FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-11-20 16:42  [R/G] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Cześć czołem (czołgiem)!
Rozpoczynam relację zanim się rozmyślę. Plany żaglowcowe z różnych względów odłożone pewnie na nowy rok, idąc za ciosem zabieram się za model, który dawno za mną chodził. Kupiłem go dawno temu i trochę mnie nudne barwy zniechęciły, potem kupiłem pustynnego CV 38, ale jakoś ostatecznie bardziej urzekło mnie podwozie tego starszego. W tym modelu mamy kilka opcji malowania do wyboru, tj. 4 wersje jednej części poszycia z naniesionym godłem. Zdecyduję się na tę Hiszpanii, bo nie wykluczam, że do kompletu dołączy kiedyś FAI z modelika w barwach republikanów, ale to jeszcze odległe plany.
Autor: Bartłomiej Kołek. Nie mam więc obaw co do spasowania, na płasko model sprawia wrażenie dopracowanego, rysunki są czytelne, detalizacja imponująca jak na tak mały model. Mam nadzieję, że nie skończę w kaftanie z połączonymi rękawami. Plusem takiego natężenia drobnicy jest odwracanie uwagi od niedociągnięć, których mam nadzieję pojawi się jak najmniej. Obawiam się jedynie "wymęczenia" krawędzi kadłuba podczas operowania modelem, może je jakoś pozabezpieczam i oczywiście wszelkie podzespoły w miarę możliwości będę wykonywał osobno.
Nie lubię tematów, które powstały tylko na papierze, w 2-3 sztukach, albo nie odegrały większej roli w walkach. Tutaj mamy czołg, a właściwie tankietkę, z niebanalną służbą w wielu wielu armiach. Aż dziw bierze, że mało się tego przewija na forach. Zdaje się, że jakieś pojedyncze relacje się pojawiały, raczej malowane czy niedokończone. Fakt, to nie tygrys, ale temat wart poruszenia.

Tradycyjnie okładka :)


Tradycyjnie szkielet w wersji przestrzennej (pamiętajcie zaimpregnować, bez tego szkoda nerwów)
picture upload



Szkielet jest dobrze przemyślany, żadna płaszczyzna nie jest pusta, nic się nie pozapada.

A tak wyglądają części:


Jeśli uda się to przyzwoicie okleić poszyciem to prawdopodobnie doprowadzę relację do końca. Jestem dobrej myśli :)

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (12-01-21 14:16)

 
12-11-20 16:46  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Siadam i z uwagą obserwuje :)

 
12-11-20 17:30  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No Guciu, szczerze mnie zaskoczyłeś. I to w nalepszym znaczeniu tego słowa:) C.V. 35 i to jeszcze w standardzie? Przywracasz mi wiarę w ciekawe (z mojej perspektywy) relacje - bez urazy dla innych znakomitych relacji:) Będę podpatrywał, komentował i pomagał w miarę możliwości;)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-11-20 18:26  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Sympatyczny karaluszek. Też sobie popatrzę nadstawiając ucha na komentarze Mistrza StuGa...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-11-20 10:54  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Paskud straszny. Z największą przyjemnością będę sobie "patrzał" :-)

--
KMH Sokół Radom

 
13-11-20 14:07  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Widzę jest widownia, której nie wypada zawieść :)

Zabrałem się za oklejanie kadłubka. Jak sobie podzieliłem górne poszycie to widać. Zrobiłem tak, by nie mieć na raz zbyt wielu płaszczyzn do przyklejenia. Praktycznie każdy element ma ścięte krawędzie tj. sfazowane nożykiem, szczególnie na bocznych łączeniach przedziału bojowego dało to pożądany efekt. Nie wyobrażam sobie sklejenia tego bez takiej operacji, tzn efekt byłby znacznie gorszy. W dużym modelu by to przeszło ale tutaj już grubość kartonu byłaby widoczna. Tak samo po wewnętrznej stronie wycinałem kliny na linii zagięcia. Szczęśliwie nie poprzebijałem się na drugą stronę. Trochę na zdjęciach może sprawiać wrażenie, że krawędzie są jakby białe, ale spokojnie, to tylko światło, te płaszczyzny nie były nacinane na kolorowej stronie ;) Spasowanie w porządku, może jakieś nieraz wychodziły nierówności ale to równie dobrze mogły być niedociągnięcia po mojej stronie, wynikające jeszcze ze szkieletu. Poniższa skorupa świetnie zmieściła się na szkielecie, więc zdecydowanie polecam skleić bryłę osobno.














I to by było na tyle z dużych elementów hihi :)

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
13-11-20 14:28  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No tak... Duże elementy już na miejscu ;-)
Pilnuj drobnicy, bo wiesz... Jak wystrzeli z pęsety, to ginie w czasoprzestrzeni...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-11-20 15:18  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Elegancko się wszystko zeszło:-)
Nie ma to jednak jak dobry projekt i przemyślana koncepcja wykonawcy:-)
Ciekaw jestem niezmiernie tej drobnicy. Gąsienice w tym modelu są - w odróżnieniu od CV.35/38 - z pasków, ale może będziesz dziergał ogniwa?:P Tak sobie tylko pomyślałem:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-11-20 15:33  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Świetnie pomyślane i wykonane.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-11-20 17:38  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Oj tak, do strzelającej pęsety już się przyzwyczaiłem, najgorzej jak spadnie na dywan, w przypadku bloczków okrętowych nawet nie podejmowałem poszukiwania, takie incydenty kończą się nieraz tylko na pięcioliterowym stwierdzeniu, którego z oczywistych względów nie przytoczę :)
Gąsienice. Temat uważam za otwarty. Owszem w CV 35 są w postaci pasków i chyba wiem dlaczego, to inna konstrukcja niż w CV 38, gdzie jako opcja są pojedyncze ogniwa. Widać to na poniższym zdjęciu:


I może bym się na ogniwa nie upierał wcale gdyby nie to, że mają charakterystyczną konstrukcje i jak wykonamy taśmę z pasków to może być problem ze zgięciem jej. Osie zgięcia będą się pokrywać z miejscem przyklejenia zębów. Jeśli dobrze rozumiem ich konstrukcję, to pojedyncze ogniwa powinny wyglądać mniej więcej tak: (przepraszam, nie znam się na projektowaniu ;P )


Czyli raz węższe ogniwo, raz szersze, coś bliżej amerykańskich czołgów, no tak z grubsza, bardzo z grubsza.
Problem warty rozważenia, bo nie lubię zostawiać takich elementów na sam koniec budowy. Jeśli ktoś ma pomysły to śmiało.

I bonus z porównaniem wielkości :)


--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
13-11-20 18:04  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Tego typu tankietki były też używane do szkolenia w polskiej 2 Brygadzie Czołgów.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
15-11-20 21:18  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Cześć. Hosting zdjęć odżył więc można strzelić małą aktualizację. Pod nóż poszło podwozie, by dalej móc spać spokojnie. I jakoś to będzie, choć dłubaniny sporo. Zacząłem od tych elementów w wersji pełnej, a jak! Te wąskie obwódki mnie przerażały, ale jakoś się udało.





Kółeczka:

Ośki na cienkim papierze zdają egzamin.







Główne elementy wózków z amortyzatorami:



I tutaj pojawiła się kucha brak odbicia lustrzanego części nr 11d, wykorzystałem zapasową choć od zewnętrznej strony, no nie ważne, dało radę z tego wybrnąć. Jak widać, wiele elementów (by nie rzec większość) ma dodatkową sztukę czy dwie. Fajna sprawa, choć nieraz można się pogubić ile faktycznie trzeba wykorzystać :)


Na razie to dość enigmatycznie wszystko wygląda, ale po złożeniu w całość mam nadzieję, jakoś będzie się prezentować.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
15-11-20 21:31  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękny standard.

Retusz naprawdę pięknie dobrany. Świetna robota.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
16-11-20 08:35  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Idziesz jak burza, a w dodatku - jak napisał Qń - retusz genialny.
Acz łączenie obwódek na szczycie tych trójkątnych elementów wózków nie było chyba najszczęśliwszym pomysłem. Zdecydowanie prościej jest je połączyć na spodniej, równoległej do podłoża, części. To tak na przyszłość:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-11-20 09:31  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Panowie!
Stug -rozumiem o co chodzi, aaale jest jedno ale, które mnie skłoniło do takiego rozwiązania. Te wieszakokształtne elementy tylko w górnej części tworzą kąt, reszta to zaokrąglenia i i linie proste. Uznałem, że to najlepsze miejsce na zamknięcie obwodu. I prawdopodobnie byłoby wszystko cacy gdyby nie to, że paski wyszły o 1mm za krótkie. "Na sucho" wydawało się, że jest ok, zacząłem kleić i wyszło jak wyszło. Miałem już te obwódki wycięte, wyretuszowane i w obawie o słabą powtarzalność ew. dorobionych takowych samodzielnie -zostawiłem jak jest. Co ciekawe, obwody tych drugich pasowały już idealnie, co do dziesiątych części milimetra :)
Warto też podkreślić kolejną zaletę opracowania. Mnóstwo elementów, zwłaszcza tych malutkich, nie posiada czarnych obwódek. Nie ukrywam, wpływa to bardzo korzystnie na wygląd ostateczny.
Co do retuszu, to powiem Wam tyle -jaja jak berety, ale sekret wyjawię na końcu relacji :) Zdradzę tylko tyle, że to pactra.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
19-11-20 19:53  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Hej hej, walki z podwoziem ciąg dalszy. Główne wózki jezdne praktycznie gotowe, do zrobienia jeszcze listwy łączące je razem, ale to przykleję po przytwierdzeniu tych elementów do kadłuba, na razie zainstalowane "na sucho". Na pewno łączenie tych 4 podzespołów wymaga uwagi. Trzeba uważać pod jakim kątem przyklejamy ten wyoblony trójkąt z pojedynczym kółkiem do resora piórowego. Szkoda że nie ma szablonu, jego położenie sugerują nam otwory w tej prostokątnej płycie. Trzeba też zwrócić uwagę na dystans między wózkami a kadłubem i oczywiście ich równoległe położenie. Zamiast podwójnych ringów (cz. 7b i 11h obie mające być naklejone na tekturę1mm) zrobiłem tuleje z zapasu koloru, którego mamy dostatek. Wyjaśnia to poniższe zdjęcie:

Oczywiście każdy robi jak uważa, choć szczegół istotny dla właściwego ułożenia wszystkich kół, by później nie było niespodzianek z ułożeniem gąsienicy.







Zrobiłem też test samodzielnie zaprojektowanych (to chyba za duże słowo) gąsienic z pojedynczych ogniw. Zrobiłem najwęższe jakie byłem w stanie skleić bez zniszczenia. Jaki efekt widać. Powinny być węższe, a tego już nie przeskoczę. Będą paski. Malowane. Wymyśliłem, że w miejscach zagięć porozcinam na pojedyncze ogniwa i taką praktycznie ukształtowaną taśmę założę na koła. W TKSie zrobiłem malowane paski i było znośnie. Rozmiary ratują sytuację, w dużym czołgu to już byłoby widać, tutaj postaram się zrobić tak, by było ok :)


Pozdrawiam i do następnego wkrótce!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
20-11-20 07:41  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bardzo zacnie sobie poczyniasz. Przyjemnie się ogląda tak staranne wykonanie. Niemal idealnie dobraby retusz. Wszystko równo i precyzyjnie.
Gdybyś kiedyś chciał pójść o krok dalej, to pozostaje Ci szlif krawęzi i chowanie ich na łączeniu. Nie mniej, wykon na wysokim poziomie.: ]

 
24-11-20 16:30  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Cześć!
Kółka, kółeczka i jeszcze raz kółka, już za mną. Przytwierdzone na stałe, tak już będzie. Do zakończenia sprawy układu jezdnego pozostała jeszcze taka skrzynka i szyna po której przesuwa się gąsienica, no i same gąsienice, czyli jeszcze sporo zabawy. Co do spasowania nie mam większych zastrzeżeń. Jedynie po czarnych obwodach kółek tych większych i mniejszych ściąłem jakieś 2-3 mm bo krążki wpadały w tak zamknięty obwód. To żaden problem, ale warto sprawdzić przed klejeniem i przyciąć według uznania. Uwagę należy zwrócić na właściwe położenie koła napinającego (tego z tyłu) gdyż przytwierdzone jest do płyty, która nie tworzy z dnem kąta prostego. Ogólnie dość pracochłonny element. Jedno z większych wyzwań tego modelu to część nr 14, czyli podzespół z tym pojedynczym małym kółkiem, trzeba się nieźle nagimnastykować, ale spasowanie jest ok. Z dystansem trzeba też podchodzić to elementów zwijanych, wydrukowanych na cienkim papierze. Ogólnie ideę pochwalam, ale wycinając je tak jak wycinanka przewidziała, średnice tych rurek wyjdą nam nieco za duże. Do rzeczy:









pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
24-11-20 20:29  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jest moc!:-)
Odliczając gąsienice, najgorsze już za Tobą i to w iście ekspresowym tempie:-) Gratuluję weny i efektu, bo ładnie to wygląda, chociaż cały czas pokracznie. Każdy pojazd gąsienicowy bez nich wygląda kompletnie inaczej niż nimi, więc z niecierpliwością czekam na ich produkcję. Nawet jeśli "tylko" z pasków.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-12-20 16:15  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Czołem!
Tym razem będzie mniej pokracznie :) Produkcja gąsek zmierza ku końcowi. Kilka szczegółów co do tychże gąsek. Klejone z pasków, wszystko dało się zaginać więc niepotrzebnie się obawiałem. Sklejone praktycznie w standardzie. Jedynie sam sobie rozrysowałem te poprzeczne paski antypoślizgowe, bo zaproponowane przez autora były straasznie wąskie i po podklejeniu brystolem i wycięciu rozsypywały się w rękach. Druga sprawa, że ciężko byłoby je estetycznie przykleić przy takiej znikomej powierzchni styku, nie mówiąc o wytrzymałości, bo to na nich ostatecznie model stoi.
Po kolei. Wyciąłem paski, powycinałem otwory pod zębate koło napędowe, wyretuszowałem, skleiłem ze sobą. Grubość w sumie 2x karton z wycinanki. Przy grubszych byłby już problem z zaginaniem, a zagiąć trzeba fest; kółko napędowe i napinające mają małe średnice.
Następnie powycinałem wspomniane wcześniej paseczki poprzeczne, w taki sposób, że mogłem je wygodnie pomalować. Właśnie -zwiększyłem ich szerokość aby było to wykonalne ale i jakoś wyglądało, kompromis widać będzie na zdjęciach. Przyklejałem do gąsienicy przy użyciu BCG.
Ostatni etap to zęby na wewnętrznej stronie. Tych jest od groma (ponad 600 na obu taśmach). Wyciąłem je w taki sposób by wygodnie dało się je wyretuszować, poza jedną krawędzią, która była klejona. Aha, nie sklejałem ich w pół, choć grubsze trochę przyjemniej by się przyklejało. Druga strona pomalowana na szaro. Chciałem Oszczędzić na szerokości między nimi, tj miejscem na koła.Średnio widać ale może coś widać:


Do końca pozostały mi jeszcze zęby na drugiej taśmie, ale pomyślałem, że czas na aktualizację, bo już relacja zaczęła znikać w odmętach forum :)




I oczywiście jakże miałem wytrzymać nie założywszy chociaż jednej strony :)



Szczęśliwie udało się gąsienice założyć bez większych przebojów, tzn wszystkie koła i szyna jako tako wyszły w linii.
Na koniec mało odkrywcza konkluzja, ale szczególnie ważna w tym modelu. Warto na prawdę zwrócić uwagę na powtarzalność elementów takiej gąsienicy. Zęby, przykładowo, są tak gęsto usiane, że jeżeli będą nie dość dokładnie powycinane, albo przyklejone nie w linii to będzie klops!
Teraz zabieram się za ząbki w drugiej taśmie, zwłaszcza, że nie żałuję decyzji o standardowych gąsienicach. Nawet sumienie aż tak nie gryzie. Policzyłem elementy obu gąsienic i wyszło ca. 960 sztuk, które były retuszowane. Powiem Wam -jest co robić :D

Pozdrawiam i do następnego wkrótce.

PS dopiero zauważyłem, że jeden poprzeczny paseczek przy kole napędowym się niesfornie zadarł, oj już ja się z nim policzę!

--

Post zmieniony (05-12-20 16:38)

 
06-12-20 10:31  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jako zwolennik wykonywania gąsienic z pojedynczych ogniw muszę stwierdzić, że te paski wyglądają świetnie:-)
Podziwiam trzymanie się standardu i retuszowanie tych drobinek. Wygląda naprawdę imponująco.
Za chwile układ jezdny będzie gotowy, więc czeka Cię już sama przyjemna praca - co prawda nadal z drobinkami, ale już nie tak monotonna:-)
Chociaż - osobiście najlepiej się pracuje nad masową produkcją - jakoś sam proces jest bardziej zgrany niż babranie się nad pojedynczym elementem:-)
Czystość na najwyższym poziomie - brawo!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-12-20 15:22  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Stug. O wyższości pojedynczych ogniw nad paskami w ogóle nie ma co dyskutować, kto chociaż raz zrobił ten wie. Robiłem dawno temu, przy SU-85 gofry od Qnia, fakt, ten masochizm miał swój urok, a składanie ogniwa do ogniwa to coś co każdy modelarz powinien raz w życiu przeżyć :) W tym modelu zagęszczenie pasków i zębów jest znaczące i kluczowe, faktycznie z racji gabarytu gąski z pasków dają radę. Gdyby były dwa razy większe lub bogato ożebrowane -wtedy inna sprawa.

Aktualizacja. Druga taśma jakoś sprawnie poszła, aż się zdziwiłem. Założywszy ją poszedłem dalej. Pod nóż dostały się błotniki, jeden z bardziej wymagających elementów modelu jeśli chodzi o formowanie. Nie jestem zachwycony, kliny na tym zaobleniu, mam wrażenie, mogły by być ciut węższe. Oczywiście to dziesiąte części milimetra, ale ze szparami było sporo walki... Po raz kolejny dobry efekt dało rozrysowanie części bez czarnych obwódek. Jak klin wytnie się po skosie, czyli tak:

... to da się to, po przesmarowaniu nieco BCG uformować i skleić wszelkie obłości bez retuszu.

Po zainstalowaniu błotników zabrałem się za największe (z tego co zostało) elementy, czyli klapy. Pod klapami trzeba było powklejać nity, tutaj zainstalowane zostały 0,6 mm laserowo cięte z Draf Model. Delikatna materia ale innych nie miałem, te 0,8 mm z GPMu przy nich wydają się gigantyczne :) Ogólnie zostało jeszcze sporo drobnicy i trzeba dobrze przemyśleć każdy kolejny ruch, tak by nie uszkodzić tego co już przykleiliśmy do modelu. Tak to wygląda na chwilę obecną:









Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
06-12-20 20:52  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie wykonujesz to maleństwo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-12-20 09:17  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Świetnie wyszły te obłości, szczególnie, gdy się uświadomi jak małe są te listki.
Nie miałeś problemów z wycinaniem elementów bez czarnej linii? Czasem chyba ciężko trafić?:>
Odnośnie nitów to od lat stosuję do ich wycinania ołówków automatycznych - średnice od 0,3 do 1 mm. Najpopularniejsze 0,5 mm załatwiają sprawę przy małych modelach. Trzeba się trochę nadziubać, ale na raz wycina się 5 sztuk, wpycha do środka i sam proces ich wytwarzania jest bardzo szybki.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-12-20 15:26  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Wygląda już teraz wspaniale, czysta robota pod lupą :)

--
pzdr
-----------
ams



 
07-12-20 20:03  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Panowie!
Stug -faktycznie, to prawda, bez tych linii krawędzi wycina się trudniej, koniecznie przy dobrym oświetleniu. Koniec końców jestem zwolennikiem, zwłaszcza przy tak filigranowym modelu się to sprawdza. Co do nitów to pozostanę przy tych laserowych. Gdy są w ramce da się całość wyretuszować jeszcze przed odcięciem (bo wisi taki nit na małym ułamku obwodu). Nity wycinane z zapasu koloru i tak trzeba wyretuszować po obwodzie, mimo że front ma najwłaściwszy kolor jaki się da. Co kto lubi ;)

Przyszła pora na część silnikową. Jak będę robił dioramę sycylijskiej chałupy sobie z okiennicami poradzę :D. Oto żaluzje, gdyby kogoś przeraziło lubi nie przekonało takie rozwiązanie to jest jeszcze wersja uproszczona.







Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
08-12-20 11:14  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Piękny standard z dopieszczonymi obłościami.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
08-12-20 12:10  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Grzesiu, ja nie chcę nic mówić, ale wyrosła Ci niezła konkurencja w kategorii modeli niemalowanych ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
08-12-20 12:55  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ooojjj Rafaelu, muszę interweniować :) to nie te poziomy, aczkolwiek modelarstwo jakie proponuje Stug to -nie ukrywam- to co lubię, tematycznie i warsztatowo. Ja na razie tylko odtwórczo podchodzę do modelarstwa, drobnymi krokami wprowadzając patenty. Nie rzucam się od razu do rwącej rzeki, w przeciwieństwie do Stuga, który do niej wskakuje i jeszcze pływa :) (vide L6/40, czy plywające teciaki)
Ale miło mi, że się podoba, staram się nie dać ciała i pokazać, że niszowe projekty też potrafią dawać mnóstwo frajdy. Na tym etapie mogę już powiedzieć, że autor opracowania baaardzo poważnie podszedł do tematu, który nie miał, nie ma i nie będzie miał komercyjnego potencjału. Poza M 14/41 Cevy i Autoblindą Jurgena włoska pancerka leży i kwiczy, a szkoda, ciekawa jest, fikuśna :)

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
08-12-20 13:19  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Na szczęście Orlik daje nam możliwość obcowania z takimi fajnymi tematami. Sama tankietka przecież była używana masowo. Zresztą problem z małymi modelami leży niestety w podejściu do nich przez projektantów. Mały, więc nieciekawy i można go zrobić byle jak.
Na szczęście Bartek Kołek (bo chyba on jest autorem projektu tankietek C.V.) wykonał kawał dobrej roboty.
A ponieważ wykonawca odwala jeszcze lepszą robotę, o efekt końcowy można być spokojnym:-)
Guciu nie jest konkurencją - jest wybawieniem!:-)
Podobne gusta, podobne podejście do modelarstwa... sama radość:-)

Z tą rwącą rzeką jest dokładnie odwrotnie:-) Ja tego C.V. się boję, bo pewnie mi nie wyjdzie, bo za trudny:-) A pewnie starczy leń mnie ogarnia:-)
Niezaprzeczalnym faktem jest to, że tak czysto kleić nie umiem. Staram się, ale nie umiem:-) Każdy ma przed sobą czyjeś pięty, do których sie nie dorasta:-) Ja widzę te od Gucia w pewnych elementach:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-12-20 16:10  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Kawał dobrej, konsekwentnej roboty. Twoja relacja to konieczna lektura przed sklejaniem tego modelu. Co do włoskiej pancerki, były także:
- L6/40 p. Sobela, relację z jego budowy prowadził lata temu StuG.
- M11/39 i Carro Armato z Modelika, na forum są galerie w wyk. Jorzika..
- L3/38 z Orlika.
- Z darmowych modeli armata kolejowa i drezyna pancerna LIBLI. Obydwie w skali 1-35, ale łatwe do przeskalowania.
P.S. A zastanawiałem się, czy StuG jako kolejny model weźmie na matę ową tankietkę. ;)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
13-12-20 19:35  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Tomku, ano było i więcej nawet, wymieniłem te dobrze spasowane i merytorycznie solidnie opracowane. Przykładowo ten z wnętrzem z Modelika to, z tego co widziałem w relacjach, dramat. L6/40 z Supermodel robi dobre wrażenie, nawet w standardzie by jakoś wyglądał i jak się okazuje, jest dobrą bazą do wersji urozmaiconej :).

No, pogadali, pomaślili, czas na konkrety. Doszły kolektory spalin i nieco wyposażenia tylnej ściany kadłuba. Było niełatwo i tak średnio jestem zadowolony. Okręg tego stożka ściętego z tyłu miał za małą średnicę. Zdecydowałem się skrócić obwód oklejki i już nie pokryło pola do przyklejenia tak jak należy. Na zdjeciach pewnie to widać. Na szczęście w realu nie rzuca się to w oczy, z resztą pola do przyklejenia innych części też są w zielonym odcieniu (na szczęście). Ogólnie jedyna bolączka tego opracowania to za małe obwody dla okręgów wszelakich. To było m. in. przy kółkach jezdnych, na tym dydku między żaluzjami. Łatwe do wyłapania w każdym razie.





Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
29-12-20 18:47  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko.
Coby nie było, że nic się nie dzieje. Ruszyłem z karabinami. Samo jarzmo przyłożone "na sucho", przytwierdzę pod koniec. Zdecydowałem się na wersję uproszczoną, przecież nikt się nie będzie tym bawił ;)




Pozdrawiam i życzę Wam szczęśliwego nowego roku. Oby był mniej emocjonujący niż mijający. Dużo zdrowia, czasu i chęci na klejenie, modelarzom fajnych tematów, a wydawcom owocnej działalności (oby nie miała li tylko charakteru filantropijnego :) ).

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
29-12-20 18:58  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Znakomite!
Oglądam z przyjemnością , piękny standard.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-12-20 13:37  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Uważam, że ilość ruchomych elementów należy minimalizować, więc zgadzamy się także w tym temacie:-)
W swoim stylu trzymasz standard trzymając się standardu:-) Czyli w skrócie - jest świetnie i czysto.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
31-12-20 15:02  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięęęki Panowie ;)
Motywacja jest, to jeszcze coś w starym roku udłubię :)
Drobny osprzęt klap silnika z motylkami:






Wybaczcie mnogość identycznych ujęć, fotograf ze mnie marny, a i ze sprzętu bata nie ukręcę :)
Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
31-12-20 15:08  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Ale to jest dobre i fajne :) zasiadam i kibicuję!

 
31-12-20 16:13  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Wszedłem tak sobie nie wiedząc co oznacza tytuł wątku i z początku się zawiodłem ,temat dla mnie nieciekawy i jako konstrukcja nieatrakcyjny,
ale przeglądając całą relację muszę napisać że wykonałeś świetną modelarską robotę ,bardzo mi się podoba

 
31-12-20 17:49  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Guciu,
Kawał estetycznej pracy wykonałeś. Nie zawodzisz.
Gratuluję i pozdrawiam.

Adam

 
31-12-20 18:52  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Super wykonanie.
Ja to normalnie jestem przy Tobie mały pikuś, a nie modelarz ;-)
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
05-01-21 09:11  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dziękuję serdecznie za miłe słowa i witam w kolejnej odsłonie.
W sumie nic konkretnego, bo już wielu konkretów w tej relacji nie będzie. Za to sporo drobnicy :) Między innymi przyszła pora na wizjery (na razie te tylne), które w fikuśny sposób były uformowane. Trochę się ich obawiałem ale kiedyś trzeba było, tak więc po wycięciu, wyretuszowaniu posmarowałem wewnętrzną stronę BCG, chwilkę odczekałem i za pomocą 3 drucików jak na poniższych zdjęciach udało się to uformować. Dzięki BCG bez najmniejszego oporu się poddał, karton nie rozwarstwiał, a kształt posłusznie pozostał taki jaki chciałem:


Ponadto doszły: koła zapasowe, przedni zaczep, osprzęt górnych klap (z zawiasami robota była dużo prostsza niż wygląda ;) ), wizjer/klapa kierowcy, tablice rejestracyjne i trochę nitów.









Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
05-01-21 13:17  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fantastycznie to wygląda, szczególnie na zdjęciach z ciemnym tłem - przyklejenie śrub wiele dało. Śruby motylkowe też prima sort:-) Fajnie, że nie tylko ja je robię z kartonu.
Ale za wizjery masz minusa:-) Dlaczego nie wyciąłeś tych czarnych pasków? Ja rozumiem - standard standardem, ale wyglądałoby to na pewno lepiej i naturalniej:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-01-21 14:28  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

pięknie !

 
05-01-21 14:32  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Przysięgam z ręką na sercu, że opisując powyższą aktualizacje miałem wspomnieć o braku wyciętych szpar ale mówię "eee nikt tego nie wytknie" jakbym zapomniał o pewnym najbardziej aktywnym :D W granicach standardu by się to mieściło, autor na wewnętrznym (nie widocznym po sklejeniu) usztywnionym prostokącie częściowo wyrysował czarne pole na wypadek wycięcia szczeliny. Zrezygnowałem w obawie, że szczelina będzie żyć swoim życiem, tj. zrobi się coś na kształt powieki i zanadto wymęczę element. Łuk towarzyszący szczelinie nie kończy się na niej, tylko jeszcze wzdłuż obu krawędzi i tu nawet czary mary z BCG mogłyby się na niewiele zdać. W każdym razie szczelina ma jakieś 0,6mm i w morzu drobnych detali (bo na tej ścianie to jeszcze nie koniec :) ) problem moim zdaniem nie istnieje. Niestety Stugu poruszyłeś ważną kwestię, może nieświadomie, bo musiałbyś mieć akurat wycinankę w rękach pisząc post. Mianowicie wizjery po bokach są znacznie większe, szczelina ma jakieś 1,1mm szerokości, a łuki są proporcjonalnie większe, czyli łatwiejsze do ukształtowanie nie niszcząc części. Także tu już chcąc nie chcąc -muszę zrobić po bożemu i będzie pewna niekonsekwencja...

Skalę problemu ukazuje zdjęcie poniżej. Części z wycinanki CV 38 ale wizjery są akurat identyczne:


Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
05-01-21 14:38  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Wspaniałe wykonanie! Niesamowicie czysto i precyzyjnie.

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
05-01-21 23:45  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Eee tam, na poczekaniu wymyśliłeś wymówkę:-) Spokojnie byś wyciął i ukształtował te elementy nawet z wyciętymi otworami:-) 0,6 mm to wielka wyrwa, patrząc na ten model:-)
Zrobisz otwory w tych większych elementach to postaram się Ci wybaczyć:-)
Wracając do meritum...
Twoja relacja pokazuje dobitnie, że dobrze zdetalizowany model i dobry wykonawca to gwarancja sukcesu:-) Aż mnie nachodzi ochota, że skontrować Cię budową C.V.38, bo ten model jest chyba "spalony":-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-01-21 10:18  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja bym wyciął nawet teraz. Nowa żyletka, potem drewniany patyczek z BCG do wygładzenia krawędzi - do zrobienia.

To jedna z nielicznych relacji pancerki w standardzie, która robi na mnie wrażenie.

Świetnie Ci idzie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-01-21 10:46  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Przepraszam, że zabieram głos jako profan standardu, ale osobiście nie poprawiałbym tego. Model wygląda OBŁĘDNIE a ryzyko uszkodzenia jest. Tylko teraz trzeba by konsekwentnie nie wycinać pozostałych.

Pomysł Stuga na kontrę świetny.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
06-01-21 11:39  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Ja bym zaryzykował wycięcie. W razie porażki, jeśli jest rezerwa koloru - elementy wykonałbym od podstaw.
Przy okazji - jest zapowiedź tegorocznego konkursu w Przeciszowie. I ten model powinien się na nim znaleźć ;)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
06-01-21 11:53  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Lepsze jest wrogiem dobrego. Wycinanie w tak mikrym, sklejonym już elemencie niepewne. Kiedyś się wypalało szpilką takie szczeliny.
Kwestia prostego prowadzenia plus potem retusz.
Tak mi się przypomniało ;)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024