FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
30-12-20 12:25  Odp: [R] Sd Kfz 181 PzKpfw VI Ausf E Tiger 131 (1_35 Paper-Replika)
Marek Więckowski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Wyposażenie kadłuba, część druga - tył czołgu. Wydech, filtry powietrza i różne drobiazgi.


--

Post zmieniony (31-12-20 15:05)

 
30-12-20 17:00  Odp: [R] Sd Kfz 181 PzKpfw VI Ausf E Tiger 131 (1_35 Paper-Replika)
Marek Więckowski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Rozmieszczenie elementów na kadłubie czołgu. Projekt rur i filtrów powietrza jest nietrafiony - trudno zachować odpowiednie wypoziomowanie elementów. Albo filtry są za wysoko, albo rury powinny być złożone z kilku odcinków. Nie jestem zadowolony z efektu, ale nie ingerując w wycinankę, lepiej nie będzie. Klej usztywnił połączenia i elementy - i niech tak zostanie.


--

Post zmieniony (31-12-20 15:05)

 
30-12-20 17:28  Odp: [R] Sd Kfz 181 PzKpfw VI Ausf E Tiger 131 (1_35 Paper-Replika)
Marek Więckowski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Czas na podwozie. Cały układ jezdny został zaprojektowany w sposób uproszczony - wewnętrznych kół w zasadzie nie ma, można je skleić jako pojedynczy moduł. Tylko koła zewnętrzne, najlepiej widoczne, oddają wygląd oryginału. Niestety, w projekcie nie uwzględniono faktu, że po nadaniu wklęsłej formy zewnętrznej płaszczyźnie koła, zmniejszy się jej obwód i średnica. Stąd szczeliny, które pojawiły się pomiędzy obręczą a wypełnieniem koła. Od strony zewnętrznej, obręcz trzyma się tylko na sklejkach. W międzyczasie wykonałem również testowy odcinek gąsienicy - paski zewnętrzny i wewnętrzny zostały nacięte tępym ostrzem zgodnie z podziałem ogniw, a następnie dodałem poprzeczki na ogniwa, aby uplastycznić ich wygląd. Odcinek testowy jest bardzo elastyczny, świetnie się wygina w każdą stronę, pomimo tego, że jest sklejony z dwóch pasków "zakaponowanego" kartonu.


--

Post zmieniony (31-12-20 15:05)

 
30-12-20 17:44  Odp: [R] Sd Kfz 181 PzKpfw VI Ausf E Tiger 131 (1_35 Paper-Replika)
Marek Więckowski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Przyklejanie kół do kadłuba najlepiej zacząć od tylnego koła napinającego, a następnie należy przesuwać się do przodu, w stronę koła napędowego, przyklejając kolejne elementy. Na koniec warto zostawić całość na kilka godzin z lekkim dociskiem (ja użyłem ścisku stolarskiego) celem dobrego związania kleju.


--

Post zmieniony (31-12-20 15:06)

 
30-12-20 17:58  Odp: [R] Sd Kfz 181 PzKpfw VI Ausf E Tiger 131 (1_35 Paper-Replika)
Marek Więckowski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Druga strona poszła o wiele szybciej - tylko 4 zdjęcia.


--

Post zmieniony (31-12-20 15:06)

 
17-01-21 18:39  Odp: [R] Sd Kfz 181 PzKpfw VI Ausf E Tiger 131 (1_35 Paper-Replika)
Marek Więckowski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Czas na ostatni element - gąsienice. Zostały wykonane jako paski, ogniwa zostały dwustronnie ponacinane, aby łatwiej się układały na kołach nośnych. Dodatkowo w celu "uplastycznienia" wyglądu dodałem poprzeczki wykonane z zapasowych ogniw naklejonych na karton celem pogrubienia. Paski zostały sklejone na zakładkę, w celu uzupełnienia długości dodałem po 2 ogniwa z zapasu. Całość po niewielkim dopasowaniu, została na stałe przyklejona do kół.



--

 
17-01-21 18:56  Odp: [R] Sd Kfz 181 PzKpfw VI Ausf E Tiger 131 (1_35 Paper-Replika)
Marek Więckowski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Galeria końcowa:





--

 
17-01-21 20:30  Odp: [R/G] Sd Kfz 181 PzKpfw VI Ausf E Tiger 131 (1_35 Paper-Replika)
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajny prosty model na rozgrzewkę :) Gratulacje!
Pamiętam, że w wieku nastoletnim sklejałem Star Warsowe statki z paper-replika i też były całkiem niezłe.
Brak retuszu trochę rzuca się w oczy, ale za to zdjęcia są bardzo ładnie doświetlone, jak je robiłeś?
Co następne w kolejce do klejenia?

.

 
17-01-21 21:35  Odp: [R/G] Sd Kfz 181 PzKpfw VI Ausf E Tiger 131 (1_35 Paper-Replika)
Marek Więckowski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Dzięki Viz.
To mój pierwszy W PEŁNI ukończony model od 25 lat. Chciałem sobie przede wszystkim przypomnieć umiejętności warsztatowe w zakresie sklejania. Retusz prawdopodobnie pojawi się w następnym modelu, o ile pozwolą na to moje umiejętności - na razie gromadzę materiały i narzędzia i będę eksperymentował. Następny w kolejności będzie M4A3E8 Sherman "FURY" (również pobrany ze strony http://paper-replika.com/). To tak, aby Tygrysowi 131 nie było smutno samemu na półce. Wycinanka czeka na kaponowanie.

Co do zdjęć, to zakupiłem najtańszy namiot fotograficzny z wymiennymi tłami, jak na razie spełnia swoje zadanie, nie tylko do fotografowania modeli. Oczywiściej jeśli chodzi o galerię końcową - reszta to zdjęcia "zza biurka" na dwie lampki. Zdjęcia komórką OP3T.
Pozdrawiam
M.

--

Post zmieniony (28-01-22 15:51)

 
17-01-21 22:40  Odp: [R/G] Sd Kfz 181 PzKpfw VI Ausf E Tiger 131 (1_35 Paper-Replika)
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Efekt na prawdę fajny, szczególnie przy takim maluchu. Za to tempo iście mistrzowskie i szczerze podziwiam też jakość zdjęć.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024