FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-03-21 12:35  [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Mówi się, że okładka sprzedaje model. I to jest prawda, bo piękna okładka do tego modelu na pewno urzekła i mnie, a to co zastałem w środku to jak dla mnie nie tylko nieporozumienie, ale i oszustwo. Na okładce bowiem znajdziemy prawidłową długą kabinę do Jelcza, której użyto w Languście, a w środku dostajemy krótszą kabinę (są trzy różne kabiny do używane do tego modelu Jelcza), która nie była używana przy produkcji Langust. Autor (nazwisko z litości pominę) nie tylko maksymalnie poupraszczał model (nie jest to zarzut, ale okładka sugeruje więcej detali) poprzez np. brak osobnych drzwi (są tylko namalowane) czy prawe lusterko, przez które kierowca nie miał prawa niczego zobaczyć ale też popuścił wodze fantazji i dorobił swoje elementy, np. fantazyjne relingi na dachu (chyba do przewozu bagaży przy wyjeździe nad morze), które powinny być nad oknami, bo służą do zawieszania maskownic na okna albo zabudowa za kabiną (kabina była krótsza niż w oryginale więc autor dołożył trochę swoich elementów). Co się dało to przerobiłem - całą wyrzutnia jest zrobiona od podstaw, bo nic w niej nie było zgodne z oryginałem.
Innym minusem jest nieco błędne oznaczenie części gwiazdką (czyli do podklejenia tekturą 1mm). Element składający się z papieru i dwóch oklejek powinien mieć podklejoną tylko część papierową, a gwiazdka figuruje na wszystkich trzech elementach. Niestety ja wpakowałem się na minę i całą ramę podkleiłem na 3 mm, co zaowocowało zniszczeniem tych elementów i koniecznością wykonania nowych.
Na plus trzeba zaliczyć bardzo dobre spasowanie elementów, świetne rysunki oraz czytelny podział części przez oznaczenie przed numerem literką K, P, W oraz KA co odpowiednio oznacza koła, podwozie, wyrzutnię i kabinę. Model zawiera tylko dwa małe błędy jeśli chodzi o części więc jest dobrze.
Reasumując 3+/6

Plusy dodatnie:
- świetna sklejalność
- czytelne oznaczenie części
- świetne rysunki
- brak większych błędów w częściach
- tematyka
- piękna okładka

Plusy ujemne:
- nadmierne uproszczenia (ocena subiektywna)
- spora część modelu to kompletne SF (kabina !!!!!)
- błędne oznaczenie elementów do podklejenia






--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25  nowe
Norvik 2939 20-03-21 12:35
 Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25  nowe
Mucha 95 20-03-21 13:10
 Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25  nowe
ABC 85 20-03-21 13:38
 Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25  nowe
Maverick33 199 20-03-21 13:52
 Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25  nowe
PABLOS 219 20-03-21 15:05
 Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25  nowe
Sławek 141 20-03-21 17:29
 Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25  nowe
Kilmister 129 20-03-21 19:02
 Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25  nowe
Norvik 167 20-03-21 20:07
 Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25  nowe
Sławko 141 20-03-21 20:26
 Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25  nowe
kolejny_cichy 193 20-03-21 22:26

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024