FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
13-11-23 10:15  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Petarda!!111

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
14-11-23 09:05  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Masz taką samą historię z Fotosikiem jak i ja. Nie można wykupić abonamentu a szkoda bo mam tam mnóstwo zdjęć wykorzystanych w relacjach. Też przerzuciłem się na Papermodels:) Korzystałeś z erraty, bo w którymś modelu była zamieszczona. Chodziło o złe rozmieszczenie oznaczeń amerykańskich na gondolach. W modelu sa chyba po obydwu stronach a powinny być z jednej albo na odwrót, już nie pamiętam:)

--
Pozdrawiam!

 
14-11-23 10:42  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

To chyba jeden z trudniejszych samolotów do wykonu w kartonie no i do tego niewybaczający błędów hal. Tym większy szacun dla Twojego wykonania.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
17-11-23 16:46  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Winek - nie ma innej opcji. Nie odpuszczę, aż skończę.

Karas - od petard to ja się trzymam z daleka. ;-D

Jasiek - Fotosik zapewne padnie i dlatego nie ma już możliwości doładowania abonamentu. Obym jednak był złym prorokiem. A erratę mam - nawet dwie sztuki i jedną użyłem. Dostrzegam minimalne różnice w jasności szarego, ale po zmontowaniu całości nie będzie to widoczne. Gwiazdy powinny być tylko na zewnętrznych ścianach kadłubów, a w wycinance znalazły się po obydwu stronach.

Jhradca - potwierdzam - to najtrudniejszy model, jaki do tej pory budowałem, ale nie poddaję się, chociaż czasem już mam go dość.

Mam nadzieję, że kolejna aktualizacja ukaże się szybciej, niż poprzednia.
Pozdrawiam.

 
17-12-23 12:32  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć i czołem!
Po kolejnej dość długiej przerwie aktualizacja.
W tym czasie powstał statecznik poziomy oraz ster wysokości. Statecznik poziomy został już połączony ze statecznikami pionowymi. Dokleiłem również oprofilowanie. Ten element, jak wspomniał Winek, był dość trudny, toteż są nieco wymęczone, ale w sumie jako tako się udało. Natomiast uważam nieskromnie, że bardzo dobrze udało mi się uformować krawędź natarcia w stateczniku.
Przygotowując zdjęcia zauważyłem, że w kilku miejscach muszę delikatnie poprawić retusz - zrobię to niezwłocznie.
No i tyle. Czas na zdjęcia.



C. D. N.

 
18-12-23 13:05  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

To tragiczne oprofilowanie i tak wyszło dobrze.
Teraz już z górki.
Powodzenia Piotr!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
29-12-23 11:23  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Dzisiaj tylko 2 zdjęcia. Segmenty złożone, wkrótce czas na podwozie


C.D.N.
P.S. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

 
29-12-23 13:01  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

I bardzo ładnie to wygląda 👍👏.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
29-12-23 15:21  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Piotrze, robisz mi coraz bardziej smaka na Lightninga :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-12-23 18:24  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A widzisz, Rafał - Lihgtning zaiste pięknym i wyjątkowym samolotem był. Już bardzo dawno temu chodził mi po głowie i prawie trafił na matę, ale dostałem wtedy w prezencie Ju-88 i trzeba go było skleić priorytetowo. Wreszcie doczekał się. Jeśli jednak brałbyś się za Hala, bierz od razu lasery - zaoszczędzą Ci dużo czasu.
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024