FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
10-02-21 10:12  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Bardzo efektowny, czy jest w projekcie możliwość podnoszenia lufy ? odnoszę wrażenie, że delikatnie symetrię lufy u nasady i przy hamulcu wylotowym można jeszcze skorygować

--
pozdr, Radek

 
10-02-21 10:53  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Koniecznie popraw symetrię hamulca z lufą. Model bardzo atrakcyjny, szczególnie malowanie i dobrze wykonany. Szkoda, że kapsle na kołach nośnych nie są lekko wypukłe jak w modelach czwórek gpm-u. Niby nieznaczący detal ale bez tego koła są jakby za płaskie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
10-02-21 12:30  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Model wygląda świetnie i dobrze, że pokazałeś podwozie przed ekranami. Twoje tempo jest fantastyczne i grafika tez robi wrażenie.

 
10-02-21 16:57  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ogniwa 1 i 2 to wczesne ogniwa, jeśli dobrze odczytałem z pokazanej książki to pierwsze jest z serii 36cm, a drugie już seryjne 38cm.
To pierwsze dla serie null to właściwie możesz pominąć, inwestowanie w produkcję takiego ogniwa dla kartonówek to jak inwestowanie w kurwizję, lepiej dać Owsiakowi na szczytny cel.
Modeli nie ma, może do stuga A z GPM by się nadały, jeśli faktycznie byś robił model celowany. W trakcie eksploatacji jeśli pojazd przetrwał dłużej to wymieniano te taśmy na 400.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
10-02-21 17:00  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Model jest bardzo fajny i daje radę, jednak ma kilka błędów wymagających korekty, Niestety należy do nich nieproporcjonalnie za wysoka na wizjerach wieżyczka dowódcy oraz kuriozalny o wiele za długi hamulec wylotowy. Dekle na kołach też da sie wyoblić. W moim dokonałem niewielkich korekt tych mankamentów.





--
pzdr
-----------
ams



 
10-02-21 17:41  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Patrzę na oba modele i mój niepokój jest coraz większy.
To oczywiście nie jest pytanie do sklejających, chociaż mogli to wyłapać, a bardziej do projektanta.
Skąd w stugu, używającym wanny i podwozia pz IV ta zwiększona odległość między kołem nośnym ostatniego wózka, a kołem napinającym?
Nie wygląda to dobrze ;-(

Marcin u Ciebie ta odległośc jest zdecydowanie za duża, w modelu el_paw wydaje się mniejsza.
Z czego to wynika, bo nigdy nie widziałem tak dużego wysunięcia koła napinającego.
Pytanie do Kolegów klejących Pz IV, jak było w tamtym modelu?

--

Post zmieniony (10-02-21 17:45)

 
10-02-21 18:36  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

A może koło napinające jest przeklejone za daleko ?

--
pozdr, Radek

 
10-02-21 18:41  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Piotrze, przecież tam za samym kołem jest ruchoma regulacja ułożenia koła wpływająca na napięcie gąsienicy. U mnie jest w kierunku do tyłu, el_Paw ma ją pewnie ku dołowi, twój StuG z Poznania ma ją chyba skierowaną ku przodowi, do tego każde zdjęcie ma inną perspektywę. Myślę, że to wyjaśnia sprawę... :)
Same usterki nie zmieniają sprawy, że model klei sie bezproblemowo i ta relacja znów to potwierdza.

--
pzdr
-----------
ams



 
10-02-21 18:51  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Mi też się podoba i zdjęcia też fajne z jednolitym miękkim światłem, nie mogę się doczekać galerii końcowej.

 
10-02-21 22:59  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Piterpanzer - wanna nie trzyma wymiarów i proporcji, stąd taki odjazd koła napinającego. Ustawienie ramienia niema tu nic do rzeczy. El_paw ma w pionie i jest za daleko. StuG z Poznania ma wychylone lekko do tyłu, a i tak jest mniejsza odległość. Nie doszukuj się, nie ma sensu...

Post zmieniony (11-02-21 11:07)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024