FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-09-20 16:35  [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007) Powiadomienia e-mail są włączone 
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Witam i zapraszam do oglądania mojej debiutanckiej galerii.



Model Tygrysa z wydawnictwa Answer, projektu Stanisława Śliwińskiego. Model jest waloryzowany, pomimo zachowania oryginalnej szaty graficznej. Gąsienice wykonane według własnego projektu, wiele elementów wykonanych inaczej niż w oryginalnym projekcie, w oparciu o wygospodarowany zapas koloru.


Widok ogólny modelu:



I zbliżenia detali:



Relację z budowy modelu prowadziłem na sąsiednim forum:
http://1-25saf.com/viewtopic.php?f=4&t=1673

Zapraszam również do odwiedzenia mojej aktualnie prowadzonej relacji z budowy modelu polskiej tankietki TKS:
http://1-25saf.com/viewtopic.php?f=4&t=1704


Pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
01-09-20 16:55  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Rewelacyjny!

 
01-09-20 17:27  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


To mie się podoba

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
01-09-20 17:56  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Rewelacyjna robota, podglądałem relację od początku :-) Gratulację !

 
01-09-20 18:35  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Super model, Gratulacje!

 
01-09-20 18:39  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Debiutancka galeria wyrywa z butów i zmienia perystaltykę jelit:-)
Jest to moim zdaniem najlepszy Tygrys wykonany w "standardzie" (za waloryzację bez malowania mega plus) jaki widziałem. Ba! Prawdopodobnie to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy model pojazdu nie malowanego. Gąsienice to już majstersztyk sam w sobie.
Wielki podziw dla Twoich umiejętności i gratulacje. Jest do kogo równać, chociaż czy to w ogóle możliwe?

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-09-20 18:57  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Podpisuje się ręcoma i nogami pod tym co napisał Stug!
MAJSTERSZTYK!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
01-09-20 19:01  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Nie śledziłem Twojej relacji, ale widzę że mam co nadrabiać.
Efekt jaki osiągnąłeś, jest chyba marzeniem do osiągnięcia każdego, kto rozpoczyna swoją pracę nad modelem i wyobraża sobie jaki chciałby osiągnąć efekt końcowy.
W twoim modelu nie ma słabego miejsca (a przynajmniej zdjęcia go nie ujawniają :)
Niewiarygodnie czysta i precyzyjna robota.

Gratulacje.

Pozdrawiam,
Kuba

 
01-09-20 19:33  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Czy ktoś widział moją szczękę! Cięcie, retusz, spasowanie genialne. Można nabawić się kompleksów. Czekam na ciąg dalszy.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
01-09-20 19:35  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Świetny,gratuluje i podziwiam :)

 
01-09-20 19:48  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Niesamowity. Dołączam się do gratulacji

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
01-09-20 19:56  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I to jest standard! Po prostu niewiarygodna perfekcja.
Przestaję kleić modele i przerzucam się na lepienie pierogów.

Tomek

 
01-09-20 20:15  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie tylko model jest świetny, ale również galeria, tzn. zrobiłeś bardzo przyzwoite zdjęcia. Twoje modele z Małego Modelarza też fajnie wyglądają. Widać, że solidnie na nich ćwiczyłeś. Masz talent i ręce Ci się jeszcze nie trzęsą, tak jak (podobno) StuGowi. Chociaż jemu to raczej w niczym nie przeszkadza. Mam nadzieję, że niedługo uraczysz nas nowym modelem.

--
serwusik

 
01-09-20 20:31  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Piękny model, a wykonanie "tego" konkretnego modelu, to już mistrzostwo :-)

Moje gratulacje i czekam na kolejne galerie pełzaczy :-)

 
01-09-20 21:20  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Fantastyczna robota, precyzja wykonania najwyższy poziom, gratulacje, gąsiennice rewelacja

--
pozdr, Radek

 
02-09-20 07:02  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

I ja się dopisuję z gratulacjami, piękny model! :)
Dajesz korepetycje w klejeniu w standardzie? ;)

 
02-09-20 09:50  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Czy da się lepiej? To już wiesz tylko Ty. Ja sobie lepszego wykonania nie wyobrażam choć znajomi twierdzą że wyobraźnię mam dużą ;-)
Gratuluję i podziwiam.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-09-20 10:39  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Super dbałość o detal, w każdym calu. Świetnie wykonany retusz
Przepiękny standard, co lubię.
Wielkie moje wyrazy uznania!

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
02-09-20 13:37  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Łał i nic mądrzejszego chyba, nie napiszę:))). Super praca , precyzja , wykonanie . Uczta dla oczu . Gratulacje i aby więcej takich galerii .
Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
02-09-20 14:43  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Bardzo ładny Tygrys. Wycisnąłeś z tej wycinanki maksimum, a nawet więcej. Wyrazy uznania!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
02-09-20 16:24  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetny model. Precyzja i dbałość o detal robią ogromne wrażenie.
Brawo!

 
03-09-20 10:35  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Dziękuję za miłe słowa. Na pewno zmotywują mnie do dalszej pracy.

Co do jakości wykonania, to nie wszystko wyszło tak jak bym chciał.
Po pierwsze lekko skrzywiona lufa. Po drugie, spójrzcie na drugi od przodu segment błotnika po prawej stronie pojazdu, jego górną krawędź nie trzyma linii pozostałych segmentów. Przy przyklejaniu ręka zadrżała a cyjanoakryl od razu złapał na amen i tak zostało. Nie jestem zadowolony również z peryskopów na włazach kierowcy i strzelca. Na koniec, denerwują mnie smugi od pędzla na lakierze bezbarwnym na całej powierzchni pojazdu. Może popełniam jakiś błąd podczas malowania. Czy jest jakiś sprytny sposób na ich uniknięcie?

Generalnie jednak jestem z efektu zadowolony.

To był trudny model.
Nie wszystkie elementy są dobrze spasowane. Główne elementy kadłuba i podwozia pasują elegancko, problemy są z drobniejszymi elementami wyposażenia. W szczególności miałem problemy z jarzmem armaty i wlotem powietrza do silnika (ten element w kształcie litery V nad przedziałem silnikowym, do którego wchodzą karbowane rury). Pewnym utrudnieniem jest również brak klasycznego szkieletu. Autor przewidział tylko wzmocnienia służące do podklejenia wewnętrznej strony poszycia. W mojej opinii rozwiązanie takie nie gwarantuje wystarczającej sztywności bryły pojazdu. Szkielet można oczywiście zaimprowizować samodzielnie, lecz wymaga to dobrego przemyślenia kolejności działań, tak aby po usztywnieniu górna połówka kadłuba pasowała do dolnej.
Również strona wydawnicza pozostawia trochę do życzenia. Pierwszy egzemplarz który kupiłem był niekompletny - brakowało w nim arkusza z elementami wieży. Wymieniłem go więc w sklepie na inny. Sprzedawca zwrócił mi uwagę, abym sprawdził czy w modelu jest wklejka po wewnętrznej stronie okładki z dwoma dodatkowymi częściami (te skrzynki w kolorze drewna), gdyż miał już egzemplarze w których wklejki tej brakowało. Wklejka była, więc model zabrałem i na kilka lat zamknąłem w szafie. Gdy już się za niego wziąłem, to wtedy dopiero zauważyłem, że feralny arkusz z elementami wieży jest, lecz wydrukowany dużo jaśniejszym kolorem. Różnica była na prawdę drastyczna, postanowiłem więc kupić kolejny egzemplarz, tym razem bezpośrednio na stronie wydawcy. W otrzymanym modelu również były różnice kolorów, lecz ich układ był inny. Mając więc dwie sztuki modelu udało mi się skompletować zestaw arkuszy mniej więcej w jednym kolorze (chociaż różnice są miejscami widoczne). Wisienką na torcie jest fakt, że ten egzemplarz kupiony od wydawcy nie miał wklejki po wewnętrznej stronie okładki.
Przez moje ręce przeszły więc trzy sztuki tej wycinanki i każda była w jakiś sposób wadliwa. Definitywnie, wydawca powinien popracować nad kontrolą jakości.


Pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
03-09-20 12:19  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Na smugi pozostawiane przez pędzel jest jeden prosty sposób.
Nałóż na pędzel lakier i uderzaj delikatnie nim miejsce obok miejsca (tzw. tapowanie). Polakierowałem w ten sposób kilka modeli i na żadnym nie było śladu smug. A nie rozcieńczałem nawet lakieru. Przy rozcieńczonym lakierze praca powinna być jeszcze łatwiejsza.

Także jeśli chodzi o porady lakiernicze jesteśmy kwita:-) Przy czym dopiero po zaimpregnowaniu przeze mnie ogniw gąsienic napisałeś, że lepiej to robić po ukształtowaniu części:-) Efektem tego jest fajne sztywne ogniwo, które bardzo ciężko ukształtować:-) Będę musiał je na nowo rozrysować, ale to nawet lepiej, bo pewne rzeczy są do przeróbki:-)

Przy błotniku ręka zadrżała?:> W moim wykonaniu nie wiem, czy bym trafił tym błotnikiem w okolice czołgu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

Post zmieniony (14-04-24 10:51)

 
03-09-20 12:34  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Rewelacja, piękny model, gratuluję.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
03-09-20 12:46  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
skarczew   

@brzydal:
Kontrola jakości nie jest w interesie tego wydawcy. Sprzedanie 2-3 trefnych modeli jest bardziej opłacalne niż jednego dobrego.

 
03-09-20 20:25  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Podoba mi się, bardzo fajne wykonanie.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024