FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-01-21 17:31  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie jest zle, fajnie się to zgrywa. Retusz może gdzieniegdzie za mocny co sprawia wrażenie przytłoczenia, ale z doświadczenia wiem, że po ustawieniu na pokładzie zleje się/zgra z całą resztą modelu. Sam u siebie czasem przeprowadzam elaboraty nad tym retuszem, kolorem barierek, żeby jak najmniej żyło to swoim życiem. Czasem kolor blednie z upływem lat, czasem trzeba przeprowadzić mały lifting. To już pedantyzm i staram się z tym walczyć - to nie jest łatwe : )) Bardzo Ci zazdraszczam tego zasobu czasowego na tworzenie tego wszystkiego, dobra robota.
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
06-01-21 20:10  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zwykły rozpraszacz bryzgów +100 do majestatu :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
08-01-21 08:47  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@szebi, z tym retuszem, to jest ciężki temat: ], tzn stosuje jedną farbkę, mieszankę tempery do wszystkiego, ryflowane pokłady, retusz i druciarnie. To wszystko kryje jedną i tą samą farbą. Ale zgadzam się, są różnice, które wynikają chyba z innych czynników, Lakier który stosuje lekko podbija i przyciemnia kolor, CA też mam wrażenie że czasami miesza. Na koniec jeszcze wash, tzn staram się malować jedynie takim bardzo delikatnym i niby jest spoko, ale po chwili wytrąca się z niego ciemny, czarny pigment. Jak nie ogarnę i już z kropli washa niewiele zostaje, głównie mokry pigment, to wszelkie ubrudzenia są znacznie silniejsze. Jednym zdaniem, nie ogarniam tematu. hehehe jeszcze nie. Ale może kiedyś.
Niby wiem, że lepiej retuszować kolorem jaśniejszym niż wycinanka, ale praktyka jakoś nie idzie w parze.
Co do czasu spędzanego, to staram się robić to co dzień, nie dlatego że muszę, tylko daje mi to bardzo dużo satysfakcji. Kiedyś starałem się to jakoś oszacować i pewnie wyjdzie mi coś pomiędzy 1-2godzinami dziennie. To sporo: ]


@ADAM 12, hehe dodatkowo źle zaprojektowany, bo według projektu, powinien rozchodzić się promieniście, na co wskazują wystające boczne płyty deflectora. Jeszcze ich nie przyciąłem, może tak zostawię. Ale nie ma co narzekać, jak na razie tfu tfu tfu, nie było niczego co by sprawiło abym chciał tym cisnąć do śmiecia, hehehehe, dodatkowo z każdą kolejną częścią przyklejoną do pokładu, szansa na trafienie takiej pada: ]

 
12-01-21 23:14  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

No i cyk, "niemal" cała chatka postawiona. Jedynie nie mam jeszcze świateł nawigacyjnych, ale pracuje nad rozwiązaniem.

Transparentna taśma samoprzylepna, mam nadzieje, że będzie idealna do imitowania kolorowego szkła na kolorowe lampki nawigacyjne: ]


Co do chatki. Skorzystałem z mojego starego projektu flag sygnalizacyjnych, niestety. Tu wykazałem się małą roztropnością. Źle, że wkleiłem stelaż na pokład, zanim go uzbroiłem we flagi i brezentowy worek, mam wrażenie, że było by mi dużo łatwiej to wykończyć poza głównym modelem i wkleić całość na gotowe, a tak dużo się namęczyłem.
Łapki do kół ratunkowych, były słabo zaprojektowane, jako obejma dla tego koła, a nie wieszak. hehe i niby jak to koło potem można by wyjąć: ] Nie wiem nawet, ile razy pogniotłem tą dziwną wystającą antenkę, ale należało ją zrobić na końcu. Bo po pomalowaniu całej druciarni, ciężko było znaleźć miejsce, za które można by przytrzymać ten domek.
No i to by było na tyle, jeśli chodzi o pewien etap w moim życiu, hehe tzn modelu : ]

pozdr




 
13-01-21 21:58  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Super! Flagi zdecydowanie dodają koloru (dosłownie i w przenośni).
I tylko jednej rzeczy się przyczepię: gdzie jest groszówka? :-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
13-01-21 22:09  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Te flagi tak pozytywnie nastrajają, że bierzesz rozbieg i siuuup! - z tej trampoliny na główkę pewnie na jakąś wyrzutnię torped pod spodem ;-)
A na poważnie - model jest niesamowicie uplastyczniony, mam wrażenie użycia jakiegoś washa, mylę się?
Okapniki nad bulajami to pomalowany drut?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
14-01-21 10:13  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Paweł B. 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Te flagi to istna masakra! Brawo Karas. Czy możesz laikowi zdradzić sekret ich wykonania, o ile to nie jest jakaś tajemnica państwowa :)

 
14-01-21 10:41  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki Pany,
@Waldek K , ahhhh nigdy nie stosowałem monetek i jakoś ciągle mam z tym problem aby zapamiętać, ale może kiedyś ogarne temat: ]
@Batonus, tak stosuje washe, light grey od vallejo głównie, choć inne też ale punktowo. Wszelkie przebarwienia które tu widać, wszelkie smugi to właśnie wash, wycinanka jest gładka i jednolita. IMO washe fajnie wyciągają detal i przełamują monotonię jednolicie szarej bryły, ale trzeba uważać, łatwo przegiąć i zaszkodzić... co zreszta widać i u mnie. Ale uczymy się... dość powoli ale uczymy; ]
Tak okapniki to 3mm drut 0,2, przyklejony, pomalowany i polakierowany, co by farba nie zlatała z niego
@Paweł B. Pefka. hehe.

po pierwsze obrazek który można sobie wydrukować, ja jade na kolorowym laserze z pracy: ]
To są flagi przemalowane z jakiegoś manuala japońskich flag sygnałowych, niestety nie za dokładnie, bo oni je mieli w różnym krztałcie, część prostokątna, część kwadrat, trójkąt i taka podcięta z ząbkiem jak np litera A i B. Niestety nie pamietam linku źródła, ale do odnalezienia. Niektóre flagi mają w połowie wysokości zaznaczoną kreskę po bokach, oznacza, to, że należy zrobić z tego trójkąt.

https://drive.google.com/file/d/1Yg0xMFKefcOQ5JPbEDoByUSQdhIQD_P_/view?usp=sharing

Obrazek zawiera 4 komplety A-Z 0-9 i kilka jakichś ogólnych. Ja ten obrazek dla Shimy drukowałem w skali 50%, tak aby po przekątnej miały około 4mm, bo tyle miałem miejsca pod półką.

Po wycięciu danej flagi, rozwarstwiam ja i za pomocą rozwodnionego BCG sklejam obie połówki. Teraz należy się zastanowić co dalej, Jak wieszam to staram się uzyskać efekt wiszącego ręcznika, takiej szmaty trzymanej za 1 róg. Więc trzeba trochę wyobraźni i sobie je jakoś powyginać, aż do uzyskania ostatecznego kształtu. Gdy wyschnie, retusz krawędzi i na model: ]

Wieczorem postaram się zrobić jakieś przykładowe zdjęcie jak to wygląda w procesie produkcji.

pozdr

Post zmieniony (14-01-21 10:58)

 
14-01-21 21:09  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Jak dodasz monetkę to wpędzisz wszystkich w kompleksy :P

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
15-01-21 20:09  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

ehhhh no i ogarnąłem, chatka z monetką i obiecany proces produkcyjny flagi, nic nadzwyczajnego jak się okazuje.
Retuszuje akwarelkami, kleje rozwodnionym BCG mniej więcej .5/.5 z wodą. Wymemłanym w słoiczku po pactrze. Wycinam, rozwarstwiam, sklejam obie połówki i gdy jeszcze wszystko jest mokre formuje pozycje na "ręcznik", co może widać: ].

PS do zdjęcia z groszem, musiałem zaciągnąć kredyt u córki, straszne oprocentowanie, za 1 monetę oddaje 2 takie same: \


 
15-01-21 21:49  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Chatka cudo. Bez tej monety wydawała się 4x większa. Oprocentowanie 100% to normalnie lichwa :)

 
15-01-21 23:19  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ja z flagami jestem większy cwaniak, udało mi się je wydrukować dwustronnie :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-01-21 01:13  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zgadzam się z Lafala74, to wydawało się zdecydowanie większe! Czapki z głów, oto mistrz!
Adam12 i to jest słuszna koncepcja. Masz jakąś precyzyjną drukarkę, czy może dużo papieru i cierpliwości? ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
16-01-21 09:06  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@lafala74, mogę się tylko cieszyć, że moje zarobki pozwoliły mi na bezproblemowe uzyskanie kredytu. Trochę zacisnę pasa i jakoś to spłacę: ]
@ADAM 12, Też się nad tym zastanawiałem, ale zrezygnowałem, ponieważ nie widze żadnych korzyści, a proces uzyskania takiej flagi jest zdecydowanie trudniejszy. Szczególnie że i tak potrzebuje zmoczyć flagę do formowania. Więc klejenie obu połówek jest pożądanym etapem. Co prawda podczas pocieniania zdarza się, że niszczy mi się flaga i to dość często, tak 1 na 10. Ale Jeśli uzyskujesz to co chcesz, a przy tym masz pełną kontrolę i powtarzalność, to gratuluje.
@Waldek K , dzięki. destroyerek 1:200, w podstawie to tak ma z 2cmx4cm

pozdr

 
16-01-21 22:23  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja flagi na Fuso drukowałem dwustronnie na papierze śniadaniowym i zwilżanie nie robiło problemu. Gorzej skleić dwie połówki żeby pasowały niż zwilżyć jedną warstwę papieru. Poza tym to dwie połówki - raz grubiej + klej. Mimo wszystko każda technika jest ok, byle efekt tej techniki był owocny.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
16-01-21 23:00  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dokładnie tak jak napisałeś Szebi, ważne jest, aby była satysfakcja i osiągnięty zamierzony efekt. hehe ja na tym Twoim fusiaku to się niemal wychowałem : ]

 
25-01-21 18:18  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Yello,

Chatka postawiona, dorobiłem brakującą drobnicę za chatką, kilka skrzynek i barierka. Oraz trochę przed nią. Kołowrotki i chwyty powietrza.
Co dalej nie wiem, pewnie detal w przód. Tyle celem komentarza: ]
pozdr




 
25-01-21 20:32  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pięknie proszę Pana. Dzwoneczek z czego?

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
25-01-21 22:44  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

A mnie dalej zachwycają te rurska na kominie.
Piękna robota!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
26-01-21 09:18  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki Pany,
@Spychacz, wycinankowy, przeszlifowany i pomalowany.
@Kruszyna, mocno się mnie przyfarciło, zazwyczaj takie ustrojstwa nie składają mi się najlepiej.

pozdr

 
02-02-21 16:57  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzień dobry, graty z sekcji dziobowej meldują się na pokładzie.
Tyle, czekam aż mnie łańcuszek dojedzie, nie wiem czy nie będzie za duży, ale się przymierzy, się zobaczy się.

pozdr



 
02-02-21 23:41  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to masz problem teraz, już lepiej modelu się nie da zrobić, i weź tu się człowieku rozwijaj :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-02-21 07:43  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Pozostaje mi jedynie mieć nadzieję, że granica jest dużo dalej.
Będzie tak trochę 'fizjologicznie' hehe. IMO wszystko zależy od przyjętego stylu. tzn nie mam zamiaru udawać, że robię goowno i daleko mi wszędzie, bo to by była hipokryzja i obłuda. Mam tam jakieś swoje sztuczki w których czuje się naprawdę dobrze. Każdy z nas ma jakieś swoje smaczki style wykonania. Zaczynając zabawę z modelarstwem te... 7 lat temu chyba jakoś tak, nawet nie wiedziałem w którą stronę pójdę. hehe żeby było zabawniej jako pierwsze zrobiłem sobie 3 samolociki. Nawet je jeszcze mam, są w opłakanym stanie: ], ale po tych 3 samolocikach, uświadomiłem sobie że mam problem, 1 zajmował mi około 3 miesięcy, co w skali czasu było dla mnie problemem. Dlatego zainteresowałem się okrętami, wtedy wydawało mi się, że będę je wykonywał dłużej, mówiąc kolokwialnie, liczyłem, że taki model mi na dłużej starczy, hehehe no i tak jest. Jeden pancernik robię w około 1,5-2 lata: ] co było dobrym wynikiem, mimo że w funkcji objętości, pancernik z akwarium zajmuje dużo więcej przestrzeni i jest nieporęcznym pudłem. No ale trudno, pogodziłem się z tym. Jak na razie Shima wychodzi najbardziej optymalnie względem czasu i objętości przestrzeni, stosunkowo mała a planuje ją zrobić w niecały rok, co jest bardzo dobrym wynikiem. Małe i robi się długo: ]. Tak jak widać, zależy mi aby nie lecieć zbyt szybko na sztukę, a przy okazji detalizacja sprawia mi dużo frajdy, to przyjąłem sobie taki a nie inny styl wykonania. Jak najwięcej dorabiać, dodawać i starać się aby to jakoś wyglądało. Stąd moja niechęć do laserów i dodatków które mają jedynie na celu przyspieszenie 'produkcji'. Co innego dodatki których nie jestem w stanie samodzielnie wykonać, a jakość ich jest nieporównywalna z tym co sam mógłbym zrobić. Albo mi się tylko tak wydaje. hehehe np nigdy nawet nie spróbowałem zrobić samodzielnie lufek. Bo toczone wydają się zdecydowanie lepsze. Ale może tak nie jest: ], Twoje Adam w NM wyszły naprawdę bardzo dobrze. Może czas spróbować? hehehe
OKi doki... kończmy to pierdololo.
Czy coś tam ogarniam? na pewno, czy osiągnąłem jakąś magiczną barierę? nie sądze, jest wiele aspektów i obszarów w modelarstwie które są dla mnie nieznane. Czas pokaże czy dane mi będzie je poznać: ]

pozdr
sry za te wynurzenia nie powiem skąd... Ale jakoś tak się mnie to zebrało.

 
03-02-21 11:19  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to chyba nie trafiłem w Twój plan, walczę cztery lata już :) i właśnie wolałbym szybciej, nawet te 3 miesiące. Roboty w domu na wiosnę dojdzie i muszę coś w modelarstwie zmienić.
Jeśli chodzi o laserki, to mam tą przewagę, że zazwyczaj wydawca już je przygotowuje z wybranych elementów, według mnie niekoniecznie potrzebnych. Głownie powinny być to elementy trudne do ładnego równego wycięcia, najczęściej ażurowe. Ja sam przygotowuje zestaw laserków i wiem, które naprawdę są potrzebne do przyśpieszenia roboty, bo oprócz równego wycięcia o to jednak w nich chodzi.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-02-21 12:36  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Każdy ma tam jakieś swoje tempo, ja staram się kalkulować pod moje, gdzie jednak tą godzinkę dziennie poświęcam... tzn chce. Nie poświęcam tylko oddaje się: ] sklejactwu, bo lubie to. Co dzień, jeśli tylko jestem w stanie. Czasem więcej czasem mniej.
Zawartości laserowych zestawów nawet nie będę próbował komentować, IMO dobrze że są, każdy z nas ma różne możliwości, potrzeby i ambicje. Jedni potną sami, a dla innych i to może być za mało. Jako projektant masz trudne zadanie dopasowania się do szerszego spektrum odbiorców, aby każdy był choć trochę zadowolony. Ostatnia nowość to druk 3d. heheheeh niech każdy tnie i klei jak lubi, najważniejszy jest fun, bo chyba po to, to wszystko robimy.
pozdr i powodzenia w 'wykańczaniu' NM: ]

 
03-02-21 19:15  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dla mnie, to co robisz z tym modelem, a konkretnie jego waloryzacja wygląda kapitalnie. I muszę Ci powiedzieć, że o ile zawsze miałem dość ortodoksyjne poglądy w tej sprawie i uważałem że taka waloryzacja pasuje do dioram, to pod wpływem Twoich relacji, tej i Malaya, moje zdanie się zmieniło. Bardzo mi się ten efekt podoba, a co najgorsze, to wiem że nigdy nie odważę się żeby tego spróbować, bo po prostu szkoda by mi było modelu i czasu na eksperymenty, bo też zdaję sobie sprawę z tego, że ten model byłby prawdopodobnie do wyrzucenia.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (03-02-21 19:16)

 
03-02-21 19:31  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Na długo wystarczyłby model jakiegoś wielkiego współczesnego lotniskowca z hangarem, samolotami, śmigłowcami z wnętrzem, całym tym pokładowym ustrojstwem, itd. Do takiej waloryzacji to załogi mi jakoś brakuje;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
04-02-21 07:31  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Spychacz, dziękuje i doceniam. Szczególnie, że Twój sposób wykonywania i ogólnie znane chyba dla wszystkich czystość i precyzja są Twoim znakiem towarowym, a co dla mnie jest nieosiągalne na ten moment. To jest jedno z tych miejsc o których wiem że da się, ale nie umiem i zazdroszcze Ci tego skilla.
Ja mam tak, że w modelu mam stronę front i tył. Czyli burta lewa która jest reprezentacyjna i prawa która jest od ściany. Zawsze gorzej wykonane elementy montuje na prawą, a lepsze na lewą (nie ma to nic wspólnego z poglądami politycznymi). Tak sobie przyjąłem i zawsze eksperymentuje najpierw na prawej, a dopiero w 2 kolejności na lewej od widza: ], hehe czasami jest tak, że lepiej wyjdzie na tej od ściany. Nie mniej zawsze pierwszy raz jest na tej od tyłu. Nie namawiam, ale jeśli naprawdę chcesz wejść w nieznane, to może jest to jakaś metoda. Dodatkowo wspomniałeś o modelach starych lub nawet niechcianych. Choć nie brudzeniem się wsławiłeś: ] ale właśnie czystością, co też ma swój urok.

@Sven, tiaaa, zastanawiałem się, ale współczesne konstrukcje to nie moja bajka, ale kombinowałem coś w ten deseń. czasami zaglądam do shinano, ale dość szybko odpadam: ] za dużo powtarzalności, baaaa kupiłem kage w zeszłym roku, wydaje się bardzo ładna, ale chyba jej i tak nie potne, poza tym rozmiar. duży lotniskowiec to KOLOS, hehehe na dodatek już wiem co potne jako kolejne, bardzo ładnie się zgra mi zakończenie shimy z potencjalną datą wydania pewnej nowości: ]

Dzięki chłopy i pozdrawiam.

Post zmieniony (04-02-21 07:46)

 
04-02-21 08:46  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
radzias   

Karas napisał:

> rozmiar. duży lotniskowiec to KOLOS, hehehe na dodatek już wiem co potne jako kolejne, bardzo ładnie
> się zgra mi zakończenie shimy z potencjalną datą wydania pewnej nowości: ]

Artur pewnie będzie wniebowzięty ;) , a odnośnie Shimakaze, to fajnie ogląda się Twoją pracę szukając smaczków w porównaniu do mojego wykonanego w standarcie, a z drugiej strony okręty Spychacza z czystością wykonania dla mnie do osiągnięcia :)

--

 
04-02-21 08:48  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wszystkie Wasze modele dla mnie obowiązkową pozycją do obejrzenia na forum.

Dokładność, precyzja, piękny efekt końcowy.

Ja z kolei chyba mam mniej wolnego czasu, bo jeden niszczyciel zajmuje mi rok-dwa.

Za to nie mam problemu z tym, że mniej udane elementy lądują w na "gorszej" burcie.
Trafiają do kosza;-) W tej chwili mam nadbudówek prawie na kolejny niszczyciel:-)

A nie powiem, jak tych Waszych olbrzymów się naoglądam, to też mnie ochota bierze na coś większego.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-02-21 08:56  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

@Karas, prawda jest taka, że wypracowałeś swój charakterystyczny styl.
Standard wzbogacony o weathering. Sam jestem ultrasem jeśli chodzi o standard, ale Twoje poczynania kuszą mnie aby również spróbować washy... ale tutaj pojawiają się takie same obaw jakie ma Radek. Mam mało czasu na modelarstwo, zanim dojdę do perfekcji, to w kosz wylądują 3-4 łajby itp :P

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
04-02-21 09:57  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Karaś, współczesne konstrukcje w ogóle nie są zbyt "trendy" chyba ale być może porzez to że nie są zbytnio "poznane". A taki np Forrestal 1:200, mimo, że to już nie kolos ale kosmiczny gigant (1,62 m) to mając na wyposażeniu np. F-18 Hornety, Howkeye, itd z wnętrzem to robota chyba co najmniej na dekadę: tutaj taki wash jaki wykonujesz byłby w sam raz, połączony z akcjami załogi na pokładzie, klimaty Top-gun. W wykonywanym przeze mnie Victoriousie są np. na pokładzie ślady po kołach lądujących samolotów, takie delikatne zużycie pokłądu startowego przewidziane już w projekcie modelu: widać takie coś zaczyna powoli wchodzić. Lotniskowce 2-go wojenne są nieco chyba mniej atrakcyjne od tych współczesnych najeżonych rozmaitymi "farfoclami" techniki. Szkoda, że na razie ukazują się tylko wielkie rosyjskie konstrukcje w temacie, ale może się to zmieni.

--

Post zmieniony (04-02-21 10:02)

 
04-02-21 11:00  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Plastikowcy Go nienawidzą, zobacz jak jednym prostym trikiem zmienił kartonówkę w plastikowy model...hehehe

Zapodaj galerie na plastikowe forum ciekawe czy się pokapują :D

A dla Qunia idealna byłaby USS Atlanta, już kiedyś o tym rozmawialiśmy :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-02-21 11:42  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Z drugiej strony jakby robić np. model budynku ubrudzonego na elewacjach, okopconego smogiem i obmalowanego spreyem to tutaj takie coś raczej nie bardzo;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
04-02-21 12:07  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Nic konstruktywnego i nowego nie wymyślę, aby wyrazić swój zachwyt.
Model miazga 😉👍

 
04-02-21 14:42  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Na prawdę ekstra!
Karas, przepraszam, jeśli moje pytanie będzie zbyt osobiste (jeśli wolałbyś nie odpowiadać, zrozumiem), ale ile czasu dziennie/tygodniowo poświęcasz na modelarstwo? Mnie się udaje tygodniowo wygospodarować 5 do 7 godzin i rok to buduję barkę desantową, albo inny dwudziestoparocentymetrowy, nieskomplikowany okręcik. Ty zaś budujesz w tym czasie mega wypasiony niszczyciel! Szok!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
04-02-21 18:03  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam kolegę Karasia ja najbardziej chciałbym wiedzieć jak ty to malujesz i czym krok po kroku chyba że jest to0 gdzieś opisane.

 
05-02-21 08:26  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@radzias , heheheeh nie jestem tego do końca pewien, znów czeka go spam jęków, pytań i zawracania doopy. Nie jestem pewien czy na to czeka, ale taki już jego los jako wydawcy, deal with it: ]
@QN To co Ty robisz to w mojej ocenie ukoronowanie modelarskiego stylu. tzn Scratch. Gdzie sam sobie jesteś sterem żaglem i okrętem. Nie masz żadnych ograniczeń, ale kosztem czasu. I właśnie może stąd różnica, ja w zasadzie biorę to co mi daje opracowanie i bez większego zastanowienia sklejam co mam. Ty musisz przeanalizować rysunki, zrobić projekt i dopiero na końcu pociąć skleić i dodatkowo pomalować. Nie mniej, to co robisz, bez cukrowania i dupowłastwa można spokojnie nazwać mistrzostwem i chyba nikt nie będzie miał tu co do tego żadnych obiekcji: ]
@Kruszyna Jak już pisałem, nie ma czego się bać, jedynie zauważyłem, że papier powinien być zaimpregnowany caponem, bez tego wash za mocno wsiąka zostawiając nieprzyjemne plamy.
@Sven rozumiem Twoją argumentację, ale chyba nadal, nie jest to co chciałbym robić. Choć nie twierdze, że nigdy nie spróbuje: ] Co do watera, wszystko zależy od wyczucia. Widziałem fajne projekty chatek z namalowanymi już efektami postażania i wyglądało to naprawdę fajnie.
@Tommy T.B. podziękował: ]
@Waldek K, bez problemu, już chyba nawet o tym pisałem. Staram się oddawać sklejactwu jak najwięcej, pewnie wyjdzie średnio 1h dziennie. czasem więcej czasem mniej. Ale jak tylko mogę i mam warunki to kleje. Lubie to. Czy to dużo? nie wiem. Nie wierze, że większość z was nie może wygospodarować tej 1-2h dziennie tylko dla siebie, oczywiście decyzja co w tym czasie robicie zależy od was. Mój czas zaczyna się mniej więcej od 20-21 i trwa do północy.
@zablo1978 siemano, hehehehe. Nie chyba nigdy tego jakoś specjalnie nie opisywałem. Na pewno coś wspomniałem podczas budowy malaya oraz tu przy okazji poszycia kadłuba, po wykonaniu sekcji dennej. Należy zauważyć, że samo malowanie tzn brudzenie, to jedynie bardzo drobna składowa wszystkich czynności. IMO najwięcej roboty robi szlifowanie krawędzi i detal, dużo drobiazgów, wszystko to na czym później ten wasch siada. Klej, lakierowanie aby wasch nie mógł wsiąkać w papier bo będzie katastrofa.Nie zapominajmy o doborze koloru retuszu. Musi być dobry, tzn sam retusz nie może się odznaczać, nie może w żaden sposób kontrastować z kolorem wycinanki. Bo to zadanie dla washa, wprowadzenie delikatnej gry światło cienia, tzn okluzji światła rozproszonego na detalu. Wszystko powinno być stonowane i niezbyt nachalne. Tak działa nasze oko, łatwo wyłapuje contrasty, więc ten kontrast dajemy na detal, aby bardziej przykuwał uwagę. Przez to model wydaje się bardziej dopakowany. i nie zlewa się w 1 szarą papkę. hehe konsekwencja takiego działania jest wymuszenie na sklejaczu wysokiej dbałości o detal i jakość wykonania tych drobiazgów, no chyba że chcemy podkreślić babole. Tak więc zagadnienie jest dość szerokie. Samo umazianie w washu na niewiele się zda.
Noo... teoria teorią, a w praktyce, mam jeszcze dużo do ogarnięcia: ] bardzo łatwo przegiąć i przesadzić. Fajność i karykature dzieli bardzo cienka granica.

ehhh znów się zrobiło 'fizjologicznie', sorrki. Za długo pisałęm tego posta.
Bardzo dziekuje chłopy za zainteresowanie i wsparcie. razem jedziemy na tym samym wózku, ucząc się nawzajem z własnych doświadczeń. jeszcze raz podziękował.

okluzja światła rozproszonego, 'ambient occlusion'. o to mniej więcej chodzi z washem + zacieki, których tu akurat nie ma. Niektórzy nazywają to też efektem skali. Nie znam się, ale chyba to ten sam efekt.


Post zmieniony (05-02-21 15:31)

 
06-02-21 09:05  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

AO często ratowało mi tyłek przy renderach na studiach :D
Ad rem, też mam takie założenie, aby codziennie przysiąść przynajmniej na 1h,wyciąć przynajmniej 1-2 elementy. A druga sprawa, że jest to pewna forma wyciszenia po szalonym dniu ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
06-02-21 12:02  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Kruszyna o proszę, kolega obeznany, hehehehe. ja kilkanaście lat tłukłem w maxach troszkę Vray, ale głównie na wbudowanym mentalu. głównie amatorsko, nawet brałem udział w jakichś konkursach na max3d i coś tam się kiedyś wygrywało, hehehe stare czasy. modelarstwo manualne całkowicie mnie odciągnęło od tego komputerowego.

 
06-02-21 12:20  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Karaś, obejrzyj sobie;)
https://www.youtube.com/watch?v=_9nn85sgFEA

--
Sven

HMS Ark Royal

 
07-02-21 18:31  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

@Karas też sporo spędziłem w maxie i vrayu, ale już mało co pamiętam - musiałem zrobić miejsce na przepisy budowlane :P Właśnie przez modelowanie cyfrowe zrobiłem 8 letnią przerwę w modelowaniu analogowym ;) Najważniejsze, że wróciłem do tego. W wolnych chwilach skrobie sobie podstawy Rhino, może kiedyś opracuję jakiś model dla siebie, którego nie ma w papierze ;)

--

Post zmieniony (08-02-21 07:50)

 
11-02-21 16:36  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam,
Dziś będzie delikatnie, od ostatniego updejtu, kolejnym fragmentem, za który postanowiłem się zabrać, jest 3x25 pplot.
Jako że projekt nie przewiduje takiego uzbrojenia w tej wersji, to miałem prawo poradzić sobie na własną rękę. Początkowo planowałem zrobić przeszczep z innego okrętu wydanego przez MH. IJN Hiburi, gdzie jest bardzo dokładnie dopakowany detalem. Na moje nieszczęście gdy już część wykonałem, ciągle coś mi nie pasowało, aż wreszcie porównałem z rysunkami... ehhh okazało się, że projektant poszedł na skróty dokładając 1 działko więcej do swojego podwójnego 2x25 i w ten sposób powstała 3x25, co ni jak się ma do faktycznego wyglądu, bo okazuje się, że 2x25 w zasadzie niewiele ma wspólnego z 3x25 i dzięki temu z całą budową mogłem się cofnąć do epoki kamienia łupanego i zacząć wszystko od początku, ale tym razem bazując nie na gotowym projekcie, ale z rysunków. I tak oto jestem gdzie jestem, zmarnowałem 3 dni, a przez resztę czasu zdarzyłem jedynie ulepić platformy pod przyszłe 3x25: ]


 
12-02-21 09:43  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Koronko robota. Nie idziesz na skróty i to mi się podoba:-)
Te kwadraty na macie mają bok 1 cm czy są mniejsze?:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-02-21 09:54  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Chyba przyjadę na szkolenie z takiej drobnicy :D

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
12-02-21 11:17  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Widzę, że powoli przechodzisz na ciemną stronę mocy..

--
wydawca przez małe "w"

 
12-02-21 16:08  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

W sumie te zestawy sa dostępne jako lasery w barwionce:

https://sklep.gpm.pl/akcesoria/elementy-laserowe/dzialka-i-zestawy-uzbrojenia/1/200skala/3x-25-mm-mod-96-1/200-8-szt-wyciety-laserem

--
Sven

HMS Ark Royal

 
12-02-21 20:38  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Te silniki po bokach są z drutu? Jeżeli tak, to czym cięte, że nie widać efektu zgniatania drutu?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
12-02-21 21:06  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Radek,

do cięcia na równo drutu polecam tę piłkę:
https://agtom.eu/pilki-modelarskie/327531-zyletka-pilka-reczna-z-uchwytem.html

Wsadzasz drut, pręt np. w taki przymiar i lecisz :)
https://agtom.eu/pilki-modelarskie/327534-przymiar-do-precyzyjnego-ciecia.html

Mam i uważam, że super narzędzia.

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
12-02-21 22:00  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki Wojtek. Choć do tanich te przyrządy nie należą ;)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024