FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 27Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
10-09-20 16:59  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Fantom Model, hehe się wie, hehe: ]
@Kemot, podziękował

Yello Pany, updejt dziś delikatny, jakoś ostatnio nie mam sił. Przez niemal ostatnie 2 tyg, jedynie udało mi się wykonać 2 przewody dziwnej treści, które to znajdują się przy 1 kominie. Mimo fantazyjnej konstrukcji nie miałem z nimi żadnego kłopotu, ładnie się poskładały i ładnie trzymały geometrię.
No i obiecane tory... z których to średnio jestem zadowolony, generalnie wyszły dużo za wysokie. Skorzystałem z pół gotowca, czyli torów oferowanych laserowo. Niestety po dodaniu tego srebrnego, co szyne udawać miało, a wykonane jest z druta 0,4. Urosło na tyle dużo od powierzchni pokładu, że nie do końca mnie to pasuje, ale ciąć nie będę. Dodatkowo tor ten powinien kompensować wypukłość pokładu, czyli zewnętrzna szyna wyższa niż wewnętrzna, a w osi symetrii to już w ogóle powinno być nisko... no ale. Jest jak jest, lepiej nie będzie.







 
11-09-20 10:43  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Eugene Pasichnick 

 

Hi!
Great job!

"2 przewody dziwnej treści"
H-shaped is the cook-house flue.

 
11-09-20 11:27  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,mnie się podoba od początku do chwili obecnej sposób budowy i uzyskany przez Ciebie efekt,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-09-20 11:42  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wcale nie wygląda to na delikatny updejt, te tory minowe to kawał grzebania na moje oko..

--
wydawca przez małe "w"

 
11-09-20 13:17  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Krzysztof1976 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No, ładnie Ci to wychodzi.

 
11-09-20 14:48  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przewody kominowe robią robotę - świetnie się prezentują.
Tory faktycznie wyglądają na ździebko za wysokie, ale zbliżenia na zdjęciach mogą dać nierzeczywisty obraz całości.
Jest dobrze:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-09-20 18:34  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Spokojnie to co robisz mogłoby powstawać w skali 1:100, a i tak detalizacja byłaby wystarczająca. Wykorzystanie washa i ogólnie pojętego brudzenia, to nowa jakość, którą wprowadzasz wśród okrętowców. Coś pięknego - kibicuję od samego początku!

 
14-09-20 11:27  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Eugene Pasichnick, thx mate.
@marek1, @Krzysztof1976,@Fantom Model, Dzięki pany.
@StuG, Są za wysokie, szczególnie jak się popatrzy i porówna ze zdjęciami. Oczywiście lepsze takie, niż wcale, bo chyba projekt ich nie przewiduje wogóle, tzn są namalowane na pokładzie. Nie mniej mogłyby być niższe.
@Tomek,Bo okrętowcy zrobili sobie technoligiczny skansen i dzielnie go bronią: ], W sumie, ciężko się dziwić, nikt po zrobieniu 100 jednakowych działek plot nie będzie już taki sam, na pewno ma to destrukcyjny wpływ na psyche, hehe choć nie wiem co gorsze, 8 zestawów pom pom czy kilkaset ogniw do czołgu. Nie mniej, niby nic nowego, świat zna washe i inne udziwnienia od wielu lat, ale okrętowcom jakoś nie po drodze z takimi praktykami.
Czy to źle, nie wiem, wątpie. Czyste sklejenie w standardzie to też sztuka i wymaga fury skilla, obecnie poza moim zasięgiem.

 
25-09-20 17:20  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

yello Pany,

Kolejna chatka na pokładzie, ostatnia na tym poziomie w którą, nie trzeba było za mocno ingerować, niestety od teraz trzeba będzie trochę porzeźbić i samemu sobie rozmalować kilka części.
Co do rzeczonego domku, wszystko ładnie pasowało. Źle przykleiłem jeden panel: ] ale nie będzie z tym problemu jak się przykryje działem. Błędnie zaznaczone jest miejsce jednego venta, mimo że na rysunku złożeniowym jest już poprawnie oraz okienko w nadbudówce, powinno być bardziej z tyłu, niestety nie ogarnąłęm, wyciąłem jak było namalowane i już nie dało się z tym zrobić. Ten duży chwyt powietrza, niemal go zakrył.
Druciarnia nadal 0,12mm






Pozdr
Karas

 
28-09-20 19:23  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Siateczka na vencie z herbaty? :>

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 27Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024