FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
05-06-20 17:52  [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Petrov Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Tak więc startujemy z kolejną fascynującą relacją żaglową... Tym razem popłyniemy nieco w fikcję - jak tytuł głosi pod nóż poszła słynna Czarna Perła, wiadomo z jakiego filmu.


Model z wydawnictwa Bumażnoje Modelirowanie. Kiedy się ukazał, morda mi się rozpromieniła, bo czekałem na ten okręt porządnie wydany. Mina mi trochę zrzedła po przewertowaniu wycinanki, jeszcze bardziej po przejrzeniu jedynej bodajże relacji na forum BM (jest jeszcze jedna na jakimś blogu, ktoś tam walczy z tym okrętem, ale...). Pomijając jakość klejenia użytkownika wspomnianego sąsiedniego forum, wytknął on w swojej relacji wiele niedokładności modelu. Jest to bardzo pomocne, gdyż wiem mniej więcej czego się spodziewać. Ogólnie rzecz biorąc, grafika na modelu jest bardzo fajna, ale jakość opracowania pozostawia trochę do życzenia. JEst to jednak chyba nieco wcześniejszy projekt Dybnika, późniejsze wydają się już lepsze. Nic to, będziemy walczyć, ponieważ nie mieć słynnej Czarnej Perły sklejonej to prawie jak nie mieć sklejonego Victory czy Santy Marii :P

Przejdźmy zatem do rzeczy.

Szkielet podklejony na tekturę do grubości ok. 2 mm. Postanowiłem wycinać wręgi po wewnętrznym ich obrysie, gdyż podposzycie również podkleiłem - brystolem. W instrukcji trochę ubogo jeśli chodzi o rady co do podklejenia poszczególnych elementów. Szkielet skłądał się bezproblemowo. Pomalowałem wnętrza, gdzie będą działa, wkleiłem lawety. Tutaj okazała się pomocna relacja z forum BM, gdyż ostatnie lawety, te przy rufie ograniczone były przez wręgi. Trzeba było te ostatnie "pocienkować", lawety trochę ponacinać. Ale jakoś poszło.Wzmocniłem również miejsca, gdzie będzie przyklejony pokład główny. Tu też brak wzmianki o grubości jego podklejenia - a jest wydrukowany na zwykłej niemal grubości kartce... Podkleiłem go więc 0,5 mm jak w większości modeli jest nakazane. Ponacinałem również łączenia desek.Pojawiła się kolejna zagwozdka - z pokładem na dziobie. Otóż, wedle wycinanki i podanej kolejności klejenia, najpierw należy przykleić pokład, później część "przednią" nazwijmy ją. Postępując w ten sposób, jej krawędź wystaje ponad pokład, co wygląda średnio. Pokład powinien wystawać ponad nią lub być na równi. "Pocienkowałem" zatem fragment wręgi. Powinno być lepiej. Dla zobrazowania taki rysunek na szybko.Musiałem również zmasakrować część przednią podposzycia, gdyż wystawało ono ponad "pokład" - ten mały na dziobie. Wygląda to paskudnie, ale podposzycie jeszcze będzie wyszlifowane, no i przede wszystkim niewidoczne :)Samo podposzycie póki co klei się super.

Ogólnie rzecz biorąc, model jest wymagający głównie ze względu na to, że trzeba myśleć kilka kroków naprzód, żeby to wszystko spasować, ponieważ opis budowy sugeruje sklejanie zgodnie z numeracją części. Tu jednak trzeba podejść do sprawy inaczej. Nic to, zobaczymy.

Później będzie już mniej paplaniny, i tak mało kogo to interesuje, będzie więcej zdjęć.

Zapraszam!

--
54323031

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-06-20 23:28  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Seahorse Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 2
 

Czuj się obserwowany:-)

--
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl

Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, HMS Speedy, Leudo vinacciere,
HMS Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel,
Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop, Wodnik / Meerman 1627,
Szkuta wiślana

W stoczni: De Zeven Provincien

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-06-20 10:22  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Siwy   

Widzę Cię. Fajny kolor pokładu, pasujący do tego okrętu.
Masz wyzwanie, ale tym bardziej będziesz miał satysfakcję jak go ukończysz :)

--
Siwy

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-06-20 21:49  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
TLB Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8


 - 3

Patrzę z zaciekawieniem. Powodzenia
BTW, jeżeli "Piraci cz.1" to będzie druga z Latajacym Holendrem?

--

Post zmieniony (06-06-20 23:05)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-06-20 00:47  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Mucha Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja obstawiam Zemstę królowej Anny jako drugą część. Kibicuję, mimo że to Science Fiction

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-06-20 07:51  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Siwy   

Fiction tak, ale na pewno nie Science :)

--
Siwy

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-06-20 09:42  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Winek Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 15


 - 10

Powodzenia!
Podobnie jak Koledzy jestem ciekawy czy będzie kolekcja.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-06-20 23:44  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Hastur Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6


 - 3

Witaj Petrov, oczywiście obserwuję, jak wszystkie twoje żaglowe relacje. Powodzenia!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-06-20 00:10  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Mariaszek Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 11
Galerie - 4
 

Dobrze zacząłeś. I cieszę się, że w ogóle jest relacja - ale to już wiesz:). Bardzo, bardzo jestem ciekaw jak też pójdzie Ci z tym opracowaniem. Początek relacji bardzo obiecujący. Proszę trzymać jej poziom. "Paplaniny" nie było za dużo. Proszę kontynuować:). I ogólnie to życzę powodzenia:).

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-10-20 20:14  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Petrov Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Omatkojedyna! Tyle już czasu minęło od aktualizacji?!? O_O A przecież jednak kilka osób na pewno jest ciekawych jak to idzie. No to po kolei:

Model jest hmmm… kiepski. Porównałbym go do Małego Modelarza – a moje skromne zdanie (przy całym szacunku dla tego wydawnictwa!) na temat żaglowców z LOKu wyraziłem w relacji bodajże Smoka. Lepszą ma jedynie grafikę ( i cenę  ). Tyle bubli dawno nie widziałem. Różnice kolorów, źle wydrukowane części, brak informacji o grubości podklejania, błędy w numeracji (pomijam fakt niezamienienia rosyjskiej czcionki na ogólnie znaną – a i tak po zmianie były błędy)… Gdyby nie temat i chęć zrobienia serii żaglowców z tego filmu, model prawdopodobnie wylądowałby w koszu. Zacznijmy zatem od tego co się działo w trakcie podklejania podposzycia…

Do pewnego momentu szło fajnie, jednakże gdzieś coś w pewnym momencie nie zgrało. Zapowiadało to pewne problemy w późniejszym etapie.

Jak widać, poszycie nie zeszło się w pewnym miejscu. Żeby zaś było zabawniej, po drugiej stronie nie zeszło się w innym miejscu . Symetria kadłuba była jednakowoż zachowana. Cóż… Brak zgrania sugerował, że zbraknie poszycia właściwego na długości. Niemniej przecież zawsze projektanci robią paski dłuższe. Noooo prawie zawsze jak się okazało. To był jednak mały pikuś! Poszycia zbrakło tylko przy kilku paskach i tylko na lewej burcie  Większym problemem okazał się brak owego poszycia na wysokości – prościej można ująć, brakło kilku mm poszycia. Tak około 4 mm. AAALEEE! Pan Piotr uprzedzony o tym fakcie dzięki relacji z forum BM, skserował sobie na kolorze części i był trochę spokojniejszy. Trochę. Bo niestety nie szło uzyskać odpowiedniego odcienia… Co by tu zatem począć… Zaczęło się kombinowanie i „mieszanie” pasków oryginału/ksero. W sumie to i tak wyszło na dobre, bo tak od linii furt działowych i tak każdy pasek poszycia musiałem docinać/przycinać/sztukować . Ogólnie rzecz biorąc, poszycie wyszło co najwyżej średnio. Nie jestem z niego zadowolony. Żeber wielkich nie widać, może pod światło i z bliska coś wyleźć gdzieniegdzie, ale tragedii nie ma. Niemniej tak jak wspomniałem, jest średnio. Na zdjęciach widać te ciemniejsze paski – to ksero.


Po sklejeniu poszycia okazało się, że prawa i lewa część podwodna ma inny odcień… Ale już nie pogrążajmy modelu, darujemy sobie zdjęcia 

W międzyczasie musiałem wykombinować jak tu się zabrać do wewnętrznego poszycia burt – tutaj też było wesoło. Cieniutkie to wszystko, wydrukowane na zwykłych kartkach… Musiałem napakować usztywnień między poszycie a burty… No ale akurat to się później zakryło, więc bidy nie było widać. Jedynie trzeba było pobawić się w docinanie i sztukowanie – taka historia zabawna na rufie wyszła (zdjęcie).


Jak do tej pory na szczęście chyba najgorsze za mną, choć nie ukrywam, że przy galeryjce rufowej też było trochę kombinowania, ale to głównie za sprawą braku informacji o podklejaniu części oraz braku koloru tam gdzie ten kolor być powinien  No i kilka części sklejanych ze sobą nie miało lustrzanych odbić, na pomoc musiały przyjść farby . Zrobiłem trochę artylerii, okienek, kilka drobiazgów. Nie ukrywam, zaczyna do powoli jakoś wyglądać i ta bida o której się nieco rozpisałem powolutku gubi się. No cóż. Walczymy dalej.


I obecnie wygląda to tak:


--
54323031

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-10-20 21:49  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Mucha Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chciałbym chociaż w 1/3 tego średniego poziomu tak sklejać żaglowce...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-10-20 22:47  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Hastur Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6


 - 3

No nie powiem, przygody były, ale wybrnąłeś wybornie.
Ogólny widok modelu jest naprawdę spoko i efekt końcowy powinien być bardzo dobry.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-10-20 10:22  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
TLB Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8


 - 3

Nooo....jak na tyle błędów, o których piszesz, to wybrnąłeś koncertowo. Gratuluję i patrzę dalej. Powodzenia,

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-10-20 13:38  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Siwy   

Coś tam słyszałem o tym wydaniu i nie były to najlepsze opinie. Uważam, że poradziłeś sobie bardzo dobrze. Możesz się pokusić o brudzenie, bo do tego modelu ono pasuje wyjątkowo. Możesz popatrzeć jak to inni zrobili, szczególnie na rosyjskich forach i to niekoniecznie muszą być kartonowe, chodzi o sposób brudzenia.
Może to pomóc przy tych wydaniowych niedoróbkach.

--
Siwy

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-10-20 15:02  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Lepic Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ooooo a Kolega znów łódencję lepi?!
Chyba długo mnie tu nie było bo widzę,że zaraz maszty wyrosną.
Zawsze kusiło mnie zrobić żaglowiec w tej szarej (postarzonej) kolorystyce.
Ale ja bym go pomalował po całości :)
Podglądam i kibicuję. Pozdrawiam- Lepic.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-10-20 21:53  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Petrov Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki wszystkim za wizytę i doping!
Siwy, czy zarzucisz jakimiś konkretnymi linkami? Może nie w tym modelu, ale ogólnie jestem zainteresowany.
Lepic - wahałem się do samego końca czy malować czy nie. Miałem to w planach. Jednakże Pozostałe dwa modele są wydane o wiele lepiej niż ten - tak się przynajmniej wydaje - zwłaszcza Latający Holender, i szkoda je malować. Perłę postanowiłem wię skleić bez malowania. Jeszcze się namaluję :) Granado, Bellona, Victory na półce czekają :)

--
54323031

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-10-20 13:10  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Siwy   

Oczywiście jak potrzeba linka, to się okazało, że go niechcący skasowałem z moich zapisków :)
Ale udało mi się odszukać dzięki wpisom przy pomocy grażdanki :)
Tu jest więcej okrętów plastikowych i raczej chodzi m o to, że można się inspirować jak brudzić. Moim zdaniem są tu też przesadzone brudzenia, ale jest też wiele świetnych.

Teraz już sobie zapisałem linka na stałe (chyba) :)

https://karopka.ru/catalog/boat/?f=196

--
Siwy

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-10-20 13:21  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Siwy   

Jeszcze raz ja, między innymi to:

https://karopka.ru/community/user/19170/?MODEL=394181

https://karopka.ru/community/user/15836/?MODEL=356138

Albo tego autora, nie tylko żaglowce:
https://karopka.ru/community/user/13828/

--
Siwy

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-10-20 20:09  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Petrov Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki Siwy! Sporo fjnych zdjęć, coś pododaję może jeszcze do swojego. Na niektóe rzeczy za późno już pewnie, ale na pewno coś skorzystam!

--
54323031

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-11-20 14:25  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Petrov Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Póki co, to uzbroiłem krypę--
54323031

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-11-20 20:43  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Siwy   

Te zgrubienia to przydałyby się raczej ciut cieńsze. Chyba są z drutu i warto w przyszłości znaleźć drucik o mniejszej średnicy i chyba powinno ich być trochę więcej. Nie to, że mi się nie podobają, całkowicie je akceptuję, bo są ładnie wykonane. Tak piszę na przyszłość.

--
Siwy

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-11-20 20:48  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Kruszyna Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

A Jacek Wróbel będzie? :>

--
W budowie: Tiger I
Ukończone: A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III
Zawieszone: Mark IOdpowiedz na tę wiadomość 
 
13-11-20 23:48  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Petrov Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

@Siwy być może masz rację, ale jako ze jest to fikcyjny okręt, idę na ustępstwa. Żebyś widział jak rozrysował je autor! 😝

@Kruszyna - jest taka szansa 😏
--

Post zmieniony (13-11-20 23:49)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-11-20 19:30  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Siwy   

Petrov napisał:

> @Siwy być może masz rację, ale jako ze jest to fikcyjny okręt, idę na ustępstwa. Żebyś widział jak
> rozrysował je autor! 😝
>
> @Kruszyna - jest taka szansa 😏
> --
>
> Post zmieniony (13-11-20 23:49)

No masz rację, fikcyjny, czyli są OK, ale napisałem, że mi się podobają :) . A swoją drogą może wrzucisz jak je rozrysował, bo jestem ciut ciekawy!

--
Siwy

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-02-21 15:58  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Petrov Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Przepraszam, zapomniałem o tych zdjęciach... Tak to zostało rozrysowane: (przy okazji, są tam też "piękne" tralki, które zastąpiłem wykałaczkami od Jana Niezbędnego)


Minęło dużo czasu, ale model jest bardzo męczący. Nie chce mi się już nad nim pastwić i wymieniać co było nie tak, bo łatwiej byłoby napisać, które elementy pasowały do siebie bez zarzutu. Były to: Tak. Jeśli ktoś koniecznie chce mieć Czarną Perłę, a przy okazji dobrze się bawić, to musi albo zaprojektować sobie sam, albo zrezygnować z tego drugiego.--
54323031

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-02-21 17:43  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
darmuszka Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dobry.

Petrov. musze powiedzieć, że w Twoim wykonaniu model prezentuje się zacnie.
Wykonałeś kawał świetnej roboty. Kręcone schody daja smaczku pokładowi. Są urokliwe. Coś pieknego.
Z jednej strony nie namawaisz do modelu ze wzgledu na problemy ale ostateczny ponurawy widok modelu ma w sobie cos magicznego.

Gratki

Kłanima się
darmuszka.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-02-21 20:35  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
kudłaty Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Smutno się czyta o modelu, w którym pasuje nic...

Jednak patrząc na zdjęcia, model wygląda super! Kawał dobrej roboty zrobiłeś ;)
Trzymam kciuki za wytrwałość w dalszych pracach.

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

W budowie: A. Głazunow, BM, Armed Virginia Sloop, Seahorse, La Belle Poule, Shipyard

Ostatnio ukończone: Proj. 340P "Rakieta" BM, PZL I-22 Iryda, Sklej Model, Bayraktar TB2, GPM, Leudo Vinacciere, Seahorse, Spadochron ST-7, wymysł osobisty, An-2, Orlik, An-2, MM '59(rep.), Star 20 GM8, Modelik, P-51B Mustang, Betexa, P.11c, MM '86, Volvo 244, Księgarnia "Nike", Admirał Lewczenko, AH

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-02-21 21:23  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Borowy Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tradycyjnie model wykonujesz wspaniale. Jestem pełen podziwu dla Twoich umiejętności.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-02-21 06:27  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
TLB Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8


 - 3

Świetnie idzie. Dajesz czadu :-) czekam za żagle...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-02-21 10:16  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
marek1 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 12
Galerie - 5


 - 14

Witam ,bardzo ładny model ,pozdrawiam Marek

--


W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN HieiOstatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-02-21 10:20  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Tuco Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Nawet jeśli wycinanka jest słabo spasowana to jakoś nie widać tego na Twoim modelu, który... co tu dużo gadać... robi fantastyczne wrażenie!

--
Pozdrawiam!
Tuco

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-02-21 20:01  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Kruszyna Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

@Petrov, szkoda, że model tak daje w kość.
Słyszałeś/czytałeś może jakieś opinie na temat innych modeli z serii piraci? Jeśli opracowanie jest na podobnym poziomie, to szkoda by było przy kolejnych modelach się wkurzać i męczyć.

--
W budowie: Tiger I
Ukończone: A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III
Zawieszone: Mark IOdpowiedz na tę wiadomość 
 
16-02-21 21:25  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Oprócz Twojego rewelacyjnego wykonania, bardzo przemawia do mnie kolorystyka tego modelu. Drewno zszarzałe i wypłowiałe od słońca i morskiej wody. Dokładnie taki kolor mają deski, które od kilku lat leżą u mnie w ogrodzie (choć nie działa na nie woda morska).

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-02-21 12:31  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
Petrov Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki serdeczne... No niestety widać na modelu dużo z tego o czym pisałem, ale ok, przemilczymy to i pojedziemy dalej. Jakoś ten wózek dopcham do końca...

@Kruszyna
Nie wiem nic o jakości pozostałych modeli z serii, aczkolwiek autor przyznał, że w Perle jest bardzo dużo błędów wynikających z tego, że najpierw powstał model, a dopiero później go rozrysował. Pozostałe modele są projektowane już "prawienie", ze sprawdzeniem spasowania. Można więc mieć nadzieję, że będzie to wyglądało lepiej...

--
54323031

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-02-21 18:54  Odp: [R] Piraci!!! cz 1. - Czarna Perła (1:100) - BM
marcco.life   

Sliczna ta perelka naprawde.Gratuluje wykonania.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek