FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-12-20 21:01  [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Model ten jest przykładem że co się odwlecze to nie uciecze. Zacząłem budowę w 2008 albo 2009 roku. Od tego czasu model przeszedł wiele perypetii (m.in. poważną awarię kadłuba i wymianę burt, dwukrotnie budowany statecznik czy owiewki silników, zniszczenie całego mechanizmu strzelca i kilka innych przygód), cztery etapy budowy i przeleżał wiele lat w szafie. Doczekał się jednak szczęśliwego końca. Miałem gdzieś więcej zdjęć z budowy ale niestety zaginęły przez lata.


Wycinanka

Model został wydany w roku 2006 ale zupełnie nie widać po nim wieku. Grafika, jakość druku, papier, spasowanie bez problemów. Natknąłem się jedynie na drobne problemy z silnikami i owiewkami silników. Jedyny poważny zarzut to brak swastyki na ogonie, trochę dziwne że znalazło się miejsce na zapas koloru ale nie było miejsca na wersję ogona z poprawnymi oznaczeniami. Oprócz formowania skrzydeł i budowy silników z owiewkami, model raczej nie jest trudny i polecałbym go średniozaawansowanym modelarzom. Satysfakcja z zakończenia budowy jest ogromna, w przenośni i dosłownie: rozpiętość około 90cm i długość około 60cm.


Historia samolotu

Ju-52 został zaprojektowany jako jednosilnikowy samolot komunikacyjny w 1929 roku. Dopiero szósta maszyna została przebudowana na trzysilnikowca i oblatana w 1931 roku. Samolot przystosowano do celów wojskowych w 1933 roku, jako samolot do trenowania załóg bombowców projektowanych i budowanych dla odradzającej się armii niemieckiej. Po otrzymaniu nowych typów bombowców Ju-52/3m był wykorzystywany m.in. jako transport pasażerski i wojskowy (sanitarny, kurierski, sztabowy), holownik szybowców czy niszczyciel min magnetycznych. Opracowano także wersję wodnosamolotu na pływakach.

W lotnictwie cywilnym Ju-52/3m służył na całym świecie, również w Polsce, w barwach PLL Lot (SP-AKX).

W Niemczech wybudowano łącznie 4835 sztuk. Po wojnie samolot był nadal produkowany we Francji jako AAC.1 Toucan (egzemplarz znajduje się w Muzeum Lotnictwa w Krakowie) i we Hiszpanii CASA C-352-L. Wg informacji z Wikipedii siły powietrzne Hiszpanii i Szwajcarii wykorzystywały maszyny tego typo jeszcze w latach 70tych XX wieku.

Maszyna z wycinanki brała udział w operacji "Merkur", największej operacji powietrznodestantowej wojsk niemieckich podczas II wojny światowej, kiedy to zrzucono niemal 10,000 spadochroniarzy na północnym wybrzeżu Krety. Niestety nie znalazłem wiele informacji o losach tego konkretnego egzemplarza. Jednostka nosząca w czasie inwazji na Kretę oznaczenie "4V" to "106 KGrzbV". Niestety, w latach 1940-1943, była ona kilkukrotnie formowana i rozwiązywana więc nie ma pewności że maszyna "4V+JU" latała wszędzie tam gdzie stacjonowała ta jednostka.


Zdjęcia tradycyjnie robione ziemniakiem. Niestety ze względu na pogodę nie mam zbytnio możliwości sesji w plenerze, może na wiosnę dodam kilka fotek w bardziej naturalnym otoczeniu.




--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
20-12-20 21:07  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i myyyk...
I jest Ciotka Ju.
I to jaka...
Reniu, gratulacje! Potwierdzasz swoje wysokie umiejętności i przynależność do modelarskiej rodziny!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-12-20 21:09  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładnie i czysto sklejony model. bardzo mi sie podoba. Gratulacje.

 
20-12-20 21:26  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Trza przy dymku ocenić Twój wykon . Już na fotach wywala z laci :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
20-12-20 21:38  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Świetny. Super robota.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
20-12-20 23:08  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Gratulacje, za skończenie "Ciotki". Bardzo ładnie się prezentuje. Jednak ten samolot ma coś w sobie. Swego czasu kleiłem wersję z Modelcard i urzekł mnie bardzo prostotą konstrukcji i wielkością.

--

 
20-12-20 23:10  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Model palce lizać!
Zupełnie nie widać uszkodzeń jakie poniósł JU.
Zębaty mechanizm działka wymiata!

--
pzdr
Kemot

 
20-12-20 23:21  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Myślę,że warto obejrzeć z tej okazji:
https://www.youtube.com/watch?v=nENEPYhsasY

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-12-20 23:33  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
greg   

Wyszedł Ci wspaniały model, pomimo tylu opisanych przeciwności losu.
Brawo !
A swoją drogą zawsze mnie ciekawiło, dlaczego ten samolot ma tak rozwiązane usytuowanie skrzydłowych silników, tzn, nie równolegle do osi wzdłużnej samolotu (jak więkrzość dwusilnkowych konstrukcji lotniczych), lecz prostopadle do powierzchni krawędzi natarcia skrzydeł.
Ktoś coś wie na ten temat, dlaczego właśnie tak, co to dawało ?

Pozdrawiam sredecznie.

 
21-12-20 05:53  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ale cudo. Też mam go w priorytetach. Tylko że lista modeli priorytetowych spuchła dzięki wydawcom nieustannie wydającym nowe modele.

 
21-12-20 07:12  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!! Wysoko dzierżysz sztandar umiejętności modelarskich. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-12-20 07:53  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Super, pamiętam jak przyniosłeś zaczęty kadłub na GEKO. A potem cisza, ale jednak ciąg dalszy nastąpił. I to w jakim stylu ! Piękne i czyste wykonanie. Poza tym model świetnie opracowany graficznie. Standard to jedyna sensowna opcja w wypadku tego opracowania.

Tomek

 
21-12-20 08:54  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziękuję bardzo za czytanie moich wypocin i za komentarze. Dodam tylko że przez dekadę od rozpoczęcia modelu, mój warsztat trochę się polepszył. Niektóre rzeczy zrobiłbym dzisiaj inaczej, być może z lepszym efektem końcowym.

Mariusz: dziękuję za linka do filmiku, robi wrażenie. Może kiedyś się uda polecieć :)

Kemot: uszkodzeń nie widać bo miałem dwie wycinanki. Wszystkie uszkodzone elementy robiłem drugi raz co nie zawsze było takie dobre. Pierwszy zestaw owiewek silników był o niebo ładniejszy bo wygniatałem elementy żeby nie były takie kanciaste. W drugiej wersji już mi się nie chciało...

Tede: zapomniałem o tym ale rzeczywiście przyniosłem kadłub na GEKO, już po wymianie pofalowanych burt. To było jakieś 8/9/10 lat temu. Niedługo po tym przyniosłeś surówkę Fokkera F.VII, którego mam nadzieję zrobić w niedalekiej przyszłości. Zaraz gdy przejdzie mi trauma lepienia trzech silników gwiazdowych :D

Wszystkim których nie odpisałem indywidualnie dziękuję bardzo za czytanie i komentowanie.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
21-12-20 10:31  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Toś mi zaimponował w tem momencie, Renatko :) Mnie zawsze marzyła się cioteczka w zimowym kamuflażu spod Stalingradu ;) I kiedyś powstanie...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-12-20 11:12  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ekstraklasa.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
21-12-20 14:25  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
henrykk   


„A swoją drogą zawsze mnie ciekawiło, dlaczego ten samolot ma tak rozwiązane usytuowanie skrzydłowych silników…“

Zadałem to pytanie na forum niemieckim i oto odpowiedź;
Silniki były wbudowane pod kątem 6° „na prawo“ i „na lewo“ od osi ciągu silników, przez co pełen ciąg śmigieł, które nie były przestawialne, nie wpływał negatywnie na osiągi, czyli w sumie nie obniżał mocy oddawalnej. Przy ewentualnej awari jednego bocznego silnika „ciągnął“ pozostały silnik przeciwko hamującemu efektowi skrzydła uszkodzonego silnika, przez co samolot ławiej było sterować. To z koleji podnosiło rzecz jasna bezpieczeństwo lotu.

Pięknie wykonany model – gratulacje! Mam na składzie i też będę budować, ale „oczywiście“ w barwach „LOT“u.

--
Pozdrawiam
Henryk

 
21-12-20 15:45  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ale operacje plastyczne się udały i model wygląda świetnie. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-12-20 15:47  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Renia - świetny model ! :-)

Jego wymiary robiły wrażenie, gdy pokazywałeś nam go ostatnio na GEKO on-line. Ale podobno rozmiar nie ma znaczenia, jak łżą niektóre:-)
Fajnie, że po tylu latach wróciłeś do modelu i skończyłeś go z tak znakomitym efektem. Wiem, ile potrzeba samozaparcia, aby dokończyć budowę, którą zaczęło się lata temu - w dodatku wymieniając część z powodu dotychczasowych uszkodzeń. Po prostu się nie chce:-) Ty dałeś radę.
Dodatkowym smaczkiem dla mnie był fakt, ze mogłem praktycznie na żywo uczestniczyć w powstawaniu tego modelu, podczas "sklejania na ekranie by GEKO", gdy u Jańcia plumkała muzyka, a my sobie spokojnie wycinaliśmy kolejne elementy:-)

Gratulacje!:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
21-12-20 20:18  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Człapał ,człapał aż w końcu się doczłapał . A teraz będziesz się dziwował ile to miejsca zrobiło po skończeniu ciotuni . . Widziałem go w tailach a chciałbym ocenić go organoleptycznie bo wizualnie to miodzio !


Pozdrawiam .

 
21-12-20 21:37  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Dodam że ze względu na większe bezpieczeństwo lotu, o którym pisze Henrykk był to ulubiony samolot Hitlera. Jeden okaz jest w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. A model ładny;)

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
21-12-20 22:00  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
greg   

Henrykk-u, dzięki za wyjaśnienie tematu, nad którym zawsze myślałem, ilekroć patrzyłem się na ten samolot.
Pozdrawiam serdecznie.

 
22-12-20 11:25  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Renia, pięknie to wygląda, lepiej niż na kamerce ;-)
Gratulacje za wytrwałość!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
22-12-20 11:44  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Model SUPER !
Polecam - ciekawy tekst, wiele "cywilnych" zdjęć .

 
22-12-20 19:13  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Oh, Cioteczka Ju! Pięknie Ci ten model wyszedł! Gratuluję wytrwałości i samozaparcia. Z tego, co napisałeś, nie było łatwo! Sam go kiedyś popełniłem, budowa też się długo ciągnęła, ale jest. Do dziś wisi w gablocie w moim dawnym pokoju w rodzinnym domu. Wielkie to i ma swój urok.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
22-12-20 19:46  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękny standard

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
23-12-20 12:14  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziękuję za komentarze i za informacje o rozchyleniu silników. Zawsze fajnie poczytać takie ciekawostki. Dziękuję jeszcze raz wszystkim komentującym za miłe słowa, GEKOnom za wspólne klejenie bo na pewno pomogło mi ono skończyć ten model.

Rafael: myślę że skusiłbym się na budowę jeszcze jednego, gdyby pojawił się taki tutaj lub coś w podobnym, ciekawym, zimowym kamuflażu.

Stachoo: pewnie nie pamiętasz ale rozmawialiśmy o naszych ciotkach z tyłu Misia, we Wrocławiu. Twoja ciotka wtedy była świeżo skończona.

Jańciu: miejsca na pewno jest więcej na biurku ale nie stoi puste. Rano wyniosłem ciotkę do garażu a do wieczora biurko było odkurzone i pierwsze koty za płoty.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
23-12-20 18:43  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Pamiętam! Teraz jakbym deja vu miał! W którym to było roku, 2014 chyba? Ale ten czas leci!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
24-12-20 11:08  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Kurde też bym pooglądał ale nie widać fotek

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 
24-12-20 11:24  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
henrykk   

Widocznie limit zdjęć się wyczerpał – odczekać…

--
Pozdrawiam
Henryk

 
24-12-20 13:59  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Zdjęcia są na papermodels.pl które to niestety nie działa od wczoraj. Jutro w ciągu dnia spróbuję coś wykombinować z alternatywną galerią.

Stachoo: pozwoliłem sobie zerknąć na Twój blog i znalazłem takie zdanie w relacji o ciotce: "Budowa modelu rozpoczęła się w czerwcu 2011, a zakończyła we wrześniu 2012." Zgaduję że spotkaliśmy się we Wrocławiu w 2013. Szybko to zleciało :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
24-12-20 16:01  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
henrykk   

papermodels.pl znowu osiagalny!

--
Pozdrawiam
Henryk

 
24-12-20 17:02  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Powrót syna marnotrawnego do lotnictwa ? Ciotka skończona , Mig na tapecie , no BRAWO . Ładnie się to zapowiada a i oczy będą mniej bolały , mniej tej drobnicy . W końcu młodszy już nie będę a chciałbym jeszcze pooglądać ciekawe relacje .


Pozdrawiam i przy okazji wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego nowego roku 2021


Życzy Jańcio .

--

 
29-12-20 22:12  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Bardzo ładnie Ci to wyszło, model robi wrażenie. Szacun :) Będzie co oglądać na żywo, kiedyś....
Cieszę się, że wystartowałeś również z kolejną relacją, choć po cichu liczyłem na coś okrętowego :P

Pozdro

--

 
30-12-20 10:51  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Gratuluję efektu! Podoba mi się bardzo!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
30-12-20 11:25  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Cordelu, planuję okręt w najbliższym czasie. Miał być teraz na macie ale potrzebuję wyładować wewnętrzne napięcie związane z natłokiem świetnych modeli lotniczych które ukazały się przez ostatni rok, kiedy to budowałem Sachsena i kończyłem ciotkę :) Chciałbym zrobić jeszcze ze dwa samoloty zanim wrócę do okrętów.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
30-12-20 12:10  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Rewelacja, co tu dużo pisać. Świetne, baaaaardzo precyzyjne wykonanie. Gratulacje !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
30-12-20 13:57  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Solidne wykonanie kolosa.
Gratulacje.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024