FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
19-06-20 23:49  Odp: [R] Pierwszy model świeżaka - BELL AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Co tu dużo pisać. Solidnie. Życzę, żeby do finału tak szło.

--
54323031

 
20-06-20 20:55  Odp: [R] Pierwszy model świeżaka - BELL AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No zacnie. Wysoko stawiasz poprzeczkę dla świeżaków ;) a czym można wiedzieć uformowales tak ładnie te pręty do płozy/podwozia?

 
24-06-20 08:01  Odp: [R] Pierwszy model świeżaka - BELL AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja
WiatremCzesany 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@ Plexus

Sprawa dość prosta z tym formowaniem. W wycinance jest arkusz z szablonami, na którym nadrukowany jest kształt płóz w skali 1:1 (obrazek poniżej).



Wręga, na której mocowane są płozy składa się z trzech elementów sklejonych ze sobą "frontami", tworząc swego rodzaju prowadnicę dla drutu.

Po sklejeniu wręgi, przykleiłem ją taśmą malarską na ten rysunek na obrazku, następnie z drutu wyciąłem dwa proste fragmenty i zalałem CA we wrędze. Gdy klej wysechł, dobrałem odpowiednią średnicę metalowego pręta, którego używam do kształtowania elementów i powoli naginałem drut, do momentu gdy będzie on odpowiadał szablonowi z obrazka.

Nie wiem czy opisałem to wystarczająco dokładnie :)

Miłego dnia !

 
28-06-20 22:14  Odp: [R] Pierwszy model świeżaka - BELL AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja
WiatremCzesany 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam kolegów modelarzy,

Wpis krótki, bo i za bardzo nie ma czego relacjonować, gdyż wszystko kleiło się sprawnie i pasowało do siebie jak klocki Lego 😊
Po środkowej części kadłuba nadszedł czas na belkę ogonową, statecznik pionowy, wylot spalin oraz śmigło tylne. I tutaj pojawia się pierwszy plus prowadzenia relacji na forach, a mianowicie jedna z dobrych dusz na podobnym forum, podzieliła się ze mną sposobem na kształtowej poszycia w kształcie litery „U” (Rozwiązuje to mój pierwszy duży problem, o którym pisałem na początku tej relacji). Zgodnie z uzyskaną poradą ukształtowałem poszycie belki ogonowej. Moim skromnym zdaniem „not bad”.





To, co mi najbardziej przeszkadza na tym etapie klejenia, to spartolone dokumentnie przeze mnie osłony wokół śmigła. Za Chiny ludowe nie potrafię jeszcze wyoblać elementów na BCG oraz sklejać „listków”; mało krew mnie nie zalała :P No ale poćwiczę, pogrzebię w necie i może dojdę do wprawy.

Po sklejeniu wszystkiego razem model prezentuje się bardzo okazale. Malowanie oraz bryła śmigłowca bardzo przypadły mi do gustu.









Do następnego 😊 !

--

 
29-06-20 09:40  Odp: [R] Pierwszy model świeżaka - BELL AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Idziesz jak burza! ;) połączenia segmentów super, co do elementów kopulisto-listkowanych to jeszcze przede mną, więc nie cwaniakuje zakupiłem sobie na tą okoliczność zestaw: metalowe kulki na patykach, gumka myszka, butla bcg, melisa. Bardzo ładny ten wiatrak czekam na kolejne części relacji

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024