FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-04-14 15:48  [Galeria] Ratusz Wrocławski 1:200 (prototyp) Zapowiedź z WAK
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jest to młodszy, ale większy brat Ratusza Wrocławskiego 1:400 . Te dwa modele, po za tematyką, autorem i nazwą, mają ze sobą niewiele wspólnego. Konstrukcyjnie to dwa rożne światy. Mi przypadło w udziale testowe klejenie, z którego jestem średnio zadowolony. Klejenie samym BCG to koszmar i straszliwa katorga przy takich dużych płaskich powierzchniach. Przy budowie wykorzystywałem szkielet i elementy laserowo cięte. I tu pojawił się drobny zgrzyt, bo okazało się, że szkielet jest nieznacznie mniejszy od „poszycia”. Na szczęście udało się to skorygować, a uwagi poszły do autora do korekty. Z tego co się orientuję to jest to debiut Jurgena w budowlach, i niestety ale nie uchronił się przed kilkoma wpadkami konstrukcyjnymi, co zresztą widać chyba dobrze na zdjęciach w postaci pofalowanych powierzchni ścian i dachów, czy nieco krzywych elementów wieży.
Generalnie model po sklejeniu, jak dla mnie, prezentuje się dość okazale i atrakcyjnie, ale niestety, wbrew pozorom, wymaga sporo uwagi w trakcie klejenia. Jest po prostu trudny. Model ma się ukazać drukiem tuż przed zlotem w czerwcu.


Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.


Retusz zasadniczy jest robiony tłustymi pastelami, a trudno dostępne miejsca i drobne elementy, akwarelami rozcieńczanymi sidoluxem.
Delikatny połysk jest związany z tym, że to wydruk z drukarki „laserowej”, a ostatecznie niczym makiety nie lakierowałem i zabezpieczałem.

Pozdrawiam!
Chopin
_____________________________________________________________________
Ostatnia podróż...

Post zmieniony (17-06-20 22:08)

 
30-04-14 17:18  Odp: [Galeria] Ratusz Wrocławski 1:200 (prototyp) Zapowiedź z WAK
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Powiem tak, porównamy oryginał z modelem, a jest co porównywać :D

 
30-04-14 20:16  Odp: [Galeria] Ratusz Wrocławski 1:200 (prototyp) Zapowiedź z WAK
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Budowla,mimo problemów opisanych przez Ciebie,wygląda OKAZALE. Ale budowle to nie moja dziedzina i ich unikam.

ps: Jak tam TATRA? Bo bardzo mi się podoba Twoje dzieło.

 
30-04-14 21:51  Odp: [Galeria] Ratusz Wrocławski 1:200 (prototyp) Zapowiedź z WAK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wygląda pięknie i też chyba będę porównywał, przynajmniej mam taką nadzieję. A miałeś już nic nie lepić!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-05-14 12:37  Odp: [Galeria] Ratusz Wrocławski 1:200 (prototyp) Zapowiedź z WAK
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Graba kilka "uproszczeń" się znajdzie ;-) I tak powiem, ze Przemek z Jurkiem bardzo mnie nie lubią i kazali robić rzeczy z kartonu, które jest wstanie wykonać tylko Rajkub lub jacyś spece od nanotechnologii ;-)

rodrus TATRA czeka cierpliwie w kolejce. Niestety "najpierw pełny brzuch, a później zabawa". Ale pamiętam i ma wysoki priorytet ;-)

OSTOJA model wzięty do testów z rozpędu i po prostu trzeba było go zrobić. Skończyłem go jakiś czas temu i czekałem tylko na pozwolenie wydawnictwa żeby zamieścić galerie. Mam w testach jeszcze jeden, ale to bardziej przypomina papranie się z BCG niż testowanie, dlatego oddałem jeszcze innym, żeby sprawdzili pomnie. Ja się już niestety do klejenia nie nadaję ;-( Wszystkiego muszę nauczyć się od zera. Zmienić wszystkie mi znane technologie na nowe, zaadoptować do nowej sytuacji. To wymaga czasu a ja nie wiem czy mam go aż na tyle, żeby uczyć się rzeczy, które w codziennym życiu mają niewielkie zastosowanie ;-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-05-14 13:01  Odp: [Galeria] Ratusz Wrocławski 1:200 (prototyp) Zapowiedź z WAK
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Człowiek uczy się całe życie,czy tego chce,czy nie. A każdą ''starą'' technikę można dostosować,po co od razu zmieniać.

 
01-05-14 15:27  Odp: [Galeria] Ratusz Wrocławski 1:200 (prototyp) Zapowiedź z WAK
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ja tylko mówię że zabierzemy to małe cacko obok dużego i przy złocistym sobie siądziemy:D

 
01-05-14 17:08  Odp: [Galeria] Ratusz Wrocławski 1:200 (prototyp) Zapowiedź z WAK
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Fajny modelik :-)
Ja też może kiedyś zobaczę pierwowzór, może w przyszłym roku :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
02-05-14 12:07  Odp: [Galeria] Ratusz Wrocławski 1:200 (prototyp) Zapowiedź z WAK
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Graba i pozalewacie sokiem z chmielu, i się porozkleja, bo to na BCG się trzyma ;-) No way! ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
02-05-14 13:06  Odp: [Galeria] Ratusz Wrocławski 1:200 (prototyp) Zapowiedź z WAK
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Te wasze ''Modelarskie'' spotkania muszą być ciekawe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024