FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
25-10-21 10:25  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Hahaha ale z czym nie jest wiarygodne, ten element czyli łopata może być założona jak się będzie podobało, a koniec końców może być wrzucona do środka. Gdyby były tam mocowania które umożliwiają zamocowanie tylko jedną stroną, to wtedy można się czepiać.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
25-10-21 12:22  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Łopatologia a sprawa polska .;-)))

Pozdrawiam .

 
25-10-21 12:40  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Racja Bizon.Sowiecka myśl techniczna jeżeli górny zaczep ,uchwyt łopaty byłby poniżej części metalowej to niepotrzebna by była podpora, podstawka dolna i można by różne długości łopat stosować.Nie widze po zdjęciu czy ma wygięcia na dociskanie nogą przy kopaniu czy służy tylko do ładowania a nie do kopania i wtedy ....a dobre jest nie będe się wtrącał z żartem za poważna relacja .Powodzenia w dalszej budowie Stug znakomity model.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
12-11-21 15:04  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Po aferze spod znaku łomu i szpadla, przyszedł czas na ostatni odcinek traktorowej epopei:-)

Przyszedł czas na nadanie modelowi ostatecznego wyglądu.
W ruch poszedł aerograf, lakiery bezbarwne, washe, pigmenty (kurzu na wielu zdjęciach niestety nie widać dokładnie - nie potrafiłem tego uchwycić w obiektywie) i inne paskudztwo, przeszczepione na kartonowy grunt z plastikowego podwórka:-) Pobawiłem sie nawet w prymitywny chipping przy pomocy kawałka gąbki umoczonej w farbie:-)
Nie ma chyba sensu tutaj pisać wypracowań, co, jak i kiedy (ale jeśli ktoś będzie miał pytania, to niech wali śmiało:-)), natomiast ostatecznie operacja zakończyła się sukcesem i budowa modelu ChTZ-16 została ZAKOŃCZONA

Nie obyło się oczywiście bez problemów. Oprócz tych czysto natury psychicznej, które zazwyczaj towarzyszą mi przed ogólnie przyjetym "weatheringiem", narobiłem sobie trochę szkód, dzięki czemu koledzy na SNE usłyszeli kilka nowych przekleństw i zobaczyli dorosłego chłopa rzucającego pensetami po pokoju:-) Na szczęście nikt nie zginął:-)

Niniejszym zapraszam do galerii końcowej i tradycyjnie paru słów podsumowania.

















Zagadnięty na początku relacji powiedziałęm, że układ jezdny w modelu jest wyrysowany dobrze. Jak to czasem bywa - człowiek najpierw chlapnie, a potem musi odszczekiwać:-) Wiadomo, że nie było tak różowo, skoro z oryginalnej wycinanki zostały jedynie tarcze kół napędowych. Jednym słowem zrobiłem go od podstaw, po mojemu, ale było warto - mimo, że napsuł mi trochę krwi. Proporcje są teraz zupełnie inne i chyba do przyjęcia.

Ogólnie opracowanie jest trochę wariacją na temat ChTZ-16, bo proporcje górnej części kadłuba też się trochę nie zgadzają. Ale tam niczego w sumie nie ruszałem - nie miało to specjalnie sensu. Z dołu też można by jeszcze kilka rzeczy poprawić, ale odpuściłem z tych samych powodów:-)

Sama konstrukcja jest na tyle czaderska, a model tak oryginalny, że musiał zagościć w moim warsztacie i ostatecznie na półce z gotowymi modelami, nawet z pominięciem niektórych przeróbek:-)

Co jeszcze... kilka dodanych elementów, szczególnie reflektor, zmieniło oblicze modelu i to dosłownie. Drugiego nie zrobiłem z rozmysłem - lubię takie niesymetryczne rozwiązania:-) Nie wszystko wyszło idealnie, nie ze wszystkiego jestem dumny, ale końcowy efekt uważam za zadowalający i mogę teraz spokojnie oddać się kontemplacjom na ulubiony temat pt.: "co następne?";-)

Dziękuję za uwagę i do zobaczenia w następnej relacji:-) Wybór już się krystalizuje:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-11-21 15:28  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Każdy model, choćby nie wiem jak bardzo brzydki, w Twoim wykonaniu wygląda przekozacko. Gąsienice to wręcz miazga. Mega zdetalizowane i pięknie ułożone. Wyglądają jakby naprawdę ważyły z kilka kilo a nie gram. Układ jezdny wymiata. Po wpadce z barwionką nie ma najmniejszego śladu.
Piszę trochę nieskładnie bo ciągle jestem w szoku jak fantastycznie to wszystko wygląda i jeszcze do końca tego nie ogarniam.
Mistrzostwo!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
12-11-21 15:40  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pełen odlot ! Super wykonanie !
A nie tylko Rosjanie mieli takie pomysły - USboys również :-)

 
12-11-21 16:00  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Tak oglądam i oglądam i nie bardzo widzę co takiego nie wyszło idealnie i z czegoż to nie jesteś dumny. Nie bądź choć raz taki skromny i odważnie przyznaj, że zrobiłeś świetny model.

--
serwusik

 
12-11-21 16:41  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

StuG, Model jest superextraklaśny. Pewnie jest coś, co z Twojego punktu widzenia nie wyszło jak założyłeś ale obiektywnie jest świetny. Ślady eksploatacji nieprzesadne ale ogromnie podnoszące efekt. Jedyny minus: nikt nie będzie miał odwagi pokazać swojego ChTZ-a 😄.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
12-11-21 17:47  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Model fenomenalny. A sam pojazd jest tak paskudny, że aż miło na niego popatrzeć ;-)

--
KMH Sokół Radom

 
12-11-21 17:52  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Fakt. ChTZ jako temat spalony. Wznowienia modelu też nie będzie bo nikt go już nie kupi no bo i po co. Lepszego już nikt nie zrobi.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024