FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
04-02-04 01:55  Re: [Technika] Jak używać areografu?
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Cellon sluzy do impregnacji poszycia modeli latajacych, jest zoltawy i blyszczacy

 
05-02-04 18:24  Re: [Technika] Jak używać areografu?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Panowie , nie śmiejcie się , tak wygląda mój aerograf.
Wyczyściłem go dokładnie , "zalałem" wodą destylowaną i włączyłem na próbę i...
Ładnie "sprayował" , ale tylko przez kilka sekund i kilka ruchów spustem.Dalej pomimo kolejnych manewrów jak wcześniej , nie chciał psikać...Widać było , że nawet nie podciąga wody w rurce w zbiorniczku...
Co za rozpacz... ;-/
P.S. Proponuję przenieść dalszą dyskusję do działu - Testy - pytania - uwagi.

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-02-04 18:28  Re: [Technika] Jak używać areografu?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Cofam propozycję przeniesienia dyskusji.Przeczytałem nagłówki w obu działach i tutaj jest chyba najlepsza lokalizacja takich problemów.Sorki za zamieszanie , ale jestem cały roztrzęsiony... ;-)).

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-02-04 18:42  Re: [Technika] Jak używać areografu?
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja używam ruskiego aerografu za 40 PLN. Nie wiem jakiej farby używasz, ale czyszczenie wodą destylowaną nie bardzo mi tu pasuje. Jeśli używasz farbek terpentynowych (Humbrol, Testors, Revell itp) to najlepsze są rozcieńczalniki terpentynowe lub silniejsze (aceton, nitro itp) ale te niestety niszczą tworzywa sztuczne i zastosowane uszczelki. Jeśli używasz farbek akrylowych (Pactra, Tamiya) to polecam bardzo ciepłą wodę z odrobiną płynu do mycia naczyń.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
07-02-04 13:40  Re: [Technika] Jak używać areografu?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nieee. Wodą nie czyściłem. Wody użyłem do sprawdzenia , czy w ogóle sprzęt "chodzi".
I nie chodzi ;-/.

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-02-04 15:26  Re: [Technika] Jak używać areografu?
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to bułka!
Wytrwale probuj go czyscic roznymi srodkami.... i ostroznie na gumowe elementy...
Zbyt duzo nie pomoge bo ja moim sprzetem malowalem tylko raz :-) hehe
Ale na szczescie udalo mi sie go szybko oczyscic! Potwierdzaja sie slowa inych... czyszczenie sprzetu to koszmar :[
;-)

Pozdrawiam!
Michał

 
08-02-04 21:51  Re: [Technika] Jak używać areografu?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Aerograf mój jest bardzo prosty , by nie powiedzieć prymitywny i wyczyściłem go z pewnością dokładnie i to kilkakrotnie...Niestety z podobnym rezultatem.Jadę jutro do sklepu w którym go kupiłem.Jestem pełen nadziei na skuteczną pomoc, zwłaszcza , że szybko odpisali na mojego maila i zaprosili do siebie na testy felernego sprzętu.( wciąż jestem miło zaskoczony).

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-02-04 21:31  Re: [Technika] Jak używać areografu?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Moje zaskoczenie trwa...
Byłem w sklepie; "stary" aerograf został przy mnie sprawdzony i okazało się , że ma wadę konstrukcyjną , a dodatkowo uszkodzony zawór powietrzny. Bez zbędnego ociągania się aerograf został WYMIENIONY na drugi , inny , choć w tej samej cenie...
Prawda , że piękne? Dostałem ponadto kilka cennych wskazówek dotyczących użytkowania.
Jutro chyba sprawdzę działanie nowego aerografu .
Bajka , co nie... (?).

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-02-04 11:52  Re: [Technika] Jak używać areografu?
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Mariusz, ty to chyba żyjesz w ksiażkach braci Grim (czy jak to się pisze).
Albo poprostu ktoś czasem czyta to co na wejściu do tego forum napisano. Serce rośnie.

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
14-02-04 19:34  Re: [Technika] Jak używać areografu?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wczoraj pomalowałem stary model czołgu.
Pierwsze uwagi - Malować trzeba nanosząc raczej cienkie warstwy farby, nie spieszyć się.Jeśli używamy butli ze sprężonym powietrzem , jest to nieco trudne , bo gazu ubywa...Lepiej jednak sprawić sobie sprężarkę!
Butla z gazem powinna być zanużona częściowo w ciepłej wodzie - podczas ubywania gazu szybko się ochładza i tym samym ciśnienie dodatkowo obniża się...
A strumień powietrza MUSI być dość mocny , aby zassać farbę (przynajmniej w moim aerografie , gdzie farba jest w słoiczku poniżej dyszy).
Ostatecznie zaworek na butli odkręcam początkowo gdzieś do połowy ,a później na max...
No i gazu ubywa jeszcze szybciej...

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024