FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-08-20 23:22  [R/G] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam w kolejnej relacji
Po opłakaniu Halifaxa postanowiłem wziąć na warsztat coś gąsienicowego. Tym razem wybór padł na Coeliana z Angrafu.



Autor: Dariusz Wandke
Skala 1:25
Wycinanka składa się z 16 stron kartonowych + 2 offsetowe szkieletu.

Stan modelu na dzień dzisiejszy:




Model traktuje jako swoisty poligon doświadczalny. Nigdy nie sklejałem modelu Pana Dariusza, a mam zamiar w niedalekiej przyszłości skleić Tygrysa.

Zaskoczyła mnie konstrukcja gąsienic.

Mam jednak zamiar użyć laserowych gotowców.

Brak oznaczeń na niektórych elementach szkieletu powodował wątpliwości co do ich właściwego położenia.
W modelu to miałem pewne problemy z odklejeniem kadłuba. Brakło mi troczę poszycia, ale zamaskowałem to z zapasu koloru.

Pozdrawiam

Post zmieniony (11-10-20 15:07)

 
31-08-20 01:41  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Nie do końca mój klimat, ale zasiadam i oglądam relację, i oczywiście życzę powodzenia głównie z gąsienicami :-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
31-08-20 08:57  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

I ja zasiadam na widowni.
Temat wpisuje się w zakres moich zainteresowań.
Uwielbiam profil kadłuba Pz V.
Model będzie w standardzie, czy malowany ???
Przyznam szczerze że po tym co na ostatnio wydanych modelach pokazuje Angraf pod kątem malowania i waloryzacji, ten egzemplarz wygląda "nienaturalnie czysto" :-)

Powodzenia w budowie.

Pozdrawiam,
Kuba

 
01-09-20 22:11  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Model będzie budowany w standardzie.
Niestety napotkałem pewien problem. Brakuje mi kilkunastu a nawet kilkudziesięciu elementów kół jezdnych. Być może zgubiłem - dlatego proszę o pomoc posiadaczy modelu.
Brakuje mi 16 szt elementów 58g. Nie ma ich wcale.
Kolejny brak to części numer 58c - jest ich 32 a powinno być 64.

Jeśli możecie pomóc i sprawdzić w swoich wycinankach to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

--

 
01-09-20 22:19  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Możliwe, że jest podobnie jak z Panther G wydaną niedawno. Tam też brakowało części układu jezdnego i to sporo. Kontaktuj się odrazu z wydawcą.

 
01-09-20 22:24  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Sprawdzamy temat już.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
11-09-20 11:54  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Pomimo obaw o brakujące części aż tak źle nie było.
Wewnętrzne elementy kół zwyczajnie zamalowałem.
Natomiast brakujące elementy 58g zastąpiłem częściami 57b i 57c, których i tak we wnętrzu koła nie byłoby widać.



Mały zgrzyt jest z kołem napinającym, ale myślę, że zamaskuję to z zapasu koloru.


Pozostaje teraz poskładać to wszystko w jedną całość.

Pozdrawiam

 
11-09-20 16:08  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ciekawe gdzie znalazłeś w wycinance z Coelianem zapas koloru. Bo ja specjalnie odkopałem model i zapasu koloru nie znalazłem. To da się zrobić bez zapasu koloru czy nie.

 
11-09-20 21:48  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Zapas koloru niewielki ale jest. Dodatkowo można pozyskać trochę tego żółtego koloru ze ścinek.


Układ jezdny poskładałem, chociaż koła jezdne są jeszcze nieprzyklejone


Wziąłem na warsztat laserowe gąski a tu zonk. Gąsienice mają za mało zębów. W wycinance jest ich wystarczającą liczba, jednak mają inny kształt. Chyba muszę je wydziergać z wycinanki.


Pozdrawiam

--

 
12-09-20 20:46  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

jezeli maz dedykowane gasienice do modelu to pisz do wydawcy

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
13-09-20 12:54  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Zamawiałem do Coeliana ze strony Answera. Dostałem do Panther A. Niema jednak problemu bo już sobie brakujące elementy wyciąłem.

 
15-09-20 09:07  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Gąsienice zmontowane i przyklejone na miejsce.



Pozdrawiam

 
15-09-20 21:32  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Bardzo proszę o pomoc znawców tematu.
Czy między kadłubem a błotnikiem powinna być taka szparka (ok. 2mm)?


Pozdrawiam

 
15-09-20 22:19  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Obawiam się, że żadnej szpary tam nie powinno być. Idea mocowania błotnika byłaby w takim przypadku bezsensowna.
Jeśli faktycznie jest to babol projektowy to szkoda słów, ale... można chyba z tego wybrnąć.
Zmniejsz szerokość tego długiego paska przy burtach o 2 mm i będzie git.
I tak tutaj nie ma co się podniecać zgodnością historyczną, wszak powstała zdaje się tylko makieta tego pojazdu.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-09-20 23:51  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nie było tam żadnej przerwy, szpary...



Post zmieniony (16-09-20 00:23)

 
16-09-20 12:17  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nie zmniejszaj szerokości paska nad gąsienicą, bo pod błotnikiem powinny być podpory go trzymające, a będące dodatkowo elementem zawieszenia schurtzenów.
Nie wiem, czy to opracowanie ma ekrany jako opcję, lepiej odetnij łukowatą część błotnika, uznając, że oderwała się w walce, a jeśli błotniki chcesz to pognij ten element jako uszkodzony lub dorób od nowa, bazując na innych opracowaniach.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
16-09-20 14:56  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Wyszło jak wyszło - lepiej nie będzie.
Nie mogłem zmniejszyć tego długiego paska przy burtach, gdyż wtedy ekrany zawadzałyby o gąsienicę.



Pozdrawiam

 
04-10-20 12:10  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Trochę to trwało ale Coelian nabiera kształtów.
Było trochę "kwiatków" po drodze, ale cóż taki jest urok tego opracowania.




Nie mogłem się powstrzymać, żeby nie ustawić go obok starszej siostry.


Pozdrawiam

--

 
05-10-20 20:33  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

chyba jeszcze pare detali trzeba dokleic

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
05-10-20 23:27  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

To jeszcze nie jest galeria końcowa.

 
10-10-20 11:51  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Wreszcie dotarłem do końca.
Miałem dodawać jeszcze coś od siebie, ale zostanie tak jak jest.











Jest to mój pierwszy sklejony model tego autora.
Do plusów na pewno należy zaliczyć ciekawą tematykę i malowanie.

Model jest sklejalny, pozostawia jednak pewien niedosyt.
Po pierwsze już na poziomie szkieletu nie na bardzo wiadomo jak wkleić boczne usztywnienia kadłuba. Szkielet jest też o ok 1-1,5mm za długi.

Po drugie jak już wcześniej pisałem brakuje kilku elementów kół - jednak można tak zmodyfikować koła, że prawie nie będzie tego widać.

Po trzecie między błotnikami a kadłubem z przodu znajduje się dosyć pokaźna szpara, którą trzeba zamaskować z zapasu koloru.

Po czwarte pomylone łaty kamuflażu.

Liny mogłem sobie dorobić sam, chociaż nie ma ich (szablonów) w modelu. Podobnie jest z lewarkiem, który wg mnie powinien być z tyłu kadłuba między rurami wydechowymi.

Reasumując model cieszy oko stojąc na półce.

Pozdrawiam

 
10-10-20 17:45  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Po dodaniu detali model wygląda bardzo atrakcyjnie. Gratuluję.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
10-10-20 17:55  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Brawo ! Czysto i starannie. To chyba pierwszy sklejony Coelian jaki widziałem. Szkoda, że Marcin Dworzecki nie poprawiał grafiki akurat w tym modelu, efekt byłby jeszcze lepszy.

--
pozdr, Radek

 
10-10-20 19:39  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ciekawy temat wśród pojazdów, które zostały na etapie makiet drewnianych.
Ładnie sklejony model, mimo niedomagań projektowych, o których napisałeś.
Wśród Twoich błędów wymienię umieszczenie siatek pod żeberkami wlotów wentylatorów. To częsty i niezrozumiały dla mnie błąd.
Wielkie szacunek za zdjęcia na jednolitym tle.
Gratulacje!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
11-10-20 11:43  Odp: [R] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Dziękuję za słowa uznania.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (11-10-20 11:55)

 
16-10-20 12:21  Odp: [R/G] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania, które bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-10-20 19:04  Odp: [R/G] Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Coelian Angraf 9/2017
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Bardzo ciekawy pojazd, fajnie pooglądać takie prototypowe pojazdy, no i wykonanie też eleganckie, gratulacje!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024