FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 42 z 46Strony:  <=  <-  40  41  42  43  44  ->  => 
08-12-23 20:47  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Łosz kurde 7 grudnia był wczoraj, czyżby już po ptokach 🤔😱. Eee w kartonową Arizonę to mogła trafić chyba tylko kartonowa bombka więc szkody chyba byłyby niewielkie ale kto to wie🙄

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
09-12-23 07:45  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hehe, Arizona ma się nieźle i nawet trochę, choć niewiele, na niej przybyło, ale z racji, że niewiele w tym było papieru, chciałem zrobić aktualkę dopiero po sklejeniu samotów. Ale skoro wywołujecie do tablicy...

Najpierw zrobiłem polery i półkluzy. A właściwie to półkluzy zrobił Adam Rutkowski, a dopieścił i wydrukował Gdaś. Dzięki bardzo, bo z papieru uzyskanie takiego kształtu byłoby niemożliwe.





Następnie doszły łańcuchy, stopery i kotwice. Wszystko to wydruk 3D. Łańcuchy I stopery ostatecznie od Model Hobby, bo najbardziej odpowiadały mi rozmiarowo.





Zacząłem też prace nad Kingfisherami, a właściwie postanowiłem sprawdzić, czy uda mi się wyciąć ramki owiewek, które są tu wyjątkowo cienkie. Ramka pilota nawet wyszła, ale przy ramce strzelca rozciąłem słupki i dodatkowo rozwarstwil mi się karton. Z pomocą pospieszył kolega Rafał Pertkiewicz z Kartonowych Pasji na Facebooku i wypalił mi zestaw ramek na papierze samoprzylepnym. Świetny pomysł, bo odpada klejenie folii i ryzyko zaparowania w przypadku uzycia SG.





--

Post zmieniony (09-12-23 07:56)

 
09-12-23 10:14  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Mając na uwadze jak kleiłeś inne detale, półkluzy w Twoim wykonaniu nie byłyby znacząco gorsze od druku 3d. Kształtowanie i retusz masz obcykane jak mało kto ale robota przy tym to byłaby niepropocjonalną stratą czasu i cierpliwości. Mnie dodatkowo spodobały się ślady wody wypływającej z rur od pomp(jak sądzę). 👍👏

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
09-12-23 15:41  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

E tam. Półkluzy z papieru to pikuś. Jeszcze do pancernika?

Ale całość i tak robi wrażenie ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
22-01-24 20:15  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Trochę czasu minęło, ale mając na uwadze fakt, że nie lubię kleić samolotów, nie powinno to dziwić. Niemniej musiałem je zrobić, no i są. Ulga ogromna, tym bardziej, że musiałem w nie trochę zaingerować, bo projektant nie przewidział przeszklonych kabin, a co za tym idzie, w ich wnętrzu umieścił wręgi, a łączenie elementów znajduje się dokładnie na środku kabiny strzelca. W ogóle, moim zdaniem, jak na tę skalę, kadłub jest zbyt poszatkowany, przez co traci trochę na płynności. No ale udało się i Kingfishery są gotowe. Ramki kabin, jak już wspomniałem w poprzednim poście są wypalone na papierze samoprzylepnym przez Rafała Pertkiewicza.









--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-01-24 20:45  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Niesamowity poziom. Jeszcze te przeróbki. Szacun.👏

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
22-01-24 21:15  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Całe szczęście, że nie lubisz kleić samolotów, bo jakbyś lubił, to by pewnie te dwa Kingfishery latały...
Cudeńka!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
22-01-24 22:21  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ale olbrzymy. Piękne.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
22-01-24 23:19  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Może i nie lubisz ale bez dwóch zdań potrafisz.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
27-01-24 18:55  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Pięknie! Dużo zostało do wodowania?

Wiem, że będę się znowu powtarzał, ale kurde jakość druku trochę bije mnie po oczach... Sorry za demonizowanie jakości wydruku, ale jak porównuje raster z Fuso od Hala, to ten GPMowski się chowa... To jest offset czy indygo?

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 42 z 46Strony:  <=  <-  40  41  42  43  44  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024