FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-07-14 21:23  [Galeria] Skrzynka narzędziowa, czyli podręczny warsztat reperacyjny
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Od dłuższego czasu mam manie obwieszania swoich modeli różnymi drobiazgami i przeróżnymi śmieciami eksploatacyjnymi. Uważam, że w ten sposób można znacząco podnieść końcowy efekt wizualny, ciekawie uatrakcyjnić model, a i często gęsto zamaskować niedoskonałości warsztatu ;-)

Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

Rzeczona skrzyneczka, z całym dobrodziejstwem, powstała z potrzeby chwili i impulsu. Nie mogę kleić nic poważnego, to zrobiłem coś niepoważnego ;-) Taki sympatyczny gadżecik z papieru, farby i BCG. Pierwowzorem malowania są narzędzia, które swego czasu widziałem u mojego dziadziusia, i w sumie jemu ten zabawny modelik dedykuję (niestety aktualnie bardzo ciężko i nieuleczalnie choruje, i nie jest mu dane nacieszyć się widokiem tej zabawki;-( ). Po prostu chciałem mieć śrubokręt, młotek, klucze, puszkę po zupie na drobiazgi i charakterystyczną oliwiarkę. Upaćkana smarami i olejem ściereczka to podstawa każdego takiego podręcznego warsztatu. Sama skrzyneczka to czyste s-f i nie znalazłem nic podobnego na pierwowzór, ale prawdopodobieństwo, że coś takiego gdzieś tam sobie funkcjonuje, jest. Nakład materiałowo roboczy niewielki, a efekt myślę, że ciekawy. Dla dociekliwych dodam, że skala to 1:33 ;-) I to tyle.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (17-06-20 22:54)

 
31-07-14 21:47  Odp: [Galeria] Skrzynka narzędziowa, czyli podręczny warsztat reperacyjny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

No i elegancko - fajnie wyszło.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
31-07-14 22:03  Odp: [Galeria] Skrzynka narzędziowa, czyli podręczny warsztat reperacyjny
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No fajnie ale ten młotek z czerwonym trzonkiem to wygląda jak z Castoramy (wyrób bardzo współczesny) a po ilości narzędzi to pewnie rusek jest mechanikiem - młotek , przecinak i puszka po konserwie zapewne jest tam bimber

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
31-07-14 22:33  Odp: [Galeria] Skrzynka narzędziowa, czyli podręczny warsztat reperacyjny
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Skrzynka pierwsza klasa. Też uważam, że dzięki takim drobiazgom model może wiele zyskać - przestaje być "bezosobowy".

--
Pozdrawiam
Quba

 
31-07-14 22:53  Odp: [Galeria] Skrzynka narzędziowa, czyli podręczny warsztat reperacyjny
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zajonc Poziomka trochę cię rozczaruję ;-) Oryginały mają ponad 70 lat. Produkcja U.S.A A.D. 1938 - 44 ;-) Czerwony kolor oznacza strefę bezpiecznego chwytu PAT. NO.: ###. Śrubokręt jest z grzechotką (sic!). Puszka jest po Campbell's Soup, ale nie udało mi się w tej skali zrobić charakterystycznego nadruku ;-) Za podstawkę robi amerykański (tajni agenci nie śpią i dbają o tajność pewnych ściśle tajnych informacji ;-) ), choć w służbie Jej Królewskiej Mości ;-)

Adam Cook - bomb trochę sam mnie podpuściłeś do robienia takich drobiazgów ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-08-14 01:13  Odp: [Galeria] Skrzynka narzędziowa, czyli podręczny warsztat reperacyjny
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chopin,zaskakujesz mnie (pozytywnie) co chwila !!! Skrzynka BOMBOWA :) Coś takiego potrzebuję do BIZONa !!!

 
01-08-14 06:56  Odp: [Galeria] Skrzynka narzędziowa, czyli podręczny warsztat reperacyjny
pieczarek   

Bardzo fajny pomysl i wykonanie. Moze tez sobie cos w tym stylu zrobie...

--
pozdrawiam Kuba

 
02-08-14 06:18  Odp: [Galeria] Skrzynka narzędziowa, czyli podręczny warsztat reperacyjny
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Skrzynka pierwsza klasa.Tylko tak dalej :)

 
02-08-14 15:25  Odp: [Galeria] Skrzynka narzędziowa, czyli podręczny warsztat reperacyjny
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus to cię na pewno zainteresuje ;-)

Panowie i Panie: to tak naprawdę nic strasznego, a nakłady minimalne. Trzeba tylko usiąść i zabrać się za robotę ;-) Dokumentację 1:1 ma chyba każdy w domu ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
02-08-14 15:35  Odp: [Galeria] Skrzynka narzędziowa, czyli podręczny warsztat reperacyjny
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Już zainteresowało :) Dzięki !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024