FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
16-07-20 16:53  Odp: [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
ANDSZY   

Orlik w swojej ofercie miał kiedyś świetną tekturę, coś takiego jak piwna,tyle że bardzo gładka w kolorze brązowym,sztywna,a jednocześnie swietna do cięcia.Niestety nie wiem jak fachowo się nazywa.

 
16-07-20 22:00  Odp: [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ta ciemniejsza i sztywna - widziałem coś podobnego o nazwie preszpan.
Ale w internecie preszpan z dopiskiem jest dość grogi - koło 5-7 zł za arkusz. Ale czy to jest ten sam materiał- nie wiem.
Pamiętam, miałem te arkusze z Orlika, też teraz szukałem.

 
17-07-20 12:14  Odp: [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

należy pamiętać, że piwny karton bardzo kruchy. On doskonale kraje się, lecz tak samo doskonale i kruszy się...
Toż osobiście ja jego wzmacniam dwiema warstwami kartonu; wychodzi sandwich, który nie przeszkadza krajać, lecz ratuje od kruchości.



A jeszcze on nagle wysysa całą wodę z kleju (jeśli mowa o kleju typu PVA / Wikol ), tak że pożytecznie najpierw za miejscem sklejania palcem rozsmarować kroplę kleju, będzie jak gruntówka czy "primer coat".

--
Pieniądze to nie wszystko

 
17-07-20 12:15  Odp: [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

To normalne, skoro ma bardzo małą gęstość, czy raczej gramaturę - musi się kruszyć.
Coś za coś:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-07-20 13:32  Odp: [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
ekul   

A coś takiego?
https://www.ebay.co.uk/itm/A6-A5-A4-A3-A2-12-x12-Greyboard-100-Recycled-Thick-Cardboard-1mm-1-5mm-2mm/192066492204?hash=item2cb80e172c:g:r1cAAOSw2xRYZ8C6&redirect=mobile

Jak wpiszesz w wyszukiwarce: "1mm cardboard", to będziesz miał jeszcze większy wybór.

Post zmieniony (18-07-20 14:42)

 
19-07-20 05:40  Odp: [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
Kaziu12   

Początkowo nie ujawniłem, w jakim konkretnym kraju mieszkam, ponieważ pomyślałem, że post może być łatwiejszy do znalezienia dla kogoś, kto w przyszłości szuka prostego tłumaczenia angielskiego na "tektura piwna". Pomyślałem również, że nie będę miał problemu ze znalezieniem tego materiału jak bym znał jego angielską nazwę. Niestety tak nie jest. Próbowałem beermat board, coaster board, white pulp board, bleached pulp board, Pankadisc...

Mieszkam w Stanach Zjednoczonych, a najbliższe, jakie mogłem znaleźć, to podstawki pod piwo, które, jak zakładam, są wykonane z właściwego materiału (przykład tutaj: https://www.amazon.com/BAR-DUDES-Cardboard-Coasters-Square/dp/B076VN9Y2Z/).

Czy ktoś z Was miał sukces kupując ten karton w USA?

--

Post zmieniony (19-07-20 05:48)

 
19-07-20 09:49  Odp: [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Z opisu wydaje się że to właśnie to:

https://www.amazon.co.uk/Super-480gsm-Mounting-Models-Sheets/dp/B01CK0IBIA

https://www.amazon.co.uk/Mount-Board-microns-backing-modelling/dp/B071CMT66Y/ref=bmx_9?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B071CMT66Y&pd_rd_r=c0338a02-d025-4e60-a7ef-d5d795e93051&pd_rd_w=53ORZ&pd_rd_wg=oL5rl&pf_rd_p=db5d0e70-ae08-4bd5-973e-dec69f6992b2&pf_rd_r=F86KV8MVVHGZFA7DTDMK&psc=1&refRID=5KMT2G9WKXSDEJB2KBBQ

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (19-07-20 09:51)

 
19-07-20 16:45  Odp: [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
Kaziu12   

Tak, też je znalazłem, ale są na brytyjskiej wersji strony. Niestety, nie mogę ich znaleźć na amerykańskim Amazon. Znalezienie tego produktu na europejskich stronach wydaje się łatwe, ale na amerykańskich nie miałem szczęścia.

Czy ktoś z Was miał sukces kupując ten karton w USA?

Post zmieniony (19-07-20 16:46)

 
21-07-20 19:18  Odp: [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
mirabelka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Nie wiem czy o tym samym mówimy ale arkusze tektury o wymiarach 120 x 90 centymetrów czy jakoś tak, to zakupiłem w sklepie z artykułami artystycznymi (malarstwo). Było tam z pięć rodzajów arkuszy o różnych grubościach stosunkowo kiepskiej jakości ale na podklejanie, usztywnianie różnych konstrukcji jest OK.
Ten sam karton zakupiłem również w sklepie z artykułami tapicerskimi (pewnie tapicerzy coś tam usztywniają) tylko dwa rodzaje grubości a cena ok 7 zł za sztukę, acz dawno nie kupowałem

pozdrawiam Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024