FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
26-05-20 21:04  Odp: [G] Niemieckie drezyny pancerne Schienenpanzer Steyer- GPM nr 226
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak zwykle modele wykonałeś świetnie. Nic tylko gratulować.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-06-20 18:03  Odp: [G] Niemieckie drezyny pancerne Schienenpanzer Steyer- GPM nr 226
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję bardzo Szanownym Kolegom za pozytywne opinie na temat mojego kolejnego "rękodzieła". Odpowiadając zaś na Wasze posty to:
Podkłady tylko na wcześniej zamieszczonych zdjęciach wyszły akurat tak gładko ze względu na niskiki kąt oświetlenia i zmniejszoną rozdzielczość zdjęcia, ponieważ także "czeszę" je wzdłuż słojów drucianą szczotką. Poniżej inna fotografia torowiska bez płaskiego oświetlenia słonecznego.

Jeżeli chodzi o mocowanie torów to tylko te duże nakrętki są cięte z gotowych pręcików o odpowiednim do skali przekroju sześciokątnym, zaś cała reszta, czyli szyny, podkłady, podkładki, śruby wystające z nakrętek i śruby o długim łbie kwadratowym oraz roślinki to już całkowicie moja własna produkcja. Nawet żwirek z placu budowy przesiałem do granulacji odpowiadającej "pi razy oko" skali 1:25, choć każdego kamyczka nie mierzyłem :-).
Jeszcze raz dziękuję za pozytywny odbiór modeli!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
02-06-20 17:12  Odp: [G] Niemieckie drezyny pancerne Schienenpanzer Steyer- GPM nr 226
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jest moc i petarda w tym co robisz !

Gratulacje jak najbardziej zasłużone :-)

 
02-06-20 17:28  Odp: [G] Niemieckie drezyny pancerne Schienenpanzer Steyer- GPM nr 226
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Sławku moja kolejowa porada dla Ciebie odnośnie kamyków na podtorzu. Nie używaj otoczaków.Wyglądają nienaturalnie. Na kolei normalnotorowej do zasypywania ,, okienek" uzywa się powszechnie tłucznia kamiennego o ostrych krawędziach. Po zasypaniu toru i ubiciu tłucznia krawędzie kamieni zazębiają się ze sobą tworząc stabilną,wodoprzepuszczalną powierzchnię pod torem. Otoczaki po pierwszym przejeżdzie pociągu zsunęłyby się z nasypu. Taki grysik kanciasty i w skali kupisz w sklepie akwarystycznym.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
09-06-20 09:49  Odp: [G] Niemieckie drezyny pancerne Schienenpanzer Steyer- GPM nr 226
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję Ci Andrzeju, jako świetnemu specjaliście od modelarstwa kolejowego za Twoją cenną poradę. Staram się, aby kamyczki były w miarę kanciaste, więc nie używam żwirku z rzeki a chodzę na skład materiałów budowlanych i przesiewam na sitku o odpowiednim rozmiarze oczek u podnóża zwałów najbardziej kanciasty granulat, jaki jest. Trudno, tych podsypek i tak nie zmienię, bo są zalane wikolem, a z kolei w sklepie akwarystycznym widziałem żwirek tylko taki białawy i jasnoszary :-(. Więc na razie musi mi wystarczyć to, co mam a i tak sądzę, że będzie to sposób trochę lepszy od papierowych malunków torowiska, tym bardziej, że robię modele dla własnej satysfakcji a nie na konkursy czy wystawy.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024