FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 11Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
16-12-20 16:48  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Waldek temat stępek przeciwprzechyłowych jest zbyt ciekawy aby go zamykać raczej do przeniesienia ale to sprawa decyzji admina.
Ja też podejrzewam, że to mógłby być kil Orła ale wówczas okręt musiałby być w przechyle. Po co ? I czy w ogóle taki przechył jest w stoczniach stosowany ? Ja nie widziałem żadnego zdjęcia okrętu podwodnego w takiej pozycji . Po drugie kil wydaje się za wąski w stosunku do tego co jest na planach a nadto nie jest w osi symetrii łączenia blach (przy założeniu, że łączenie powinno być dokładnie na osi). Po trzecie jeśli jak pisze Sławko kadłub Orła był spawany to dlaczego na zdjęciu kadłub jest nitowany?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
16-12-20 17:46  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Post zmieniony (16-12-20 21:46)

 
16-12-20 18:01  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Dorosłe chłopy i papierowa zabawka... Dla rozluźnienia polecam film "Fanatyk".

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-12-20 18:07  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Ramm, nie szkoda Ci energii??

Również polecam film Fanatyk, ale nie kupujcie łajby na współę jak na tym filmie :D

Bądź co bądź i tak to będzie najlepszy Orzeł na rynku, doświadczony modelarz sobie poradzi z przeróbkami- tak było, jest i będzie, a czy musi? zasadniczo mnie to nie obchodzi.

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
16-12-20 19:29  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jak ja się cieszę że po prostu lubię sobie posklejać kolorowe papierki otrzymując w 3D jakiś bibelot...

--
54323031

 
16-12-20 19:48  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ramm, czy kadłub Orła był i nitowany i spawany ?

Panowie, abstrahójąc od formy wypowiedzi Panów, zarówno jednych i drugich, można sie tu dowiedzieć od Pana Ramma interesujących ciekawostek o temże nieszczęśliwem wojowcu podwodnem,

PS
Czytając Panów zapowiedzi i wypowiedzi przypomniałem sobie Orła z Małego Modelarza z roku 1970, autorstwa pana Kazimierza Osterczuka i nie przypominam sobie, czy wtedy też były o niem takie zawzięte dyskusje w ówczesnem internecie na forumach wszelakich.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
16-12-20 20:01  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Korsarz, czegoś nie rozumiem. To dyskusja na forum o szczegółach technicznych obiektów, które wykonujemy jest zabroniona/głupia/niepotrzebna ? Czytając relacje co chwilę dyskutujemy o szczegółach , które model uwzględnił albo nie i w mniejszym lub większym stopniu wszyscy starają się aby modele były jak najbardziej bliskie oryginału także na dany okres czasu. Określenie "papierowa zabawka" nie bardzo pasuje do modelu za sporą kwotę a i to forum nie ogranicza się do modeli sylwetkowych dla dzieci, no chyba, że coś się zmieniło. Odsuwając na bok sposób przedstawiania swoich argumentów/wiedzy, zdjęcie pokazane przez Ramma a widoczne w galerii Orła na stronie osób znających się chyba na rzeczy budzi uzasadnione kontrowersje. Jeśli ktoś może wiarygodnie rozwiać wątpliwości to będzie to z korzyścią dla wszystkich modelarzy.
ReVan to ja podjąłem temat stępek bo mnie to bardzo zainteresowało, Ramm niejako odpowiedział na mój post i innych osób zaciekawionych kwestią przeróbek Orła, zatem Twoje uwagi i Korsarza biorę do siebie. Zgadzam się, że model jest pewnie najlepiej opracowany ale to nie oznacza braku jakichkolwiek błędów. Można zawsze przerabiać tyle tylko, że najpierw trzeba by mieć wiedzę co i jak a przede wszystkim czy w ogóle trzeba.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
16-12-20 20:16  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Jhradca- mój błąd, powinienem bardziej ugruntować swoją wypowiedź w kontekście. Chodziło mi raczej o działalność w.w kolegi, który to posiada niebagatelną wiedzę lecz w dość bezczelny sposób ją przekazuje, co mnie niezmiernie martwi, bo.. Kurła kiedyś to było! Co do merytorycznych konwersacji, to jestem jak najbardziej za, jednak nie podoba mi się gdy wygląda tak jak dwie kartki wcześniej.. Mnie bardziej interesuje fakt czy model nie będzie miał stricte modelarskich kwiatków(spasowanie, poprawny druk) Konieczność przeróbek mnie nie przeszkadza.

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
16-12-20 20:46  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Poczytałem sobie i tak sobie myślę że.... luzu chłopy trochę i przyjmijcie za i przeciw, zjednoczcie się bo jak będzie taki między wami podział jak te partie.... dwie rządzące u nas czy gdziekolwiek na świecie to skończycie marnie. Wszyscy macie rację i trzeba to uszanować. Wydawca modelu musi mieć szacunek najwyższy dla was kupujących, a nie straszyć bo ktoś coś powiedział i szkodzi. ;-)

Historia jest ważna, ale nasze hobby ..... ja tak uważam .. jest ponad tą histerią. Ja tylko sklejam sobie papierki i nie orientuję się w tej zagmatwanej historii czy ten, czy inny znaczek był na samolocie czy na okręcie 02. 12 1939, czy 02. 12. 1945. Oczywiście jestem za jak najbardziej prawdą historyczną.

 
16-12-20 20:51  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
Sławko   

Jeśli Ramm pisząc pod wspominanym zdjęciem, że "Tego w modelu nie ma..." miał na myśli "otwory do zamontowania hydrofonów aparatu podsłuchowego niemieckiej firmy Atlas-Werke" to po pierwsze nie wpływa to na bryłę modelu, po drugie jest w miejscu prawie niewidocznym i po trzecie jest proste do samodzielnego wykonania.
Co do stępek to każdy niech sam zdecyduje czy zostawi jak jest czy je sobie dorobi pod warunkiem znalezienia zdjęć bądź planów pokazujących ich dokładne umieszczenie po modernizacji na Orle.

Lubię sklejać modele dobrze opracowane pod względem pasowania elementów, w miarę możliwości zwracam uwagę na zgodność z konstrukcją ale bez przesady ;)
Jeśli jest możliwość dowiedzieć się czegoś o historii lub szczegółach konstrukcji to tym lepiej - ciekawostki zawsze przyciągają :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 11Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024