FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 12Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
13-01-21 20:09  Odp: [R] LVG B.I - Orlik
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jest dobrze i to nawet bardzo . Tomek pisałeś , że budujesz od podstaw . Wykorzystałeś jakieś części z wycinanki ?

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
13-01-21 20:23  Odp: [R] LVG B.I - Orlik
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jednorożec gotowy.



Teraz czeka mnie równie ambitne zadanie - chłodnice, które są w całości na wierzchu, z boku kadłuba.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
13-01-21 20:29  Odp: [R] LVG B.I - Orlik
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Cider - w silniku nie wykorzystałem ani jednej części. Żadna się nie nadawała :-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
13-01-21 22:18  Odp: [R] LVG B.I - Orlik
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Silnik (jak już pisałem) ładny. Teraz ma on "ręce i nogi" i można powiedzieć, że odwzorowałeś oryginalny. Natomiast inne niezgodności np. w kokpicie są nie zmienione - całe szczęście, że niewiele będzie widać.
Widzę, że również przerabiasz (lub budujesz od nowa) wiele elementów konstrukcyjnych - vide He177 Greif czy chociażby ORP "BałtyK".

 
13-01-21 22:25  Odp: [R] LVG B.I - Orlik
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Usłyszeć od Mistrza Ryszarda "odwzorowałeś oryginalny" to dla mnie zaszczyt :-)
Do wymiany kokpitu już nie mam zdrowia ani ochoty, zwłaszcza że nie wiem dokładnie jak wyglądał. I nigdzie nie znalazłem wiarygodnych materiałów, wszystko oparte o domysły. Z elementami konstrukcyjnymi jest podobnie.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
14-01-21 17:48  Odp: [R] LVG B.I - Orlik
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonany silnik !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-01-21 21:29  Odp: [R] LVG B.I - Orlik
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

"Batonus" coś tam znalazłem i podesłałem na maila ;-)
Pozdrawiam.

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
16-01-21 21:26  Odp: [R] LVG B.I - Orlik
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Etapy powstawania chłodnic (to jeden z bardziej pracochłonnych elementów tego modelu) i jednorożec wpasowany na swoim miejscu. Uff! Wlazł.
Ale oblachowanie tej części kadłuba - jedna część aż do końca kabiny to pomyłka. Robię od nowa, bo nie ma czego naciągnąć. Trzeba rozciąć i nadać inny kształt na łączeniu stykających się połówek. Pierwsza część w tym opracowaniu, która tak bardzo nie pasuje.



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
17-01-21 18:29  Odp: [R] LVG B.I - Orlik
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ha, ha, ha uśmiałem się z tego "mistrza" chyba lepiej "miszcza" :-)
"Ale oblachowanie tej części kadłuba - jedna część aż do końca kabiny to pomyłka"
Nie sadzę - zobacz na zdjęciach - obicie blachą kadłuba jest z obu stron i kończy ukośnie na wysokości fotela pilota.
Czy patent na budowę chłodnic zastrzeżony ? Mam zamiar go skopiować :-)
PS - jeśli to nie tajemnica wielce ciekaw jestem co znalazł w temacie LVG B.I "Dziadek"

 
17-01-21 20:29  Odp: [R] LVG B.I - Orlik
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Pomyłka to kształt tej części w opracowaniu. Trzeba rozciąć wzdłuż narysowanej linii podziału i pasować osobno. Ja te elementy zrobiłem od nowa bo nawet po rozcięciu nijak się nie dało naciągnąć.
Od Dziadka dostałem Windsock Datafile 98, który już mam (dzięki tak czy inaczej!).
Może i lepiej że nic nowego się nie znalazło w temacie wyglądu wnętrza, bo jak zwykle bym się tylko wkurzył.
Gdybym chciał utajnić technologię wykonania chłodnic, to pokazałbym tylko gotowe i to z daleka ;-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 12Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024