FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
13-07-23 13:33  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Wykon rewelacyjny!
Gondole silnika można złożyć z dwóch skorup oddzielnie sklejonych poza szkieletem: przedniej części (silnik) i ogona. Jest wówczas tylko jedno łączenie na tzw. szkielecie, w okolicach skrzydła.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
14-07-23 19:50  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki Art, aczkolwiek ja nie jestem w pełni usatysfakcjonowany (no może poza krawędzią natarcia skrzydeł, bo tu udało mi się osiągnąć zadowalający efekt). Centralną część silników okleję raczej zgodnie z zamysłem projektanta, natomiast przednią część silników spróbuję skleić w powietrzu, pomijając część wręg, bo ta metoda podoba mi się coraz bardziej i chyba zaczyna mi w miarę dobrze wychodzić.

 
16-07-23 13:54  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Klasa jak zawsze!

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
20-07-23 16:22  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Zacząłem oklejać szkielet poszyciem. środkowe elementy postanowiłem skleić zgodnie z instrukcją.


Z kolei trzy pierwsze segmenty skleiłem bez szkieletu, a jako elementy łączące wykorzystałem kawałki kartki z zeszytu, przycięte w kształcie trapezu. W ten sposób powstała wydmuszka, którz trzyma kształt bez szkieletu. Pogrubiłem jedynie pierwszą wręgę, żeby oś śmigła miała solidne mocowanie.


Na razie obydwa elementy są złożone na sucho.

I to by było tyle.
C.D.N.

 
20-07-23 19:01  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Bardzo ładnie!
I tyle.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
02-08-23 14:09  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Powolutku do przodu.
Zawsze trudno mi się zabrać za trudne elementy, no ale kiedyś to trzeba zrobić. Zawsze męczę się z otworami, które trzeba wycinać "w powietrzu".


Następnie w to miejsce należało wkleić i odpowiednio uformować wnętrze wlotów powietrza. Udało się, aczkolwiek wyszło po japońsku, czyli jako tako.


No i to, na co czekałem - przód osłony silnika sklejony.


C.D.N.

 
03-08-23 11:59  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak dla mnie wloty wykonane wspaniale:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-08-23 14:04  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Żeby mnie tak wychodziło "po japońsku", to byłoby nieźle ;) Piotrek, śledzę, podglądam i czekam na więcej ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
12-11-23 14:48  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Od ostatniego wpisu minęło bardzo dużo czasu. Niestety, jak to zwykle bywa, kumulacja obowiązków zawodowych i rodzinnych sprawiła, że klejenie idzie bardzo wolno. Dodatkowo skończył mi się abonament na Fotosiku i z nieznanych powodów nie mogę sobie wykupić nowego. Postanowiłem więc zmienić dostawcę zdjęć na galerię w jedynie słusznym portalu. ;-) No to pojawił się problem techniczny z aparatem, a raczej akumulatorem, który zwyczajnie padł i nie dało się go ponownie naładować. Teraz już wszystko działa. W aparacie pracuje nowy akumulator, a ja mam co pokazać.
Obydwa kadłuby są już prawie gotowe.


Pomysł autorów opracowania na budowę turbosprężarki mnie przerósł, poza tym nie wiem, po co robić to aż w tak karkołomny sposób. Skleiłem i oszlifowałem 3 krążki tektury i do tego dokleiłem co trzeba. Ja jestem zadowolony.

Zacząłem też budowę usterzenia.

Wielkimi krokami zbliża się moment, kiedy to wszystko trzeba będzie złożyć do kupy. Nie mogłem sobie odmówić pierwszej przymiarki.


C. D. N.

 
13-11-23 10:03  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Pięknie!
Teraz czeka Cię trudna przeprawa z przejściami pomiędzy statecznikami bo widzę, że jeszcze ich nie masz.
Jednak znając Twoje umiejętności dasz radę.
Powodzenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024