FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-07-20 11:40  [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Link do galerii http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=392217&t=392217&page=1

Witam,

Jest to moja pierwsza relacja na "czarnym", choć wcześniej już poskładałem 3 okręty na "białym" (pampersy: ]), dlatego część z was może mnie kojarzyć. Migracja, podyktowana jest jedynie chęcią poszerzenia znajomości, nigdy z nikim nie miałem i nie mam żadnego konfliktu na białym i mam nadzieje, że tak pozostanie, hehe: ]
Kilka słów o mnie, uzależniony sklejacz z już chyba 6-letnim stażem, poszukiwacz wrażeń, lubię eksperymentować i próbować realizować nawet najgłupsze absurdalne pomysły. Ostatnio zaczynam mieć odchył, że dedykowane dodatki to zUo. Choć jestem wielkim fanem drewnianych pokładów, są po prostu piękne.

Prezentowany przeze mnie model Shimakaze rozpocząłem już około 2 lata temu podczas kryzysu, jaki mnie dopadł podczas budowy Nagato, hehe.
Wykonałem wtedy cały kadłub w brudnym, czyli szkielet zamknięty podposzyciem. Obecnie wracam do tego modelu z zamiarem wykonania go w całości. Bardzo się ciesze, że nie pociąłem go wtedy, bo przez ostatnie 2 lata udało mi się na tyle podgonić z różnymi fanaberiami, tak że wydaje mi się, że będzie to na plus.

Budowę rozpoczynam uzbrojony w 1 sztukę modelu (nie będzie łatwo, bo zdążyłem się przyzwyczaić do dobrodziejstw 2 egzemplarzy), laserowy szkielet, ryflowane pokłady i lufki. Zaopatrzony jestem też w dość sporą ilość różnych generycznych dodatków półfabrykatów, jak pokłady, ryfle, drabinki i inne dziwne rzeczy.
Z braku zdjęć referencyjnych dedykowanych Shimakaze, będę mocno wspierał się opracowaniem 3D z wydawnictwa Kagero

Całość prezentuje się tak.


Rzeczony wcześniej kadłub


Tu rozpoczyna się właściwa zabawa: ], Ryfle tnę na blachy z drutem 0,4 imitującym łączenia oraz pokład pokryty matami przykrywam folią wraz z okuciem mosiężnym 0,2mm, na koniec dorabiam krawężnik wysokości około 1mm




i drobny błąd do własnej korekty, wydawca testuje czujność: ]


pozdr

Post zmieniony (30-06-21 07:03)

 
03-07-20 12:46  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hej Karas,

miło Cię tu widzieć.

Oczywiście patrzę i zazdroszczę, na pewno znowu będzie DZIEŁO.
Zapewne arcy. :)

 
03-07-20 21:37  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Malaya wyszła cudownie, więc tutaj też będzie poezja :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
04-07-20 10:18  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witamy okrętowego mistrza na forum "czarnym":-)

Czarne, białe, niebieskie, czy piegowate... niezmienny jest Twój wysoki kunszt modelarski:-) Dlatego cieszę się, że wzbogacisz również to forum - wszak Twoje relacje i gotowe modele są odlotowe:-)!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-07-20 19:44  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

zasiędywuję i podpatrywuję

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
10-07-20 17:55  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe dzięki Pany, będziemy się starać, co by nie dać ciała tak na starcie: ]

Przez miniony tydzień udało mi się nakleić jedynie pokład z kilkoma modyfikacjami, o których pisałem już wcześniej. Przyznam, że nie wiedziałem czego się spodziewać po drutowaniu ryfli, ale jestem zadowolony, efekt jest delikatny, ale zauważalny, do tego dojdą jakieś washe i inne maziaje i trochę będzie można więcej podkręcić efekt płyty.
Jak można zauważyć, po tylnym fragmencie pokładu, zdecydowałem się dość znacznie zaingerować w projekt, przerabiając Shime na wersje, która potonęła w niesprzyjających okolicznościach, mam nadzieje, że zapasu koloru mi starczy na te zabawy. OBY: ]

Kolejny etap, to burty i w dalszej kolejności poszycie denne. Wszystko planuje ciąć w paski. Niestety będzie to fikcja, lekko wspierana wowsem, war thunderem i zdjęciami podobnych jednostek.

Tyle mam na obecną chwilę.









 
17-07-20 20:22  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Kolejny update.
Burty, a w zasadzie poszycie + kluzy kotwiczne. Przy czym te ostatnie były dość problematyczne z racji swojej pokrętnej konstrukcji. Nie mniej wszystko ładnie do siebie pasowało i nie można tu nic zarzucić projektowi. Miałem lekkie hece z noskiem, który to musiałem wyciąć i dorobić sobie nowy z zapasu, ehhh niefortunne decyzje i lekko kopnięta geometria dała mi się we znaki. Żałuje też, że przykleiłem te platformy pod beczki na rufie, bo mocno to przeszkadza w manewrowanie modelem.
Cięcie poszycia na pasy według własnego widzimisię i bazując lekko na mniejszej jednostce Kagero class.
Powoli zabieram się za poszycie denne, będzie tam kilka skosów i muszę jakoś rozsądnie zaplanować sobie kompensacje obłości, no nic... jedziemy dalej






 
17-07-20 21:19  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wychodzi wspaniale. Co to były za łączenia na pokładzie, które są wykonane z drutu? Na moich modelach w 2D są zaznaczone jako linie przerywane. Teraz dopiero zwróciłem uwagę. O co w tym chodzi?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
17-07-20 22:20  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mam wrażenie, że to były takie metalowe taśmy na płytach maskujące połączenia. Co prawda nie chciałem, moje "druciane" rozwiązanie jest trochę za delikatne, ale bałem się, że za mocno będą wystawać i przez to przeszkadzać w montowaniu wyposażenia. Ze zdjęcia zdjąłem sobie ilość szeregów, wyszło mi 5 od C do burty, a na takim rysunku mam podział na dziobie. Rufa to moja wyobraź nia



Post zmieniony (17-07-20 22:21)

 
19-07-20 20:10  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Obiecujące początki ;) Bardzo podoba mi się jak pomalowałeś pokład z ryflami.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-07-20 07:05  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

@Karas, witam, bardzo ciekawe temat, będę oglądać z dużym zainteresowaniem, powodzenia.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
22-07-20 21:54  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

@Karas,model miał nadrukowane podziały poszycia czy to już Twoja ingerencja w wycinankę? Super robota, jak zawsze :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
23-07-20 10:47  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Das79pl, podziękował: ]
@Kruszyna, Nie, w projekcie jest głądko, tzn klasyczna szara burta. Może to i lepiej bo dzięki temu nie widać, czy czegoś krzywo nie pociąłem: ]
Rozmalowałem sobie podziały w cadzie, druk na zwykłą kartkę i niewielką ilościa kleju nakleiłem lustrzane odbicia na rewers burt. Dalej z górki, cięcie pasów i paneli. Co 2 pas był dodatkowo naklejany na kartke z bloku technicznego aby zasymulować przekładkę.

Btw, pożale się. Po drodze miałem mały wypadeczek z udziałem Shimy i mojego (nadal żywego) lvl2 młodego: \
obecnie pod kontrolą, może i nie jest idealnie, stan igła nie klepany... ale da się jeszcze wszystko wyprowadzić.

 
23-07-20 12:27  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Sklejacz   

Na czołówke poszedł.

--
Pozdrawiam
Paper Boy

 
23-07-20 12:51  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Bardzo mi się podoba Twoja technika budowy modelu i jej efekty.
Będę śledził Twoje postępy, bo też chcę w przyszłości zrobić ten model w wersji po dozbrojeniu.
Szkoda, że wydawca nie pokusił się o drugie wydanie właśnie w wersji z końca jego służby lub jakiejś erraty-dodatku z zamiennymi i dodatkowymi elementami. W między czasie odnaleziono wrak tego okrętu i jest już jednoznaczna pewność co do konfiguracji uzbrojenia i ukazało się też kilka opracowań, więc baza jest.
A z uszkodzeniami, przy Twoim warsztacie to pewnie nie będzie śladu.
Powodzenia w budowie!

--
"Si vis pacem para bellum"

 
23-07-20 20:38  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Podglądam Twoje klejenie, i sporo waloryzujesz ale to na pewno wzbogaci ten model. Trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
25-07-20 13:16  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam,
@SklejSeModel , a no, jak dzik w grządki : ]
@Najger, dziękuje bardzo. Ale nie mam pretensji do wydawcy o wersje. Tzn jest tyle różnych wersji okrętów, tyle niuansów, że nigdy wszystkim się nie dogodzi. Np teraz, zanim zacząłem shime, chciałem spróbować się z Avangardowym ryjkiem. Ale też mi wersja nie podpasywała, wolałbym tą późną, dużo bogatsza w różne smaczki, no ale: ] Zmian byłoby naprawdę sporo i nie na moje siły. W shime wielu zmian nie ma, mam nadzieje, że starczy mi zapasu: ] hehe.
@Jorzik , tak staram się sporo podkręcać, bardzo spodobał mi się styl klejenia kadłuba na blachy i w tę stronę chcę uderzać. Do tego washe podmalówki itp itd.

Update, mimo że monotematyczny to dość obszerny w zdjęcia. Jak można zauważyć, udało mi się pokryć cały kadłub poszyciem, dno z barwionki. Pasy i blachy swobodna fantazja na podstawie ogólnych zasad. Gdybym miał jakieś materiały, to pewnie pokusiłbym się o jakieś otwory na pobór wody i jakieś skrzynie kingstonowe, ale, że nie mam nic o tym pojęcia, to zostaje gładkie. Pokusiłem się też już o faze washa i podmalówek temperami. Rezygnuje z suchych pasteli, aby nie musieć tego lakierować, ale jeszcze zobaczymy.

Kolejny etap to pewnie jakieś klocki na pokładzie, jeszcze nie wiem, nie zadecydowałem.

pozdr















 
25-07-20 16:29  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jest moc!

 
25-07-20 23:19  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tutaj dno wyszło ze smakiem, już więcej kombinować nie trzeba.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-07-20 20:34  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

@Karas, dzięki za info. Przyda się kiedyś Twój patent :)
Wiem, że pewnie już to gdzieś tłumaczyłeś, ale przed washem pryskasz model lakierem czy kaponujesz arkusze?
Chciałbym kiedyś w swoich modelach używać lekkiego washa w standardzie, ale z tego co wiem BCG nie lubi się z kaponem :P

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
28-07-20 10:00  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Włodek, dzięki
@ADAM 12, W sumie to nawet nie planowałem więcej dodawać, nawet myślę o lekkim ściągnięciu nieco tego "makeup'u"
@Kruszyna, Niestety tak, tzn arkusze są kaponowane, tak samo jak kadłub z podposzyciem. Może to trochę bzdurnie zabrzmi, ale poszycie kleje na CA, całe. Wszystko co tu widać do tej pory było klejone na CA. Samego washa Valleio mam tu bardzo mało, tzn jedynie na pokładzie i głównie na styku burta/dno białe i ciemne plamy, czyli zupełnie niewashowe wykorzystanie: ]. Reszta tej tak jakby rdzy na dnie, to tempery. Tak samo temperami pomalowałem burty na krawędziach styku wszystkich blach.
Na takie pomalowane krawędzie idzie pędzel płaski z wodą, wody nie za dużo nie za mało, na tyle aby robiły się małe kropelki i smugi. Pędzlem maziam góra dół. Tempera jest mocno matowa i bardzo fajnie kontrastuje z zakaponowanym kartonem dając taki efekt starości brudu i pyłu.
Bardzo lubie je stosować, ze względu na łatwość uzyskania dowolnego koloru, kiedyś opisywałem na białym podczas budowy Malaya. Jedyna ich wada, to słabe krycie metalu i one nigdy nie schnął : ] tzn, Zawsze można je rozpuścić, choćby wodą z powietrza, dlatego trzeba lakierować wszystkie metalowe powierzchnie po temperach.

Post zmieniony (28-07-20 10:01)

 
28-07-20 12:14  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo podoba mi się ten efekt, który uzyskałeś.
Mam prawie skończony kadłub Hiei, z którego jestem średnio zadowolony. Chyba trochę na nim poeksperymentuję. Te tempery nakładasz na łączenia blach pędzlem, czy czymś innym? W sam środek szczeliny, czy obok też?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
28-07-20 12:33  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Panie Spychacz: ]

Staram się na szczeliny, bez apteki, ale raczej delikatnie, taka rozwodniona farbka, jest delikatnie ciemniejsza od poszycia, ale to dosłownie ledwo ledwo, aby podkreśliło delikatnie sam fakt występowania tych podziałów, ale nie zaznaczała. Takie trochę poetyckie pierdaczenie, ale zależy mi aby zaznaczyć, że należy to robić ostrożnie, bo bardzo łatwo przesadzić, z czym właśnie mam duże problemy, IMO im subtelniej tym lepiej. Bardzo łatwo zrobić karykaturę.
Natomiast, jeśli już się coś spitoli, to można się ratować wodą i chusteczkami: ] Przypominam, że karton kaponowany.
Należy też mieć na uwadze, że mokra powierzchnia z temperami, może wydawać się zupełnie czysta i bez żadnego efektu, który to dopiero ukazuje się po wyschnięciu wody. To tak po moich failach zauważyłem : ]

Jeśli się zabierzesz, prosze podziel się efektem jaki uzyskasz, może sam coś ciekawego odkryjesz.
powodzenia: ]

 
28-07-20 18:06  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki Karas. Pewnie że się podzielę, choć nie nastąpi to prędko, bo obecnie koncentruję się na Arizonie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-07-20 19:51  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

No teraz tu przylazł szaleniec :) Mógłbyś w sumie manuale pisać z tymi metodami na łosze i insze wynalazki panie :)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
30-07-20 21:31  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

@Karas, dzięki za tutka :)
W związku, że nie należy do kaponiarzy, na przyszłość będę musiał się wyposażyć w aero z matowym lub satynowym lakierkiem. Czekam na więcej!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
02-08-20 13:32  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Sprudin, Panie, ja to dopiero sam odkrywam co do czego, nie mnie pouczać innych: ]
@Kruszyna, faktycznie bcg z kaponem za bardzo się nie kochają, inne wodne też mają problem, no cóż. Jak to mówią, albo rybki, albo akwarium.

Dziś, postęp raczej niewielki. Nie mam za bardzo czego pokazać, przez miniony tydzień jedynie poskładałem chatkę i pas demagnetyzacyjny. Przy czym pas zjadł mi 5 dni. Pas powstał z 3 wiązek drutu 0,2. Opaski to zapas offsetowego koloru.
Muszę kupić wenflony w aptece, rozmiar 1,4 na wały śrub: ]

 
09-08-20 16:53  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

yello,

Kolejny drobny updejcik.

Zamknąłem część podwodną, okazuje się, że wenflon 1,4 to tak naprawdę 1mm igły, a dopiero 2,0 daje 1,4mm. Z których to zrobiłem wały śrub.
Na kolejny ogień poszły nadbudówki kominowe. W projekcie ta podłużna płaska nadbudówka, stanowiąca też podstawę pod wyrzutnie torped jest zaprojektowana na ostro, a powinna mieć krawędź obłą góra-ścianka co zamarzyło mnie się też spróbować zrobić to. nooo i jakoś to wyszło, może nie idealnie, ale sam zamysł wyszedł w miarę nieźle. Musiałem lekko zwęzić daszek i zawinąć oklejkę boczną tak, aby to się jakoś zamknęło. CA i jechane: ]. Na szczęście geometrycznie wszystkie oklejki były ładnie spasowane, więc nie musiałem tu nic kombinować. Czego nie mogę powiedzieć o tej sekcji wyprowadzenia przedniego komina. MASAKRA. NIC, dosłownie NIC nie pasowało do szkieletu. Moim pomysłem było rozcięcie ich na osi symetrii i dalej to już sztukowanie. Żałuje, że ponakłuwałem karton pod przyszłe barierki i schodki, bo po tych wszystkich rzeźbach niewiele się zgadzało ze stanem faktycznym. Mam nauczkę na przyszłość. Reling wykonuje z drutu 0,12. Wszystkie kratki wentylacyjne wymieniam na siateczkę z drucianym okuciem.
Tyle na dziś, pozdr

Śruby malowane. Jedynie założone do zdjęcia.


Niski domek, niestety widać ślady walki z obłą krawędzią,




Domek masakra, w którym nic nie pasowało samo z siebie: ]



Post zmieniony (09-08-20 16:58)

 
09-08-20 19:12  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Ta podstawa komina to fakt dziadostwo było najgorszy element chyba w całym modelu ,ja tam szlifowałem i pomalowałem , a mam małe pytanko czy masz kotwice?
Pozdrawiam

 
10-08-20 10:13  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Piękne kopytko żeś wymodelował z tej podstawy komina ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
10-08-20 12:11  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Kruszyna, podziękował: ]
@Stanisław, hehehe miło wiedzieć, że to już ten najgorszy moment za sobą: ] Ale to było aż dziwne, że tak prosta geometria jest tak bardzo niedopracowana, szczególnie jeśli weźmiemy to przez pryzmat nazwiska projektanta, No ale. Nic czego nie dałoby się wyprowadzić.
Co do kotwicy to, rozumiem chyba przyczynę pytania. Odp brzmi tak, dostałem ją, ale w formie laserowo wyciętej erraty. W wycinance, próżno jej szukać.

Tak dla kontrastu, daszek wentylacji, który według mnie był bardzo trudny do sklejenia i wyprowadzenia poprawnej geometrii, ale za to jest dobrze zaprojektowany i niemal idealnie się pozamykał.



Post zmieniony (10-08-20 12:17)

 
24-08-20 17:23  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam,
Czas co nieco odświeżyć wątek, tempo lekko mi przysiadło, a do tego jeszcze wakacje i wyjazdy. No ale jadymy z koksem: ]
Przez ten okres czasu, udało mi się posadzić chatki na pokładzie, pozalepiać szczeliny: ] i osadzić jeden z 2 kominów. Obecnie jeszcze nie jest cały uzbrojony, brak choćby rur parowych i odciągów. Niemal cała druciarnia zrobiona z drutu 0,12mm. Delikatne to strasznie, ale właśnie taka grubość drutu, otwiera dla mnie pewne możliwości, między innymi poprawne zawinięte drabinki klamrowe.
W dalszej kolejności można się spodziewać, że nic niespodziewanego się nie stanie: ], tzn dalej kominy i osprzęt śródokręcia.




 
24-08-20 18:17  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Pięknie, proszę o obowiązkową fotkę z groszem ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
24-08-20 18:35  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Osz kurka ,fantastycznie poczynasz Panie Karas, ja się z moim nie mam co pokazywać normalnie:)

 
24-08-20 19:49  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zaginane drabinki klamrowe...szacun!!!
Świetnie wygląda.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
31-08-20 08:57  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki chłopy, @Kruszyna sry, zapomniałem o groszu, nigdy ani jednego zdjęcia z groszem nie zrobiłem: ]
Co do modelA, Drobny postęp, postawiłem przedni komin, tu też nie było problemu z pasowaniem części, wszystko ładnie się pozamykało, jedynie znów sam sobie rozmieściłem drabinki, bo nie pasowało mi bezpośrednie sąsiedztwo drabinki i poręczy. Z udziwnień dorobiłem sobie jedynie odciągi.
Kolejnym etapem, będą wszystkie rurki wokół komina i zastanawiam się nad zrobieniem toru szynowego dla wózka z torpedami.
pozdr.





 
31-08-20 09:39  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Karaś, ale zostawiłeś te kominy tak po prostu zaślepione? Zupełnie do ciebie niepodobne...

--
wydawca przez małe "w"

 
31-08-20 11:31  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe też mi to teraz nie leży, tzn taki był projekt. Niestety wcześniej tego nie zaplanowałem jakoś sensownie i ćpach stało się. Po pierwszym kominie, zrozumiałem swój błąd, ale dla utrzymania spójności stylu 2 też tak wykonałem. Co prawa, wydaje mi się, że w kominach nie było żadnych rurek które mogłyby wzbogacić wizualnie. Jedynie co najwyżej jak w Nagato takie blachy których zadaniem było blokowanie aby woda nie wlatała bezpośrednio do samego pieca: ]. ALe nie mam żadnych zdjęć ani dowodów.
Mam jedno zdjęcie które jedynie uchyla rąbka co tam mogło być, ale "logs show nothing"
YUGIRI

 
31-08-20 11:39  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Te klamry drabinki plus głębszy czarny otwór wyglądałby o wiele lepiej..

Wiem, prowokuję :-)

--
wydawca przez małe "w"

 
31-08-20 16:01  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Komin jak i cała reszta i tak wyglądają niesamowicie!

--
pzdr
Kemot

 
10-09-20 16:59  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Fantom Model, hehe się wie, hehe: ]
@Kemot, podziękował

Yello Pany, updejt dziś delikatny, jakoś ostatnio nie mam sił. Przez niemal ostatnie 2 tyg, jedynie udało mi się wykonać 2 przewody dziwnej treści, które to znajdują się przy 1 kominie. Mimo fantazyjnej konstrukcji nie miałem z nimi żadnego kłopotu, ładnie się poskładały i ładnie trzymały geometrię.
No i obiecane tory... z których to średnio jestem zadowolony, generalnie wyszły dużo za wysokie. Skorzystałem z pół gotowca, czyli torów oferowanych laserowo. Niestety po dodaniu tego srebrnego, co szyne udawać miało, a wykonane jest z druta 0,4. Urosło na tyle dużo od powierzchni pokładu, że nie do końca mnie to pasuje, ale ciąć nie będę. Dodatkowo tor ten powinien kompensować wypukłość pokładu, czyli zewnętrzna szyna wyższa niż wewnętrzna, a w osi symetrii to już w ogóle powinno być nisko... no ale. Jest jak jest, lepiej nie będzie.







 
11-09-20 10:43  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Eugene Pasichnick 

 

Hi!
Great job!

"2 przewody dziwnej treści"
H-shaped is the cook-house flue.

 
11-09-20 11:27  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,mnie się podoba od początku do chwili obecnej sposób budowy i uzyskany przez Ciebie efekt,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-09-20 11:42  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wcale nie wygląda to na delikatny updejt, te tory minowe to kawał grzebania na moje oko..

--
wydawca przez małe "w"

 
11-09-20 13:17  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Krzysztof1976 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No, ładnie Ci to wychodzi.

 
11-09-20 14:48  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przewody kominowe robią robotę - świetnie się prezentują.
Tory faktycznie wyglądają na ździebko za wysokie, ale zbliżenia na zdjęciach mogą dać nierzeczywisty obraz całości.
Jest dobrze:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-09-20 18:34  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Spokojnie to co robisz mogłoby powstawać w skali 1:100, a i tak detalizacja byłaby wystarczająca. Wykorzystanie washa i ogólnie pojętego brudzenia, to nowa jakość, którą wprowadzasz wśród okrętowców. Coś pięknego - kibicuję od samego początku!

 
14-09-20 11:27  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Eugene Pasichnick, thx mate.
@marek1, @Krzysztof1976,@Fantom Model, Dzięki pany.
@StuG, Są za wysokie, szczególnie jak się popatrzy i porówna ze zdjęciami. Oczywiście lepsze takie, niż wcale, bo chyba projekt ich nie przewiduje wogóle, tzn są namalowane na pokładzie. Nie mniej mogłyby być niższe.
@Tomek,Bo okrętowcy zrobili sobie technoligiczny skansen i dzielnie go bronią: ], W sumie, ciężko się dziwić, nikt po zrobieniu 100 jednakowych działek plot nie będzie już taki sam, na pewno ma to destrukcyjny wpływ na psyche, hehe choć nie wiem co gorsze, 8 zestawów pom pom czy kilkaset ogniw do czołgu. Nie mniej, niby nic nowego, świat zna washe i inne udziwnienia od wielu lat, ale okrętowcom jakoś nie po drodze z takimi praktykami.
Czy to źle, nie wiem, wątpie. Czyste sklejenie w standardzie to też sztuka i wymaga fury skilla, obecnie poza moim zasięgiem.

 
25-09-20 17:20  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

yello Pany,

Kolejna chatka na pokładzie, ostatnia na tym poziomie w którą, nie trzeba było za mocno ingerować, niestety od teraz trzeba będzie trochę porzeźbić i samemu sobie rozmalować kilka części.
Co do rzeczonego domku, wszystko ładnie pasowało. Źle przykleiłem jeden panel: ] ale nie będzie z tym problemu jak się przykryje działem. Błędnie zaznaczone jest miejsce jednego venta, mimo że na rysunku złożeniowym jest już poprawnie oraz okienko w nadbudówce, powinno być bardziej z tyłu, niestety nie ogarnąłęm, wyciąłem jak było namalowane i już nie dało się z tym zrobić. Ten duży chwyt powietrza, niemal go zakrył.
Druciarnia nadal 0,12mm






Pozdr
Karas

 
28-09-20 19:23  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Siateczka na vencie z herbaty? :>

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024