FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-07-20 22:39  [R/G] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Po odpoczynkowym Breguecie czas na coś większego. Zafascynowała mnie kiedyś okładka z tym wielkim oszklonym nosem i ogólnie absurdalny pomysł Hitlera - zbudowania ciężkiego bombowca zdolnego do lotu nurkowego, z misją nalotów na USA.



Opracowanie jest bardzo stare, dzisiaj raczej do potraktowania w kategorii "vintage". Nie znalazłem tu żadnej relacji więc pewnie będę pierwszy. W necie są bardzo marne zdjęcia gotowego modelu (i bardzo mało) więc trudno ocenić czy dobrze wygląda. Nikt się nie skarżył na sklejalność, ale grafika pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza niemal 1mm grubości linie obrysu czy podziałowe oraz kamuflaż, gdzie krawędzie plam są wykropkowane zamiast płynnego przejścia.
Nie będzie to więc model wypoczynkowy, bo do doprowadzenia go do sensownego wyglądu potrzeba trochę wyobraźni i pracy - ale też nie zamierzam się napinać i tworzyć czegoś całkiem od podstaw.
Z całym szacunkiem do ś. p. Tadeusza Grzelczaka - najbardziej rozczarowała mnie kabina pilotów, która została po prostu wymyślona. Może w latach 90. jeszcze nie były dostępne odpowiednie materiały. Zabrałem się więc ochoczo do jej przerabiania od podstaw ze zdjęć (głównie modeli plastikowych) i grafik z netu oraz filmu 3D, który nieźle pokazuje wszystkie szczegóły. Nie było zbyt wiele wersji rozwojowych, więc wnętrze raczej wygląda tak samo (uff...).

Pierwsze postępy.




--

Post zmieniony (30-12-20 18:19)

 
27-07-20 23:57  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Z wizytówki na pewno działa, to mój mail służbowy. Zależy ile to waży, jak za duże, może nie przełknąć - zwykle do ok 20MB na raz.
Może być jeszcze priv: tomekszejnoch@hotmail.com

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
28-07-20 08:52  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jak masz go sklejonego, to dawaj tu zdjęcia!

Z tymi nalotami na USA coś mi chyba zostało w pamięci z artykułu o którym wspomniano również o Greifie i skojarzenie zostało, jak widać błędne.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
29-07-20 13:32  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jak na priv to sprawdzę w domu wieczorem, na służbowy nic nie przyszło. Dzięki w każdym razie!

Co do oszklenia - mam gomixowy zestaw wytłoczek - czytałem o nim, że nie pasuje ale przykładałem wstępnie do tego co już jest i dementuję - nos i kopułka są OK.

--

EDIT po południu: Kazik, na priv też nic nie dostałem.

Post zmieniony (29-07-20 17:23)

 
21-09-20 20:40  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wakacje się skończyły, więc robota rusza mozolnie do przodu.
Wnętrze kadłuba wymaga wielu przeróbek - nie używam w ogóle szarych elementów z wycinanki, bo naniesione na nich ręcznie cieniowanie jest dla mnie nie do przyjęcia. Zastąpiłem wszystko kartonem barwionym i uplastyczniam przez nadanie wyglądu 3D.
Ze zgrozą stwierdziłem, że odcień szarości użyty w kabinie pilotów skończył mi się i nie ma już takiego w sprzedaży, więc wnęki podwozia i inne powierzchnie wewnętrzne będą miały nieco inny (bardziej wpadający w niebieski).
Fotele pilotów i w ogóle całe wyposażenie kabiny zrobiłem na podstawie zdjęć i filmu, jak znalazłem w sieci bo to z wycinanki było fikcją i poszło do kosza. Podobnie jest z wnęką kółka ogonowego. Tu dysponuję zdjęciami modelu plastikowego 1:48, który wydaje się dość wiernie odwzorowywać te miejsca.




--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
10-10-20 20:47  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Postępy prac.
Na drugim zdjęciu widać przesunięcia kolorów. Do szału doprowadzają mnie też linie podziałowe, dochodzące do 1,5 mm grubości.
Gdzie się da - na obrysach części odcinam je, a pozostałe nagniatam, może chociaż trochę znikną w czeluściach nagniecionych szczelin.
Zrezygnowałem ostatecznie z ruchomych klap i lotek - za dużo zachodu jak na takie opracowanie. Wyjątkiem jest ogon, którego lotkę zrobiłem z kartonu barwionego, bo w tym przypadku przerwy między lotką a ogonem są bardzo wyraźne i bardzo głębokie w oryginale, więc dla uplastycznienia tak będzie lepiej.
Dalej - wstępna przymiarka centropłata, symetria jest ;-)
Wnęki podwoziowe sprawiły dość sporo kłopotu technologicznie, bo musiałem je zrobić w zasadzie od podstaw z kartonu barwionego. Grube linie obrysu były nieakceptowalne, a tu jest potrzebne bardzo dokładne pasowanie. No i dodałem od siebie żebrowanie 3D.




Swastyka dorobiona, bo nie było a być powinna - tu grafika dokładnie tego egzemplarza.


--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
10-10-20 22:29  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Chciałem napisać "ster kierunku", ale "lotka" jest krócej ;-) Uznałem, że pionowa czy pozioma to pewnie też lotka. Wyłazi ignorancja lotnicza.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-10-20 23:08  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Prace nad skrzydłami zakończone, a po drodze wyglądało to tak.
Skrzydła są zbyt długie żeby usztywniły się tylko na podłużnicy i dwóch wręgach, zwłaszcza z trasowanymi liniami - więc dodałem kilka wzmocnień wzdłużnych.
Reflektor to oczywiście wygniecione kulką kółko, pomalowane srebrnym pisakiem olejnym (chyba) jak na zdjęciu, z żarówką z polistyrenowego pręta.



Znalazłem zdjęcie pokazujące prawidłowy wygląd pokryw podwozia i jeszcze parę szczegółów:


Więc przerobiłem wycinankowe klapy dla upodobnienia.
Dorobiłem też turbosprężarki, bo cóż to innego może być? Rura prowadzi wewnątrz wnęki podwoziowej z chwytu powietrza wprost do silnika, przez turbinkę w okrągłej obudowie.
Innych szczegółów, rurek itp. we wnękach pewnie nie zrobię, bo nie mam wiarygodnych materiałów. A fantazji z wycinanki nie będę uplastyczniał.


--

Post zmieniony (16-10-20 23:13)

 
17-10-20 12:02  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Mr.Tsing - dzięki!
Czy mówimy o tym rysunku?


Jak tak, to niestety nie mam do niego opisu.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
18-10-20 21:47  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Obudowy silników na surowo po sklejeniu i po bardzo wstępnym retuszu. Oraz przyłożone na sucho do skrzydła. Tu muszę wyrazić szacunek do mistrzowskiej ręki p. Grzelczaka - to jest niemal idealnie spasowane. Do szkieletu silnika na upartego też pasuje, ale nie szkielet tu jest najważniejszy.
Otwory wlotowe powietrza po bokach mają nieprawidłowe kształty, (ten bliżej gondoli powinien być wąski i pionowy) ale ingerencja w taki stary druk wyszłaby fatalnie, więc odpuściłem.
Różnice koloru na sąsiadujących częściach obudowy są niestety bardzo widoczne.




--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
31-10-20 00:41  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Cały grzmot (tak go nazywa Pani) po przymocowaniu skrzydeł i silników, stan na dzisiaj.
Tu i tam widać wstępne próby retuszu - niestety już nie wszystko tak dobrze pasuje, np. końcowe paski wyoblenia osłony silników są za krótkie o 3 mm.
Całość się błyszczy - to efekt caponowania przed wycinaniem. Karton jest sztywny i z natury nieco błyszczący, chociaż nie kredowy. Bardzo to utrudnia używanie BCG, które zupełnie nie chwyta takiej powierzchni (nawet po posmarowaniu i wyschnięciu - nie wsiąka). Używam więc głównie butaprenu - takiego starego, brązowego - ze słoika z datą ważności w 1993 roku. Rozcieńczałem go już wielokrotnie toluenem, może dlatego wciąż jest ;-)
Planuję na końcu wszystko dla wyrównania polakierować połyskiem, na to mat, z którego i tak zrobi się półmat (i nie mam nic przeciwko).



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
08-11-20 19:02  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Efekt działań ostatnich kilku dni - podwozie. To z opracowania odpuściłem całkowicie, bo z kilku metrów najwyżej przypominałoby ogólnie proporcje ale nic więcej.
Zacząłem więc grzebać i udało mi się znaleźć kilka marnej jakości zdjęć (tu tylko niektóre przykłady) na których coś tam widać, ale nie tyle, żeby odtworzyć szczegóły - zwłaszcza goleń w komorze płata. Znalazłem też zdjęcia dodatków do modeli plastikowych, jak widać - tak uproszczone że ostatecznie okazały się bezużyteczne.
Najwięcej, ale dopiero w połączeniu ze zdjęciami dają rysunki z niemieckich instrukcji (chyba), umieszczone w monografiach He-177.
Tylko, że rysunki jednocześnie wprowadzają najwięcej zamieszania - bo albo zawierają błędy perspektywy albo to podwozie wymyślał jakiś szalony naukowiec po niezłej dawce psychotropów. No i oczywiście jak zwykle - rysunki przeczą zdjęciom, więc tam gdzie to możliwe - bazowałem na zdjęciach, resztę siłą rzeczy nieco uprościłem, więc nie wszystko trzyma właściwe proporcje.
Wyciągnąłem średnią z posiadanych materiałów i powstało coś, co znowu trzeba nazwać "próbą rekonstrukcji".

Tu materiały wyjściowe:



A tu kolejne etapy powstawania elementów podwozia:



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
10-11-20 22:58  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dzisiaj etapy powstawania kółka ogonowego. Rysunki z instrukcji bombowca są znowu mało czytelne. Wnioskuję z nich, że dla odwzorowania wszystkiego co tam jest musiałbym wywalić całą ślepą wręgę do której mam przymocować kółko. To już niemożliwe, więc pójdę na uproszczenie - zwłaszcza, że pewnie nikt tam nie zajrzy.

Tyle wiem z rysunków o wyglądzie i mocowaniu:



A tak robiłem kółko w mojej uproszczonej wersji:



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
11-11-20 11:59  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wziąłem to pod uwagę. W Heinklu 111 który też jest dużym grzmotem, zrobiłem analogicznie i się trzyma. Widełki są z potrójnie sklejonego kartonu na wikol, który po wyschnięciu mocno je usztywnia. Oś kółka przechodzi tylko na wylot, od wewnątrz jest wklejona na cyjanoglut więc to połączenie jest pancerne. Najbardziej wiotkie wydaje się połączenie widełek z tym pionowym trzpieniem, ale też je wzmocniłem cyjanoglutem i razem to wytrzymuje ciężar tylnej części modelu. Wiem, bo jeździłem nim po podłodze ;-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
15-11-20 22:47  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Rajkub - patyki się skończyły :-D Teraz skrzydła są na cyjanoglutowanych płaskownikach. Niestety nie demontowalne.

Tymczasem - kolejne etapy.
Podwozie uważam za zakończone. Coś tam wyszło krzywo i nierównolegle więc oczywiście będzie na końcu korekta.



Stanowisko tylnego strzelca z działkiem MG151, na końcu owiewka - prowizorycznie przyłożona.
To wszystko jest od podstaw, bo w opracowaniu była fikcja, chociaż dobrze spasowana. Niestety końcówka kadłuba ma nieprawidłowy kształt, na wszystkich zdjęciach jakie znalazłem wygląda to zupełnie inaczej. Ale już za późno.




I etapy powstawania kołpaków - wszystko na BCG + wzmocnienie wikolem od środka na końcu. Tu nie będzie mistrzostwa jakie pokazuje np. Szebi, ale cały ten model nie miał być mistrzowski więc wybaczam sobie ;-)
Taki pancerny karton niestety nie ma zdolności kształtowania jak by się chciało - powierzchniowe nierówności będzie nieco widać. Może się wyrównają pod warstwą lakieru.
Retusz kołpaków robię po sklejeniu, drugi jeszcze nie jest gotowy.



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
27-11-20 22:54  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Powstały dwie bomby kierowane Henschel Hs 293 do podwieszenia na pylonach pod skrzydłami. Miałem do dyspozycji kilka rysunków i zdjęć, więc udało się to w miarę dokładnie odwzorować. Części z wycinanki wyrzuciłem.



A u mnie wygląda to tak - 100% kartonu w kartonie ;-)



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
03-12-20 20:33  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Przybyła bomba kierowana Ruhrstahl SD 1400 X.

W jakimś muzeum wygląda to tak:



A u mnie tak, w tle bomby Henschel już przymocowane do pylonów. Wszystko na razie tylko zacaponowane pędzlem.



Ten bombowiec ma bardzo mały prześwit - trochę się boję, że bomba w czasie startu będzie zrywała asfalt stabilizatorem...

--

Post zmieniony (04-12-20 10:00)

 
11-12-20 21:32  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Karabiny maszynowe MG - 131.
Zdjęcia z sieci są dość szczegółowe, więc trzeba się pomęczyć. Jeden w całości bo będzie widoczny w wieżyczce, pozostałe - będą wystawać tylko lufy.



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
12-12-20 11:27  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Nawet dość mocno zaburzone, moje umiejętności też jeszcze nie na wszystko pozwalają.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
19-12-20 00:41  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Zmęczyłem od podstaw wnętrze kabiny pilotów, po wyrzuceniu wszystkich części z wycinanki. Średnio jestem zadowolony, bo ten karton jakiś mechaty na zbliżeniach i do tego ten odcień właśnie się skończył, więc musiałem kombinować.
Czeka mnie teraz barrrrdzo trudna operacja - przyklejenie oszklonego nosa, który słabo pasuje (zamówiony kiedyś w Gomixie). Nie wiem, czy słabo bo ja nawaliłem z obwodem kadłuba przez odcięcie grubych linii, czy on tak ma.
Najpierw oczywiście jeszcze trzeba przykleić ostatni karabin maszynowy w środku (jeszcze nie zrobiony) z płócienną rurą do odprowadzenia łusek.





--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-12-20 18:18  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Budowa niemieckiego rura-bombera dobiegła końca, więc zapraszam do galerii.
Podsumowanie:
- z efektu końcowego jestem średnio zadowolony, wiele rzeczy mogłem zrobić lepiej - ale budowa tak się ślimaczyła, że na niektóre niedoróbki przymknąłem oko - np. nierówne ożebrowanie nosa (zbyt zaufałem projektowi i wyszło nieco krzywe, mimo docinania)
- statystyka: model powstawał przez 117 dni, od lipca do grudnia 2020 (takie dni, kiedy coś konkretnego zrobiłem)
- niektórych błędów merytorycznych też nie skorygowałem, np. niewłaściwy kształt tylnej końcówki kadłuba, zły kształt wlotów powietrza do silników, pierścienie obudowy silników są zbyt proste; po przyklejeniu bomb sterowanych okazało się też, że ta mocowana pod kadłubem jest za wysoka, więc szoruje stabilizatorem po pasie lotniska :-) na szczęście na kołach też stoi, ale powinien być minimalny prześwit.





















--

Post zmieniony (04-02-22 20:33)

 
30-12-20 21:20  Odp: [R/G] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Qniu - nie tyle się lubuję, co mam wobec nich wyrzuty sumienia że są takie fajne a zalegają w szafie więc próbuję nadrobić swoje marzenia sprzed lat. Skutek jest taki, że sterta narasta a te kupione dzisiaj za kilkanaście lat będą zabytkami...
Ale fakt, kusi mnie żeby skleić coś, co jest jeszcze ciepłe, ale raczej nie będzie to Cant ;-)
Zacząłem wczoraj LVG B.I - z 2008 roku, to już znacząca różnica w dacie opracowania.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
04-01-21 21:49  Odp: [R/G] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Siedzi za nisko i pisałem o tym przy samej galerii. To błąd projektu - miejsce przyklejenia pylonu jest zbyt daleko od dolnego wybrzuszenia kadłuba, co potwierdzają liczne zdjęcia oryginału. Trudno będzie to zerwać bez zniszczenia całego otoczenia i poszycia, ale rozważam to. Kąśliwe uwagi jednego kolegi na fejs-zbuku podziałały na mnie ;-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
05-01-21 09:00  Odp: [R/G] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Kurz będzie odkurzany raz na jakiś czas, nie ma innego wyjścia. Model jest polakierowany, więc kurz nie wnika w powierzchnię - trzeba zdjąć model ze sznurka i najpierw użyć dmuchawy modelarskiej ustnej po czym na balkonie spędzlować specjalnym pędzlem przechwyconym od Pani, który służył kiedyś do makijażu. Ma długie i bardzo gęste włosie i jest mięciutki.
Inne grzmoty wiszące pod sufitem też odkurzam w ten sposób - Sunderlanda już od 2004 roku, Catalinę i ostatnio He-111 (tak, już zdążył się pokryć grubą warstwą!).

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024