FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-01-21 08:03  [G]I - 16 (Typ 18) KARTONOWY Arsenał 1: 33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć wszystkim! Po krótkiej przerwie podjęto decyzję o rozpoczęciu nowego projektu i wyboru dokonano na rzecz i - 16 od Haliński. Wybór wynika z faktu, że chcę zebrać z przerwami serię legendarnych samolotów z II wojny światowej. W serii zebrano już IL-2 i po-2



To do nich zostanie dodany i-16

Krótka historia samolotu

I - 16 (CKB-12) "myśliwiec szesnasty" (potocznie "Iszak", "Iszaczek") — Radziecki jednosilnikowy myśliwiec jednopłatowy z 1930 roku, stworzony w doświadczalnym biurze konstrukcyjnym Radzieckiego konstruktora lotniczego Nikołaja Polikarpowa. Jeden z pierwszych na świecie seryjnych myśliwców jednopłatowych z chowanym w locie podwoziem. Samolot miał głównie konstrukcję drewnianą i poszycie ze sklejki.
Produkowany w ZSRR i był głównym myśliwcem Sił Powietrznych RKKA do początku 1942 roku.

I-16 Typ 18-modyfikacja z silnikiem M-62 Z dwubiegową doładowaniem i śrubą wish-6A (2 pozycje skoku). Widoczna różnica polega na zastąpieniu kuli ogonowej Kołem. Typ budowano w dużych ilościach. Poprawiła się stabilność wzdłużna na zakrętach i zawiasach, samolot stał się mniej wrażliwy na przeciąganie uchwytu podczas lądowania. Uzbrojenie 4 SKAS z 3100 nabojami. Pomysł powstał w czynnych jednostkach podczas walk na Halchin Gol. Otrzymane zestawy naprawcze do I - 153 stały się impulsem do takiej zmiany. Samolot wykazywał dobre dane lotu i po niewielkich modyfikacjach rekomendowany do serii.

Na początku projektu jest tylko oryginalny magazyn



--

Post zmieniony (23-02-21 07:45)

 
26-01-21 08:09  Odp: I - 16 (Typ 18) KARTONOWY Arsenał 1: 33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

W tym czasie zmontowano ramę i zainstalowano zbiornik paliwa




--

 
26-01-21 08:48  Odp: I - 16 (Typ 18) KARTONOWY Arsenał 1: 33
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

W tytule dodaj literę [R] I - 16 (Typ 18) KARTONOWY Arsenał 1: 33, bo relacja zginie w otchłani forum. Pozdrawiam

--

 
26-01-21 08:55  Odp: I - 16 (Typ 18) KARTONOWY Arsenał 1: 33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Sławek Pomóż dodać. A litera R co daje?

--

 
26-01-21 09:23  Odp: I - 16 (Typ 18) KARTONOWY Arsenał 1: 33
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

[R] jak Relacja budowy

Post zmieniony (26-01-21 09:23)

 
26-01-21 09:31  Odp: I - 16 (Typ 18) KARTONOWY Arsenał 1: 33
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Twoje galerie widnieją nadal jako relacja w toku potrzebne zmiany .Super relacja się zapowiada powodzenia.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
26-01-21 13:39  Odp: [R]I - 16 (Typ 18) KARTONOWY Arsenał 1: 33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Andrei - świetny pomysł!
Kibicuję. :)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
26-01-21 15:08  Odp: [R]I - 16 (Typ 18) KARTONOWY Arsenał 1: 33
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Andrei56.
Nie tak dawno temu skończyłem ten model i skoro jesteś jeszcze przed zamknięciem kabiny poszyciem, to sugeruje wykonanie poprzeczek ustalających równą odległość między wręgami. Bardzo to ułatwia potem oklejenie tych wiotkich wręg poszyciem. Ja to wykonałem tak:



Poprzeczki te ulokowałem zgodnie z odwzorowanymi w postaci grafiki wzmocnieniami, jakie są na poszyciu wewnętrznym.

--

 
26-01-21 15:41  Odp: [R]I - 16 (Typ 18) KARTONOWY Arsenał 1: 33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Mejdej Dzięki za radę, w procesie montażu podejmę ostateczną decyzję w tej sprawie

--

 
26-01-21 21:48  Odp: [R]I - 16 (Typ 18) KARTONOWY Arsenał 1: 33
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Nie ma sprawy. Dwa razy wykonywałem ten model i za drugim podejściem wymyśliłem takie rozwiązanie i zdało egzamin :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024