FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-10-20 11:26  [R/G] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

wracam z nową pancerną relacją, tym razem amerykański czołg lekki M24 Chaffee z wydawnictwa WAK.

Na sam początek skleiłem kadłub, w sumie nie taki prosty, z dużą ilością płyt pod różnym kątem.
Teraz powoli będę przechodził do układu jezdnego.
Nie jestem zadowolony z łączenia na fazowanej krawędzi pomiędzy górnym a bocznym poszyciem, mimo usilnych starań i tak pojawiły się szczeliny a całość wydaje się trochę wymęczona, mam nadzieję że po wykonaniu detali trochę to zginie i nie będzie tak rzucać się w oczy.



--

Post zmieniony (06-03-21 15:34)

 
05-10-20 19:05  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Heh, czołg z czerwoną gwiazdą też pewnie kiedyś się u mnie pojawi :)
Panzer 2 od AH trochę mnie rozleniwił z retuszem i tam takich wpadek przez waloryzację po prostu nie było widać, tutaj zdjęcia to bardziej wyciągnęły i może to i lepiej bo jasno widzę nad czym muszę jeszcze popracować, mam nadzieję, że w trakcie klejenia tego modelu się poprawię :)

 
08-11-20 10:35  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

prace nad modelem postępują, wykonałem całość zawieszenia raczej bez większych problemów, jednak brakowało kilka części (28 b i c - zamiast po 10 było 5 sztuk, jedna z części 34 była niedodrukowana w całości, cz. 35 były za długie i trzeba było przycinać) ale ogólnie łatwo można było sobie z tym poradzić.




A teraz ciekawostka dla wszystkich retuszujących swoje modele temperami, z reguły używam temper w tubkach Koh-i-noor, jednak, że biała i czarna kończą się dość szybko, zakupiłem farby w butelkach takie jak na zdjęciu. Gdyby komuś przyszły do głowy podobne pomysły to dajcie sobie spokój. O ile biała po wymieszaniu z kolorową farbą z tubki daje jakoś radę, to z czarną było nie za fajnie. Farba stała się strasznie lepka, słabo mieszająca się z wodą, słabo kryła a do tego po jakimś czasie wyciera się z krawędzi. Prawdopodobnie da się znaleźć farby w butelkach które dobrze łączą się z Koh-i-noorem jednak postanowiłem się nie męczyć i kupiłem większy zapas czarnych i białych tubek, wyszło wprawdzie drożej ale się chociaż nie frustruję przy malowaniu.

 
09-11-20 08:53  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dokładnie, próbować nowości raczej trzeba, a że czasem coś nie wyjdzie, tylko nauka z tego :)
Choć nie zrażam się do haseł "toy" czy "kids" na opakowaniach artykułów plastycznych bo nie raz się już się pozytywnie zaskoczyłem, jak chociażby BCG o którym wspominasz :)

 
27-12-20 10:47  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

mam małą poświąteczną aktualizację modelu, zrobiłem wszystkie koła i zamocowałem je do kadłuba, teraz jeszcze gąski i będzie z górki :)




--

 
31-12-20 15:04  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Ostatnia aktualizacja w tym roku, dorobiłem gąski. Lewa gąsienica wyszła trochę za krótka, i jest szpara ok 1mm na łączeniu, pewnie gdzieś w tym jest moja wina, dołożenie kolejnego ogniwa skutkowało, że góra za bardzo wisiała więc postanowiłem to tak zostawić i ukryć pod błotnikiem.

 
04-01-21 21:02  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki, fajnie ze się podobają! Gąsienice są laserowe, malowane temperami i przetarte grafitowym wkładem ołówkowym na wystających elementach, nie widać tego dobrze na zdjęciach ale na żywo daje to miejscami lekki metaliczny efekt.

 
06-01-21 10:44  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

w ostatnich dniach udało mi się popełnić błotniki z klamotami, łopata nie do końca pasowała tak jak na rysunkach w instrukcji, jak i montaż jednego z uchwytów był rozrysowany dosyć niejasno ale jakoś z tego wybrnąłem.




--

 
09-01-21 10:37  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Hastur - dzięki :), ze zdjęciami ciągle eksperymentuję jeszcze to nie jest do końca ten efekt który bym chciał, przydało by się bardziej rozproszone światło i lepsze ustawienia głębi ostrości, ale chyba z 6 letniego telefonu i 2 lampek biurowych lepszej jakości nie wyciągnę.

StuG - lasery były jako paski z możliwością rozłączenia na pojedyncze ogniwa, wszystkie poprzeczki od zewnętrznej strony gąsienicy były wygrawerowane nic nie trzeba było doklejać. Przy malowaniu trzeba było tylko uważać żeby pędzel nie był zbyt mokry bo kilka poprzeczek po prostu rozmiękło i straciło kształt. Jedynymi doklejanymi elementami były zęby od wewnętrznej strony gąsek. Zdjęcia zbliżeń poniżej plus bonus ze skończoną tylną płytą pancerza. Ten pomarańczowo - rdzawy kolor w rzeczywistości nie jest tak intensywny jak na fotach tu trochę za bardzo razi po oczach.

 
10-01-21 08:40  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Lelum - gąski przetarte są grafitem ołówkowym w miejscach o których mówisz, daje to lekki błysk i widać to trochę na zdjęciach, ale faktycznie metalizer zrobiłby lepszą robotę, pewnie spróbuję przy następnym modelu, masz jakiś konkretny produkt lub typ farby do polecenia?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024