FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-10-20 16:46  [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nowe modele z WAK już od jutra w sprzedaży.



W 186 numerze WAK ukaże się się samolot Mustang Mk.Ia. Jest to zmodyfikowany model z 2013 roku (którego nakład praktycznie się skończył - zostało może z 10 sztuk) Marka Pacyńskiego w opracowaniu graficznym Marcina Dworzeckiego. Malowanie z 225. Dywizjonu RAF z Algierii. Cena 25 zł. Model będzie w Empikach już w tym tygodniu.



W 187 numerze WAK będzie myśliwiec MiG-29A autorstwa Jerzego Janukowicza. Tu także za opracowanie graficzne odpowiada Marcin Dworzecki. Malowanie "czechosłowackie" z 1. PLM z lat 1995-1999. Cena 35 zł.

Do modelu będą dostępne oczywiście "lasery" i owiewki. Więcej o modelach na naszej stronie http://www.wak.pl .

--

Post zmieniony (19-10-20 19:25)

 
19-10-20 16:53  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mig w jakości graficznej Iskry i cena Małego Modelarza. Wielkie dzięki.

 
19-10-20 20:22  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Można gdzieś obejrzeć arkusze tego Miga?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
19-10-20 20:35  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Są na stronie w dziale nowości

 
19-10-20 22:24  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

A czy mig również trafi do empiku?

 
20-10-20 09:53  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Matko, człowiek tak się przyzwyczaił do Mustanga w wersji D, że myślałem, że ktoś chce mnie w bambuko zrobić.
Ale modele zapowiadają się zgrabnie, zwłaszcza patrząc na cenę.

 
30-10-20 11:51  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam
Fulcrum doleciał wczoraj do mnie wraz z laserkami i kabiną.
Co mogę powiedzieć na temat samego modelu to posiada fantastyczną grafikę jest w miarę prosty w budowie, także poradzi sobie z nim każdy. Być może dzisiaj polecą pierwsze elementy poszycia kadłuba to się zobaczy co i jak:)

 
02-11-20 15:23  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Też zamówiłem ten model. W sumie to zamówiłem też inne z grafiką autorstwa Marcina Dworzeckiego, czyli Bloch MB.152C1, Spitfire HF Mk.VIII, Mustang Mk. Ia. Rozczarowany jestem tylko nieco grafiką Mustanga Mk. Ia.
Brakuje mi strasznie nitów :), a poza tym jest ekstra. Nie wiem na innych model Marcin nity odzwierciedlał, a na tym konkretnym jakoś jest ich znikoma ilość.

Tak czy inaczej jestem zadowolony z zakupu i mega szybkiej realizacja. Pozdrowienia dla Wydawnictwa WAK.

To jeszcze moja sugestia, aby nawet do prostych modeli jak np. Bloch MB.152C1 autor opracowania projektował wnęki podwozia w opcji do wykonania – nawet uproszczone są lepszą opcją niż ich brak. Takie model kupują nie tylko poczatkujący, ale i doświadczeni, dla których są świetną formą odpoczynku od modeli trudnych, skomplikowanych posiadających ogrom część. Poza tym takie model idealnie się sprawdzają do potrzymania sprawności palców. Zamiast robić sobie długi odpoczynek po trudnym modelu, zdecydowanie lepiej jest skleić sobie taki całkiem prosty modelik z piękną szatą graficzną.

--

 
02-11-20 15:33  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Może ktoś z Was zrobić zdjęcia przykładowych arkuszy, żeby mieć orientację jak to wyszło finalnie w druku.
Z góry dzięki :)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
02-11-20 16:28  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Mejdej - a oryginalny Mustang nie miał przypadkiem zaszpachlowanych nitów?

 
02-11-20 17:42  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Były samoloty, które miały szpachlowane niektóre powierzchnie np. skrzydła, kadłub+skrzydła, więc jest duże prawdopodobieństwo, że Mustang też tak miał. W końcu wyposażony był w skrzydła o profilu laminarnym, a ten profil raczej preferował gładkie powierzchnie. Tak czy inaczej bardziej mi chodziło o to, że model wizualnie na tym traci, a nie że tak nie mogło być :). Zaskoczyło mnie to tym bardziej, że np Mustang P-51 B z KA, nity ma odwzorowane i na skrzydłach i na kadłubie, a to przecież kolenja wersja tego samolotu. Trudno jest jak jest.

Co do zdjęć arkuszy to może jutro w dzień zrobię, bo przy świetle sztucznym nie będzie to to samo.

--

 
02-11-20 19:45  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mejdej -> małe sprostowanie. Elementy zadruku takie jak nity, linie podziału blach, dziury, wybrzuszenia nanosi autor projektu. Ja je tylko "ulepszam" wizualnie i waloryzuje projekt. Nie ingeruję w model i niczego do niego nie dodaję. Więc jeżeli projektant nitów nie naniósł to model ich nie będzie miał.

 
02-11-20 22:57  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Sławko   

Na stronie WAKu są obrazki całkiem dobrze oddające to co jest wydrukowane.
Każdy z obrazków można otworzyć klikając na nim prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję "otwórz w nowej zakładce/stronie" - dzięki temu można je obejrzeć w powiększeniu. Niestety jeszcze nie wynaleziono technik pozwalających na ogólnodostępne przekazywanie wrażeń dotykowych i zapachowych ;).

Post zmieniony (02-11-20 22:58)

 
02-11-20 23:16  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

@WAK,
Kiedy można spodziewać się Miga w Empikach? Początek grudnia czy bardziej okolice Świąt?

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
03-11-20 08:15  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Sławko cieszę się, że skorzystałeś z tej opcji, którą opisałeś, dobra robota ;-) ;-)
Ja poczekam na foto arkuszy.

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
03-11-20 21:32  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dziękuje Marcinie za wypowiedź. Tak nieśmiało podejrzewałem, bo porównując z modelem Mustanga I, z MPM ( ten sam autor) można zauważyć taką samą skromną ilość nitów:). Tak czy inaczej grafika jest piękna.
BERP wybacz dziś mi się nie udało znaleść czasu za dnia na foty arkuszy, jutro się postaram je zrobić

--

 
03-11-20 22:55  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Marcin szacun że dzielisz się z nami tym co robisz. U Halińskich tego nie było, info na wydruku że autor MARCIN DWORZECKI ja wiem że mogę kupić w ciemno model Twojego autorstwa i będę kupował nawet te które poprawiłeś graficznie.

 
04-11-20 00:48  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Hator   

Na stronie WAK-u pojawiła się errata do MiGa. Jest nieścisłość numeracji na rysunkach.
"Uwaga błąd w numeracji części - wręga oznaczona jako W1 powinna nosić numer W3, a wręga oznaczona jako W2 (większa) powinna nosić numer W4. Poprawne numery są użyte w instrukcji."

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
04-11-20 18:41  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Bonthyc 

 

Dodatkowo zauważyłem, że w plikach do pobrania znalazła się wręga W35. Mam w związku z tym pytanie do wydawcy - wręgę należy wydrukować na stronie A4 z opcją braku dopasowania do marginesów drukarki? Pytam bo w sumie nigdzie nie znalazłem tej informacji a wolałbym uniknąć przypadku kiedy w trakcie klejenia okaże się, że coś nie pasuje z tego powodu. :)

 
05-11-20 10:28  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

W końcu zamieszczam zdjęcia arkuszy:
1. Bloch MB-152 C1


2. Mustang Ia


3. MiG 29


Tak się prezentują arkusze.

--

 
05-11-20 10:38  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Mejdej dzięki za poświęcony czas i zrobienie tych zdjęć, wyjaśniają mi wszystko.

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
05-11-20 10:52  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Nie ma sprawy.

--

 
05-11-20 10:52  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

jak już skończyliście piać z zachwytu, to w mig29 1/3 zeszytu nadaje się do erraty.

niestety ale dupy dały wszystkie 3 osoby zaangażowane w wydanie:
- projektant, bo spierd... całkiem niezły projket mig29ub, kombinując jak koń pod górę
- grafik, bo jest tylko od machania piórkiem po teblecie, a nie od myślenia - bo za myślenie nie płacą
- wydawca, bo nie kontrolował dwóch powyższych i dołożył swoje błędy

podklej rurki rakiet tekturą 1mm i zwiń w rulon fi5mm


jedna podłużnica 0,5mm, druga 1mm


grafika wylotów - ciekawa tektura, ale już sam krążek - jeb czarna dziura


znajdź różnicę


rewersy do 70E i 70D w następnym numerze


wręga 35 w dodatku


lewe/prawe olać, wszystko jest lewe (to chyba po protestach prawica jest niemodna)


tu coś maiło być - może wręga, której nigdzie nie ma, a powinna być?


i może kogoś to zaboli, ale belki uzbrojenia lepiej były zrobione w ostatnim migu z MM niż w tym modelu. Parę innych elementów chyba także.

Post zmieniony (05-11-20 11:01)

 
05-11-20 11:00  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Walkiria Ty do mnie ?

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
05-11-20 11:02  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Każdy wpis w tonie wypowiedzi walkirii budzi we mnie nadzieję że Ci narzekający wezmą się za projektowanie i wydawanie modeli idealnych za przystępną cenę. Najlepiej za darmo z darmową przesyłką. A na wypadek błędów będą wysłać kartki z przeprosinami, przyczepione do butelki wina, którą to uśmierzę swoje rozczarowanie.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
05-11-20 11:06  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Walkiria, czy nie można tego samego wyrazić w kulturalny sposób ?
Czy od razu trzeba po chamsku i schodząc do rynsztoka ?

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
05-11-20 12:11  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Skoro ma się w d. normalne i kulturalne przesłanie uwag i brak jakiejkolwiek reakcji, to widocznie niższy poziom zyska odzew. Co jak widać ma miejsce.

Podobnie ma się sprawa z moderatorami dziwnie głuchymi na zgłoszenia. No ale co się dziwić po "kółku wzajemnej adoracji" zasłużonych użytkowników - bo im przeca wolno.

 
05-11-20 12:50  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Pampuch   

Przepraszam, ale dla mnie za brudny jakby nie startował z lotniska utwardzanego tylko polowego. Ale sam temat świetny.

--

 
05-11-20 14:44  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Właściwie to nawet nie zwróciłem uwagi na te błędy przedstawione przez walkiria. Trochę słabo faktycznie to wygląda.

--

 
05-11-20 16:27  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Bonthyc 

 

walkiria przyznam, że nie zwróciłem na to uwagi a sam już tą wycinankę nabyłem. Trochę słabo, wychodzi brak modelu testowego.

 
06-11-20 13:42  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

brakuje też części głównych goleni: cz. 59, 59a i 60, a jedna z cz. 37c powinna mieć chyba lustrzane odbicie. cz W56 L/P albo są zamienione stronami, albo do boków kadłuba należy je kleić stroną zadrukowaną. Czarne lotki do R60M także mi "śmierdzą" bo nie widziałem tych pocisków z lotkami w tym kolorze

[e] - ot taka fantazja z plamami


ale wszystko jest git, hajs się zgadza

Post zmieniony (06-11-20 14:23)

 
06-11-20 14:13  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Zastanawiam się czy tego modelu nie powinienem odesłać, bo tych błędów jest coraz więcej ;/

--

 
06-11-20 14:38  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@Mejdej - niestety to jest śliski temat, bo takie modele traktowane są jako prasa, a prawo nie przewiduje zwrotów prasy

 
06-11-20 14:59  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dziękuję walkirio za tak szczegółowe wyszukanie błędów. To jest zupełnie bez sarkazmu.
W tej chwili analizujemy co się stało, choć najprawdopodobniej doszło do druku arkusza z wręgami/goleniami z błędnego, wcześniejszego pliku - w surówce po prostu nie brakowało nam żadnych części. Co do błędów w oznaczeniach - takie rzeczy mimo sprawdzania czasem się zdarzają, choć nie powinny. Dobrze, że choć na szczęście są one na tyle oczywiste, że modelarz wychwyci je przy sklejaniu.
Przez weekend popracujemy nad sprawdzeniem modelu z plikami oraz formą erraty, aby była czytelna i rozwiewała wątpliwości.
Pozdrawiam
Przemysław Bogusz

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
06-11-20 16:26  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Poczekamy zatem na erratę.

--

 
06-11-20 20:45  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Bonthyc 

 

@walkiria a nie jest tak, że w przypadku zakupu przez internet przysługuje prawo do zwrotu bez podania przyczyny przez 14 dni od momentu doręczenia przesyłki? Ja raz zwracałem tak model który miał być nowy a przyszedł pognieciony z wyrwaną jedną stroną.

Post zmieniony (06-11-20 20:46)

 
06-11-20 21:46  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@Bonthyc - dlatego piszę, że jest to "śliski" temat, bo teoretycznie ze zwrotów wyłączona jest prasa czy książki. Bo tak to można by zamówić przez internet książkę, przeczytać ją w ciągu tych 14 dni i zwrócić. I tak w kółko. Z czasopismami podobnie. A niestety modele kartonowe traktowane są jako prasa/czasopisma/książki. Poza tym po zamówieniu można by taki model zeskanować/skserować i odesłać do sklepu - czyli zjeść ciastko i nadal mieć ciastko. Oczywiście zależy to jeszcze od dobrej woli sprzedawcy. Można próbować, a jak się nie uda zostaje opchnięcie dalej, ale już po niższej cenie.

Ale tu powstaje koleje "ale". Przykładowo by opchnąć go na allegro, to trzeba być "właścicielem" przedmiotu przez min. 6m-cy. Inaczej jest to traktowane jako sprzedaż "nowego" jak ze sklepu, a więc zmieniają się kawatinie podatków i kochanego urzędu skarbowego, bo taka sprzedaż "nowego" jest inaczej traktowana.

 
07-11-20 13:02  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widzisz Walkiria, krócej niż napisanie tego trwało zajrzeć w regulamin na stronie WAKu i tam wsio jest co można i na jakiej podstawie. Coś czuję że konkurencja ma podobne zapisy.

 
07-11-20 17:35  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Jarpen   

Walkiria napisał-
Poza tym po zamówieniu można by taki model zeskanować/skserować i odesłać do sklepu - czyli zjeść ciastko i nadal mieć ciastko. Oczywiście zależy to jeszcze od dobrej woli sprzedawcy. Można próbować, a jak się nie uda zostaje opchnięcie dalej, ale już po niższej cenie.

Heh-Gra niewarta świeczki.Kupować model za 30 dychy żeby go skanować i odsyłać do sklepu,raczej nikt tak nie robi.Pomijając fakt że skany to jednak nie oryginalny model i nie są tak dokładne. No chyba że chcemy zmienić malowanie lub przeskalować.
Pozdro.

 
07-11-20 20:03  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A ja sobie sklejam na spokoju miga i powiem Wam kupa frajdy jest :) Okleiłem kadłub i jest całkiem spoczko. Widać już ten zadziorny kształt chyba najpiękniejszego odrzutowca świata.
Ale to produkcja naszych braci ze wschodu to co się dziwić :)
Jak chodzi o sam model to W35 można dorobić bez żadnego problemu. W3 to W1 bodajże a W4 to W2, ale tego to się pomylić nie da:) samo wyjdzie. Walkiria sygnalizuje braki przy podwoziu.. Tam jeszcze nie doszedłem, to się zobaczy.
Rurek rakiet R60 nie podkleiłem na 1mm, bo mam laserki:) :)

Post zmieniony (07-11-20 20:45)

 
08-11-20 17:09  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Przecież nie napisałem, że się go nie da sklepić. Ale podobno jest on dedykowany dla młodszych stażem modelarzy, który raczej trzymają się instrukcji i oznaczeń. I chociażby z tego względu, by nie zniechęcić, powinno być wszystko sprawdzone.






Poza tym graficzne wbrew pozorom, też takiego szału nie ma. Malowanie jest ciemne, kolory wypłowiałe, a ciemny zielony nie potrafi się zdecydować jaki ma odcień. Retusz najlepiej robić czarnym, bo kolory nie mają sensu - wszystkie elementy mają zrobiony ciemny gradient w kierunku krawędzi/obrysu. Od dołu jest jeszcze nudniej. Nie dość, że wszystko jest szare, to użyta tekstura przypomina spraną szarą szmatę do podłogi. Wszystkie elementy golenii w wycinance mają ta samą teksturę - nawet widoczna część siłownika zamiast szara/srebrna ma testurę szmaty do podłogi.



Kokpit to też 2 światy. Ścianki i tablica przyrządów to tekstury i "waloryzowana" grafika, zaś fotel to miks czarnych i szarych figur - nie ma żadnej tekstury, nawet na poduszce zagłówka. Jest tylko szara ściera do podłogi pod tyłek i za plecy (tak trudno było chociaż na nie nałożyć teksturę pasów?). Tak samo obudowa z bezpiecznikami za fotelem - co z tego, że jest, jak to jest czarna bryła, 0 tekstury czy choćby kropek symbolizujących bezpieczniki/kontrolki.





Krążek/wręga dyszy wylotowej, też mogła by mieć naniesioną jakoś teksturę, a nie taka czarna dziura.


@WAK - sorry, wiem, że nie kopie się leżącego ale poniżej porcja kolejnych "wpadek" panów



1. brak rewersu (wew. strony) pokryw przedniego luku podwozia


2. brak jednej ścianki w 28b


3. brak zaznaczonej ścianki w 29f


4. szara tekstura (zaznaczony obrys z "zeszytu") przy wylocie z działka powinna schodzić na dolną powierzchnię


5. brak anten zaznaczonych na rysunku (pozostałość po wersji 1:50?)


6. brak części 69 - anteny grzbietowej


7. Coś "nie halo" jest z owiewką - jest trochę za krótka. Po dosunięciu do tylnej krawędzi, przód kończy się w 1/3 obudowy przyrządów - problem dotyczy zarówno wersji "bez wnętrza z teksturą szyby" jak i siatki ozn. ALT. Jeśli ustawić z przodu ok, to z tyłu robi się szpara ~5mm




8. brak 4sztuk części 71A i 70A - dla 6 belek powinno być po 12szt, a jest po 8 (po 2szt / 1 belkę)


9. mały kwiatek graficzny - na jednym skrzydle jest linia, na drugim jej nie ma


10. zewnętrzna część krążka głównego koła cz. 65c jest w kolorze zielonym, a nie czarnym jak powinna być reszta "opony"


11. nie wiem, nie znam się ;), ale tu też chyba coś nie pasuje z kolejnością kolorów (tak pamiętam o zmianie kolejności kolorów, ale maszyna w PL była od 1995)


Post zmieniony (08-11-20 20:42)

 
08-11-20 20:06  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jeśli jeszcze model nie trafił do empiku, to może warto wstrzymać sprzedaż?
I sprzedawać wraz dołączonymi erratami?
Chyba że erraty będą dołączone do innego modelu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
08-11-20 23:33  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
VILKAS   

@WAK - i jeszcze jedno, lotka (eleron) na skrzydle musi być większy.
Niestety sam model jest źle zaprojektowany. Szkoda, bo MiG-29 to model, który ma zapotrzebowanie...

 
08-11-20 23:56  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

No cóż, błędy są, ale nie dyskredytują modelu. Jedyne utrudnienie to brak odbić lustrzanych. Reszta jest do pominięcia. Mam wcześniejszy F-16 i właściwie nie ma różnicy w tych dwóch modelach poza waloryzacją.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
09-11-20 02:01  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Pampuch   

Takie rzeczy się zdarzają, a Wydawcy trudno zapanować czasem nad zespołem, zwłaszcza, że zwykle każdy z autorów czy grafików chce być wyjątkowy. Myślę, że Wydawca wyjdzie z tego zwycięsko mimo potknięcia.

 
09-11-20 07:56  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Trochę się rozczarowałem.

--
Pozdrawiam!

 
09-11-20 12:21  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hmmm im głębiej w las, tym więcej drzew...

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
09-11-20 14:13  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Nie martwcie się, w Ameryce jest np. firma która sprzedaje niedziałające, niedokończone gry komputerowe i też nie przyjmuje zwrotów. Niestety nawet gdy dojdziemy do cywilizacji to takie sytuacje sią nieuniknione :(.

 
11-11-20 21:37  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie robi błędów tylko ten co nic nie robi lub nie wydaje w tym przypadku.
Jak widać nawet sklejenie surówki w kolorze nie eliminuje błędów w wydrukowanym modelu, tu złożyło się kilka chochlików i każdy myślał, że robi dobrze. Oczywiście nie powinno się to zdarzyć, ale się zdarzyło.
Errata do MiGa jest już do pobrania w zakładce modelu na naszej stronie. Zostanie ona też wydrukowana i dołączana do każdego modelu. Wyślemy ją także do kupujących, którzy zakupili model w naszym sklepie i są zapisani poprawnie w bazie (zdarzają się osoby, które zamawiają do paczkomatu, a jako adres odbiorcy podają "pod paprocią Żwirka i Muchomorka" itp).
Oczywiście nie wszystkie "błędy i wypaczenia" mogą być poprawione erratą. W niektórych przypadkach lepiej jest zostawić jak jest (np. jedna przekręcona szachownica), niż potem mieć duży element w innym odcieniu (mimo postępu techniki nie da się zapewnić 100% pasowania kolorów). Komu to przeszkadza, nie musi przecież kupować naszego modelu, są przecież modele wydawane przez innych, bez wad.
Przemysław Bogusz

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
11-11-20 22:02  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Bonthyc 

 

Czy osoby które kupiły model w innych sklepach (np. ja kupiłem poprzez allegro) nie mogą już liczyć na wydrukowaną erratę? Co jeśli ktoś nie ma dobrej drukarki kolorowej?

Post zmieniony (11-11-20 22:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024