FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-12-19 23:15  [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
-MODEL-HOBBY- 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Oto druga z trzech nowości które pojawią się na początku stycznia.

Messerschmitt Bf-109 K4


Hosted on Fotki





Model w skali 1:33

Obraz na okładce i grafika: Arkadiusz Wróbel
Autor modelu: Rafał Ciesielski
Waloryzacja Marcin Dworzecki

Wszyscy doskonale znani i doceniani za swoje dotychczasowe osiągniecia. Myślę że nie trzeba tutaj dodatkowej reklamy.

Model przedstawia maszynę czołowego asa Luftwaffe Adolfa Borchersa.

Model zawiera pełne wyposażenie kabiny pilota, przedział silnikowy i uzbrojenia.

Do modelu produkujemy obecnie:

1. szkielet
2. detale laser
3. zestaw fototrawiony ( obecnie w testach )
4. toczone w metalu uzbrojenie
5. żywiczne koła
6. żywiczne śmigła i kołpak
7. owiewka kabiny

--
MODEL HOBBY - RAJ MODELARZA

 
18-12-19 07:53  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ciesze sie z nowosci! Mam nadzieje, ze jakosc opracowania bedzie rownie dobra jak okladka, ktora po prostu zrywa buty!

PS z tego co sie orientuje ten samolot posiada jedno smiglo :)

Post zmieniony (18-12-19 08:03)

 
18-12-19 08:01  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dokładnie jak napisał rowin. Okładka pierwsza klasa. Chyba nie widziałem lepszej.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-12-19 09:19  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Seweryn 

 

Grafiki z okładek Uboota i tego Messera powinniście sprzedawać w formie plakatu.

--
Seweryn

 
18-12-19 09:45  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hehe polska messerschmittem stoi i basta :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
18-12-19 09:52  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
skarczew   

@Seweryn:
Jeśli dobrze się orientuję, to grafiki dostępne są w najnowszym kalendarzu od MH.

 
18-12-19 10:00  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Do 97 - no cóż, skoro niektórzy widzą w Polsce samych faszystów, to jak widać wydawnictwa wpisują się w trend :-D
OK, już nic nie mówię. Sorry za off topic.

Okładka rzeczywiście bardzo ładna ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
18-12-19 11:20  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Dla mnie istotna jest informacja o przedziale silnikowym

Bardzo rzadko widuję okładki na których samolot stoi na ziemi , obsługa itp ...... a szkoda.

 
18-12-19 11:39  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Waldek K bardziej chodziło mi o fakt wydawania sporej masy meserów po '90 roku niźli, ilości nazioli w narodzie ;)
a co do okładki - klasa

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
18-12-19 11:50  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Dobrze, że tego nie ma w Emipk'u bo bym pewnie kupił a tak na pewno nie zamówię. A okładka zacna jak piszecie, za dawnych lat MM też miał niektóre fajne.

 
18-12-19 12:43  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

No to teraz tylko chętnie bym się zapoznał z przykładowymi arkuszami. Czy będą dostępne ?.

--

 
18-12-19 15:24  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

A może są zdjęcia sklejonego prototypu?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-12-19 17:07  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

W Messer Answer (K. Fiolek model) skończył się druk? Dlaczego znowu jest to K-4, a nie G-6, który pojawił się w MM dopiero w 2002 roku?)

Post zmieniony (18-12-19 17:10)

 
18-12-19 17:10  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Test byłby bardzo przydatny. Jeden z Ki-61 Ciesielskogo (bez białego paska) był bardzo kosyachit)

 
20-12-19 10:47  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Dauntless   

A ja ośmielę się napisać coś przeciwnego do poprzednich opinii. A tak ośmielę się i to z podniesioną przyłbicą. Otóż po co wydawać kolejnego me-109, skoro mamy tak dużo świetnych opracowań tego modelu choćby od Hala i kilka innych z innych wydawnictw? Co może model hobby wprowadzi nową świeżość??? Albo co?? Bo inne malowanie?? Mamy nawet me-109 z przedziałem na silnik. Me-109 miał dziesiątki jak nie setki kamo, i co mamy mieć setki me-109 kosztem innych tematów??? 90% modelarzy pewnie popiera to co tu piszę, ale oni już nawet się nie wypowiadają, bo i po co ?? Co to zmieni??? Olewają to, wiedzą że tak po prostu jest na kartonie i nic tego nie zmieni. A to że kilku klakierów wcześniej opiewało wspaniałość tej "nowości" nie znaczy że cały światek kartonowy się pod tym podpisuje. Jako ciekawostkę napiszę, że kilka tygodni wcześniej hobby na fejsie ogłosił głosowanie na nowy temat modelu samolotu. Głosy były następujące: Devastator, Aichi D3A x2, Wildcat, Catalina, Aichi A7, Yokosuka D4Y2 x2, Avenger, Swordfish, Nakajima B5n2, B6n2, Ki-44. Dominowały cięższe maszyny z drugiej wojny, bombowce nurkujące, torpedowce, maszyny szturmowe. Ani razu nie pojawił się me-109. Każdy chciał coś nowego. Co natomiast robi hobby?? Wydaje 109-tke. I ja się z nich śmiałem: napisałem im na priv: po co robicie głosowanie skoro i tak wydacie me-109??? I co pomyliłem się??? Czym kieruje się to schizofreniczne wydawnictwo , tego nie rozumiem. Jeżeli wydajemy me-109 w nowych malowaniach albo lepiej spasowane, czy bardziej szczegółowe opracowanie to nie róbmy tego kosztem innych tematów , tylko niech to sie przeplata z wydaniem jakiegoś tematu którego na kratonie jeszcze nie było. No a teraz możecie sobie wylać na mnie hejt i całe to błocko co w was siedzi, spłynie to po mnie.
pozdrawiam.
Łukasz

 
20-12-19 11:29  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Dauntless, napisałeś: schizofreniczne wydawnictwo

Napisałeś też o okładce tego modelu:
Dobrze że przynajmniej w tyle na okładce szturmowik spada...;-)

Obrazek obrazkiem, ale w tym Szturmowiku spada dwóch ludzi, którzy prawdopodobnie zginą. Bawi Cię to?!
To tak propos schizofrenicznych zachowań...

 
20-12-19 12:00  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Dauntless, wciąż się powtarzasz... Mam dla Ciebie propozycję:
- załóż wydawnictwo, to nie powinno być trudne,
- prowadź własną politykę wydawniczą w oparciu o swoje pomysły, czy wymagania, czyli opracuj model, zatrudnij projektanta lub zleć opracowanie konkretnych modeli w konkretnych malowaniach,
- spróbuj to wszystko potem sprzedać, żeby ta działalność miała sens i na siebie zarobiła, chyba, że jednak jesteś filantropem i będziesz wydawać modele z czystej przyjemności,
- bądź szczęśliwy.

I tyle.

P.S. Każdy wydawca ma swoją politykę wydawniczą i jeśli jego celem jest wydanie 150 wersji Bf-109 to jest tylko i wyłącznie jego sprawa. On NIE MUSI wydawać tego, czego Ty pragniesz. On wydaje to, na czym zarobi i utrzyma się na rynku. Jeśli uważasz, że jest inaczej, to działaj tak, jak napisałem powyżej. I proszę, skończ już z tym malkontenctwem, pokaż coś fajnie sklejonego, pogadaj o problemach przy budowie, a nie w kółko koncert życzeń i, przede wszystkim, żali...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-12-19 12:31  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Tomi   

Piękna okładka! Gdy by jeszcze dało radę surówkę lub arkusze zaprezentować to będę wdzięczny.

Ciekawe czy się w końcu kiedyś doczekam me-109 w fińskich barwach. Pewnie prędzej MM Canta wypuści.

 
20-12-19 12:38  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Dauntless,

Rafael wyczerpał temat...
...jakbyś był taki mądry za jakiego się uważasz, to byś się zapytał wydawcy o kwestie projektowe,a nie sączysz truciznę na prawo i lewo. Może faktycznie załóż wydawnictwo lub zaprojektuj coś co będzie zbierało same ahy, ohy...
Z tego co wiem to Piotr nikogo nie zmusza do projektowania konkretnej pozycji. Masz projekt, dogadujesz się z nim i wypuszczacie model.
Jeśli jakiś Projektant chce zaprojektować wszystkie 109tki jakie latały to ma takie prawo. Każdy projektuje i klei co chce.
Jako projektant chciałbyś projektować samoloty z WWI, kiedy kręcą Cię helikoptery? Chyba nie :) Więc przestań z tym malkontenctwem, bo nie pomaga to młodym którzy zaczynają z tym hobby.

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
20-12-19 14:44  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Niemcy mają najlepsze produkty od Paryża po Tokio i mają tak już od 100 lat. Może dlatego modelarze kochają germański sprzęt wojskowy i jego ikony jak "stodziewiątka".

 
20-12-19 15:29  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Jarpen   

Włodek napisał:

> Niemcy mają najlepsze produkty od Paryża po Tokio i mają tak już od 100 lat. Może dlatego modelarze
> kochają germański sprzęt wojskowy i jego ikony jak "stodziewiątka".
Jednak nie wszyscy kochają a przeglądając twoje galerie znalazłem tylko jeden pierwszowojenny,chyba.

Post zmieniony (20-12-19 15:33)

 
20-12-19 16:08  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

A ja liczę na to że ktoś z wydawców wyda 10-20, a nawet i więcej modeli 109tek, Spitfajerów, Harikejnów, Mustangów, Dzbanków, Fokewolfów etc.
Jest tyle malowań, że każdy jeden egzemplarz powinien być wydany!
Szkoda że Hal nie robił w ten sposób bo na pewno by to miało wzięcie.
A narzekanie o kotletach to schowajcie dla żon.

 
20-12-19 17:13  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Panowie, przecież między innymi po to jest fotum, żeby sobie trochę ponarzekać. Rozumiem, że Dauntless może być ździebko irytujący, ale Wy chyba też przesadzacie. Więcej luzu. Święta za pasem.

vwsmoku, czy naprawdę tak bardzo przejmujesz się losem załogi namalowanego samolotu?

--
serwusik

 
20-12-19 17:21  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Lelum Polelum - nie rozumiem pytania.
Zakładając, że ten obrazek przedstawia sytuację, jakich wiele się zdarzało, to dlaczego nie miałbym się przejmować?

 
20-12-19 18:06  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Oczywiście. Tak tylko się zastanawiam, jak dajesz sobie radę klejąc modele, albo zaglądając na to forum, gdzie pełno modeli maszyn, które w znakomitej większości służyły do zabijania ludzi. No i modelarzy, których bawi robienie tych modeli. Szczerze podziwiam.

--
serwusik

 
20-12-19 18:09  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Nie zrozumiałeś tego, co pisałem do Dauntlessa.
Nie mam nic przeciw modelom sprzętu, który służył do zabijania.
Rozumiem też zachwyty nad graficzną stroną okładek.

Ale tekst: Dobrze że przynajmniej w tyle na okładce szturmowik spada...;-) zabrzmiał dla mnie co najmniej dziwnie.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
20-12-19 18:12  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ok. Wesołych Świąt i zdrówka życzę!

--
serwusik

 
20-12-19 19:02  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Teledzin   

wwsmok napisał:
"Ale tekst: Dobrze że przynajmniej w tyle na okładce szturmowik spada...;-) zabrzmiał dla mnie co najmniej dziwnie."

Smoku w dyskusji o innym kotlecie - Apaczu z KK - ktoś wyraził nadzieję, że widoczna w tle F-16-tka to sugestia co będzie w następnym numerze.
Tutaj wpis kolegi o widocznym w tle szturmowiku, można w ten sam sposób potraktować - na pierwszym planie altes Schnitzel, a na drugim zapowiedź spełnienia marzeń modelarzy.

--
Sklejam, bo lubię...

 
21-12-19 12:08  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Мне немцы тоже надоели и решился личным вкладом увеличить число краснозвездных, не очень сложных моделей, договорившись с разработчиками об их создании. Результат-И-220 ( https://vk.com/market-144602057?w=product-144602057_2143969%2Fquery ) и ДИС-200 в процессе)



Так что, критикуешь-предлагай И ДЕЛАЙ)

Niemcy też mnie niepokoili i moim osobistym wkładem postanowili zwiększyć liczbę niezbyt skomplikowanych modeli czerwonych gwiazd, zgadzając się z twórcami ich stworzenia. Wynik-I-220 i DIS-200 w procesie)
Więc krytykuj, oferuj i DO)

Post zmieniony (21-12-19 12:09)

 
23-12-19 11:12  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Nadal nie wiadomo czy Wydawca zademonstruję przykładowe arkusze. Tak wnioskuję, bo nie wypowiedział się na ten temat. Dla mnie to ważna kwestia, gdyż graficzne opracowanie jest dziełem Marcina Dworzeckiego. Nie sklejałem jednak jak do tej pory żadnego modelu autorstwa Rafała Ciesielskiego i nie wiem czego się spodziewać.
Długo czekałem na tą wersje (K) tego samolotu w dobrym opracowaniu z porządną szatą graficzną i miałem nadzieje i liczę nadal, że tak się stanie. Że ta wersja pojawi się też nakładem wydawnictwa AH (wersja K i jeszcze G i D :):) - Dauntless tego nie zrozumie :).
Model w tej wersji pojawił się w prawdzie w innym Wydawnictwie niż oczekiwałem, ale cieszącym się bardzo dobrą opinią i jakością oferowanych modeli. Jestem bardzo dobrej myśli, ale przed zakupem potrzebne mi jest porównanie z opracowaniami Bf z AH, bo do nich jestem bardzo przywiązany.

Mało mnie cieszy jednak to co podało Wydawnictwo z tym przedziałem silnika i komorami uzbrojenia. Pełne wyposażenie kabiny jak najbardziej ok, szkielet wycinany laserowo ok, owiewka tłoczona ok. Reszta z mojego punktu widzenie nie jest potrzebna - jest to dostępne już na rynku w dodatkach do takiej wersji modelu plastikowego. Rozumiem, jednak, że takie dodatki mogą cieszyć się powodzeniem. No nic czekam na przykładowe arkusze, bo muszę być pewny, że model będzie można wykonać z pominięciem silnika i komór uzbrojenia, a to pełne wyposażenie kabiny też nie jest przesadzone.

Pozdrowienia świąteczne dla wszystkich.

--

 
23-12-19 17:01  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Najprawdopodobniej będzie tak jak on, Ciesielskiego, Bf-109E-4 lub Ki-61 - poziom złożoności do wyboru

 
23-12-19 17:57  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Potwierdzam to co napisał Anubis. Model jest przygotowany tak, że poziom trudności można dopasować do własnych umiejętności. Przedział silnika jest opcjonalny.
Rafał Ciesielski to bardzo dobry projektant. Ja jestem odpowiedzialny za grafikę, więc nie będzie źle. Nie ma się nad czym zastanawiać tylko kupować:).

 
23-12-19 18:07  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
henrykk   

Marcin Dworzecki napisał:

> Rafał Ciesielski to bardzo dobry projektant.
Potwierdzam!!!

--
Pozdrawiam
Henryk

 
23-12-19 21:13  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Seweryn 

 

Rafał Ciesielski to bardzo dobry projektant - to się wie :)

--
Seweryn

 
24-12-19 08:23  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Włodek napisał:

> Niemcy mają najlepsze produkty od Paryża po Tokio i mają tak już od 100 lat. Może dlatego modelarze
> kochają germański sprzęt wojskowy i jego ikony jak "stodziewiątka".

Otóż to, może właśnie dlatego. Cieszę się na ten model :)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
24-12-19 09:25  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dziękuje za słowa optymizmu. Czekamy na ukazanie się modelu :).

--

 
25-12-19 00:19  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Dla mnie największy paradoks malkontentctwa niektórych kartoniarzy, to to, że jak pojawiła się, np. ta 109, to jest masa ludzi, którzy się cieszą jak dziecko na ten model, który pewnie rozejdzie się na pniu, a oni mówią: "ble, stary kotlet, znowu to samo!". ;) Trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć jednego: ikona luftwaffe, to tak chodliwy temat, że ja się wręcz dziwię, że tak rzadko się pojawia. Ma na tyle dużą rzeszę fanów, że każda wersja i malowanie znajdzie wielu odbiorców i przyniesie zyski.
Poza tym, ostatni taki KA z Bf-109 wyszedł w 2010 roku, jeśli się nie mylę. Ile to już lat? Ile trzeba mieć IQ żeby się domyśleć, że po tylu latach to już chyba kotlet nie jest? ;)
Pozdrawiam tych co się z nowości cieszą, jak i z tego, że tak dobre wydawnictwo prężnie działa. :)

 
25-12-19 01:15  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
skarczew   

@Piter16:
1. KA nie wydał Bf-109 K4.
2. Ostatni K4 jest chyba z 2015 z YG Model.
3. Całkiem nie najgorszy Bf-109 wydała KK w 2016 ;) .
4. Modeli Bf-109 nigdy nie za dużo, biorąc pod uwagę produkcję :) .

 
27-12-19 14:46  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Piter16; ci, którzy mają inne zdanie niż Ty, nie koniecznie muszą mieć problem z IQ.

--
serwusik

 
27-12-19 17:10  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
syk 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Fajnie że będzie kolejny Messer 109 ;]
Mam chyba z 70 szt, ten będzie następny ;-)

 
18-02-20 19:44  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Wiśniowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Info Wydawcy udostępnione na twarzoksiążce, że model już jest dostępny z zestawem dodatków.

--
Pozdrawiam! Piotr

 
18-02-20 19:48  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Seweryn 

 

Z ceną to pojechali ;)

--
Seweryn

 
18-02-20 20:22  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
yak   

Bardziej zaskakuje zestaw "przyżądów".

 
19-02-20 08:06  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ogladalem zdjecia arkuszy i instrukcji, wystawione przez Wydawce i jest dokladnie to co obstawialem. Grafika Marcina zrobiona na poziomie do ktorego nas przyzwyczail wiec bedzie to na pewno duzy plus do modelu. Ale sam projekt to jest zupelna niekonsekwensja. Rozumiem robienie silnika do projektu na najwyzszym poziomie, ktory oddaje w 100% skomplikowana bryle samolotu. Wtedy mozna zrobic silnik jako wisienke na torcie. Zeby jeszcze ten silnik byl szczegolowy i wiernie oddany, to tez mozna by przymknac oko. A tutaj Wydawca/autor, brnie w uproszczona bryle silnia, w modelu o jeszcze bardziej uproszczonym, a tak waznym i skomplikowanym ksztalcie przodu tego samolotu. Niesymetryczna, obla czesc oslaniajaca uzbrojenie przed wiatrochronem zostala zaprojektowana z dwoch duzych kawalkow kartonu. Wiec jak autor sobie wyobraza dokladne oddanie oblosci tej czesci? To juz lepiej jest to wykonane w modelu Answera, ktory ma prawie 20 lat. Idac dalej, w tej samej czesci modelu, to profil przedniej czesci oslony silnika uproszczony maksymalnie, kiedy wszystkie zdjecia i rysunki schematyczne tego samolotu pokazuja krzywizne przy zakonczeniach rynien uzbrojenia. Kolejny element to brak dzwigara, ktory definiuje odpowiedni kat wzniosu skrzydel, za to jest oddzielny centroplat dwa druty i skrzydlo wklejone wrega do wregi z centroplatem. Co znaczaco utrudni otrzymanie odpowiedniego wzniosu. No i oczywiscie uproszczenia w kabinie, ktora nijak sie nie umywa do opracowania wspomnianego wczesniej modelu z Answera.

Podsumowujac. Cena modelu bardzo wysoka (przy poziomie opracowania rownemu KK), wiec oczekiwalem opracowania na poziomie AH. Tym bardziej, ze widac iz AH ma jakas zadyszke, wiec pozostale Wydawnictwa moglyby wypelnic ta luke. No ale niech bedzie, ze Wydawca stwierdzil ze taki poziom detalizacji mu niepotrzebny. To po co robic na sile silnik, przy bardzo slabej bryle modelu? Przeciez jedno wyklucza drugie. Nie lepiej caly wysilek w projektowaniu wlozyc w bryle samolotu, z lekko wieksza detalizacja w kokpicie?

Moze zmienie zdanie po zobaczeniu modelu na zywo, ale poki co to z modelu, poza szata graficzna, tylko okladka jest godna uwagi.

 
19-02-20 19:26  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Szanowny kolego po pierwsze jeżeli jeszcze nie miałeś okazji na żywo oglądać modelu to nie rozumiem dlaczego wytykasz niedoskonałości które są w Twoim mniemaniu.
Rozumiem że masz wysokie wymagania do nowych modeli o których wydawcy już wcześniej nas informują . Ale wstrzymaj się z krytyką dopóty dopóki nie obejrzysz modelu na żywo.

Po drugie reasumuąc stwierdzasz że cena taka a siaka i walisz nazwami wydawnictw. No tu mnie w...wiłeś . Poziom wydawnictaw AH jest wysoki i ma grono swoich wielbicieli ale KK też jest też bardzo dobrym ze swietną szatą graficzną na bardzo dobrym papierze i ciekawą tematyką . Więc nie pi...prz jak PASEK TVP bo obrażasz różnych modelarzy którzy gustują w różnych wydawnictwach szufladkując co lepsze co słabsze , a wszystko w Twoim mniemaniu.

Chylę czoła przed osobami które na naszym rynku wydaja model bo jest to ciężki kawałek chleba i doceniam każdą inicjatywę. A jeżeli są już potknięcia trudno "nie myli sie ten co nic nie robi "

Rozumiem że sa ludzie którzy nie potrafią przychylniej spojerzeć na innych przez tylko sobie znane powody.
Nie chciałbym abyś kolego sie obrażał czy zaraz mi wywalił że sie nie znam bo nie buduję modeli na takim poziomie co Ty. A to prawda bo mój warsztat nie jest doskonały ,a Ja jestem pełen uznania dla Twojego ale z opinią którą wystawiłeś nie mając modelu się nie zgadzam.
Pozdrawiam

Post zmieniony (20-02-20 08:09)

 
19-02-20 20:11  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Po pierwsze popracuj nad ortografia (od razu zaznaczam, ze brak polskich znakow w moim wypadku jest wymuszony i nie z mojej winy).
Po drugie, gdzie napisalem, ze KK robi slabe modele? Podalem nazwe wydawnictwa KK, aby zaznaczyc, ze poziom tego modelu jest porownywalny, przy dwukrotnie wyzszej cenie. Znam osobiscie Wydawce KK i dobrze zna moje zdanie na temat swoich modeli. Oprocz tego posiadam w kolekcji modele tego wydawnictwa.
Po trzecie wypraszam sobie stwierdzenia typu "pieprzysz" pod moim adresem. W zaden sposob nikogo nie obrazilem, wiec nie zycze sobie tego typu slow w moim kierunku.
Po czwarte, to co napisalem opieram na podstawie analizy instrukcji i zdjec arkuszy, zawartej na profilu Wydawcy. Widac tam, ze oslona sklada sie z dwoch czesci (mozna to porownac z modelem Answer z 2005r). Rowniez widac, ze brakuje dzwigara skrzydel. Szczegolowosc kabiny rowniez jest widoczna. Zmieni sie to wedlug Ciebie po tym, jak model trafi w moje rece?
Po piate, w jednym z pierwszych postow tego watku napisalem, ze ciesze sie z wydania tego modelu majac nadzieje, ze Wydawca stanie na wysokosci zadania. Okazalo sie ze tak nie jest, a dlaczego tak uwazam to opisalem w poprzednim poscie.
Po szoste nie neguje planow wydawniczych. A jako klient mam prawo podac swoje opinie w kwestii jakosc/cena. Nikt nie musi sie ze mna zgadzac i moze podac swoje kontrargumenty. Na tym polega polemika. Ja w przeciwienstwie do Ciebie nikogo nie obrazilem. Rowniez jak widzisz nie obrazam Ciebie, pomimo tego ze mam do tego powody (patrz swoj post).
Po siodme, moj post nie dotyczy mojego warsztatu modelarskiego, wiec nie widze powodu, zeby sie porownywac w tej chwili z kimkolwiek.

 
19-02-20 20:31  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Po piąte i dziesiąte:-) Twój post jest dość dosadną i subiektywną krytyką( pisze o pierwszym ) dlatego mogę czuć się urażony Twoimi wywodami. Co do ortogafi Tobie tego nie wypominam choć jak sam twierdzisz masz braki wymuszone . A skąd wiesz że ja również nie mam ograniczeń co do polskich znaków. A co do stwierdzenia że p...rzysz to jak najbardziej to podtrzymuje bo nie uważam że to Cię w jakikolwiek sposób obraża tylko uwypukla to że piszesz głupoty nie mając modelu nawet w ręku:-)
Podsumowując obraziłbym Ciebie pisząc w sposób uznamy powszechnie za obraźliwy, wulgarny lub dajacy pole do insynuacji odnośnie Twojej osoby fizycznie. Opisując w sposób dosadny Twój sposób narracji lub postępowania nie obrażam Cię lecz daje informacje że się z tym nie zgadzam .

Post zmieniony (19-02-20 20:51)

 
19-02-20 22:02  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Seba, masz prawo do własnego zdania, ale chyba trochę Cię ponosi. Wyluzuj ...

--
serwusik

 
20-02-20 17:03  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Masz rację trochę pary trzeba wypuścić. Już wrzucam na luz :-)
Pozdrawiam

 
20-02-20 17:55  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Nie tylko Ty powinnieneś skorzystać z kabiny...

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024