FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
07-07-20 18:16  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć!
Czesany- dzięki, tak sobie ustaliłem ze kabinę polakieruję w trakcie a całość po złożeniu ale to się może zmienić bo to mój pierwszy model kartonowy i nie wiem czy np. Wnęki podwozia czy coś nie będę lakierował w trakcie. W planie mam Tamiya x-22 i na to mat/półmat mr hobby taki UV Cutt. Z figurek mam zboczenie ze wszystko musi być matowe ale pracuje nad tym ;) lakiery nie akryle, nakładać mam w planie aerografiem ze spora dyszą (0.5) nie mam jaj żeby użyć spreju za dużo razy się na tym sparzyłem w przeszłości

Paweł O- dzięki Jak ktoś ci tak napisze to mam 5+ do morale ;) aż się chce kleić, właśnie siedzę w pracy na dyżurze i sklejam na styk BCG jakieś firmowe karteczki w ruloniki i inne kształty tak bym już usiadł do modelu ;)

MARIUSZ- dzięki, tak, ten drążek jest trochę jak ja po tej całej kwarantannie ;) już nie chciałem się wkręcać dalej w waloryzację I postanowiłem wrócić do oryginalnych założeń i starać się skleić wycinankę, bo to przy tym drążku poprawionym zaraz trzeba ta instalacje tlenową przerobić no i z 1000 wajch dorobić ;) a przede mną prawdziwe wyzwanie POSZYCIE coś czego boje się najbardziej i się na pewno na nim wyłożę mniej lub bardziej.

Miskowski - dzięki, No teraz zaczynam się wstydzić trochę tego drąga, obiecuje najpiękniejszy Knüppelgriff w następnym modelu! A już kupiłem parę cudeniek które oglądam z wielką czcią i czystymi rękami (i gorącym sercem) ;)



Zabrałem się powoli za to poszycie, mogło być gorzej ale też mogło być lepiej, nie skończyło się to totalną katastrofa dzięki wiedzy zaczerpniętej z blogu „samoloty z kartonu” by stachooo
Skleiłem na styk w sumie wszystko po uformowaniu tworząc taka skorupę opierając się na kształcie wręg tak żeby poszycie je samo „pamiętało” (im lepiej pamięta tym mniej brzydkich słów później) ale przyklejając je na końcu po podposzyciu tak mi chyba łatwiej..chyba

 
08-07-20 21:17  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dobrze Ci idzie.
Z chęcią podpatrzę jak lakierujesz model. Niektórzy używają lakierów w spreju z dobrym rezultatem. Dla mnie to jest jeszcze nie osiągalne. Jaki masz aerograf?

--

Post zmieniony (08-07-20 22:39)

 
22-09-20 09:29  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam! Po wakacjach czas wracać do modelu

Pomyślałem że jednak wymienię oryginalny drążek (nie podobał się wam ;)). Nie miałem serca pruć kabiny a miałem dodatkową wycinankę więc zbudowałem nową. Tym razem do klejenia tablicy użyłem bcg, kulki i druciki trzymają się świetnie tylko trzeba je jakby „zatopić” w tym kleju. Przejrzystą folię też przykleiłem bcg i chciałem wzmocnić to połączenie gęstym cyjanoakrylem, niestety kropla kleju wyciekła na zegar już myślałem ze tablica do kosza ale.. Bez akceleratora kropla na szybce zegara schła sobie powoli i nie zabieliła o dziwo szybki, zadecydowałem że potraktuję ją debonderem O dziwo klej zszedł zamieniając się w galaretę- a szybka jak nowa.TAAA-DAAM!

Może użyję tej sztuczki przy oszkleniu ;)
Windus- aerografów mi się trochę nazbierało przez lata a i tak najczęściej używam mojej starej IWATY HP-BH , SPARMAXY są jeszcze dobre ale jest to moja subiektywna ocena, jakoś nie mogłem się dogadać z wyrobami Harder&Steenbeck I „chińskimi iwatami” :/

 
27-09-20 19:47  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 




Mam trochę dość kabiny Messerschmitta 109G na jakiś czas , tylko po co nakupiłem Bf 109G2 Trop z KK ?(ze 3 kopie). To wina czekania na żonę w galerii handlowej w okolicy Empiku! ;)

 
27-09-20 20:17  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo fajne detale kabiny. Dobrze to wygląda!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-10-20 12:11  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


No nie wiem co mam zrobić z tymi wnękami km-ów powinny płynnie przechodzić w poszycie :/

 
19-10-20 13:32  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Tak, powinny tak płynnie przechodzić, ale weź pod uwagę, że to jednak model kartonowy, a karton ma swoje ograniczenia. Pan Paweł, autor opracowania projektuje swoje modele tak, aby z jednej strony nie były zbyt trudne (dostępne dla tych początkujących), co wymusza stosowanie pewnych uproszczeń (takie też zastosował w tym miejscu), a z drugiej wiernie odwzorowywały bryłę i były na wysokim poziomie graficznym (bardzo dobrze mu to wychodzi) .

Jeśli jesteś w stanie zaakceptować takie uproszczenie to OK (ja tak zrobiłem, promień przejścia w tym miejscu w prawdziwym samolocie nie był zbyt duży, wieć przy 32-u krotnym zmniejszeniu wychodzi własnie tak jak w modelu), a jak nie, to nie pozostaje Ci nic innego jak próbować to według własnych umiejętności wykonać jak najbliżej sytuacji faktycznej

Według mnie trochę za duży zastosowałeś promień przejscia.

--

 
19-10-20 19:18  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mejdej- źle mnie zrozumiałeś wielbię twórcę tej wycinanki bez skrępowania ;) zgadzam się z tobą ze wszystkim oprócz... „karton ma ograniczenia” - tylko ludzie maja ograniczenia! ;D ze mną na czele :D
Ok promień przejścia zmniejszony, retusz i tak chyba zostanie


--

 
19-10-20 19:33  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Teraz jest optymalnie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-10-20 22:30  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Ma ma, czasem się rozwarstwia :D. Teraz jest ekstra. Nic bym już nie zmieniał jest super. Jednak musze stwierdzić, że mogłem to zrobić jak Ty. Może w wersji G2 tak pokombinuje. Dajesz dalej. Ja przyznam natchniony Twoim wyborem tematu, też zabrałem się za ten model, ale już go niemal skończyłem. Została tylko antena i lakier matowy :).

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024