FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-12-20 12:25  [G] HMS Dreadnought 1:400 JSC
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam, chce zaprezentować model brytyjskiego pancernika z 1906. Dreadnought był okrętem o przełomowej konstrukcji, protoplasta nowoczesnych okrętów wojennych.
Model z wydawnictwa JSC, skala 1:400, składa się z ok 700 części i ma 40cm długości. Sklejało się go bardzo przyjemnie, lecz nie jest to bezbłędne opracowanie, pare rzeczy nie pasowało, a najgorsze były szalupy, trzeba było z nimi powalczyć. Jeśli chodzi o modele JSC to chyba jeden z trudniejszych jakie miałem okazje sklejać.
Do modelu dodałem parę detali nieprzewidzianych w wycince, kabestany, łańcuch kotwiczny, relingi oraz na próbę kilku marynarzy na pokładzie.

Zapraszam do galerii,







--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
13-12-20 12:57  Odp: [G] HMS Dreadnought 1:400 JSC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Fajnie wyszedł, choć moim zdaniem lufy dział są za długie. Może zrobiłeś je według szablonu, ale pewnie powinny być wpuszczone w otwór w wieży.

Sklejałem pierwsze wydanie, jako 14- letni dzieciak uporałem sie w 2 dni i byłem przeszczęśliwy z faktu posiadania pancernika i to z I wojny, w tak krótkim czasie i za tak małe pieniądze (wówczas). I na tym polegał urok modeli JSC.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
13-12-20 14:36  Odp: [G] HMS Dreadnought 1:400 JSC
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Sebastianie fajnie nie wróciłeś do sklejania.
Co do tego pancernika, wg mnie dobrze wyszedł i ładnie się prezentuje. Szkoda tylko , że tych marynarzy jest tak mało. Trzeba się wpatrywać abuy ich dostrzec.
To co mi się nie podoba to wgięcia (wgnioty) w łączeniu burt na dziobie i rufie. Pewnie chciałeś je skleić ze sobą i trochę za mocno docisnąłeś palcami. Lepiej to sklejać za pomocą pincety. Korsarz ma racje lufy nieco za długie, ale jako całość prezentują się dobrze.
I jeszcze ta podstawka (zapewne z JSC) ... świetnie komponuje z całością modelu.

Gratuluję

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
13-12-20 15:04  Odp: [G] HMS Dreadnought 1:400 JSC
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zgadzam się, łączenia wyszły mi słabo. Lufy to gotowce kupione w gpm. Podstawka nie jest z jsc, to zrzut ekranu wykonany od góry z gry virtual sailor, następnie w programie graficznym wycialem płynący statek i dopracowałem wode żeby po wydrukowaniu dobrze wyglądała. Fajne w tym jest to, że mogę ja dowolnie wyskalować i bedzie pasować do każdej skali i rozmiarów okrętu.

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
13-12-20 16:58  Odp: [G] HMS Dreadnought 1:400 JSC
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Bardzo dobry pomysł na imitację wody.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
13-12-20 17:12  Odp: [G] HMS Dreadnought 1:400 JSC
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Fajnie, że jest kolejny zrobiony model w 1: 400.
Mam pytanie do Kolegów, czy u Was zdjęcia tego modelu (w powiększeniu) też są nieostre?

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
13-12-20 17:23  Odp: [G] HMS Dreadnought 1:400 JSC
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

U mnie są ostre , przeglądarka Firefox

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
14-12-20 05:39  Odp: [G] HMS Dreadnought 1:400 JSC
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

No, niektóre są rozmyte. Oglądam na telefonie.
A jeżeli chodzi o model to po pierwsze bardzo lubię modele jsc, po drugie Twój model mnie się podoba, Ale mam wrażenie, mogę się mylić, że trochę grube liny są jak na tę skalę.
Gratuluję kolejnego modelu.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
14-12-20 12:07  Odp: [G] HMS Dreadnought 1:400 JSC
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

TLB olinowanie jest zrobione z linki 0.12mm, posiadam też 0.04mm, którą użyłeś przy swoim niszczycielu z jsc, próbowałem jej użyć, ale wydawała mi sie zbyt cienka, szczególnie patrząc na zdjęcia prawdziwego okrętu gdzie olinowanie jest grube i dobrze widoczne, linka 0.04mm byla na moim modelu praktycznie nie widoczna. Przy kolejnym modelu użyje i tej 0.04mm i 0.12mm bo ma zróżnicowane oliniwanie :)

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
14-12-20 17:15  Odp: [G] HMS Dreadnought 1:400 JSC
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

A zdradzisz który model bierzesz pod nożyczki i czy będzie relacja na forum?

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024