FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
12-07-23 15:12  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Ostatnio miałem sporo wyjazdów, które nie sprzyjały klejeniu. Ale już jestem w domu i działam.
Skończyłem skrzydła i wziąłem się za silniki.






C. D. N.

 
13-07-23 11:49  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam taką zasadę, że kabinę robię na samym końcu. Tym bardziej, że zamierzam zrobić otwartą. Być może trochę się wyłamię, ale na razie zostawiam to na później.
Wszelkie elementy oprofilowania zawsze fazuję od spodu, żeby nie było uskoku na miejscu styku.
Pozdrawiam.

 
14-07-23 19:50  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki Art, aczkolwiek ja nie jestem w pełni usatysfakcjonowany (no może poza krawędzią natarcia skrzydeł, bo tu udało mi się osiągnąć zadowalający efekt). Centralną część silników okleję raczej zgodnie z zamysłem projektanta, natomiast przednią część silników spróbuję skleić w powietrzu, pomijając część wręg, bo ta metoda podoba mi się coraz bardziej i chyba zaczyna mi w miarę dobrze wychodzić.

 
20-07-23 16:22  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Zacząłem oklejać szkielet poszyciem. środkowe elementy postanowiłem skleić zgodnie z instrukcją.


Z kolei trzy pierwsze segmenty skleiłem bez szkieletu, a jako elementy łączące wykorzystałem kawałki kartki z zeszytu, przycięte w kształcie trapezu. W ten sposób powstała wydmuszka, którz trzyma kształt bez szkieletu. Pogrubiłem jedynie pierwszą wręgę, żeby oś śmigła miała solidne mocowanie.


Na razie obydwa elementy są złożone na sucho.

I to by było tyle.
C.D.N.

 
02-08-23 14:09  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Powolutku do przodu.
Zawsze trudno mi się zabrać za trudne elementy, no ale kiedyś to trzeba zrobić. Zawsze męczę się z otworami, które trzeba wycinać "w powietrzu".


Następnie w to miejsce należało wkleić i odpowiednio uformować wnętrze wlotów powietrza. Udało się, aczkolwiek wyszło po japońsku, czyli jako tako.


No i to, na co czekałem - przód osłony silnika sklejony.


C.D.N.

 
12-11-23 14:48  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Od ostatniego wpisu minęło bardzo dużo czasu. Niestety, jak to zwykle bywa, kumulacja obowiązków zawodowych i rodzinnych sprawiła, że klejenie idzie bardzo wolno. Dodatkowo skończył mi się abonament na Fotosiku i z nieznanych powodów nie mogę sobie wykupić nowego. Postanowiłem więc zmienić dostawcę zdjęć na galerię w jedynie słusznym portalu. ;-) No to pojawił się problem techniczny z aparatem, a raczej akumulatorem, który zwyczajnie padł i nie dało się go ponownie naładować. Teraz już wszystko działa. W aparacie pracuje nowy akumulator, a ja mam co pokazać.
Obydwa kadłuby są już prawie gotowe.


Pomysł autorów opracowania na budowę turbosprężarki mnie przerósł, poza tym nie wiem, po co robić to aż w tak karkołomny sposób. Skleiłem i oszlifowałem 3 krążki tektury i do tego dokleiłem co trzeba. Ja jestem zadowolony.

Zacząłem też budowę usterzenia.

Wielkimi krokami zbliża się moment, kiedy to wszystko trzeba będzie złożyć do kupy. Nie mogłem sobie odmówić pierwszej przymiarki.


C. D. N.

 
17-11-23 16:46  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Winek - nie ma innej opcji. Nie odpuszczę, aż skończę.

Karas - od petard to ja się trzymam z daleka. ;-D

Jasiek - Fotosik zapewne padnie i dlatego nie ma już możliwości doładowania abonamentu. Obym jednak był złym prorokiem. A erratę mam - nawet dwie sztuki i jedną użyłem. Dostrzegam minimalne różnice w jasności szarego, ale po zmontowaniu całości nie będzie to widoczne. Gwiazdy powinny być tylko na zewnętrznych ścianach kadłubów, a w wycinance znalazły się po obydwu stronach.

Jhradca - potwierdzam - to najtrudniejszy model, jaki do tej pory budowałem, ale nie poddaję się, chociaż czasem już mam go dość.

Mam nadzieję, że kolejna aktualizacja ukaże się szybciej, niż poprzednia.
Pozdrawiam.

 
17-12-23 12:32  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć i czołem!
Po kolejnej dość długiej przerwie aktualizacja.
W tym czasie powstał statecznik poziomy oraz ster wysokości. Statecznik poziomy został już połączony ze statecznikami pionowymi. Dokleiłem również oprofilowanie. Ten element, jak wspomniał Winek, był dość trudny, toteż są nieco wymęczone, ale w sumie jako tako się udało. Natomiast uważam nieskromnie, że bardzo dobrze udało mi się uformować krawędź natarcia w stateczniku.
Przygotowując zdjęcia zauważyłem, że w kilku miejscach muszę delikatnie poprawić retusz - zrobię to niezwłocznie.
No i tyle. Czas na zdjęcia.



C. D. N.

 
29-12-23 11:23  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Dzisiaj tylko 2 zdjęcia. Segmenty złożone, wkrótce czas na podwozie


C.D.N.
P.S. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

 
29-12-23 18:24  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A widzisz, Rafał - Lihgtning zaiste pięknym i wyjątkowym samolotem był. Już bardzo dawno temu chodził mi po głowie i prawie trafił na matę, ale dostałem wtedy w prezencie Ju-88 i trzeba go było skleić priorytetowo. Wreszcie doczekał się. Jeśli jednak brałbyś się za Hala, bierz od razu lasery - zaoszczędzą Ci dużo czasu.
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024