FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-10-14 15:30  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 4/90 F6F3 Ganet
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

modellot1:
http://www.ecardmodels.com/index.php/1-33-north-american-at-6-snj-texan-golden-hawks-bud-granley-airdave-dave-winfield-paper-model.html

To jest dokładnie to, o czym piszesz. Kilkanaście wersji malowania do wyboru

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
11-10-14 16:20  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 4/90 F6F3 Ganet
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Chopin, proszę o repetę. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-10-14 18:24  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 4/90 F6F3 Ganet
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie od dziś wiadomo, że oni są w śród nas. Tylko nie wszyscy to zauważają. Strzeżmy się! Bo opanują nasze umysły.... 8-/ :-D ;-P

Konserwy już dawno zjedzone. Dorobiły się wreszcie nowych etykiet. Projekt zamknięty, wydrukowany. Kontrolnie za etykietowany.



Korzystając z ostatnich dni ciepła i jako tako stabilnej pogody...



Widział ktoś kwitnący rzepak w październiku?!


Etap V.

Retusz. Kilka kolejnych dupereli. Lusterko wsteczne występuje tylko na wersjach PR, ale tak mi się spodobało, że mam i ja. A kto biednemu zabroni, żyć na bogato ;-) Między bogiem a prawdą to najgorsze przede mną. Na szczęście, jeszcze się nie wydrukowały arkusze z pozostałymi częściami ;-)





W trochę gorszym stanie, Ganet był prezentowany na tegorocznym WSMK (dociekliwi znajdą sobie zdjęcia sami) ;-)


A w ogóle to błyskawiczna przeróbka bicykla na rower wodny to jest to :-D Woda sięgająca powyżej suportu i piast... ;-)



Trochę później w butach chlupie :-D Ale co ja zrobię jak przez drogę rzeka płynie. No nie przeskoczę przeca :-D


Wzbogacił bym się po raz kolejny o ciapka. Niestety pobiegł za obcą suczką.



Gdybym dorwał sku...syna, który wywiózł go w góry i porzucił, to zatłukł bym gołymi pięściami na miejscu!!! To już czwarty przypadek, że znajduje porzuconego psa w górach. Dwa udało się uratować i znaleźć im nowy dom.


ZbiG-u zapytujesz o co chodzi? ;-) Świrem być marzyłem od kołyski, a Revolution Is My Name ;-D


This, perhaps, will continue...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-10-14 20:45  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 4/90 F6F3 Ganet
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Świetnie ten samolocik wygląda.Widać,że w tym modelu tkwi potencjał. Ale,ale...czy mnie oczęta nie mylą,toć to ta słynna skrzynka narzędziowa !!!
A z tymi bydlakami co wyrzucają psy,to u mnie w okolicy latem też jest plaga.Choć w tym roku trochę spokojniej.Ale zawsze się taki wykolejeniec znajdzie,któremu zabawka się znudziła,a do schroniska za daleko !!!

 
21-11-14 22:22  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 4/90 F6F3 Ganet
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

... a czas sobie płynie, banalnym TIK-TAK. Powtórka z rozrywki? A jak... Kto już dziś pamięta tę piosenkę z radiowej "3", rodzinę Poszepszyńskich itp. Ehhh...

Już gdzieś, przy innej okazji, wspominałem, że zmienili mi lek na nieco słabszy, bo dostawałem strasznych krwotoków. No i nic za darmo. Moja wydajność i sprawność ruchowa spadła o co najmniej 50% ;-( Rower poszedł na kołek. Szczęściem w nieszczęściu, sezon i tak powoli się kończy (mrozów jeszcze nie było, ale chlapa i ciapa, to troszkę mniej żal, że niemożna pośmigać na bicyklu.).

No jak kozica górska to nie pobrykam, ale świńskim truchtem poruszać się można. Przesiadłem się na własne nogi. Chociaż przejść kilometr to jak przebiec maraton i człowiek poci się jak szczur, ale warto. Pogoda dopisuj to i po lesie można się poszwendać.



Przyokazji wyjaśniła się „tajemna tajemnica” i Kaśka pociągowa okazała się być Kaśkiem ;-D Z cojones jak należy ;-)



Wreszcie znalazłem miejsce o którym tylko czytałem i widziałem na kilku fotografiach. Bardzo niepozorne. Łatwo przeoczyć. Jest jednak w nim coś magicznego. Już sama świadomość, że mogło powstać kilka tysięcy lat temu, i przetrwało do dziś działa na wyobraźnie i robi wrażenie. Niestety pełną parą idą wycinki w najbliższej okolicy i może niestety zniknąć w szybkim tempie, rozwłóczone ciągnikami ;-( Drugim, nie mniej ważnym zagrożeniem są wszelkiego sortymentu pseudo archeolodzy i niedouczone grupy eksploracyjne. Istna zaraza i szarańcza :-/



Nie wiadomo co to jest do końca. Ja obstawiam teorię neolitycznych koszar pasterskich. Podobne spotykane są w Afryce, Skandynawii, Wyspach Brytyjskich i Nepalu. Dlatego drogą analogi wydaje mi się, że to może być to. Zresztą ten rejon jest znany z pasterstwa w tamtych czasach.

Przy okazji: wiedzieliście, że napar z garści igieł sosnowych i świerkowych zawiera więcej witaminy C niż duża pomarańcza?


Etap VI.

Gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma i dlatego zabrałem się za dwa bardzo ciekawe modele:

F6F-3, z dywizjonu VF-9 stacjonującego na lotniskowcu USS ESSEX

oraz

Kawanishi N1K1-j-A Shiden z grupy szturmowej Marynarki Wojennej Japoni „Tsukuba”




Na chwilę obecną mam ukończonego Hellcata, a Shiden czeka na wklejenie skrzydeł ;-)


Etap VII.

Choć zamówione dość dawno, dopiero dzisiaj dotarły do mnie kolejne arkusze z częściami :-) Nie mogłem się powstrzymać od pobieżnej przymiarki Ganeta do decka ;-)



Obsługa taka troszkę na wyrost, ale lepsza taka niż żadna. Może za jakiś czas wyskrobie sobie coś na wzór Rajkub-owych figurek ;-)
Teraz wystarczy to wszystko tylko poskładać do przysłowiowej kupy. Zaaranżować scenkę, i... (…)

Kurcze, od „x” lat chodzi za mną nauka jazdy na snowbord-zie ale tak z plecakiem na przełaj. Bez trików i innych wybryków. Po prostu opanować dobrze jazdę. I jak dotąd mi się to nie udało (z najróżniejszych powodów: mniej lub bardziej naturalnych, czy dopustów bożych. Pomijam aspekt choroby) ;-( Na domiar złego zlikwidowano ostatni stok narciarski w okolicy, na którym mógł bym sobie w ciszy i spokoju ćwiczyć, z dala od gapiów i szyderców.



Między takimi chojarami raczej ciężko sobie nie zrobić krzywdy.

Miejmy jednak nadzieję, że mimo chwilowych obstrukcji życiowych za niedługo uda się zrealizować pewne plany i marzenia.

Bo ja już swojego „wymarzonego” Ganet-a mam. Nad reszta trzeba jeszcze popracować ;-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-11-14 22:36  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 4/90 F6F3 Ganet
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chopin, mam podobny dylemat ze snowboardem. Gdzieś bym pojechał, gdzie nie bedzie szyderców, gapiów i lansiarzy i tam sobie pocwiczył jako że nigdy nie próbowałem. Ale te nasze wspaniałe kurorty narciarskie odpychają mnie niemiłosiernie. Sczególnie ilością ludzi, jaka próbuje się nań dostać. Kazdy chce a miejsca mało....

Brakuje mi gór...

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
21-11-14 22:45  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 4/90 F6F3 Ganet
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raziel_3 jak przejdę zabieg pomyślnie, to zapożyczę się, kupie pewnie używaną deskę na giełdzie, i zniknę gdzieś w Beskidach. Tam jeszcze można znaleźć, zakątki, gdzie diabeł mówi dobranoc, a warunki do nauki i szusowania są bardzo dobre. Jedyny mankament w takiej samotni to brak wyciągów. Ale czy one do nauki są tak bardzo potrzebne? Bo mi dla zasady nie ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-11-14 22:46  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 4/90 F6F3 Ganet
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A ja kiedyś brałem plecak i dawałem z buta w trasę z PTTK-iem i Harcerzami - to były wspaniałe czasy.I choć wiekiem jestem młody to niestety kolanko mnie odmówiło posłuszeństwa i zostało klejenie modeli i wojowanie z ZUS-em.

 
21-11-14 22:56  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 4/90 F6F3 Ganet
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

e tam, deska na plecy i pod górę. Wyciągi są dla mięczaków ;)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
22-11-14 17:45  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 4/90 F6F3 Ganet
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus mi w górach skończyć pisane ;-) Widziałem Widmo Brockenu tylko raz, i nie odwiodło mnie to od gór nawet na krok ;-) Jak tylko jest okazja i mogę to chodzę. Dwa lata temu już, widziałem jak lecę w Kocioł Łomniczki ze 140km wiatrem. Pionowa ściana ponad 100m w dół ;-) Podmuch poderwał mnie z plecakiem, przerzucił przez 1,5m wysokości schody i rzucił 5m przed skarpą ;-) A za skautów piwnych to się dopiero działo ;-) Wtedy się jeszcze wspinałem ;-)

Raziel_3 gdzie diabeł i baba nie może, to mnie pośle.... Kondycja nie ta co kiedyś, zatkany nos, ale nogi mam jeszcze zdrowe ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024