FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-11-20 12:21  [R/G] Answer-MPModel 1-2016 - Albatros D.XI
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Przedstawiam wam sklejony już jakiś czas temu model samolotu z okresu końca I Wojny Światowej Albatros D.XI.
Model zaprojektowany przez Marka Pacyńskiego, a wydany przez wydawnictwo Answer - MPModel.
Nie posiada praktycznie żadnych błędów. Jednym widocznym błędem będzie źle zaznaczone miejsce przyklejenia zastrzałów głównych na skrzydłach

Mam nadzieję że zdjęcia są widoczne. Jeśli nie to poniżej podaję link do folderu ze zdjęciami.

https://drive.google.com/drive/folders/1eVaase1nzaSxlbMtMum3BDdGvrRF_3Wi?usp=sharing



















MINI RELACJA

W czeluściach i zakamarkach mojego laptopa wyszukałem jeszcze parę zdjęć z budowy owego modelu.
Postanowiłem więc pokazać co nieco etapów klejenia. Bedzie to taka "speed mini relacja".

Pierwszym etapem było sklejenie kadłuba w kaształt litery "U", co pozwoliło od spodu wkleić kabine pilota.



Kolejny etap, to silnik gwiazdowy. Tym samym czasie powstały opony do Albatrosa.




Następnie przyszło robić żmudną pracę przy karabinach maszynowych, czyli dzierganie otworów chołodzących lufę.



Po karabinach zabrałem się za oslonę silnika. W wersji fabrycznej była ona jasnoszara, a powinna być w kolorze srebrnym (dokładniej w kolorze aluminium).
Postanowiełem, że zaszpachluję i pomaluję na odpowiedni kolor. Niestety nie wyszło mi tak jak chciałem. Tu wychodzi brak u mnie doświadcznia.


Przed ostatnim etapem było sklejenie skrzydeł. Na skrzydłach zrobiłem imitację naciągnietego płótna.
Tutaj mała uwaga. Miejsca przyklejenia głównych zastrzałó na dolnym płacie są w złych miejsch. Powinno ono być bliżej kadłuba. Jak dobrze pamieta, to jedno żebro.



Ostanią czynnością było sklejenie kół o monataż paru linek usztywniających.

Post zmieniony (21-11-20 14:33)

 
02-11-20 23:59  Odp: [G] Answer-MPModel 1-2016 - Albatros D.XI
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Bizon.
Model skądinąd znany mi pod pseudo KARALUCH.
Jakiś niezły czas temu widziałem go na żywo - i to jest właśnie przykład odgrzanego kotleta , ale całkiem ładnie odgrzanego ;)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
03-11-20 00:12  Odp: [G] Answer-MPModel 1-2016 - Albatros D.XI
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fajny, zgrabny samolocik:-)
Uroda nieszablonowa, iście GEKOnowska:-)
Zdjęcia na czarnym tle też niczego sobie - dobrze się to wszystko ze sobą komponuje:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-11-20 10:36  Odp: [G] Answer-MPModel 1-2016 - Albatros D.XI
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo ładne wykonanie !

 
03-11-20 21:35  Odp: [G] Answer-MPModel 1-2016 - Albatros D.XI
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Śliczny jest :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
03-11-20 21:47  Odp: [G] Answer-MPModel 1-2016 - Albatros D.XI
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przepiękny druciak. Jeno drutów nie ma, ale to mało ważne!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
08-11-20 12:24  Odp: [G] Answer-MPModel 1-2016 - Albatros D.XI
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratulacje za wykonanie, które bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-11-20 12:29  Odp: [G] Answer-MPModel 1-2016 - Albatros D.XI
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Okropna brzydota ale wykonanie świetne :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
21-11-20 14:35  Odp: [R/G] Answer-MPModel 1-2016 - Albatros D.XI
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Uaktualniłem pierwszy post. Dodałem zdjęcia z budowy tego modelu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024