FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
12-08-20 21:44  [R/G] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam szanowne grono modelarzy ,jest to druga moja relacja z budowy modelu kartonowego.Postaram się ją poprowadzić do finału.No to zaczynamy głównym bohaterem będzie czołg lekki
w malowaniu jak podaje okładka modelu 21 dywizji pancernej DAK z tunezji luty rok 1943.

Przed przystąpieniem do głównych części modelu coś na przećwiczenie dłoni i palców po małej przerwie w klejeniu i pracy łopatą w ogródku , oto wynik skrzynka z drewna.


--

Post zmieniony (05-03-21 21:22)

 
12-08-20 22:05  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Do szkieletu wykorzystałem lasery ,gąski to jeszcze znak zapytania czy będą z wycinania laserowego.

Farby do retuszu muszę zmieszać ciężko dobrać gotowca.

I mała przymiarka


--
Ile ludzi tyle zdań.

 
13-08-20 06:55  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Ładne początki. Kibicuję.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
13-08-20 09:24  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Będę bacznie oglądał relację, bo ten model jest dość poważnym kandydatem jako następny - po FAI-M - do sklejania:-)
Mieszanka farb się udała?:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-08-20 10:14  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejne odsłony relacji muszą poczekać bo wakacje rodzinne się zblirzają,model będzie w standardzie więc pokarzę sklejalność tego cacka.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
13-08-20 10:28  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Sklejacz   

Piekne linie gięcia i cięcia. Widać,że to rendery :)))

--

Post zmieniony (14-08-20 09:18)

 
14-08-20 14:15  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuje za doping ,nie ogarniam trochę technicznych znaczeń graficznych dzięki.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
30-08-20 22:06  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 




Witam ponownie, trochę zdjęć z budowy modelu przednie części jeszcze nie doklejone czekają na spasowanie z bocznymi.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
30-08-20 22:18  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Bardzo fajnie rozwija się ta relacja, kibicuję!
Model ma opcjonalne wnętrze czy tylko przedział silnika?

 
30-08-20 22:24  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model nie sprawiał dużych problemów , trochę szlifowania było, w dolnej części musiałem wkleić drobny bristol aby poszycie się nie zapadło wyszło mi
w tym miejscu trochę luzu ale cienki bristol to uzupełnij zobaczymy co dalej będzie z prawej strony mam małe wklęśnięcie może nie przeszkodzi w doklejeniu błotników.
Kolejne skrzynki na ŁUPY PANCERNIAKÓW skrzynki kleje żeby oderwać się na chwilę od kadłuba.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
30-08-20 22:50  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Viz model jest zaprojektowany aby można było wykonać wnętrze w własnym zakresie ,np.w szkielecie laserowym jest wycięty otwór na przedni właz który można zrobić uchylany,otwierany są nawet wewnętrzne części tego włazu ale ta opcja daje nam właz równo z pancerzem a po przeglądnięciu wielu zdjęć właz zamyka się na pancerz a nie równo z nim chyba że żle to rozumuję pozdrawiam.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
30-08-20 22:51  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

-
Pokrywy silników wychodzą na równo z pancerzem.

Post zmieniony (30-08-20 22:56)

 
31-08-20 02:15  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Te pokrywy nie leżały na powierzchni pancerza ale nie były z nim na takim samym poziomie. Na wielu zdjęciach powierzchnia pokryw była nieco wyżej od powierzchni pancerza.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
01-09-20 20:35  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Piotrze, nawet nie wiesz jak bardzo mnie ucieszyła Twoja relacja tego modelu.
Z wielką przyjemnością będę śledził postępy prac :-)

Życzę powodzenia i czekam na kolejne fotki.

 
03-09-20 21:49  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie. jhradca masz rację ,dzięki za wsparcie klapy według wycinanki wychodzą na równo z pancerzem, więc trzeba je podkleić i po sprawie oto efekt.

Przednie płyty pancerza zakończone
Tommy dzięki za życzenia , dobrze że fachowiec od pojazdów pancernych lll rzeszy będzie miał moją relacje pod okiem .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
04-09-20 23:07  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Na niektórych zdjęciach dopatrzyłem się jakby cienkiej płaskiej ramki dookoła brzegów klap. Być może to dawało efekt klap wystających ponad pancerz ale też nie na wszystkich zdjęciach taką ramkę widać. Może nie wszystkie klapy ją miały np. starsze miały ramkę a w nowszych pogrubiono całą klapę. Tak czy inaczej klapy nie były na równi z resztą pancerza.
W niektórych miejscach pancerza tj. na narożnikach/rantach uzupełniłeś retusz ciemniejszych plam ale niektóre plamy są nadal rozdzielone jaśniejszym retuszem. To drobiazgi ale po przylepieniu detali uzupełnienie będzie trudniejsze.

--

Post zmieniony (05-09-20 00:16)

 
06-09-20 11:25  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Pięknie idzie. Podglądam i ja.

 
18-09-20 09:16  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Kruhlik   

Ładnie, ładnie choć model wydaje się być nieco podobny chyba do KA z lat 90-tych - z inną waloryzacją. Pewnie ten sam autor.

 
18-09-20 10:03  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
skarczew   

@Kruhlik:
W końcu to ten sam czołg, tylko w troszkę innej wersji ;) . A projektantem obu jest Marian Sobel.

 
01-10-20 09:30  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

[/URL]
Panzer II ausf c. Wystaje ramka pokryw. Ale w tej skali zrobienie jej byłoby dość trudne. Trzeba by wyciąć ramkę z paseczków o szerokości 0,5 mm i retuszować na krawędziach.

Post zmieniony (01-10-20 11:57)

 
01-10-20 15:46  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Super fotka dobrze,widać zamek pokryw niemasz czasem przedniego włazu na zdjęciu .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
01-10-20 22:27  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Piotr tu masz całą galerię : http://www.freedomchester.nl/portfolio_page/panzer-ii-ausf-c-saumur/.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-10-20 19:47  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Witam w mojej skromnej relacji ,mały zonk z tylną częścią za szeroka o grubość szkieletu,najłatwiej obejść rozciąć na środku przy białej linji i po kłopocie

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
03-10-20 20:15  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejne fotki ,trochę problem z doborem koloru do retuszu tych ciemniejszych plam ,ale jakoś tam idzie model cieszy z każdym krokiem zapraszam do oglądania .
Model jest jako używany ,więc dodałem siatki taki dodatek od załogi do tego czołgu aby jakiś koktajl nie wpadł do komory silnika,a mają na celu także zakryć puste wnętrze komory silnika,które bez nich jest za bardzo widoczne.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
03-10-20 23:08  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Piotr idziesz do przodu i model coraz bardziej mi się podoba. Wykonanie na wysokim poziomie. Cały czas podglądam Twoją relację.

Pozdrawiam
Adam

 
03-10-20 23:35  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Elegancka robota.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-10-20 23:40  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jest miodzio i czekam na więcej 😀👍

 
09-10-20 20:47  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie,dziękuje za wpisy i wsparcie ogniem ciągłym jak i również krótkimi seriami .Kupiłem dodatki siatki do wykonania blach ryflowanych na błotnikach i o to lewy gotowy siatki dobrze wykonane ,3 razy lakierem typu capon przemalowałem i raz farbką i po naklejeniu na bcg lakier z AK aby usunąć nadmiar,plamki z kleju . puzniej retusz szarych plam.A zdobyłem łupek z piaskowca naturalnego z kopalni piaskowca Palcza posłuży jako podstawka dobrze razem się komponują pozdro.


--
Ile ludzi tyle zdań.

 
09-10-20 21:39  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Super ! Prosiłbym o namiar na tę siateczkę, jest idealna.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
09-10-20 21:48  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Siateczka jest od model hobby jest w zestawie dodatków do Pzkpfw 2 z drugimi błotnikami ,które trzeba by było całe malować ta opcja jest lepsza ,w zestawie są wycięte także resory.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
11-10-20 15:16  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Drugi błotnik na swoim miejscu ranty błotników od wewnętrznej strony nasączyłem klejem szybkoschnącym aby były mocniejsze ,błotniki muszę jeszcze trochę wyprostować trochę są zwichrowane po malowaniu lakierem,ale to szczegół .

A oto drugie błotniki z dodatków do tego modelu.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
11-10-20 15:35  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kupiłem te dodatki. Super sprawa. Można wykorzystać w dwóch modelach : jeden w standardzie drugi malowany.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
11-10-20 22:27  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Taki dodatek to ja rozumiem:-)
Naprawdę, te siatki na błotnikach to strzał w dziesiątkę i chyba pierwszy dodatek do modelu kartonowego, który jest po prostu niezbędny - przynajmniej w tym egzemplarzu:-) Fajnie wygląda i a całość dużo zyskuje.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-10-20 22:57  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Siatki usztywniły,wzmocniły dodatkowo błotniki lepiej się teraz przykleja do nich drobne elementy.Pozatym model spróbuje na koniec zakórzyć trochę czołg suchym pigmentem siatki powinny go trochę zatrzymać ,ale to działanie na koniec całej imprezy.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
12-10-20 00:13  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Model już zaczyna nabierać kształtów i to w porządnym wykonaniu.
Błotnikami się nie przejmuj, bo się wyprodukują jak przykleisz do nich skrzynki.

Piotr, zaintrygowała mnie sprawa z tymi laserowymi dodatkami, które umieściłeś na ostatnim zdjęciu. Czy mnie wzrok myli, czy faktyczne diamęciki w ryflach są wypukłe?

 
12-10-20 06:09  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tommy na błotnikach które mi zostały są wypalone siatki ,siatki są wypukłe a diamenty wklęsłe co daje taki sam efekt jak umnie na modelu zastanawiam się czy ten drugi komplet blotników sie mi przyda do czegość

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
12-10-20 12:38  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piotrze - tak dla ścisłości. Czy te siatki, które użyłeś z zestawu waloryzacyjnego, są koloru modelu czy są do malowania? Jedne na pewno, ale te przyklejone?

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-10-20 13:12  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stug siatki przyklejone są z tektury I noszą ślady wypalania laserem (ciemne paseczki) więc je pomalowałem według mnie trzeba je napewno pomalować ,chodz wystarczy je tylko raz przemalować gdyż tektura jest bardzo zbliżona kolorystycznie do camo panzera.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
13-10-20 00:29  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję za odpowiedź. Teraz jest wszystko jasne 😉👍

Pytasz, czy do czegoś jeszcze możesz wykorzystać te błotniki raczej już nie, no chyba, że zbudujesz sobie wersję Ausf. C lub Sd.Kfz 131 Marder II - wczesny 😉

Pozdrawiam
Tommy

Post zmieniony (14-10-20 00:50)

 
13-10-20 10:31  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Tommy T.B z tym Marderem to dobry pomysł. Trzeba go głośno wyrazić bo ostatnio Answer opracowuje modele niejako spełniając moje sugestie. W różnych relacjach z budów panzer 1 pisałem, a że fajnie byłoby mieć Bisona a to że Panzerjagera a ostatnio pisałem o tym, że liczę na befehlswagena. I kilka postów dalej Answer zapowiedział jego wydanie. Oczywiście, to przypadek ale Answer ma już panzer II więc do Mardera II niedaleko... A w Twoim wykonaniu byłoby co oglądać i na czym się wzorować.
Piotr , model wychodzi Ci rewelacyjnie, szacun. Pan Sobel opracował świetny model , zresztą tak jak poprzedni lubiany i doceniany panzer II od A.H. Z niecierpliwością czekam na zawieszenie i wykorzystanie nakrętek z wystającą śrubą z tego samego zestawu co błotniki.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-10-20 13:00  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jhradca dołącz do swoich sugesti jeszcze hetzera bo czekam na nowe wydanie tego ciekawego pancerniaka I najlepiej jako model waloryzowany.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
13-10-20 13:44  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Piotr no niestety ale ta sugestia powinna trafić do Model Hobby bo zrobili już dwa pojazdy na takim podwoziu, tyle tylko, że wydawnictwo nie tylko "niechce spełniać moich sugestii" to jeszcze niechce wydać flakpanzera, którego opracowali i którym się chwalili.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-10-20 14:07  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Jhradca, pytanie czy MH w ogóle coś jeszcze wyda...

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
13-10-20 15:30  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

jhradca, Ty lepiej niczego Answerowi nie sugeruj, bo ich modele są (delikatnie pisząc) w większości niedopracowane. Albo coś nie pasuje, albo brakuje części, albo rysunków za mało. W ostatnim czasie z grafiką się podciągnęli i to wszystko. A przez wydawanie byle jakich modeli nie są wydawane porządne opracowania, np. Flakpanzer z MH. Porównajcie sobie poszczególne wersje panzer I z Answera i dwójkę klejoną przez Piotra. Przepaść.
Sorki Piotr, ale musiałem to wyrzygać, bo od dawna leżało mi na żołądku.

--
serwusik

 
18-10-20 12:34  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


No coś znowu skleiłem , skrzynie wyszły dobrze i tak samo dobrze pasują na błotniki,na skrzynkach zrobię zamki ,ale to puzniej.


--
Ile ludzi tyle zdań.

 
18-10-20 15:50  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Seweryn F.   

@Lelum Polelum - Skoro coś Ci zaszkodziło, to sugeruję jednak iść do gastrologa a nie rzygać na forum (jak sam to ująłeś) ;)

 
23-10-20 20:10  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Witam z kolejnymi zdjęciami czołgu dalsza budowa bez niespodzianek wszystko leży jak ulał ,na lufę musi poczekać, zamówiłem gotową metalową .
W przedniej części ruchomej wieży pomiędzy działkiem a karabinem był jeszcze okrągły otwór z osłoną od góry, w tym modelu nie jest to uwzględnione chyba jeszcze wzbodacę wieżę o ten szczegół.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
24-10-20 12:51  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Pięknie wygląda!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
24-10-20 15:21  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Piękny standard.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
24-10-20 16:05  Odp: [R] Niemiecki czołg lekki PzKpfw 2 Ausf. F. MODEL HOBBY 1/25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Precyzja wykonania na super poziomie. Nic tylko podziwiać i czekać na kolejne aktualizacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024