FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
07-07-21 17:39  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Dawaj z zapalniczką!
Dzielnym bądź :)
Tylko sfilmuj to - popatrzymy :))

Żarcik, oczywiście ;)

Cążki do skórek, albo obcinaczka do paznokci (o ile to nie to samo...), dają rade przy wantach i nie tylko.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
07-07-21 21:21  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Z zapalniczką próbowałem przy Trabaccolo i "prawie" pomysł się sprawdził :))

Dziś zacząłem walkę z żaglami. Chyba przygotuję wszystkie, a potem dopiero zajmę się rejami i bloczkami.
Z racji, że żagle z zestawu wydrukowane są na wspólnym kawałku płótna zapasu materiału mamy sporo. Jest to dobre rozwiązanie bo z tego samego płótna można wykonać wzmocnienia żagli i to też -po raz pierwszy- zrobiłem. Bonet (jeśli nie pomyliłem nazwy) "przyszyty" po najmniejszej linii oporu :), no ale jakieś wiązanie jest. Przed wycięciem całe płótno wymoczyłem w żyburze brązowo-biegunkowej zabarwionej akwarelą. Średnio się ten rodzaj farby nadaje do barwienia, ale na pewno nie są te żagle tak białe jak pierwotnie. Herbaty było mi szkoda.
Aby żagiel trochę nadmuchać zainstalowałem go na suszarce do prania. Tak przygotowany wysmarowałem roztworem wody i wikolu. Proporcji nie podam, ale miało to nadal wodnistą konsystencję choć wikolu nie żałowałem. Mokry żagiel (nadal na suszarce do prania) podmuchałem suszarką -tym razem do włosów. Wysuszony element wyraźnie się usztywnił i trzyma kształt taki jak chciałem :)









Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
20-07-21 18:12  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahooj.
Coś nie coś drgnęło z budową więc czas na małą aktualizację.
Tak jak zaplanowałem, przygotowałem sobie wszystkie żagle:








Jak wspomniałem w poprzedniej odsłonie, weszła solidna dawka rozwodnionego wikolu (smarowanie nawet na kilka razy).

W międzyczasie poskładałem sporo bloczków i obecnie walczę z tą konstrukcją, która pewnie ma jakąś nazwę, a za zadanie (jeśli dobrze myślę) łożyskowanie obrotu reji wokół masztów. Szkoda, że nie ma tego w zestawie laserowym:


I najważniejsze, na bukszprycie coś tam zawisło:











Gejtawy przewiązane na przedniej poręczy, a nie tuż obok na burcie, mam nadzieję, że to nie kryminał :)

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
20-07-21 18:50  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Ta konstrukcja, to chyba więźbą rei się zowie.

Fajne wyoblenie żagli osiągnąłeś. Zawieszone będą robić robotę :)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
20-07-21 18:51  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Super rzecz...

--
54323031

 
20-07-21 18:56  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Guciu to "łożysko" nazywa się rakslot. To dość trudny element zwłaszcza w takiej skali i ciekaw jestem jak sobie poradzisz. Z czego będziesz robił kulki?

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
20-07-21 19:42  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dziękuję za wyjaśnienie :)

Piotrze -kulki to pocięta izolacja kabelka słuchawek dousznych. Lepiej sprawdziłyby się jakieś koraliki, ale w tej skali musiałyby być na prawdę maleńkie, izolacja się sprawdziła dostatecznie. Tak się składa, że właśnie zamontowałem podzespół na pierwszym maszcie, trochę dziwna kolejność, ale nie chcę tym manewrować przy przyklejonym maszcie ;)




pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
21-07-21 00:28  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Świetny pomysł z tą izolacją. Wyszło rewelacyjnie:) Mi niegdyś na ebayu udało się kupić takie oto koraliki. Mniejszych nie znalazłem ale do mojego modelu w mniejszej skali spisały się świetnie.



--
Pozdrawiam
Piotrek

 
21-07-21 09:36  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Pozostaje mi tylko bić brawo.
Izolację do rakslotów (więźby rei) stosuję od dość dawna, a to dlatego, że nie udało mi się kupić tak małych koralików. Ogólnie warto jest zaglądać/przeglądać w necie sklepiki z artykułami do robienia domowej biżuterii: koraliki, poczerniane druty miedziane o różnej średnicy to tylko przykłady na mnogość rożnego "badziewia", które dla modelarzy jest najcenniejszym skarbem.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
21-07-21 21:04  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Koralików co do kształtu nic nie przebije, byle faktycznie trafić na odpowiedni rozmiar. Jednocześnie te raksoty (w takiej skali) giną i tak w gąszczu lin i linek więc izolacja z kabelka od biedy może być.

Powstał fokżagiel, mam urlop więc jadę z tematem. Robię aktualizację w razie bym zrobił modelowi krzywdę, niech będzie pamiątka :). Takielunek kosztował mnie sporo cierpliwości. Najgorzej było z nawijaniem lin przez te belki na burtach. Choć model jakiś mikroskopijny nie jest to i tak trzeba się nieźle na wyginać. Z knagami jest jednak duużo łatwiej, o ile nie odpadają. Te właśnie miejsca zapętlenia nie wyglądają w tym momencie zbyt estetycznie, ale zamaskuję to zwojami lin i będzie cacy.



















Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024