FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12 
06-02-21 18:07  Odp: [R/G] LVG B.I - Orlik
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Przepiękny szmaciak.

Silnik, szprychowe kola, chłodnice - to są prawdziwe smaczki.

Gratuluję kolejnego pięknego druciaka w kolekcji.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-02-21 18:45  Odp: [R/G] LVG B.I - Orlik
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo ładne wykonanie !
Jak dla mnie to brakuje mi jeszcze wychyleń lotek i sterów statecznika poziomego :-)
PS - chodnik wyszedł super !

 
06-02-21 19:35  Odp: [R/G] LVG B.I - Orlik
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Oto co można zrobić dysponując wycinanką. Tak powinno wyglądać budowanie kartonowych modeli samolotów z pionierskiego okresu.
Wspaniały model-szczerze gratuluję.
I jeszcze jedno.
Masz u mnie osobną nagrodę za świetne zdjęcia. ;)
Zapiszę sobie kilka i będę podziwiał bo nie umiem ani takiego modelu ani takich fotek.


Piwo, oranżada, herbata czy co tam wybierasz do odbioru kiedy skończy się pandemiczne szaleństwo. :)

--

Post zmieniony (06-02-21 19:37)

 
06-02-21 20:02  Odp: [R/G] LVG B.I - Orlik
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dzięki!
Przepis na zdjęcia:
- balkon w pochmurny dzień (dzisiaj słońce smażyło więc stworzyłem cień kawałem kartonu), wtedy nie ma przepaleń i głębokich kontrastów
- arkusz kartonu w wybranym kolorze jako jednolite tło, dzisiaj wybrałem błękitny, sztuczna trawa może być ale nie musi, czasem lepiej wygląda bez niej
- parametry: ISO 100 (minimalne = najwyższa jakość, najmniej szumu), przysłona f18 (większa daje głębię ostrości), tryb przysłony (A), czasy wynikowe dobierane przez aparat.

Czym się robi - nie ma znaczenia, teraz każdy aparat cyfrowy i większość telefonów ma możliwość ustawienia ww. parametrów. Tzw. ziemniak też może być ;-)

Ja dodatkowo poza powyższym użyłęm jeszcze statywu i pilota, bo bałem się, że poruszę zdjęcia wciskając migawkę przy dłuższych czasach. Przy tak niskim ISO to jest możliwe. Użyłem też srebrnej blendy żeby doświetlić zacienione obszary, dzięki temu są fajne odblaski od blachy na silniku.
Ale to już moje fanaberie.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
07-02-21 06:40  Odp: [R/G] LVG B.I - Orlik
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Super ten model ci wyszedł, myślałem ze takie maszyny to nie moja bajka ale ten silnik , szprychy, chłodnica.... tez chce mieć taki! Zdjęcia świetne, twój model mógłby zostać influencerką na instagramie ;)

 
07-02-21 10:31  Odp: [R/G] LVG B.I - Orlik
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Pięknie wykonany model ! Pięknie wykonana galeria ! Gratulacje. Tylko nie było Ci żal rzucać ten model, żeby zrobić zdjęcia w locie ;))

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024