FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
23-02-21 13:08  Odp: [R]Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oklejenie wręg kalką techniczna w charakterze podposzycia? Ciekawy pomysł. Próbowałeś już tego kiedyś? Nie zabraknie z tego powodu kawałka milimetra z każdej strony ostatecznego, kolorowego poszycia?

 
23-02-21 13:20  Odp: [R]Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sprawdzę jutro na sucho
Kalka techniczna jest cienka i sztywnawa. Test pokaże co z tego wyjdzie

--
Modelarz okrętowiec

 
23-02-21 14:21  Odp: [R]Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Łeeeee, myślałem że już masz to sprawdzone... Kalka jest cienka, ale mimo tego spowoduje, że oklejki dna okażą się zbyt małe z każdej strony :-(

 
23-02-21 14:50  Odp: [R]Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wydaje mi się, że niepotrzebnie usuwałeś te wystające elementy na wręgach. Faktem jest, że wycinanie tych wypustek na wręgach i otworów w pokładach jest nieco upierdliwe, podobnie jak pasowanie tych pokładów na wręgi. Niemniej jednak sam pomysł uważam za ciekawy bo gwarantuje, że ten „podwójnie” zaprojektowany pokład w modelu, będzie zachowywał liniowość i właściwe ułożenie na wręgach.

Kalka techniczna jako podposzycie? Z tego co wiem kalka jest używana, ale jako połączenie oklejek (taką metodę lansuje np. Artur vel Art.) natomiast na podposzycie raczej słabo się nadaje. Nie spełni swojego zadania, którym jest stworzenie podparcia dla poszycia właściwego tak, aby nie zapadało się ono na wręgach. Do tego kształt wręg Takao jest mocno udziwniony i myślę, że włożysz sporo pracy w układanie tej kalki na wręgach, a zamierzonego efektu gładkiego kadłuba, bez krowich wręg nie uzyskasz.

--

Post zmieniony (23-02-21 14:51)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024