FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-09-20 21:02  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na razie bardziej przypomina kadłub okrętu podwodnego :) Kibicuję i podglądam dalej. Masz może jakieś zdjęcia wnętrza kabiny? Mało tego widać.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
22-09-20 06:36  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Świetnie zrobiłeś te wszystkie drobne, wielomiejscowe wyoblenia na kadłubie.
Z przyjemnościà obserwuję dalej...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-10-20 20:47  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Postępy prac.
Na drugim zdjęciu widać przesunięcia kolorów. Do szału doprowadzają mnie też linie podziałowe, dochodzące do 1,5 mm grubości.
Gdzie się da - na obrysach części odcinam je, a pozostałe nagniatam, może chociaż trochę znikną w czeluściach nagniecionych szczelin.
Zrezygnowałem ostatecznie z ruchomych klap i lotek - za dużo zachodu jak na takie opracowanie. Wyjątkiem jest ogon, którego lotkę zrobiłem z kartonu barwionego, bo w tym przypadku przerwy między lotką a ogonem są bardzo wyraźne i bardzo głębokie w oryginale, więc dla uplastycznienia tak będzie lepiej.
Dalej - wstępna przymiarka centropłata, symetria jest ;-)
Wnęki podwoziowe sprawiły dość sporo kłopotu technologicznie, bo musiałem je zrobić w zasadzie od podstaw z kartonu barwionego. Grube linie obrysu były nieakceptowalne, a tu jest potrzebne bardzo dokładne pasowanie. No i dodałem od siebie żebrowanie 3D.




Swastyka dorobiona, bo nie było a być powinna - tu grafika dokładnie tego egzemplarza.


--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
10-10-20 21:16  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Stateczniki robią wrażenie !
Powodzenia !

 
10-10-20 21:21  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Niesamowite rzeczy wyczyniasz z tym modelem. Szczerze mówiąc mi by się nie chciało :), ale zdecydowanie -warto chcieć! Podglądam dalej bo szykuje się prawdziwie bombowy samolot.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
10-10-20 21:25  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kawał dobrej roboty

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
10-10-20 21:50  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jeśli czerwony element na stateczniku pionowym nazywasz “lotka” , to błàd. To jest ster kierunku.
A poza tym jak zawsze fajnie!
Dobrze, że zrezygnowałeś z ruchomych sterów ; tu faktycznie byłby dysonans...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-10-20 22:29  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Chciałem napisać "ster kierunku", ale "lotka" jest krócej ;-) Uznałem, że pionowa czy pozioma to pewnie też lotka. Wyłazi ignorancja lotnicza.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
11-10-20 10:45  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Nagniatanie linii podziału robi super efekt podobnie wnęki podwozia i ster kierunku. Miałem Greifa w plastiku z Airfixa i to był jeden z najciekawszych, obok BV 141, modeli. Szkoda, że nikt nie chce zrobić ich na obecnym poziomie wydawniczym tylko kolejne meeeeee beeeefffff. Dlatego tym bardziej podziwiam Twój wybór modelu i sposób jego wykonywania.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
16-10-20 23:08  Odp: [R] Heinkel He-177 Greif, Fly Model nr 33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Prace nad skrzydłami zakończone, a po drodze wyglądało to tak.
Skrzydła są zbyt długie żeby usztywniły się tylko na podłużnicy i dwóch wręgach, zwłaszcza z trasowanymi liniami - więc dodałem kilka wzmocnień wzdłużnych.
Reflektor to oczywiście wygniecione kulką kółko, pomalowane srebrnym pisakiem olejnym (chyba) jak na zdjęciu, z żarówką z polistyrenowego pręta.



Znalazłem zdjęcie pokazujące prawidłowy wygląd pokryw podwozia i jeszcze parę szczegółów:


Więc przerobiłem wycinankowe klapy dla upodobnienia.
Dorobiłem też turbosprężarki, bo cóż to innego może być? Rura prowadzi wewnątrz wnęki podwoziowej z chwytu powietrza wprost do silnika, przez turbinkę w okrągłej obudowie.
Innych szczegółów, rurek itp. we wnękach pewnie nie zrobię, bo nie mam wiarygodnych materiałów. A fantazji z wycinanki nie będę uplastyczniał.


--

Post zmieniony (16-10-20 23:13)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024