FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
23-06-20 21:56  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki panowie! Zgodnie z radą Lesia75 zakupiłem ten ksylen, próby nie wyszły zbyt pomyślnie (oczywiście na zacaponowanej kartce bloku technicznego) powstawały takie tłuste plamy pod warstwą kleju, podejrzewam ze raczej nie wymieszałam substancji należycie lub słoik w którym mieszałem był czymś zanieczyszczony, może takie mieszadło na bateryjkę do koktajli Załatwi sprawę...może..konieczne są dalsze testy ;)
Batonus zastosowanie tych kulek podpatrzyłem w relacji „kolorowa papuga..” służą chyba do lutowania jakiś elementów komputerów dokładnie niestety nie wiem, są dość miękkie w różnych rozmiarach, ja swoje kupiłem przez Allegro do tej Tablicy urzyłem tych 0,35 mm dziwne bo wcale nie wyglądają na duże przy oprawkach przyrządów z drutu 0,15. (Sztuczny horyzont 0,30) w następnych modelach użyje jednak chyba mniejszych. Jeśli mogę coś doradzić to przed przyklejeniem polecam wygnieść mały dołek szpilką w miejscu gdzie ma być przyczepiona kulka, przydadzą się ponadto jakieś patrzałki z przerzutkami i kubek ziółek (melisa), co do kleju to chyba należy używać gęstego CA takiego któremu się nie spieszy bo to trzeba: położyć klej do dołka igłą, złapać pęsetę, złapać kulkę (jedną!- są ferromagnetykami lub paramagnetykami;)) i wsadzić do dołka - kupa czasu dla mikro kropli żadkiego CA na kartonie ;)


Post zmieniony (23-06-20 22:12)

 
24-06-20 00:10  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Sławko   

Kulki BGA służą do lutowania układów scalonych do płytek z "obwodami drukowanymi" -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Ball_Grid_Array
Wykonane są z materiału lutowniczego, np. cyny i ołowiu, dlatego są miękkie.
Nie mają żadnych właściwości magnetycznych :) a to, że skaczą sobie radośnie w fiolkach i się kleją to raczej zasługa elektrostatyki ;)
Podglądam pracę nad modelem bo zapowiada się całkiem dobrze.

 
24-06-20 07:53  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
WiatremCzesany 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Elegancko idzie Ci ta budowa jak widzę. Przede mną dokładnie ta sama zabawa z kulkami za parę tygodni jak będę kończył kabinę :)
Zostawiam sobie takie "przyjemności" na sam koniec.

Miłego !

 
25-06-20 19:04  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Myślę że te kulki można spokojnie przyklejać BCG. Nakładamy końcówką poślinionej wykałaczki, żeby się nie męczyć pensetą.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
25-06-20 22:58  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Tomek 

 - 2

A ja się czepię tej tablicy.... Czemu zegary nie mają ruchomych wskazówek i podświetlanej tarczy!? W pierwszym modelu to standard! ;-)
Mój N-ty model gorzej wygląda jak tu ten pierwszy...

 
27-06-20 18:10  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sprawdziłem przyklejanie kulek BGA na BCG ;) nawet się trzymają szczególnie jak się położy warstwy lakieru błyszczący + mat. Próby na zacaponowanej kartce z myślą o przyszłych modelach bo tu już nic nie będę kombinował. Kabina zamknięta

Zastosowałem pasy HGW montaż jest całkiem przyjemny (wersja laser) trzeba tylko moim zdaniem przed przymocowanie sprzączek wstępnie przewashować rozcieńczoną farbą olejną żeby widzieć gdzie są szwy w kształcie krzyża które powinny znajdować cię zaraz za sprzączkami. Tomek oczywiście ze wskazówki się nie ruszają przecież jeszcze nie podłączyłem silnika a podświetlenia nie będzie bo wszystkie żarówki poszły na oświetlenie kibla pod kancelarią Rzeszy ;) Pozdrowienia!

 
28-06-20 19:43  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
WiatremCzesany 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Idzie Ci to czysto i elegancko, aż miło patrzeć. Lakierujesz model na bieżąco w większych fragmentach czy dopiero na koniec machniesz cały?

 
03-07-20 21:50  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

BRAWO!!!! jeden z nielicznych który poprawnie wykonał imitację zegarów na tablicy w szwabskich samolotach. Czekam na ciąg dalszy.

 
04-07-20 09:24  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kabina świetna... Tylko ten dràżek jak dla mnie stanowi dysonans. Taki prosty, okràgły i “troszku” za gruby...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-07-20 22:02  Odp: [R] Messerschmitt 109 G-6 (1/33 Kartonowa Kolekcja)
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Elegancko, pasy i sprzączki robią robotę!
Wanna fotela jest zbyt masywna - pewnie Projektant nie zdecydował się na druk obustronny.
I faktycznie - drążek z innej bajki.
To trochę czepialstwo ale budujesz model ambitnie,(tablica, pasy) stąd takie uwagi.
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024