniony (20-11-21 13:13)

 
20-11-21 13:56  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Piotr P. moim zdaniem obie wersje mają "potwierdzenie " zdjęciowe. Wydaje mi się, że ułożenie gąsienic jest także (poza ilością ogniw i wstępnym napięciem przez specjalne mechanizmy) zależne od ruchu w czasie jazdy/hamowania. Przyspieszanie czołgu pewnie powodowało podnoszenie się gąsek z przodu w sposób jak na drugim zdjęciu. Cofanie czołgu lub powolne zwalnianie pewnie powoduje ich chwilowe stłaczanie. Ja osobiście optowałbym za pierwszym ułożeniem. Zarówno zdjęcia tygrysa z testów jak i egzemplarza użytego w walkach pokazują ułożenie z pierwszego zdjęcia. Ułożenie z drugiego jest bardziej widoczne przy ferdynandach/elefantach.

--

Post zmieniony (20-11-21 13:59)

 
20-11-21 19:43  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zdecydowanie lepiej wygląda druga wersja napięcia gąsienic, chociaż wiąże się to z kombinowaniem, jak ukryć brak odpowiedniego ogniwa. Gdyby jeszcze czołg mial boczne fartuchy przysłaniające górny bieg gąsienic, nie byłoby sprawy... Można też od biedy pokombinować z odcięciem koła napinającego lub napędowego i napięcie gąsienicy 114-ogniwkowej, ale nie wiem czy to się mieści w Twojej filozofii standardu;)
Ja bym jeszcze poczekał z ostateczną decyzją do momentu wykonania i sprawdzenia drugiej gąsienicy. Czasem niewielkie róznice wymiarowe mogą dawać duże rozbieżności po obu stronach pojazdu.
Czuję jednak, że jakakolwiek decyzja spowoduje tak czy siak zdarcie papy z czerepu, nie mówiąc juz o berecie;)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-11-21 20:47  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Poglądowo:

W obu przypadkach beret zrywa ale pytanie czy nie szkoda czasu na robotę, skoro jest potwierdzenie w zdjęciach. Być może druga gąska wyjdzie troszkę inaczej jak słusznie zauważa StuG więc decyzję chyba lepiej odłożyć do jej zrobienia.

Post zmieniony (20-11-21 20:55)

 
21-11-21 17:57  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Podpowiem tylko, że oryginalnie było 110 ogniw ;)

Wspaniała robota, dalej podglądam w cieniu będąc...

 
21-11-21 18:15  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Ty mi tutaj piszesz, że moje gąsienice obłęd, a tutaj powstaje obłędny model. Kawał świetnej roboty, muszę tu zaglądać częściej :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
25-11-21 13:35  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Założyłem gąski:) Dorobiłem brakujace ogniwka z wydruku z drukarki. Różnią się odcieniem na tyle nieznacznie że trudno zauważyć różnicę względem wycinankowych. Jak widać wybrałem wariant nieco bardziej napiętych gąsienic. W razie czego mogę je jeszcze zdjąć, gdyż jedna szpilka jest niezaklejona, ale chyba już tak zostanie. Podoba mi się i historycznie też się zgadza :-) Same gąski na zdjęciach wyszły dość efektownie ale nie dajcie się zmylić, na żywo jest tak sobie ;-) Nie wszystko wyszło mi tak powtarzalnie jak bym sobie tego życzył i jest kilka rzeczy do poprawy przy następnych. Mimo wszystko cieszę się z osiągniętego efektu :-)





--
Pozdrawiam
Piotrek

 
25-11-21 14:26  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Absolutny top standardu, a jeśli chodzi o pojazdy to już w ogóle kosmos.
Gąsienice rozwalają same w sobie, ale dopiero założone nabierają odpowiedniego kolorytu. Wszak model czołgu dopiero po ich założeniu zaczyna wyglądać kozacko:-)
Twoją samokrytykę przyjmuję z przymrużeniem oka. Jesteś bezdyskusyjnie geniuszem porównywalnym z największymi tuzami kartonowego modelarstwa. Podkreślam - kartonowego:-)
Nic mi już chyba nie zostało do zerwania, ale zmiany w perystaltyce jelit są w toku:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-11-21 15:00  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ooo StuG mnie uprzedził - top i to bez malowania, kombinowania, pięknie!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
25-11-21 15:37  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

O ja cie ... :O nie no pozamiatał kolega, mi też już wszystko zerwało i tylko patrzę :) Super!

 
25-11-21 16:35  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

W tej relacji jest esencja piękna modelarstwa kartonowego. Wspaniałe!

 
25-11-21 18:08  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Układ jezdny wygląda obłędnie! Napracowałeś się, ale każda minuta dłubania była tego warta. Można się na to gapić godzinami :)

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
25-11-21 18:24  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Technicznie jesteś genialny, jednak grafika tego wydania rozkłada je na łopatki podobnie jak w przypadku Luchsa.
Ja wyobrażam sobie jak ten model by wyglądał i jakie laury zbierał, gdybyś przygotował go do malowania, a potem zrobił to co należy, czyli pomalował, a następnie skorzystał z kilku współczesnych i aktualnie trendy technik.
W obu przypadkach stoisz na pudle.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
25-11-21 19:14  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wykon idealny plus.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
26-11-21 08:25  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Piotrze P. - model jest fantastyczny. Taki smaczek. De facto każdy element zachwyca.
Piotrze Piterpanzerze - absolutnie się z Tobą nie zgodzę. Pomalowanie tego konkretnego modelu byłoby zbrodnią na modelarstwie. Pomalowany byłby kolejnym poprawnie zrobionym w pełni waloryzowanym modelem. W bieżącej formie jest perełką.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
26-11-21 13:48  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
guns   

gdybym nie wiedział że to paper mógłbym uwierzyć że
zdjęcia przedstawiają jakieś "rendery" 3D.
Dla mnie takie klejenie to KOSMOS!

--

Post zmieniony (22-02-22 13:22)

 
26-11-21 13:54  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Modelarstwo kartonowe zawsze kręciło mnie najbardziej w swojej najczystszej formie, czyli w standardzie. Wtedy, kiedy widać, że model jest wykonany z papieru, z wycinanki. Takie modele uwielbiam i póki mogę to raczej będę kleił w ten sposób :-) Nie wszystko jednak potrafię sobie zaprojektować i wykonać z papieru i np. kausze do lin holowniczych stanowiły dla mnie problem dlatego zakupiłem gotowy zestaw Eureki do poprzedniego Tygrysa jak i do obecnego. Malowanie takich elementów to jednak katorga. Nie wychodzi mi to najlepiej i zawsze jest przy tym mnóstwo nerwów. Nawet najzwyklejsze polakierowanie modelu to dla mnie problem. Na zdjęciach tego nie widać ale w niektórych miejscach powychodziły mi białe plamy od lakieru matowego. To jest temat rzeka. Trochę o tym poczytałem i wydaje mi się że wiem jak sobie z tym radzić. Zobaczymy. Warstwa lakieru nie kryje mi też równomiernie i pod światło widać czasem ciapy i prześwity, pomimo dzióbania miękkim pędzlem zamiast ciągnięcia go. Zastanawiam się czy w kolejnym modelu nie poprzestać na samym kaponowaniu.
Jednym słowem nie lubię malować :/ To ogranicza moją chęć do używania elementów żywicznych jak i malowania całego modelu, ale również zgrywa się z formą modelarstwa, które lubię najbardziej:) Może kiedyś skuszę się na delikatny brudzing suchymi pastelami ale nie spieszy mi się jakoś specjalnie.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
26-11-21 14:03  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I tego się trzymaj.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
27-11-21 11:13  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Piotr. P piękna robota! Co do modelarskiego podejścia, mam takie samo, tak trzymaj :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
29-11-21 16:59  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Niesamowita sprawa co wyczyniasz z kartonem.
Twoja precyzja ociera się o abstrakcje, ale tak powstają legendy i relacje do których inni się odnoszą i odwołują stawiając jako wzór.
Mam nadzieję że skusisz się na wykonanie mu brata bliźniaka z nowszego wydania w znacznie ciekawszym opracowaniu graficznym.

Pozdrawiam,
Kuba

 
01-05-22 03:37  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Witam wszystkich serdecznie po nieplanowanej przerwie. Życie spłatało mi małego figla ale już sobie wszystko poukładałem a to oznacza że można wrócić spokojnie do modelu. Trzeba Tygrysa skończyć bo kolejny projekt już na mnie zerka z modelarskiej półki :) Zabrałem się za wieżę. Szkielet nie sprawił problemów pomimo iż, podobnie jak kadłub, został zaprojektowany do sklejenia na styk. Od siebie dodałem kilka wzmocnień po bokach i w tylnej części wieży. Wstępne przymiarki pokazały że poszycie boczne jest nieco za długie więc rozciąłem je na dwoje i skróciłem w sposób pokazany na zdjęciach.



Dorobiłem też boczne zaczepy do podnoszenia wieży oraz wizjery.


--
Pozdrawiam
Piotrek

 
01-05-22 10:17  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

I ja się nie dziwię, że modelarstwo w takiej formie Cię najbardziej kręci -Ty po prostu umiesz kleić w standardzie i taka praca jest dla mnie (i nie tylko dla mnie zapewne) wzorem. Może opracowanie już nadgryzione zębem czasu, ale w tym wykonaniu robi o wiele większe wrażenie niż najlepiej pomalowany czołg -tak subiektywnie stwierdzam :).

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
01-05-22 12:49  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
mario9 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Nie wiem co napisać, aby wyrazić swój podziw dla Twojego kunsztu.
Napiszę krótko - masz kolego talent:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
01-05-22 14:07  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Ekstra, powalająca dokładność i jak zwykle świetne zdjęcia, czekam na opad szczęki (mojej :) ) przy galerii końcowej :)

 
01-05-22 17:13  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ponieważ przedmówcy pochwalili Cię w stopniu, którego nie przebiję ale co oczywiste do nich się przyłączam, więc zadam pytanie: czy fazujesz elementy w miejscu styku na kantach ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
01-05-22 21:10  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dziękuję Panowie za słowa uznania. Cieszę się ze coś tam mi wychodzi bo warsztat mam narazie dość kiepski i technikę nie do końca doskonałą, ale staram się kleić powoli i równo, a przede wszystkim czysto.

jhradca - tam gdzie uważam że się da i opłaca to fazuję krawędzie. Tnę trzymając ostrze pod kątem. Wieża jest sklejona bez fazowania. W sumie mogłem spróbować, może by wyszło. To dopiero mój drugi model kartonowy po latach i to ciągle jest dla mnie poligon. Czasem linie gięcia biguję, czasem nacinam i wydrapuję od wewnątrz. Raz kleję Magickiem a raz BCG. Raz wychodzi lepiej raz gorzej. Jeszcze nie znalazłem złotego środka. Za mało modeli na moim koncie, za dużo mleka pod nosem :)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
02-05-22 09:31  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piotr - cieszę się, że wróciłeś i znowu można podziwiać pracę modelarską najwyższej próby.
Czystość klejenia niezmiennie jest porażająca, więc nie rozśmieszaj Waść audytorium, że Twój warsztat dopiero raczkuje. W sensie czasowym być może, ale talentu nie mierzy się w ilości, a jakości. Nieodżałowany Wujek Andrzej też nie wykonał mnóstwa modeli kartonowych - po prostu był geniuszem.
W Tobie widzę podobnego geniusza standardu, z którym niewielu może się równać.
Tak sklejony model w moich oczach bije na głowę nawet najwspanialej pomalowany model kartonowy. To po prostu lubię, chociaż sam mam nieco inne podejście. No i straszny ze mnie "ciaprok":P

Odnośnie fazowania, nie przesadzajmy:-) Makro wyolbrzymia wiele rzeczy, w tym połączenie elementów na zakładkę. Oczywiście Ci, którzy opanowali fazowanie kartonu, są mistrzami sami w sobie, natomiast to co Ty pokazujesz, nawet bez fazowania, zrywa włosy z głowy i pleców:-)

Tak trzymaj!:-)
Czekam na każdy odcinek Twojej relacji jak na początek urlopu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-05-22 13:29  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dziękuję za tak pozytywne komentarze. Może i ładnie to wychodzi ale sporo jeszcze przedemną do nauczenia. Braki w wiedzy praktycznej i teoretycznej mam ogromne i aż strach wstawić niechcący jakiegoś babola przy tak wielkich oczekiwaniach :-) No ale dobra... niech się dzieje. Ja już przestaję marudzić a Wy myślcie sobie co chcecie na mój temat haha:) Zapraszam na kolejną porcję zdjęć.

Na początek zaczepy na zapasowe ogniwa gąsienic. Wymagały nieco sztukowania ze względu na skrócone poszycie wieży. W środek wpasowałem trzeci zaczep do podnoszenia wieży. Osłony otworów strzelniczych podkleiłem tekturą i przeszlifowałem tak aby ładnie dopasowały się do kształtu wieży a ich powierzchnia została płaska. Nity stożkowe nieudolnie wykonałem metodą przedstawioną przez StuGa tutaj.


Górne wzmocnienie sprawiło mi nieco problemów ze względu na zwężające się w szpic ścianki boczne. Krawędzie ciąłem pod kątem (fazowałem) i jakoś się to zeszło. W podstawę elementu wpasowałem podłogę z tektury i dopiero wtedy przykleiłem całość do wieży.


P.S. Wujek Andrzej był prawdziwym geniuszem modelarstwa kartonowego. Znalazłem jego relacje z budowy KV-1 na sąsiednim forum i to co on tam wyprawiał z kartonem to jest dla mnie jakaś niepojęta abstrakcja którą ciężko opisać słowami. Ja z moim modelem nie dorastam mu do pięt. Niedościgniony wzór. Zazdroszczę tym którzy mieli okazję go poznać.

Wiele jego relacji zaginęła albo to tylko mi nie udało się ich znaleźć. Wiem że budował Carro Armato M11/39 ale w sieci jest tylko kilka zdjęć zawieszenia. Gdyby ktoś miał więcej materiału z budowy modeli Wujka Andrzeja to serdecznie proszę o kontakt przez email. Ford TFC, KV-1, Mack Bulldog znalazłem.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
04-05-22 13:53  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Stożkowe nity nieudolne?:> Jak to u nas godajom: "nie fandzol chopie":-) Bijesz moje nity na głowę. Może są nieco zbyt płaskie, ale to jest do dopracowania. Natomiast precyzja, czystość i retusz powalają na każdym zdjęciu.
Wzmocnienie górnej płyty wieży super:-)

Wszystko co znalazłeś odnośnie cudeniek Wujka to chyba tyle, jeśli chodzi o zdjęcia. Tak jak wspominałem, Wujek stosunkowo chyba niewiele wykonał modeli kartonowych, za to każdy model był niepowtarzalnym i niedoścignionym wzorem. M11/39 nie skończył, a przynajmniej nie pokazywał tego projektu potem. Ale na rewelację zakrawa fakt, że te kilka relacji to kopalnia wiedzy, z której można wynieść praktycznie wszystkie potrzebne wiadomości na temat pracy z kartonem.

I Ty idziesz tym tropem. NIe tylko chodzi o samo sklejanie, ale i o zdjęcia. Coś niesamowitego jest w tym, że niektórzy (nieliczni) pokażą dwa, trzy zdjęcia pojedynczego elementu i można się w to wpatrywać godzinami. Poza Wujkiem, Tobą, na szybko przychodzą mi na myśl jeszcze gk i krzywy z forum Kartonwork.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-05-22 22:53  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Ok, tym razem już bez fandzolenia :-) Zlepiłem zasobnik. Wszystko ładnie pasowało poza jednym miejscem które i tak nie będzie widoczne. Dla świętego spokoju zrobiłem wstawkę z zapasu koloru i jest cacy.


Przerobiłem też zawiasy. Te z wycinanki były płaskie.




Dorobiłem zamek zasobnika. Zastosowałem drucik cynowy 0,3mm. Napsułem sobie sporo krwi przy tym elemencie i chyba nie wyszedł najlepiej. Kusi mnie żeby dorobić jeszcze kłódkę ale najpierw muszę uspokoić nerwy ;-)


Zamontowałem zapasowe ogniwa na wieży i zamontowałem zasobnik. Tu też było trochę rzeźbienia ze względu na to, że we wcześniejszym etapie budowy zwęziłem nieco uchwyt zasobnika tak aby zakrył białe pola na poszyciu wieży. Dało się to jakoś dopasować i nawet jakoś to wygląda. Podpórka pod zasobnikiem również dała w kość bo to element pudełkowy o skomplikowanym kształcie i wąskich ściankach. Na dodatek miejsce jego przyklejenia jest źle oznaczone na zasobniku.




--
Pozdrawiam
Piotrek

 
15-05-22 10:31  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wydaje się, że administrator powinien stworzyć dział : Relacje Mistrzów i opatrzyć go uwagą: oglądanie na własną odpowiedzialność związaną z ryzykiem zniechęcenia do dalszych prób nieudolnego naśladownictwa, zgubienia opadniętej szczęki, wzrostu ciśnienia a nawet zawału.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
15-05-22 14:09  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Zgadzam się z Jhradcą, taki dział by się przydał :)
Tygrys wygląda znakomicie, zamek na zasobniku też wyszedł porządnie i nie widzę powodów do narzekań :)

 
16-05-22 08:22  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Józef   

Hmmmm... To plastik czy karton.. ? ( Żartuję )... powalające... !!!

 
16-05-22 11:30  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Każdy odcinek relacji to strzał w pysk:-) Taki pozytywny, że Polak, a raczej Piotrek potrafi:-)
Jak patrzę na te zdjęcia i na moje to mi oczy bieleją... znaczy oko:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-05-22 12:42  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Nie wiem, co napisać, bo w zasadzie to co widzę to jakiś totalny kosmos. Czystość i precyzja sklejania są poza kategoriami.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024