FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-02-21 11:20  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Prace nad wyposażaniem kadłuba trwają.
Została jeszcze wieżyczka dowódcy, działo i ekrany boczne. Jest więc szansa na to, że niedługo koniec.
Oto stan na chwilę obecną:




Pozdrawiam

 
05-02-21 13:55  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cześć,

Wow ale zasuwasz z tematem.
Mówiłem że po wózkach jezdnych już będzie z górki :)
Gdzieś mi uciekł Twój poprzedni post więc odniosę się do obu etapów pracy.
Osłony rur wydechowych mogłeś obrócić o 180 stopni - wtedy miejsce łączenia walca byłoby od strony kadłuba i nie było by widoczne przy oglądaniu tyłu modelu.
Widzę że podjąłeś rękawicę z dedykowanymi laserowymi gąsienicami i wyciąłeś otwory w zębach - ja spasowałem i kupiłem inne.
W zapasowych ogniwach zamontowanych na pancerzu - trochę rozjechały Ci się chyba zęby. Ze zdjęć odnoszę wrażenie że nie są w linii. Może udało by się je trochę "podoginać" bo jak dla mnie troszeczkę psują wygląd fajnie wykonanej bryły.
Rozważ też, aby przed przyklejeniem elementu na pancerzu - pomalować obwód miejsca przyklejenia tego elementu. Czasami (np. zawias na tylnym lewym błotniku) element nie pokrywa się ze wskazaną lokalizacją jego przyklejenia i pozostaje prześwitujący fragment białego kartonu - który będzie Ci trudno wyretuszować teraz. Notabene ciekawa sprawa czemu w projekcie zamalowane jest miejsce na przyklejenie włazu dowódcy (czyli dosyć duży obszar) a nie są zamalowane drobne lokalizacje, jak miejsce do przyklejenia zawiasów, czy osprzętu.

Pozdrawiam,
Kuba

 
05-02-21 14:58  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Dzięki Kuba
Tego zawiasu nie wyłapałem.
Rury musiałbym docinać - tak jak jest teraz tak jest w projekcie.
Gąsienice na pancerzu niestety zgniotłem już kilkakrotnie manewrując modelem przy montażu kolejnych elementów wyrównam na koniec budowy.
Białe pola pod elementami też są dla mnie niezrozumiałe.

Trochę się boję montażu ekranów, bo sam stelaż wydaje mi się dość delikatny ale to wszystko wyjdzie w "praniu" chciałem powiedzieć w sklejaniu ;-)

Pozdrawiam

 
05-02-21 15:33  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie wygląda to co już wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-02-21 09:55  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Bardzo mi się podoba ten model, zadbałeś o dokładny retusz, nawet takie delikatne otarcia farby np. na kluczu, nożycach czy sprzączkę na pasku trzymającym gaśnicę, gąski też super, czym je malowałeś ?

--
pozdr, Radek

 
06-02-21 10:34  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie
Powalczyłem trochę z wieżyczką dowódcy. Oto efekty

Może trochę niepotrzebnie przeszkliłem wizjery dlatego są trochę wymęczone.
Małym mankamentem jest to że nie naniesiono kamuflażu na wizjery - wszystkie są żółte.

A teraz ciekawostka związana z gąsienicami. Wiedziałem, że gąski z GPM są szersze jednak nie zdawałem sobie racji z tego że ta różnica jest aż tak duża.
Lewa - GPM, prawa - Answer.


Pozdrawiam

 
06-02-21 11:20  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

El_paw, szkoda, że z tymi wizjerami nie poszło najlepiej bo one napewno podniosłyby efektowność modelu. Mnie też takie małe detale i nie tylko nie wychodzą idealnie stąd wolę malować model. Tym niemniej bardziej doświadczeni koledzy zwrócili mi uwagę aby przy takich malutkich detalach pomalować je lakierem np. kaponem o ile nie malowałeś nim całych arkuszy. Otwory trzeba dziobać świeżym ostrzem a ja zawsze oszczędzając uważałem, że po kilku cięciach ostrze jest ok. No i aby dziobać otwór zanim cały element wytnie się z arkusza.
A z tymi gąsienicami to niezły mumer. Może gpm robił gąsienice pod inny typ stuga z szerszymi gąsienicami ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
06-02-21 15:11  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Jhradca robione było tak jak mówiłeś poza impregnacją części. Na zdjęciu gorzej to wygląda niż w realu. Swoje zrobił też retusz akwarelą po którym krawędź cięcia napęczniała.
Następnym razem będę mądrzejszy.

Porównałem gąsienice w innych modelach GPM na podwoziu IV i we wszystkich taka szerokość to standard.

Pozdrawiam

 
06-02-21 20:51  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Mam ten model na składzie i zerkam na Twoją relację . Zauważyłem ,że wykonałeś uchwyty z wycinanki . Myślę ,że lepiej wyglądałyby
zrobione z drutu .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
06-02-21 20:58  Odp: [R] Sturmgeschütz IV Angraf
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam. Szerokość ogniwa gąsienicy w skali 1:25 powinna wynosić 16 mm. Mam Hummela i Nashorna z Gpm i tam wymiar ogniw jest prawidłowy.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024