FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-03-21 18:55  [R/G] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

mata nie lubi pustki także postanowiłem pokroić kolejną wycinankę. Wybór padł na Panterę z Answeru, dawno temu skleiłem wydaną tą przez GPM ale już jakiś czas myślałem nad odświeżeniem tematu; zastanawiałem się jeszcze nad tą wydana przez AH jednak odpuściłem ze względu na wnętrze którego za bardzo nie będzie widać oraz mniej atrakcyjne dla mnie malowanie. Zdaję sobie sprawę z niedokładności wybranego opracowania pod względem zgodności historycznej ale dla mnie najbardziej liczy się to żeby model fajnie się prezentował i po prostu mi się podobał, raczej będę chciał sklejać zgodnie z wycinanką ale jeśli macie jakieś propozycje co by można zmienić to śmiało piszcie.

Przechodząc do meritum, jest to mój pierwszy model tego wydawnictwa także na początek krótka recenzja wycinanki po pierwszym zapoznaniu się i klejeniu elementów.

- grafika, walorka i kamo są najmocniejszym punktem modelu, jest po prostu super (z małym wyjątkiem ale o tym za chwilę)
- spasowanie jak na razie(zrobiony mam kadłub i oklejony poszyciem) jest ok, jedynie poszycie burt dolnych było trochę za wysokie oraz burt górnych lekko za długie, ale bez problemu można było to dociąć, reszta po przeszlifowaniu szkieletu oklejała się bardzo dobrze,
- fajnie, że części na arkuszach są trochę luźniej rozłożone niż w innych modelach które do tej pory kleiłem, łatwiej wyciąć dany element nie bojąc się, że coś się uszkodzi.
- papier i druk wydaje się dobrej jakości ale nie kształtowałem na razie żadnych obłych elementów, także zobaczymy

Żeby nie było, że tylko chwalę to trochę mojego marudzenia, bardziej na zasadzie feedbacku dla autorów/wydawnictwa, jak już wspomniałem jest to mój pierwszy model Angrafu więc możliwe, że w innych te zagadnienia się nie pojawiają

- grafika jak wspomniałem jest super poza jednym wyjątkiem, kół, instrukcja a raczej 2 rysunki sugerują że koła powinny mieć różne kolory (takie same 3 jak na kamo, okładka modelu też to pokazuje) zaglądam do wycinanki i patrzę no wszystkie żółte, patrzę drugi raz przy lepszym świetle jednak nie. Projekt zakłada, że koła są różnokolorowe ale obłocone przez co elementy mają brązową nakładkę, ale po tym obłoceniu kolory różnią się bardzo subtelnie, dodając do tego to, że tarcza koła składa się z ok. 6-8 elementów i części nie są jakoś bardzo sensownie pogrupowane kolorystycznie na arkuszach, na 100% różnice w kolorach będzie widać dopiero po sklejeniu całości i obawiam się, że na każdym kole może wyjść tęcza. Mam już pomysł jak temu zaradzić i chyba będzie ok, ale fajnie by było jakby np. wszystkie elementy kół brązowych były razem zgrupowane na arkuszach a różnica pomiędzy poszczególnymi kolorami była bardziej oczywista.
- segregacja elementów i rysunków też mogła by być lepsza, rysunki mają numery ale nie są po kolei a też nie przedstawiają jakiejś kolejności klejenia. To samo tyczy się arkuszy z częściami, na pierwszy rzut oka są poukładane wg numeracji i kolejności klejenia, ale tak naprawdę tylko części elementów ma tą logikę reszta jest rozrzucona wydaje mi się trochę chaotycznie i trzeba szukać po kilku arkuszach części które wydawało by się, że powinny być zgrupowane razem.
- brakuje mi trochę jakiś przestrzennych rysunków montażowych, w opracowaniu są w większości rzuty i widoki oczywiście pomocne ale rysunków 3D jest mało i raczej tylko do niektórych detali a nie do większych segmentów pojazdu.
- nie do końca jestem przekonany do umieszczania szablonów elementów metalowych z drutu rozrzuconych wśród części na arkuszach, możliwe, że jest to moje przyzwyczajenie z innych wycinanek z jednym pojedynczym zestawieniem w instrukcji i oznaczeniem tych elementów na rysunkach. Także zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Nie przedłużając bo się rozpisałem, poniżej zdjęcia tego co udało mi się zrobić:



Post zmieniony (03-10-21 15:56)

 
22-03-21 20:27  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Powodzenia w budowie, koła, szczególnie obręcze dają nieźle w kość. Z tego co pamiętam brakuje kilkunastu szt, na stronie Answera jest errata do pobrania.

--
pozdr, Radek

 
23-03-21 06:58  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Powodzenia w budowie.
Model w strefie moich zainteresowań, wiec będę często zaglądał.

Pozdrawiam,
Kuba,

 
25-03-21 15:03  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

hej, mam do niego laserowe gąski jakbyś potrzebował.

 
25-03-21 15:42  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Adam - dzięki, kupiłem jednak cały zestaw laserowy z modelem, ale jak bym coś popsuł to się odezwę :)

 
04-05-21 17:41  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

model powoli powstaje, zrobiłem część elementów zawieszenia, szkoda, że większość z nich i tak będzie niewidoczna. Powstały również 3 pierwsze koła nośne, ze względu na różnice w kolorach elementów, zdecydowałem się na przemalowanie elementów w photoshopie i realizacje z trójbarwnymi kołami jak sugeruję instrukcja modelu, zobaczymy jak to wyjdzie, udało mi się dobrać kolory w miarę zbliżone do tych wycinankowych. Teraz czeka mnie produkcja seryjna pozostałych 29 kół, kolejna aktualizacja pewnie za dłuższą chwilę :)




--

 
04-05-21 23:11  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Cześć,
Kolory wybierasz gotowe czy mieszasz na oko? Używasz jakiś konkretnych farb?

 
05-05-21 07:50  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Model retuszuję temperami koh-i-noor, mieszam je na oko aż wyjdzie kolor podobny do tego z wycinanki. Zestaw 10 farb w sumie jest wystarczający żeby dało się wymieszać każdy kolor.

 
05-05-21 08:53  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Model bardzo fajnie Ci wychodzi - powodzenia w budowie. Tak swoją drogą, to szkoda, że wydawca nie wydał erraty tylko plik do ściągnięcia. Obawiam się, że części z drukarki niestety będą się odznaczać :/

 
05-05-21 13:07  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Nowa errata nie jest konieczna, da się zbudować model z tego co jest w wycinance (poza erratą już wydaną gdzie są brakujące elementy do kół) po prostu ich grafika mi nie podeszła. W wycinance koła na grafice są umazane błotem i wyglądają podobnie jak spod wanny kadłuba przy czym faktycznie mają rozróżnienie na koła brązowe/zielone/żółte przy czym jest ono tak subtelne, że na arkuszach ciężko odróżnić który kolor jest który i łatwo coś pomieszać, co dopiero będzie widoczne po skończeniu całości. Zmiana tej grafiki to moja własna fanaberia, części na nowo wykreśliłem w AutoCadzie i pokolorowałem, trochę też martwię się, że takie elementy mogą się odznaczać ale po wykonaniu 3 kół wydaje mi się, że powinno wyglądać ok.

 
05-05-21 14:34  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Nie sądzisz, że boczne płyty pancerne, chodzi mi o te wystające z przodu elementy z otworem na szekle powinny być grubsze ?. W opracowaniu z tego co pamiętam powinny być złożone z dwóch płyt o gr. 1 mm. Osobiście polecałbym Ci także osadzenie wachaczy w kadłubie na jakimś trzpieniu. To wzmocni zawieszenie. Pomysł ze zmianą kolorystyki kół bardzo mi się podoba, jestem ciekaw efektu końcowego.

--
pozdr, Radek

 
05-05-21 16:37  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Radku, sądzę, że powinny być grubsze, a są jakie są tylko ze względu na moje gapiostwo, sklejając szkielet wyciągnąłem z laserów potrzebne części i skleiłem kadłub z poszyciem. Dopiero po jakimś czasie zauważyłem wśród laserów drugi komplet dolnych burt bocznych(i to jeszcze ten na grubszej tekturze), teraz ich grubość mogę co najwyżej skorygować podklejając wystające elementy od "wewnątrz". Może tak zrobię, po przymierzeniu błotników zobaczę jak to się będzie rzucać w oczy.

 
05-05-21 22:53  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Viz, ja zrobiłem dokładnie ten sam błąd przy swojej Panterze, starałem się to trochę zamaskować oklejając krawędź płyty delikatnie szerszą oklejką z zapasu koloru.

--
pozdr, Radek

 
19-06-21 08:53  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć, mam "małą" aktualizację do relacji z jednym zdjęciem pt.: "Bliżej niż dalej", teraz już powinno być w sumie z górki.

 
20-06-21 21:18  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Bardzo starannie i czysto skleiłeś te obręcze, brawo. Mnie to wyszło dużo gorzej, te gorsze sklejałem do wewnątrz a te ładniejsze jako zewnętrzne. Ty nie będziesz miał tego problemu. Czekam z niecierpliwością, aby zobaczyć je założone na wahaczach..

--
pozdr, Radek

 
20-06-21 22:06  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Radku, obręcze faktycznie dały w kość, przy ich wycinaniu pilnowałem żeby ich krawędzie były zfazowane do wewnątrz i całkiem po tym elegancko się ze sobą sklejały i nie trzeba było ich nawet za bardzo retuszować. Minusem takiego rozwiązania jest to ze wszystkie musiałem wydziabać ręcznie skalpelem, a nie pomóc sobie cyrklem.
Też zastosowałem ten patent z wewnętrzną częścią kół, na drugiej ich stronie niewidocznej na zdjęciu wpadły te elementu które wyszły, no cóż, gorzej :)
Co do wahaczy to już niedługo, dziś skończyłem koła napędowe, zostały do zrobienia napinające i będę wszystko montował do kupy, fotki wkrótce :)

 
21-06-21 23:33  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Viz, zwróć uwagę na montaż kola napinającego. W moim przypadku, po założeniu gąsiennicy okazało się, że zęby gąsiennicy wchodziły do środka koła zamiast je oplatać od zewnętrznej strony.

--
pozdr, Radek

 
22-06-21 18:24  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki, będę czujny z tymi kołami. Tymczasem znalazłem błąd w gąsienicach/kołach napędowych, dedykowane do modelu gąsienice wycinane laserowo niestety nie pasują do zębów kół napinających, jestem w stanie założyć na koło 3 ogniwa a w kolejnym otwór na ząb wychodzi za daleko.
Albo rozstaw ogniw jest trochę za duży(ma ok 7mm, a powinien mieć 6-6.5mm do istniejącego koła, lub promień koła jest za mały o 3-4mm co wydaje mi się przesadą. Zastanawiam się nad zakupem kompletu gąsienic ogniwkowych z Drafmodelu tylko no trochę kosztują, a też mogą nie pasować, czy ktoś ma może takie gąsienice i byłby wstanie zmierzyć rozstaw pomiędzy pojedynczymi ogniwami? Zastanawiałem się jeszcze nad przerobieniem kół i zmniejszeniem ilości zębów ale w chwili obecnej jest 17 tak jak w oryginale.

 
27-06-21 15:04  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć, dziś mam trochę większą aktualizację, na rozgrzewkę koła napędowe i napinające:



Udało mi się również poskładać wszystkie elementy układu jezdnego i przykleić do kadłuba:




W dalszej kolejności będę robił gąski, po nierównej walce udało mi się jakoś dopasować dedykowane lasery do koła napędowego poprzez porozcinanie kilku ogniw, skrócenie ich "zębów" łączących o połowę i zfazowanie ich dłuższej krawędzi, zdjęcia będą po malowaniu i montażu:)

--

 
27-06-21 15:56  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Piękna robota, świetny retusz, miło się to ogląda :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
27-06-21 21:20  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bardzo fajny model powstaje, grafika dodatkowo podbija jego jakość.
Jedyna sugestia jaką mam to bieżnie stalowych kół nośnych przetrzyj metalizerem, póki jeszcze względnie wygodnie możesz.
One po krótkim dystansie już świeciły, a w pojeździe używanym cała bieżnia były metaliczna.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
28-06-21 09:59  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Szkoda że już masz wszystko przyklejone.
Mogłeś wykonać drobny zabieg związany z "ukrywaniem" miejsca łączenia wewnętrznego rzędu kół pod zewnętrznym rzędem.
W dwu miejscach po lewej stronie można było delikatnie obrócić koła - pierwsze od lewej i przedostanie - ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu łączenia na tych kołach "schowały" by się pod kołami zewnętrznego rzędu.
Krawędzie styku kół napędowych również pomaluj jakimś metalizerem. Jak założysz gąsienice, to będą Ci prześwitywać białe zęby.
Reszta super.



Pozdrawiam,
Kuba

 
28-06-21 15:49  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Panowie za pochwały. Myślałem już o użyciu metalizera na zębach kół napędowych tak jak mówi Kuba, bo się za bardzo odcinają po montażu od reszty modelu, ale pomalowanie kół nośnych też jest dobrym pomysłem, nigdy jeszcze nic nie malowałem taką farbą także zobaczymy co z tego wyjdzie. Ogarnę to wszystko przy malowaniu gąsek.
Faktycznie te łączenia oklejek na kołach mogłem schować, nauka na przyszłość :)

 
28-06-21 17:08  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bieżnie spróbuj przetrzeć ciemnostalowym, a na to metalizer. Oba etapy metodą suchego pedzla.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
22-07-21 16:16  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

korzystając z urlopu, skończyłem układ jezdny i zamontowałem gąsienice, moje wrażenia z klejenia:

- tak jak wspominałem wcześniej lasery nie pasowały do koła napędowego i trzeba było skracać ogniwa, powiększać otwory na zęby, a same zęby gąsienicy wkleić w węższym rozstawie. Zrobiłem to tylko na fragmentach nachodzących na koła napędowe, podczas montażu wyszło że na kołach napinających też by to mogło być zrobione bo gąsienica układa się na nich tak sobie. Jeśli ktoś będzie kleił ten model można spróbować gąsienic z Drafmodelu, mają bardziej "korzystny" wymiar, te z Angrafu są jakie są i trzeba przerabiać.
- gąsienica z paska po pomalowaniu i sklejeniu byłą mało elastyczna i ciężko ją było dopasować do kół, miejscami ogniwa się nieco rozsunęły, nie jest to jakoś strasznie widoczne ale jednak. W następnym modelu będę już robił gąsienice z ogniw łączonych na drut, powinno to wyeliminować takie przypadłości.
- pomalowane są farbą akrylową, przetarte metalizerem, pierwszy raz w sumie czymś takim malowałem, jestem w miarę zadowolony z efektu, ale ocenicie sami.
-za sugestią Piterpanzera i Kuby przetarłem bandaże kół nośnych i zęby kół napędowych metalizerem stalowym, nie wiem czy nie wyszedł za ciemny i słabo go widać na zdjęciach,
- teraz w modelu do zrobienia zostały same przyjemności także biorę się do dalszego sklejania.




 
22-07-21 20:52  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Jak dla mnie gąski bomba, ten metalizer można kupić pod taką nazwą ? ja przecieram gun metalem

--
pozdr, Radek

 
22-07-21 21:34  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Kup sobie miękki ołówek B3 albo wyższy numer. Tanio i dobrze :)

 
22-07-21 21:50  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Radku, gąski przecierałem farbą Tamiya Titanium Silver X-32, a koła Vallejo Metal Color Steel. Przed malowaniem gąsek dodatkowo impregnowałem co mniejsze detale BCG, szczególnie te na żeberkach poprzecznych, takie bazowe po kontakcie z farbą i napiciem nawet małej ilości wody lubiły po prostu odpaść.

 
31-07-21 16:44  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jaki jest kolor bazowy gąsek? Bez metalizerów i tego pięknego wykończenia?

 
01-08-21 14:09  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Gąski bazowo malowałem na czarno, tutaj konkretnie Tamiya XF-69 Nato Black, przed malowaniem laserów radze impregnować (np. BCG) małe detale, karton strasznie mocno pije tę farbę, mniejsze grawerunki bez impregnacji po prostu rozwarstwiały się i odpadały.

 
03-08-21 17:54  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Ładne kocisko tutaj powstaje... 😃👍

Co do uwag, koledzy już się wypowiedzieli, więc milczę...
A co do zalet, ładnie, czysto i starannie sklejasz. I oby tak dalej - czego Ci życzę 😉👍

 
15-08-21 15:48  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

podrzucam kilka fot z postępów prac, dłubię klamoty na kadłubie i model zaczyna powoli wyglądać:




--

 
15-08-21 18:05  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Fajnie Ci idzie, ten noktowizor kierowcy bardzo mi się podoba, wentylator i te siatki ochronne też. Widzę, że dołożyłeś też lewarek, którego nie ma w opracowaniu. Chyba pracowity weekend za Tobą.
Gdyby chciało Ci się bardziej uplastycznić rury wydechowe to przesyłam zdjęcie jak wyglądał ich środek.


--
pozdr, Radek

 
16-08-21 11:05  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co tu dużo pisać - świetna robota !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-08-21 14:42  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wygląda naprawdę dobrze:-)
NOktowizor dodał kolorytu tej - na razie plaskatej górze:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-08-21 15:46  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Panowie za pochwały :)

Radek, pracowitych weekendów było nawet kilka od ostatniej aktualizacji, w jeden bym tego wszystkiego nie ogarnął:) dzięki za fotę, już po sklejeniu rur wydechowych znalazłem podobną i faktycznie mogłem tak zrobić, teraz nie będę już tego rozbierał bo różnie to się może skończyć. Lewarek dorobiłem bo nie było w "zestawie" a o dziwo na tylnej płycie pancerza były oznaczenia do przyklejenia mocowań lewarka, ale samo opracowanie nie wspomina o nim ani słowa. Siatki kupiłem gotowe ABERu, te 4 prostokątne niestety nie pasowały i musiałem dociąć po bokach.

A noktowizor to była też tak trochę modelarska łamigłówka bo nie wszystko było jasne na rysunkach, część numeracji się nie zgadzała a niektóre części miały powtórzone numery, ale koniec końców udało się go nawet fajnie skleić.

 
16-08-21 20:18  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Tak, brakuje źródeł jak faktycznie wyglądały te noktowizory, nie ma chyba 100% pewności, że zbudowano pojazd wyposażony we wszystkie trzy. Może Przemek W. się wypowie w tej kwestii. Większość wydawnictw publikuje rysunki/rendery 3D, co ułatwia budowę. Niestety Answer pozostał w tyle.

--
pozdr, Radek

 
16-08-21 23:14  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Radku - myślę, że to pytanie powinno być skierowane do autora modelu. Na pewno posiłkował się bogatą dokumentacją, która pozwoliła mu stworzyć ten model.

Pzdr

 
19-08-21 17:43  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Teraz to już pójdzie z górki 🙂
Jedynie oprócz wspomnianych osłon rur wydechowych, a dokładniej Flammenvernichter,
to kolejną skopaną rzeczą do granic możliwości jest Kugelblende wraz z MG,
który jest wbity niczym gwóźdź w deskę...

To oczywiście nie Twoja wina, a projektanta.
Jeśli masz chęć, możesz to poprawić niewielkim nakładam pracy i przy użyciu małego zapasu koloru 😉

P.s. Myślałeś nad fototrawioną wersją MG? Koszt niewielki, ale satysfakcja murowana😉

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w dalszej budowie 🙂👍
Tommy

 
20-08-21 10:41  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Viz, dołączam się do kolegów z pochwałami, ale i z... życzeniem :)
Proponowałbym dorobić przetłoczenia na tylnych zasobnikach. To tylko kilka pasków a fajnie przełamie wizualnie tą powierzchnię.
Jak już pisałem - uwielbiam kształt kadłuba Pz V - będzie zazdrość jak skończysz :)

Pozdrawiam,
Kuba

 
20-08-21 16:24  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Tommy - faktycznie osadzenie KMu to jakaś tak trochę lipa jak zwróciłeś na to uwagę, nie za bardzo lubię grzebać przy przyklejonych już elementach bo to się zazwyczaj kończy tak sobie. Ma ktoś z was może zdjęcia z bliska jak osłona MG powinna wyglądać, na zdjęciach ogólnych z googla widzę, że powinno być inaczej ale nie do końca dokładnie. Co do fototrawionych KMow to nie myślałem o tym, ale może faktycznie się o takie pokusić.

Kuba - też jestem fanem sylwetki Pantery:) a co do tłoczeń na zasobnikach to mówisz i masz, faktycznie będą z nimi wyglądać fajniej :)

 
20-08-21 23:57  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 


 
21-08-21 14:31  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Przemku za zdjęcia, faktycznie osłona wygląda zupełnie inaczej i raczej wchodziło by w grę wykreślenie elementu od nowa i całkowita wymiana, najlepsze jest to, że na okładce modelu wygląda to bardziej prawidłowo. Jedyne co się zgadza a wyszło przez "przypadek" to to, że białe pole na przyklejenie elementu było za duże i musiałem po obwodzie zretuszować to farbami, można się uprzeć że przez zmianę faktury jest to waloryzowany spaw..... ale dobra już nie ironizuję.

 
21-08-21 20:47  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Zastanawia mnie, że autorzy projektu poświęcają tak dużo uwagi na zaprojektowanie układów noktowizji a tak powszechny i istotny element jak jarzmo MG upraszczają do granic możliwości. Przecież nawet takie elementy graficzne jak zaznaczenie spawu wokół jarzma czy w miejscu łączenia płyt pancerza nie są chyba wyzwaniem dla grafika a znacznie podnoszą atrakcyjność modelu.

--
pozdr, Radek

 
05-09-21 11:22  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

podrzucam kolejną aktualizację budowy, do zrobienia pozostała wieża i antena, już powoli widać koniec.


 
05-09-21 15:23  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Brawo, bardzo mi się podoba, budowa wieży to już sama przyjemność. Może pokusisz się aby zrobić jakiś prosty mechanizm podnoszenia lufy armaty ?

--
pozdr, Radek

 
06-09-21 15:58  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki, martwię się jeszcze o zwijanie lufy czy czegoś nie skaszanie przy formowaniu, zobaczymy czy zwijanie przy pomocy BCG jest tak super jak mówią :)
Raczej nie jestem fanem mechanizmów typu podnoszona lufa w modelach kartonowych, po prostu nie mam zaufania, że za kilka lat mechanizm się nie poluzuje i wtedy i tak trzeba będzie przykleić ją na stałe, już chyba w 2 modelach coś takiego przerabiałem i tak to się kończyło :)

 
06-09-21 22:24  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Viz ja też najbardziej obawiałem się zwijania lufy w moim modelu ale okazało się to całkiem prostym zadaniem, zwłaszcza przy użyciu BCG. Będziesz potrzebował jakiś metalowy pręt lub rurkę o średnicy nieco mniejszej od średnicy lufy i jakąś miękką podkładkę. Ja używam kawałka maty do fitnesu. Tak odciąłem że żona nawet się nie zorientowała;) Lufę smarujesz od środka BCG i czekasz aż klej wsiąknie i przestanie się błyszczeć a potem powoli rolujesz ją prętem na macie zaczynając od lekkiego docisku i stopniowo go zwiększając. Rolujesz ile sie da i znowu czekasz z 10 min aż oklejka przeschnie całkowicie. Wtedy powtarzasz rolowanie aż uzyskasz zadowalający efekt. Sklejasz BCG na styk pomagając sobie prętem od środka i napawasz oczyska doskonałym efektem:) Jak nie jesteś pewien, to odrysuj sobie oklejkę lufy gdzieś na marginesie wycinanki i przeprowadź próbę na tym. Ja tak sobie ćwiczyłem a potem lufę zrobiłem za pierwszym razem. Wyszła świetnie pomimo że karton miał 23 lata. Ogarniesz. Powodzenia

--

Post zmieniony (06-09-21 22:36)

 
07-09-21 20:53  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Moja zmora... zwijanie luf... czekam na efekty. Podpatrzę chętnie.

 
03-10-21 15:56  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

budowa modelu dobiegła do szczęśliwego końca, ogólnie czołg kleiło się całkiem przyjemnie, myślę, że mogę go polecić średniozaawansowanym modelarzom. Kilka rzeczy mi nie do końca pasowało szczególnie przy poszyciu kadłuba i wieży, ale były to dosyć drobne mankamenty z którymi można sobie bez problemu poradzić, czasem zdarzał się też mały bałagan w numeracji części ale to jakieś tam *******y. Jak wspominałem na początku przerobiłem grafikę kół z ubłoconych na czyste w malowaniu reszty modelu. Lufę udało się skleić super za pierwszym razem na BCG, po czym udało mi się ją złamać i powstała na niej paskudna zagniotka idealnie na środku. Nie mogłem na to patrzeć i kupiłem drugą wycinankę, za drugim razem element lekko się wypaczył co zobaczyłem już po montażu, ale musi już tak zostać, w sumie nie wiem co zrobiłem inaczej niż za pierwszym, (może za krótko formowałem i BCG na koniec zrobił swoje?) temat do przemyśleń przy następnych modelach :) Ogólnie z modelu jestem zadowolony, było fajnie, zapraszam do galerii końcowej :)



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024