FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-04-21 19:22  [R] Okręt podwodny UB-16, DrafModel , 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3

Panowie, otwieram te relacje, aby sie ewentualnie z Waszą pomocą zdyscyplinować i model skończyć.

A to ci dlatego , bo rozgrzebanych mam miljony, a na tym tu mi szczególnie zależy, aby go postawić w regale.
Hasła dyscyplinująco-mobilizujące typu: " brystol, ty dziadu stary, gdzie dalszy ciąg relacji !!??" mile widziane.

O modelu na Forum juz było.

Nabyłem go od razu jak sie ukazał, kolory dla mnie za ciemne, więc po zeskanowaniu rozjaśniłem troche,
wydrukowany tak jak jest w 1:100, na 160g i 90 g.
Zaimpregnowany wspomnianym białym klejem dla dzieci z papierniczego.

Będzie jako tzw. standard, tylko to, co w wycinance, bez szukania rzeczywistości rzeczywistej rzeczywiście abo jeszcze rzeczywistszej jak ta rzeczywista rzeczywiście.

Nie nabywałem żadnych dodatków, w miare możliwości zrobie se sam, mam pod reką ksiązke Pana Słodowego,"Zrób to sam".
Kadłub sklejiłem bez wręg, tzn .jest jedna mała, ta na samym dziobie.

Nici na liny już zamocowałem, śruba z pręta mosiężnego, łopaty z foli czy blaszki,
ale może byc też "złotko" od czekolady, sklejone kilka warstw.

Na razie tyle, w długi łykend cd.
Spasowanie elementów jest bardzo dobre.

--

Post zmieniony (30-04-21 19:30)

Odpowiedz na tę wiadomość 

30-04-21 19:37  Odp: [R] Okręt podwodny UB-16, DrafModel , 1:100
NyFu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3

Super. Też go kupiłem. Nie wiedziałem że tak szybko będą go wszyscy sklejać. Podpatruję.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

03-05-21 21:42  Odp: [R] Okręt podwodny UB-16, DrafModel , 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3

Panowie, powolutku galopem do przodu.

Zamocowałem do kadłuba jego najniższą, piwniczną część.
Część hotelowo-mieszkaniowa w wieloma oknami jest w trakcie klejenia kawałek za kawałkiem.

Sklejilem też na próbe śmigło napędowe, nie na fest, ino tak tylko,
można se łopatami poruszać w te i we wte, i kąty korygować, żeby było jak rzeczywiście było w rzeczywistości.

A może i nie było, kogo to kurdebolek bedzie obchodzić ?

--

Post zmieniony (03-05-21 21:42)

04-05-21 07:50  Odp: [R] Okręt podwodny UB-16, DrafModel , 1:100
yak   

Brystol, musisz być dzielny. Otóż te dziurki to nie są yak mniemam okienka w części hotelowo- mieszkalnej, tylko to dziuple takich maleńkich rybek z rodziny dzięciołowatych.

09-05-21 21:45  Odp: [R] Okręt podwodny UB-16, DrafModel , 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3

Panowie, galopem powoli do przodu.
Część hotelowa przyklejona.
Widać wystające ziebro, chyba krowie , no bo jakie.
Wystaje, bo popełniłem błąd haniebny nie oszlifowująć wręgi tamże

Cuś mie podkusiło zreperować.
Jak żęm zaczął reperować na sklejonym już całym dziobie, tzn. podważać skalpelem sklejone, scinac, ślifować,eksperymentować
aż sie wszystko oderwało i musiałem cały dolny dziób wywalić i za pomocą matactwa zrobić nowy.
Narobiłem zapadłości i krzywego, co było przedtem proste a mie sie reperatury zachciało.
A ziebro i tak wystaje.

Mogłem ziebro żeślifować, troche śpachelki i farby i bym se roboty oszczędził, ale staram sie trzymać nieistniejacej reguły:

"Księżyc to Księżyc, a malarze do malarni !"

A jak juz żem skończył , to słysze głos z szafy:

brystol dziadu gupi, pocoś to obrywał , przecie nie byłoby tego ziebra widać, bo dziobowe stery głębokości by je zasłoniły.
Nastepnym razem wezme rozbieg i walne łbem o ściane, zanim zaczne co reperować na już sklejonym.

Kociokwik zdjęć częśći hotelowej:

Na koniec malusia zagadka.
Ten kopulasty element przed kioskiem, przystawiłem tylko tak, na chybiłtrafil bez kleju, będzie wymieniony na inny, bez listków, bo jak widze listki, to mie pajęczyna dziurwiczna obłazi.

Co przedstawia ten element i do czego służył, a krótko, co to jest -

--

Post zmieniony (09-05-21 21:56)

10-05-21 21:08  Odp: [R] Okręt podwodny UB-16, DrafModel , 1:100
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Właz? Mniemam że z systemem wte i wewte...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

10-05-21 21:17  Odp: [R] Okręt podwodny UB-16, DrafModel , 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3

Nie, to nie jest właz, sugeruje wyglądem,ale nie.

--
brystol jest gupi ! la-la-laaa- la -la !

10-05-21 21:20  Odp: [R] Okręt podwodny UB-16, DrafModel , 1:100
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Pława lub boja do oznaczenia miejsca zatonięcia

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

10-05-21 21:42  Odp: [R] Okręt podwodny UB-16, DrafModel , 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3

Twoja odpowiedz jest taka troche dookoła, ale jak najbardziej prawidłowa, bo miała równiez takie przeznaczenie.

To boja telefoniczna (Fernsprechboje), do komunikacji z załogą zatopionego czy uszkodzonego okrętu.
Co, jak, szczegóły techniczne u Gugły,zdjęcia tęż , stosowane powszechnie jeszcze w drugiej wojence, U-VII miał dwie.

Ale talona nima, ino patyczek do kleju z demobilu, ale zawsze cuś.

--

Post zmieniony (10-05-21 21:44)

19-05-21 22:08  Odp: [R] Okręt podwodny UB-16, DrafModel , 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3

Panowie, mała aktualizacja ślimacza.

Ślimacza, bo babram sie z kilkoma modelami na raz, skacze jak jaki gupi , z pudełka do pudełka i sie z UB/16 ślimaczy.
Aktualizacja to dorobiona wieża widokowa, postawiona tylko tak, bez kleju, na części hotelowej.
Przykleje ją dopiero wtedy, jak dorobie reszte detali na dachu tejże wieży.

Oczywiśscie, zadbam, aby było jak w rzeczywistości, i dlategoż na pierwszy ogień poszły naręcza poręczne na obu ścianach wieży widokowej,
bo nie zakupiłem ich gotowych z laserów, ino żem kombinował,. z czego by je tu zrobić , aby było jak w rzeczywistości, a nie z papieru.

Po wielogodzinnych poszukiwaniach i analizie dogłębnej czarnobiałych zdjęc w internecie, z pierwszej wojenki światowej
cuś mie powiedziało, że te naręcza poręczne były z mosiądzu, i takie też bedą na moim , i bedzie jak najbardziej jak w rzeczywistości,
bo drutu i tektury to nazbierałem tyle , ze wszystkich świrów bym obdzielił i jeszcze by zostało.

Na razie w ściany wbiłem tylko kikuty z mosiądzu , naręcza przykleje jak wieża bedzie przyklejona , żeby mie sie nie wygły i pogły, bo pośmiewisko bedzie.

A tera kociokwik zdjęć , w koło macieju tego samego dookoła.

--
brystol jest gupi ! la-la-laaa- la -la !

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  ->