FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-10-20 17:26  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Dziś udało mi się dokończyć przekładnię i umieścić ją w modelu. Nie do końca wyszło mi spasowanie jej ze sprzęgłami bocznymi. Może lepszym wyjściem byłoby wykonanie tych elementów jako jednej całości i dopiero wklejenie do wanny kadłuba.



--
pozdr, Radek

 
25-10-20 15:22  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witaj. Widzę, że sporo już skleiłeś z wnętrza. Mam pytanie odnośnie w/w elementów. cCo dokładnie tam nie zgrało? Wiem, że wcześniej skleiłeś sprzęgła boczne i wkleiłeś je na ścianki wanny. pozdrawiam. Adam.

 
25-10-20 15:45  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Aktualizacja stanu budowy. Dołożyłem skrzynię biegów i wał napędowy. Adam, co do spasowania przekładni ze sprzęgłami bocznymi to kwestia dokładności montażu. Przekładnia styka się z przednią dolną płytą pancerną. Zatem np. 1 mm przesunięcie jej nachylenia spowoduje, że poprzeczne wałki wychodzące z przekładni i łączące ją ze sprzęgłami bocznymi mogą nie wejść dokładnie tam gdzie powinny. Nie mam zdolności w programie graficznym, aby pokazać strzałką o co chodzi. Uważam jednak, że dobrym wyjściem byłoby sklejenie przekładni łącznie ze sprzęgłami bocznymi i dopiero wtedy wpasowanie całego modułu do wanny kadłuba. Jak już jesteśmy przy sprzęgłach bocznych to popatrz na model testowy Przemka W. On dokładniej oddaje wygląd tych sprzęgieł i osłony. Załączam także link do relacji z budowy plastikowego modelu TAKOM, która może być pomocna w budowie.
https://www.themodellingnews.com/2017/01/build-guide-king-tiger-henschel-turret.html




--
pozdr, Radek

 
25-10-20 17:03  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
NeutralnyM   

Radku czysta robota, dobrze Ci idzie. A dlaczego góra transmisji biała jest ?

 
25-10-20 17:43  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Radku widzę, że dużo już skleiłeś. Z przekładnią skumałem wszystko o co camman ;).

 
25-10-20 18:32  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Co jasnego koloru górnej części skrzyni biegów to pytanie raczej do autora projektu. Może to science fiction, a może nie. Chyba tylko Przemek W. mógłby coś na ten temat powiedzieć.
Adamie, szczerze mówiąc to chciałbym już skończyć to wnętrze i zabrać się za bryłę zewnętrzną. Chciałbym skończyć ten model w rok czasu, więc dłubię w każdy weekend, średnio 4-5 godzin dziennie. Gdzieś czytałem, że budowa plastikowego modelu TAKOM zajęła komuś 60 godzin, więc mi zajmie ok. 600 godzin. To masa czasu, pewnie lepiej bym na tym wyszedł na zdrowiu i kondycji, gdybym przeznaczył ten czas na spacery lub jazdę na rowerze. Ale cóż, wybrałem inaczej. Z ciekawością zaglądam na FB do Twojej relacji, bardzo mi się podoba dbałość o każdy detal. Jak będziesz robił amortyzatory to zwróć uwagę na miejsce przyklejenia tylnego prawego amortyzatora, Chodzi o to, aby przed nim zmieściła się ta poprzeczna przegroda przedziału silnikowego. Ja chyba będę musiał go odciąć i przesunąć 1 mm do tyłu.

--
pozdr, Radek

 
25-10-20 22:14  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Radku dzięki za dobre słowa. Ja zacznę wypełnianie wnętrza od tylnej ściany --> silnik --> ściana grodziowa --> reszta wnętrza. Inaczej tego nie widzę.

 
27-10-20 11:22  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
NeutralnyM   

Ta biel to raczej błąd projektu. Sugerując się tylko schematem malowania wnętrza z Takoma, widać że coś poszło nie tak.

 
01-11-20 15:46  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Kolejny pracowity weekend za mną. Można powiedzieć, że obecna sytuacja sprzyja modelarzom, im więcej czasu spędzamy w domu tym więcej kleimy.
Do modelu dołożyłem zbiornik oleju, oparcie dla strzelca-radio, zacząłem też robić wzmocnienie płyty stropowej i ścianę grodziową. Ściana grodziowa, jak zauważyli wcześniej Przemek W. i ostatnio Adam Ł. wymaga przeróbek bo została źle zaprojektowana. Zacząłem ją docinać, bo była za szeroka, podobnie jak wzmocnienie stropu z przodu pojazdu. Na razie włożyłem ją bez kleju, za tydzień zobaczę co dalej z nią zrobić.





--
pozdr, Radek

 
01-11-20 20:25  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Sporo roboty za Tobą Radku. Zazdroszczę tempa sklejania. Ja pomału wypełniam komorę silnika. Pozdrawiam, Adam.

 
08-11-20 16:02  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Sciana grodziowa poskładana. Umieszczenie jej w wannie kadłuba w takim kształcie nie było proste z uwagi na wspomniane już błędne jej usytuowanie tzn. zbyt blisko wałka skrętnego. Włożyłem też poprzeczne ściany do przedziału silnikowego i w miarę to razem pasuje. Pozostało mi więc trochę podocinać dolną część ścianki grodziowej wraz z niektórymi elementami. Na pociechę zostaje mi to, że to co usunąłem pozostanie niewidoczne.




--
pozdr, Radek

 
08-11-20 22:52  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Elegancko, co musiałeś zdemontować w tylnej części wanny?

 
09-11-20 08:39  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Coraz fajniej Twój model wygląda, wyczekuje efektu końcowego :)

 
09-11-20 09:29  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Adam, na razie nic nie demontowałem z tyłu, włożyłem te poprzeczne ściany grodziowe na sucho i tak na styk wygląda na to, że wchodzą bez większych problemów. Jak pisałem wcześniej zostawiłem szczeliny na grubość tych ścian, dodatkowo wyciąłem w nich na dole otwory pozwalające wsunąć delikatnie te walcowate elementy, które wcześniej przykleiłem. Mam nadzieję, że nie będę musiał nic demontować. Proszę napisz mi jaki Tobie wyszedł rozstaw tych poprzecznych płyt w mm. U mnie z tyłu na ścianie grodziowej przedziału silnika były zaznaczone miejsca przyklejenia tych poprzecznych płyt, a u Ciebie nie było ? Widziałem na FB, że masz godnych następców w modelarskim fachu :)

--
pozdr, Radek

 
09-11-20 10:34  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Cześć. Rozstaw ścian wychodzi u mnie dokładnie 41,5 mm. Co do linii na grodzi to też u mnie są i tylko tam. Jakby były np. na podłodze wanny to by nie było żadnego problemu. Niestety po zamontowaniu wentylatorów i tych bocznych zbiorników obok nich nie zostaje już wogóle miejsca pomiędzy w/w elementami a ścianami bocznymi pojazdu. Dlatego lekkie przesunięcie w jedną ze stron tych ścian spowoduje duży problem ze zmieszczeniem w/w elementów. Pozdrawiam.

 
09-11-20 19:39  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
NeutralnyM   

W relacji Adama jest dużo zdjęć, dużo uwag, pokazane co jest nie tak. Tutaj Radku, to wersja uproszczona ;-) Dobrze, że wstrzymałem się z kupnem modelu, nie ma czego żałować.

 
10-11-20 10:27  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

NeutralnyM ja nie przekleślam tego modelu. Oczywiście posiada tzw. wpadki (czyt. błędy), ale przy tak dużym modelu to jest chyba nieuniknione. Wyeliminować je mogą tylko surówki i korygowanie niezgodności na bieżąco. Czy były sklejane tego nie wiem. Co do modelu to jest wart chociażby zmierzenia się z nim ;). Pomimo różnych opinii o autorze projektu (często nieprzychylnych) ja dażę Go dużym szacunkiem bo włożył sporo pracy w zaprojektowanie tak obszernej wycinanki. Wiem, że model ma wady, które pokazuję podczas jego sklejania w moich relacjach, ale nie robię tego na złość autorowi, ani wydawnictwu, lecz tylko po to, aby inni modelarze po mnie mogli uniknąć moich błędów i w ten sposób być może skleić omawiany model lepiej niż ja. Wracając do autora modelu to pozostaje mu życzyć sklejania testowego i eliminację błędów przed wydaniem modelu do druku. Pozdrawiam, Adam.

 
15-11-20 15:04  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Po obejrzeniu wątku KING TIGERA Przemka W. aż wstyd pokazywać model ANGRAF, z drugiej strony patrząc na detalizację TAMTEGO modelu raczej nie dał bym rady. Przejdźmy jednak do modelu ANGRAF, polecam wszystkim zainteresowanym śledzenie relacji Adama Łabędzkiego na FB, jest na co popatrzeć i poczytać. Ja byłem ciekaw, jak wyjdzie połączenie przedniej płyty pancernej z boczną i tylną. Obawiałem się tego i słusznie. Adam sugerował, aby złożyć to na sucho, wyrzeźbiłem więc przednią płytę. Składa się ona z części wewnętrznej i zewnętrznej. Widać na zdjęciu, że coś trzeba będzie zeszlifować, aby wpasować płytę boczną. Większy babol widać jak się popatrzy na zejście bocznej płyty z nadgąsiennicową. Częściowo to moja wina, bo za mocno wsunąłem płytę nadgąsiennicową do wnętrza pojazdu. Da się to zamaskować, na szczęście na zewnątrz styki się zejdą. Dodałem jeszcze wentylatory i zbiorniki paliwa. Zbiorników nie "ozdabiałem" z zewnątrz, bo i tak będę musiał je trochę docisnąć boczną płytą pancerną. Tyle na ten tydzień.







--
pozdr, Radek

 
15-11-20 19:11  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Hejka, tak jak pisałem coś mi nie pasowało łączenie bocznych ścian z płytą przednią. Zapytałem kiedyś Darka o to, ale jest niedostępny. Wspominał, że będzie niedostępny. Ciekawi mnie jak wyjdzie to u mnie. Wyobraź sobie że wpuściłbyś ściany boczne do środka o 1mm tak jak chyba planowałeś zrobić Radku. Z przodu było by jeszcze gorzej. Pytanie co z tym zrobić? Dociąć płytę czołową czy zaślepić powstałe dziury? Ja chyba zrobię płytę czołową i położę górną płytę później dołożę boczne ściany i wyjdzie co tam trzeba robić dalej.
Pozdrawiam, Adam.
P.S. Chyba tylko my go sklejamy, bynajmniej nikt się nie chwali jak do tej pory jakąś relacją ;).

 
15-11-20 19:26  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Adam, masz rację. Przymierzyłem górną płytę i pasuje do wymiaru przedniej płyty, boczna płyta też się zgrywa. Więc ja będę zaślepiał dziurę między płytą nadgąsiennicową i boczną. Później jak dojdą gąsiennice i boczne osłony to praktycznie będzie niezauważalne. Niemniej rozwiązanie tych połączeń w projekcie jest delikatnie mówiąc nieprzemyślane.

--
pozdr, Radek

 
15-11-20 19:33  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Radku :) na nasze szczęście od środka na płycie nadgąsienicowej wewnątrz pojazdu będą pociski i jak sądzę zasłonią całkowicie tę dziurę. Niemniej mam już pomysł co tam zrobię i będzie elegancko. Roboty będzie sporo, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo :).

 
06-12-20 16:40  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Ostatnio zająłem się dość żmudną produkcją amunicji 88 mm. Udało mi się zmontować dwa przednie stelaże, myślę że zasłonią one szpary wynikające z niedokładnego zwymiarowania płyt nadgąsiennicowych, Dodatkowo zamaskuję te szpary, ale od strony gąsiennic. Dołożyłem jeszcze przedni KM. Dzięki zdjęciom Przemka, okazało się że ten w modelu niewiele ma wspólnego z oryginałem. Jednak zbyt dużych przeróbek nie robiłem, ten element po założeniu płyty stropowej będzie słabo widoczny. A i jeszcze zrobiłem coś w uproszczeniu przypominającego brakujący w modelu żyrokompas przy stanowisku kierowcy.




--
pozdr, Radek

 
06-12-20 20:57  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wykonanie pierwsza klasa !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-12-20 13:08  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Cześć Radku. Ja dłubię przy silniku. Jest co sklejać bo kawał z niego "dzika" :D. Ładnie wyszły te pociski i stelaże. Pozdrawiam.

 
08-12-20 13:42  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Adam, cieszę się że wróciła Ci wena na czołgi :). Dobrze, że robisz silnik, będę miał z czego podglądać jak do niego dotrę. Na razie jadę dalej z pociskami, dorobiłem radiostacje. Jak to w tym modelu bywa, okazała się trochę za wysoka i nie mogłem jej wcisnąć pod przedni pancerz tak jak należy.








--
pozdr, Radek

 
08-12-20 18:34  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Bonthyc 

 

Pięknie wychodzi! Mam pytanie, czy te białe pola na radiostacji tak są przewidziane według opracowania? Pytam bo trochę nienaturalnie to wygląda (podobnie jak biały wierzch zbiornika na którym stoi radiostacja).

Znalazłem dwa takie filmiki z wnętrza tygrysa. Może Ci się przydadzą. :)
https://www.youtube.com/watch?v=yV67vwiVaXc
https://www.youtube.com/watch?v=lIQ2vuGhWG8

 
08-12-20 19:10  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Bonthyc, dzięki za linki do flimów. Co do białego koloru skrzyni biegów, to tak było w opracowaniu. Nie malowałem jej na rot brown, boki czołgu i płyty nadgąsiennicowe też są w tym kolorze, więc aż tak mnie to nie razi. Niektóre elementy obudowy radiostacji są w kolorze beżowym lub jasno szarym (nie znam się) podobnie jak stelaże na pociski. Kolorystyka w tym opracowaniu (m inn. pociski) to chyba fantazja autora projektu, podobnie jak kamuflaż pancerza (pisał już o tym wcześniej Przemek W.), ale mnie się podoba. Kto będzie chciał mieć model na poziomie oryginału musi poczekać na wydanie modelu Przemka.

--
pozdr, Radek

 
08-12-20 22:41  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Radku. Silnik jest delikatnie za szeroki i nie wchodzi w komorę silnika jeżeli go skleić zgodnie z założeniami w instrukcjach.. Ja musiałem oderwać dwa elementy. Jest tam więcej problemów, więc bez malowania się nie obejdzie tu i ówdzie. Ja machnąłem cały farbą i tak za wiele to go tam widać nie będzie. Hejka.

 
20-12-20 15:35  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Powoli zapełniam pociskami przedział bojowy. Parki amunicyjne wymagają dużych przeróbek szczególnie elementy znajdujące się na wysokości osi obrotu wieży. Stelaże w tym miejscu są za długie i trzeba je poskracać i ułożyć pociski lekko pod kątem. Ja niestety miałem już trochę przyklejonych elementów, gdy Przemek W. zwrócił na to uwagę. Ponadto stelaże w przedziale kierowcy i radiotelegrafisty także musiałem odrywać i poskracać, upychając pociski głębiej w stronę burt. Mam nadzieję, że to wystarczy aby zmieścić mechanizm otwierania włazów. Problemy mam także z parkiem amunicyjnym przy grodzi silnika. Tam najniższy rząd stelarzy pod pociskami jest zbyt wysoki, co powoduje, że będzie mi trudno zmieścić trzeci, najwyższy rząd pocisków pod stropem. Nie zamierzam go jednak odrywać, bo za duże szkody będą, trudno. Płytę stropu położyłem na razie na próbę, bo jeszcze sporo elementów pod nią do zrobienia.








--
pozdr, Radek

 
20-12-20 16:57  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
greg   

Radku,zaprezentowałeś nam na "sucho" połączenie stropu kadłuba od strony lewej burty.
Jak wyglądają "zejścia" się szarych plam kamuflarzu na stropie i prawej burcie ?
Jeśli tak samo lub podobnie jak z lewej strony, to nie za bardzo to wygląda, a szkoda.

 
20-12-20 17:08  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajnie Ci ten Tygrys wychodzi mimo błędów projektowych o których wspominasz, jest na co popatrzeć, w całości będzie robił wrażenie :)
Sam zastanawiam się nad kupnem tego modelu ale po ilości wymaganych przeróbek które obserwuję w Twojej relacji to chyba poczekam na model Przemka W. oraz wzrost moich umiejętności co by go skleić.
Czy mi się wydaje czy kamuflaż na płycie stropowej jest odbity lustrzanie wzdłuż dłuższej osi pojazdu? Wprawdzie można to jakoś naprawić skanując część wycinanki i obracając w PSie, ale powodzenia z kalibracją drukarki tak żeby kolory i ta fajna walorka zgrywały się z resztą modelu. Może wydawca coś zaradzi?

Post zmieniony (20-12-20 17:22)

 
20-12-20 18:02  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Faktycznie, dopiero teraz to zauważyłem, na prawej stronie jest tak samo rozjechane kamo. No tu niestety Pan M. Dworzecki się nie popisał. Nie jest to też lustrzane odbicie lewej burty. Trudno będzie coś z tym zrobić, ale spróbuję pokombinować może z doborem farby lub zapasem koloru, aby chociaż trochę zniwelować te rozjazdy, bo to aż razi w oczy.

--
pozdr, Radek

 
20-12-20 18:52  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Radku - ała...ale gafa...tyle że Marcin Dworzecki jest niewinny. On dostaje plik z kolorem bazowym + plamami kamuflażu w odpowiednich kolorach i w odpowiednim miejscu. Tylko projektant wie, znaczy się powinien wiedzieć i sprawdzić jak zgrywają się kolory kamo. Tutaj jednak autor modeli zawalił po całości, a Marcin nie ruszając pozycji plam, zwaloryzował je i dodał rozmycie krawędzi. Akurat do grafika nie można tu mieć pretensji...

Post zmieniony (20-12-20 20:17)

 
20-12-20 19:23  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Darek przed drukiem poprawiał ten element, niestety w trakcie tego poprawiania powstało z tego odbicie lustrzane jakimś sposobem. Nie powinno się takie coś wydarzyć.

Po nowym roku dodrukujemy ten element i roześlemy. Przepraszamy za kłopot.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
20-12-20 20:03  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja również poproszę ten dodruk jak będzie bo u mnie jest tak samo porzesuwany kamuflaż :(.

Post zmieniony (20-12-20 20:04)

 
20-12-20 20:14  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Adam, oczywiście.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
21-12-20 10:11  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
NeutralnyM   

Answer - śledząc relacje Adama i Radka, ja bym się wstrzymał z tym drukowaniem ;-)
Co z innymi rażącymi błędami ? Też będzie to poprawione i przedrukowane ?

Pzdr

 
21-12-20 10:55  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Ja mimo wszystko dziękuję wydawnictwu za szybką reakcję i poproszę o przesłanie wydruku erraty. Już trzy miesiące walczę z tym modelem i zamierzam go dokończyć i chcę aby efekt końcowy był zadawalający. Przemku, dziękuję za wyjaśnienie kwestii odpowiedzialności za grafikę i przepraszam Pana Marcina Dworzeckiego. Myślę też, że przy okazji erraty płyty stropowej pancerza, warto aby ANSWER spojrzał też na wieżę, czy tam wszystko będzie OK z kolorami.

--
pozdr, Radek

 
02-01-21 15:39  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Po parkach amunicyjnych wziąłem się za lepienie Maybacha HL230. Adam Łabędzki na swoim profilu na FB dokładnie opisał i pokazał dużo zdjęć z budowy swojego egzemplarza, do których często zaglądam. Są tam opisane także błędy w opracowaniu, więc kto będzie zainteresowany to polecam tam zajrzeć, bo Maybach Adama prezentuje się bardzo efektownie. Mój na razie gdzieś w połowie budowy. Poniżej też zdjęcie oryginału dla porównania, na ile papierowy Maybach jest podobny.






--
pozdr, Radek

 
03-01-21 15:02  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Mały suplement z dzisiejszych dalszych prac w warsztacie nad silnikiem Tygrysa.




--
pozdr, Radek

 
06-01-21 12:24  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo ciekawie. Te X były jakoś nagniate?

 
06-01-21 16:20  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Dzisiejszy dzień znów spędziłem nad Maybachem w wersji Answera. Już prawie koniec, ale prawie robi wielką różnicę bo trzeba jeszcze ten silnik zmieścić w przedziale silnikowym. Na razie jak próbuję to wchodzi na styk i znów dziękuję Adamowi Ł. za cenne porady. Jak wspomniałem wcześniej kilka elementów wymagało przeróbek (za duże poszycie, lustrzane odbicia itp.). Niemniej jest frajda z budowy. Od siebie dodałem dwa walcowate elementy, takie jasne na przedzie, bo widziałem na zdjęciach oryginału w sieci. Co do pytania o wytłoczenie X na zbiorniku oleju, to zasługa grafika, bo ja nic nie tłoczyłem. Jak silnik włożę do komory, to praktycznie tylko wierzch będzie widoczny.





--
pozdr, Radek

 
10-01-21 16:37  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Mijają 4 miesiące pracy nad modelem. Zwykle tyle czasu mi wystarczało, aby zakończyć budowę, ale nie tym razem. Tu jeszcze nie jestem na półmetku. 3 weekendy, w tym Święta pochłonęła praca nad silnikiem i już powoli zbliżam się do finału. Dziś silnik umieściłem w komorze i tak zostanie. Dziękuję Przemkowi W. za dodatkowe zdjęcia, chciałem trochę uplastycznić górną część silnika, która będzie widoczna ale wyszło jak wyszło. Dorzucam też widok parków amunicyjnych w komplecie.









--
pozdr, Radek

 
17-01-21 16:36  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Kolejny postęp prac to dokończenie wyposażenia komory silnika, tj, zbiornik przelewowy paliwa, zbiornik wody i rura. Obydwa zbiorniki miały za duże poszycie, więc trzeba było sztukować. Obydwa też były za szerokie, aby zmieścić się obok siebie w komorze, więc musiałem poobcinać poszycie. Na szczęście wiedziałem o tym z relacji Adama Łabędzkiego. Filtry powietrza na silniku zamierzam pomalować. Przymierzyłem też płytę nad silnikiem, w miarę pasuje to na długość. Muszę tylko ją wypoziomować z górną płytą pancerną, dodam podkładki na wsporniki aby też boczne płyty nad wentylatorami miały się na czym oprzeć.





--
pozdr, Radek

 
17-01-21 16:55  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Radku cieszę się, że mogłem Ci w czymś pomóc swoją relacją. Widzę, że korzystasz i dobrze. Ja na razie nic nie kleję bo non stop w pracy siedzę. Tigera odstawiłem i nawet PZ II nie mam kiedy skończyć (brak czasu). Pozdrawiam.

 
17-01-21 19:21  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
greg   

Podglądam sobie postępy w budowie i muszę powiedzieć, że z każdą odsłoną, zaczyna to nabierać prawidłowych "rumieńców" .
Może to Komuś pomoże, na Youtube znalazłem odcinkową relacją z obudowy (od podstaw) King Tiger-a. Niesamowite przedsięwzięcie !
Warto zobaczyć https://www.youtube.com/watch?v=v_z1P18BwXw

--

 
31-01-21 16:22  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Dalsze prace w części przedziału silnikowego. Pomalowałem filtry powietrza na silniku i zająłem się dopasowaniem płyt nad wentylatorami. Trzeba było trochę podocinać, ale w końcu jakoś to wygląda. Trochę pracy w tej części było, więc szkoda byłoby to zakryć na stałe. Postanowiłem więc nie przyklejać tych płyt na stałe. Siatki to laserki kupione razem z modelem. Przejdę chyba teraz do kół napędowych, ale to dopiero za tydzień.






--
pozdr, Radek

 
01-02-21 11:56  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Całość klasa jak na razie. Fatalnie sie jednak rozjeżdża górna płyta przedziału załogi z pomylonym kamuflażem w stosunku do układu na bokach. Czy wydawnictwo już coś zrobiło w kwestii tej poprawki? Powinniście dostać erratę jako pierwsi. Ja mam ten model jeszcze nie pocięty, ale u was to już jest ten etap, kiedy to jest potrzebne. Mam nadzieję, że pomoc wydawcy to kwestia niedługiego czasu.

--
pzdr
-----------
ams



 
01-02-21 11:58  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tak, errata jest już w druku, początkiem kolejnego tygodnia będziemy wysyłać.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
13-02-21 16:40  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

O erracie na razie cisza, liczę że może w tym tygodniu dotrze do mnie. A tymczasem rozpocząłem długą i żmudną pracę z układem jezdnym. Dla ułatwienia zakupiłem dedykowany zestaw wycinany laserem od wydawcy. Zamiast 36 kół jezdnych w zestawie były 24, brakowało także dwóch kół zębatych i jeszcze sporo mniejszych kółek, ale … może tak miało być ? w końcu modelarz musi też się trochę wysilić.
Wahacze bardzo uproszczone, nie mają nic wspólnego z oryginałem. Nie będą jednak specjalnie widoczne po założeniu kół i gąsienic, więc się tym nie przejmuję. Model będzie dość ciężki, więc zależało mi na tym aby w końcowym efekcie pojazd mi się nie rozkraczył. Dlatego wahacze zamontowałem na trzpieniach z patyczków do szaszłyków, zalałem połączenia wikolem i liczę że wytrzymają. Do wahaczy dokleiłem imitacje śrub wycinane laserem zakupione w wydawnictwie Modelik. Te śruby wykorzystam też do ośrubowania pozostałych kół. Zalepiłem też szpary, które powstały w wyniku niedopasowania szerokości płyt nadgąsiennicowych i pomazałem farbą.






--
pozdr, Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024